Miks mu jänku haiseb?

Puhastamine, pesemine, küüntelõikus, jalutamine jms.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Re: Jänx haiseb...

PostitusPostitas Moor (Teema autor) » 28. mai 2004, 20:39

Endised kasutajad kirjutas:Minu kuuekuune kikkkõrv on viimastel nädalatel hullult haisema hakanud. Varem sellist lämmatavat haisu ei olnud! Kas kellegi jänkul on olnud sarnast juhtumit ja kuidas sellest vabaneda??? :?


Palun kirjelda natuke, milline see hais on???
Niimoodi on raske nõu anda.
Moor
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 37
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänx haiseb...

PostitusPostitas Endised kasutajad » 29. mai 2004, 14:30

Kui tihti sa puuri puhastad?Ja kas ta peseb ennast sageli?Mul ka varem haises, ma lihtsalt hakkasin sagedamini puuri puhastama ja nyyd enam ei haise.
______________________________
Blubony
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Miks mu jänku haiseb?

PostitusPostitas Triin » 30. mai 2004, 11:28

Ehk on su jänkul käpaalused kakased. Meil on ka nii juhtunud, et need pehmed hommikused pabulad tallatakse laiaks. Siis jäävad tükid käppade külge ja nii haisevadki. Tegelikult peaks küülik ennast ju ise kõvasti pesema. Kas sinu oma ikka puhastab ennast??
jagatud rõõm on see
kui olete koos, sõbrad,
su elu, su päikselisem pool
las silmis kukub pisar
mille naeratus toond
Kasutaja avatar
Triin
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 49
Teemad: 4
Asukoht: Saue
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Miks mu jänku haiseb?

PostitusPostitas rotipoeg » 30. mai 2004, 17:43

aga vahest on puur liiga must :?: isased siristavad alatasa ja nende puur pissitakse ka kiiremini täis, näiteks mina puhastan isaste puure palju tihedamini...
samuti lõhnavad käpaalused näiteks...suvel põhjustab jubedat haisu see, kui jänes sööb värsket rohtu.....
lisades veel, et mõned inimesed kuidagi tunnetavad neid lõhnu eriti tugevalt....mina nende hulka ei kuulu õnneks :oops: aga minu vanaemal on see-eest 2x tugevam haistmine :eek:
Kasutaja avatar
rotipoeg
Vabandage, mul on suhtlemisprobleemid!
 
Postitused: 219
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Miks mu jänku haiseb?

PostitusPostitas Kairi » 30. mai 2004, 20:54

Jänkude pissi hakkab värsket rohtu süües eriti vingelt haisema ja see tähendab seda, et tuleb hakata tihedamalt koristama - nii lihtne see ongi. :wink:
Kairi
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 190
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Miks mu jänku haiseb?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 01. juuni 2004, 11:49

Tahaks teada kas jänkut võib pesta ka?
Ta on meil nii valge ja tahes-tahtmata kipuvad käpad määrduma. :?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

9 kuune emane küülik haiseb

PostitusPostitas Endised kasutajad » 11. juuni 2004, 09:22

Asi on nimeslt selles, et ma ostsin endale mõni päev tagasi emase 9 kuuse küüliku... Ja tema puur haiseb alati, kuigi ma puhastan seda iga päev (ainult pabulad ja pissi võtan ära). Tal pole ka sellist nö kindlat WC-kohta, kuhu oma häda teeb. Kui tihti teie oma jänxil puuri puhastate ja mida te teete, et see ei haiseks? Pean midagi ette võtma, muidu antakse jänku ära. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Kas äkki aitab lõhnastatud saepuru? Poes on müügil õuna- ja sidrunilõhnalisi...
Ja siis veel on probleemiks ikka see pissinurga tegemine... :(
Ma panin ühte nurka ajalehed, et ta sinna vajadusel pissiks, aga küülik hakkas hoopis ajalehti närima :(.
Siis olen proovinud teha nii, et tõstan tema pabulad ühte nurka, siis peaks ta aru saama, et sinna peab ta oma häda tegema, aga see ka ei aita:( :(
Loodan siis teistelt küülikuomanikelt abi saada.
Ette tänades...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Suur probleem

PostitusPostitas Kissu » 11. juuni 2004, 09:40

Meie puhastame jänku puuri üle 4-5 päeva. Puur üldiselt ei haise. Jänku armastab oma pabulaid ja hädasid ka ühte nurka koondada.
Muidugi on meie jänku ka piisavalt vana selleks. :D
( Teema pealkiri informatiivseks muuta !)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Suur probleem

