Jänku ei saa piisavalt joosta, ema pärast.

Puhastamine, pesemine, küüntelõikus, jalutamine jms.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

PostitusPostitas Moonalisa » 17. juuni 2004, 19:40

kuna meil on teine tuba praegu tühi, siis on see 24h-d jänku päralt :D
Moonalisa
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 105
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui tihti lasete oma jänesel joosta?

PostitusPostitas pirruke » 18. juuni 2004, 22:37

Kui ise kodus oleme, siis on jänku ikka lahtiselt. Aga kui ta pahandust teeb, siis paneme jälle natukeseks ajaks puuri. Ja öösiti magab jänku rahulikult ja näeb unes teisi jänkusid omas puuris! :P
Ajaliselt on raske öelda, mitu tundi jänku päevas vabalt lippab. Kuna olen ise suhteliselt koduse eluviisiga, siis on tal tegelikult väga palju vabadust. Vahel me magame isegi koos lõunauinakut! :oops:
pirruke
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 44
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui tihti lasete oma jänesel joosta?

PostitusPostitas KiisuMiisu » 21. juuni 2004, 12:30

ma elan oma majas ja seega on meil ka aed.paar korda (3?) on Pupi (meie kyylik) seal lahti saanud...siis ei saa keegi teda kätte :( ykskord ajas isa teda tund aega taga...ja sellel ta lahti saamisel on veel suurem probla...nimelt meil on 4a koer kellele pupi suurt huvi pakub...(kui pupi puuris on siis ta alati nuusutab ja yritab puuri lahti saada)Igal juhul kui pupi 6ue lahti on saanud siis on koer teda taga ajama hakanud...siis on kyll sihuke tunne et syda j22b kohe seisma...6nneks pole ta teda veel k2tte saanud...igal juhul kui ta toas lahti lasta siis ta hyppab diivani peale ja istub sial....sellise eluviisi t6ttu on ta ka paksuks l2inud....tegelikult on mul selline kysimus et kas kyylikutele on ka jooksurattaid myygil?ja kui jah siis kui kallilt?
KiisuMiisu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 22
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Jana007 » 21. juuni 2004, 12:37

Küülikutele küll minuarust jooksurattaid olemas pole..Ja kui isegi on siis ma küll neid kusagil näinud ei ole..
Aga KiisuMiisu. lase ta siis tuppa ikkagi jooksma kui su koer teda väljas taga hakkab ajama ja sul siis süda kavatseb seisma jääda.Aga kunagi võib su koer ikkagi su jänksi kätte saada...ja mis siis saab.
Jana007
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 86
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui tihti lasete oma jänesel joosta?

PostitusPostitas -Kristin- (Teema autor) » 21. juuni 2004, 14:42

KiisuMiisu!Mina soovitan sul koer kinni panna. Näiteks, et kui sa lased jänku õue jooksma, siis pane koer tuppa kinni, või kui tal on siis ketti. Ja jänesele tee selline aiake ümber, kus ta võib olla ja mis poleks väga väike. Siis ta saab seal joosta ja rohtu näksida, ning kinni püüdmisel ei tohiks enam raskusi olla. :) Aga kui sa tahad teda toas lasta jooksma, siis pane selle toa uks kinni, kus ta armastab lesida ja siis pane ta kuskile mujale (nt. koridori) ja koer eralda jällegi küülikust ära. :)
-Kristin-
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 294
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui tihti lasete oma jänesel joosta?

PostitusPostitas Riin » 22. juuni 2004, 17:02

KiisuMiisu!Selline teguviis, et koer saab vabalt jänkut taga ajada, tekitab loomale suurt stressi ja tihtilugu võib ka hirmust jänkul lihtsalt süda seisma jääda. Miks Sa küll lased vaesel jänkul niimoodi hirmu tunda, kui Sa isegi väidad, et süda väriseb ta pärast, siis võiksid ju mõelda, mida pisike loomake tundma peab. See on igatahes väga julm teie pere poolt ja igati vastutustundetu. Koer on alati võimalik ju kinni panna ja jänkudele on müügil ka rihmad, millega neid väljas jooksutada saab. See ei päästa jänkut, kui Sa lased koeral vabalt ta puuri ees haukuda, vaeseke väriseb ju seal ka, tema ju ei taipa, et koer sinna talle ligi ei pääse. Sellise hoolitsuse korral on küll targem jänku teise peresse anda, ei taha küll halvasti öelda, kuid armastusega ei ole siin küll