PostitusPostitas nännukas » 11. juuni 2004, 10:19

meie teeme suurpuhastuse 1 kord nädalas, vahepeal vahetame nurga välja, kus pissil käib...
jänku on muidugi ka pisike, kes veel nii palju ei jõua produtseerida, et hirmsasti haisema läheks... aga haisu pärst tegelikult ei puhastagi. lihtsalt ilus vaadata, kui korras on...
eliizbetile võiks sellist nõua anda, et kasuta saepuru asemel saepurugraanuleid, need imavad pissi paremini ja ei tohiks küll päevaga haisema minna...
nännukas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 236
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Suur probleem

PostitusPostitas Jänkumamma » 11. juuni 2004, 10:20

Osad inimesed on ostnud oma jänestele puuri eraldi pissinurga. Olen ka ise seda uurimas käinud, kuid ei ole veel ostnud.
Meil nimelt jänku laotas oma pabulad elutuppa laiali, kuid see lõppes, kui sai talle ahjupuude kast väliseks pissipotiks ümberkorraldatud. :wink:
Ma ei taha väga norija olla, kuid igal loomal on oma spetsiifiline lõhn olemas. Jänestel võib seda tingida peale pissimise ning pabuldamise ka nt. hein.
(Mina kui mittekoeraomanik näiteks tunnetan üsna teravalt koertele omast lõhna, samal ajal kui koeraomanikud on sellega niivõrd harjunud, et tõenäoliselt ei märkagi seda.)
Kas võib olla, et mõne aja pärast nii sina kui ka su pere harjute ära jänku lõhna omapäraga?
Kui ma meie Pipi sülle võtan ja näiteks ta oma põse vastu panen, siis see lõhn, mida ma tunnen, on pigem sarnane beebidele omase lõhnaga.
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Suur probleem

PostitusPostitas Kissu » 11. juuni 2004, 10:23

Pissinurk meiepuhul ei töötanud. Jänku ei läinud üldse enam sinna nurga lähedalegi. Kõigetipuks hakkas ta selle pissinurgaga mängima, tõsis üles ning lasi pots maha kukkuda. :P
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Suur probleem

PostitusPostitas Jänkumamma » 11. juuni 2004, 11:14

Meie tüdrukjänkul polnud ka välja kujunenud oma kindlat pissikohta puuris, pigem vastupidi, ta hoidis puuri väga puhtana ja nii kui puurist välja sai, hakkas loike tegema ning pabuldama. Mu elukaaslane lausa lubas seepeale Pipile, et kui Pipi reostab kogu aeg meie elamist, siis läheb mu kaasa ning reostab natuke Pipi elamist analoogselt. :lol:
Aga siis kunagi üks külaline võttis meie hetkel tühjana seisnud puudekasti ning pani sinna saepuru sisse ning praegu pole probleemi. Pipi ootab, jalad ristis all, et saaks kiiresti puurist välja ning esimene käik on kohe potile. Tulemuseks on see, et tuba on puhtam (kuigi jah, pabulad ja loigud on asendunud saepuruga) ja Pipi puuri pean ma puhastama kuskil iga paari nädala tagant, sest see on lihtsalt niivõrd puhas ega haise.
Pissipotikasti puhastan aga iga 4-5 päeva järel.
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas PusaL » 11. juuni 2004, 11:35

su jänku on ju 9 kuune, ma ei taha küll pessimist olla, aga tema on vist juba liiga vana, et õpetada... aga mine sa tea, ehk saad ta kuidagi puhtust pidama.
PusaL
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 82
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas PusaL » 11. juuni 2004, 11:37

ja eraldi pissinurgast nii palju, et meie puhul töötab säärane pissinurk, mis on puurist ka eraldi - köögi nurgas. Sellisel juhul peab aga jänes loomulikult kogu aeg lahti olema ja ma ei tea kui hästi sa sellisesse ettepanekusse suhtud...
Viimati muutis Endised kasutajad 11. juuni 2004, 12:04, kokku muudetud 1 kord.
PusaL
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 82
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Suur probleem

PostitusPostitas Endised kasutajad » 11. juuni 2004, 11:46

Minul ei ole ka seda pissinurka ostetud. Jänku puuris kasutan saepuru graanuleid ja natuke heina ka. Puhastan üldjuhul kord nädalas. Eks väike tuba ikka lõhnab natuke, saepuru, heina ja jänese järgi, aga see ei ole õnneks tugev.
Proovi jah graanuleid kasutada. Pane kohe rohkem neid puuripõhja, et paremini lõhna püüaks. Muud ei oska hetkel soovitada, peale toa tuulutamise
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas PusaL » 11. juuni 2004, 12:09

jänkumamma!!! Minu meelest lõhnab ka jänku nagu puhas beebi! Ma kogu aeg norin oma Poisi kallal, et mis šampooni sa kasutad, et su kasukas nii hästi lõhnab - tahaks kohe endale ka. Nii et, eliizbet, tuleb vist leppida, et igal loomal on oma spetsiifiline lõhn küljes ja ma ei usu, et leiad kunagi looma, kelle piss kohe üldse ei lõhna. Kui sa sellele lõhnale väga tundlik oled, pead lihtsalt tihedamini puuri aluspanu vahetama.
PusaL
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 82
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Suur probleem

PostitusPostitas Kessukene » 11. juuni 2004, 12:28

Minu meelest haisevad kõige hullemini küüliku söömata viinamarjakobara kujulised pabulad. Kessul ikka on mõnikord kombeks need puuri jätta. Kui näen, koristan kohe ära. Kui need kauemaks puuri jäävad, siis võib küll olla nii, et pärast terve tuba haiseb.
Sul on küülik vähe aega olnud, võib-olla tal veel kujuneb kindel pissinurk välja. Allapanuna soovitan mina ka graanuleid.
Kessukene
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 132
Teemad: 7
Asukoht: Raplamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 43
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Moonalisa » 11. juuni 2004, 13:09

ära talle igaks juhuks lõhnastatud saepuru osta, kuna neil on väga tundlik nina ja paljudele jänksidele see saepuru ei meeldi ja hakkavad seda puurist välja loopima...
meil Nänukene ka algul pissikasti ei tunnistanud, kuid kui hakkasime tema vabapidamist harrastama, siis õppis ilusti ära :P Kuid jah...junne teeb üle elamise laiali.Kahjuks enam ta meil 24h vabalt ei jookse ja enamus aega on puuris, kuid pissib ta ikka õigesse kohta :D Kuigi jah...mängida meeldib talle küll selle nurgakesega...tõstab seda ühest kohast teise...
Pissikasti peaks üle päeva puhastama ja puuri 1x nädalas...
Jänku lõhn võib tulla ka temale antavast söögist...enda Nänu puhul pole vahet märganud, kuid kui meil hamsud olid, siis märkasin, et just ühe söögi peal hakkasid nad nii meeldivalt õuna moodi lõhnama ;) muudkui käisin ja nuusutasin neid :D
Moonalisa
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 105
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Suur probleem

PostitusPostitas Endised kasutajad » 11. juuni 2004, 15:02

Aga ma annan oma jänkule heina. Kas ei tohiks anda? Kas peaks ainult värsket andma? Aga äkki läheb siis tal kõht lahti ja haiseb hullemini...
Ma ei tea mida teha...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Suur probleem

PostitusPostitas Endised kasutajad » 11. juuni 2004, 15:05

Saepuru graanuleid ka ei saa osta :x , sest mu vanemad EI SAA ARU(miks?), et see hea on... Pean muudkui saepuru kasutama, mis ei ima jah üldse hästi... Kas keegi teab äkki mõnda kohta, kus müüakse neid graanuleid odavalt? Ja kas neid graanuleid võib ka liivahiirtele alla panna??? Mu vanemad ei luba eraldi allapanu(miks?)... :(
*kannatab raske elu all ja uriseb*
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Suur probleem

PostitusPostitas Kissu » 11. juuni 2004, 15:09

eliizbet kirjutas:Aga ma annan oma jänkule heina. Kas ei tohiks anda? Kas peaks ainult värsket andma? Aga äkki läheb siis tal kõht lahti ja haiseb hullemini...
Ma ei tea mida teha...

Hein peab jänkul ikka koguaeg ees olema. Värsket tuleb ka muidugi anda aga hein ja vesi peavad koguaeg ees olema.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Suur probleem

PostitusPostitas nännukas » 11. juuni 2004, 15:31

sellest ma nüüd küll aru ei saa, miks su vanemad allapanu ei luba... :?
kuidas sa selle jänku üldse said? kas te siis ei uurinud ja arutanud enne vanematega, mis tema pidamiseks vajalik on?? usun, et sa pead lihtsalt püüdma seletada neile, et graanulid imavad paremini ja et neile meeldib ju ka rohkem kui haisu vähem on... paku neile nt välja, et ostate ühe koti ja proovite, kas aitab... kui ei aita, siis kasutate saepuru edasi...
saepurugraanuleid saad osta igast loomapoest. 8 liitrine kott maksab kuskil 50 krooni ja 10 liitrine ca 60. mõnes suuremas keskuses (citymarketis, prismas jne) müüakse neid ka loomatarvete juures, aga vaata et sa nende kotti kassiliiva omaga segamini ei aja... siis saavad vanemad pahaseks maarvan...
liivahiirtele need küll ei sobi. hiirekesed on liiga pisikesed nende jaoks (või õigemini - graanulid on liig suured). neil on raske liikuda seal peal.
aga kutsu vanemad ka siia lehele, äkki muudavad meelt...
nännukas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 236
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Jana007 » 11. juuni 2004, 19:18

Jah imelik, et su vanemad ei luba puuri allapanuks osta saupurugraanuleid. Ma just käisin ja uurisin järgi, et meie ostatud 10 liitrine saepurugraanulikott maksis 80kr. :eek:
Jana007
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 86
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 18. juuni 2004, 09:10

Mina puhastan puuri ülepäeviti ja selline ebameeldiv lõhn ikka on nats. Arvatavasti on see siis tingitud värslest rohust, mida ma talle suvel igapäev annan.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Miks mu jänku haiseb?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 18. juuni 2004, 14:43

Meie oleme ka oma jänkudel saepuru graanuleid kasutanud. Viimati ostsin Järve Selveri loomapoest 10l 60 krooni, aga samas oli müügil uudistootena maisitõrvikutest toodetud allapanu närilistele! Kas keegi on juba proovinud? Jätsin ostmata, kuna meie pisike on nii karvane ja kannaks selle puru kindlasti mööda elamist laiali, aga sileda karvalistele võiks ju sobida.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Paha hais...

PostitusPostitas lexus » 27. juuni 2004, 13:23

Minu jänes on hakanud viimasel ajal jubedalt haisema. Ta on nüüd juba 7 kuune. Probleem on selles, et selle haisu pärast peab küülik nüüd eraldi toas elama ja ei tohi minu toas enam joosta. Mida teha, et ta enam nii ei lõhnaks ja ringi joosta saaks? Unustasin veel öelda, et vahest peseme ka jänkut ja potti vahetame kaks korda päevas, iga päev saab ta vähemalt tunniks välja ja iga päev õhutatakse ta tuba kuni 6 tundi...
lexus
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Paha hais...

PostitusPostitas evelinas » 27. juuni 2004, 15:23

Mis hais see siis on? Pissihais või? Isegi ei oska midagi kosta selle peale. Meil sellist probleemi ei ole. Vahel harva on tunda pabulahaisu, kui kõht natuke lahti, see ei ole ka midagi hullu. Vahetan ainult kord nädalas puuri sisu ning meil ei ole ka "pissipotti" vaid ta teeb puurinurka saepurule oma hädad. Kui kaua see probleem juba on? Kas sa annad talle värsket rohtu ka? Võibolla keegi targem oskab kommenteerida? :?
evelinas
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Paha hais...

PostitusPostitas Annika » 27. juuni 2004, 16:56

lexus kirjutas:. vahest peseme ka jänkut ja potti vahetame kaks korda päevas, iga päev saab ta vähemalt tunniks välja ja iga päev õhutatakse ta tuba kuni 6 tundi...

Mis seal siis haiseb? :roll: Miks peaks jänest pesema? Kui nii korralikult kõike pestakse ja tuulutatakse, siis mis lõhnaga see hais on? Jookseb kuskilt mäda? Võimalik, et seal toas midagi muud haiseb. :P
Annika
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Paha hais...

PostitusPostitas Laura188 » 27. juuni 2004, 16:58

See pole küll minu asi,aga jäsesed ei pidanud ju haisema?Rotid ja hiired haisevad tavaliselt aga jänesed? :? Aga noh,mul haiseb küll vahel isane rott pissi järgi. :oops:
Laura188
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 234
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Paha hais...

PostitusPostitas merike » 27. juuni 2004, 16:59

:roll: :lol: :x kui puuri pesta siis ka hais kaob olen 100% kindel,jöudu tööle. :D :(
merike
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 15
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist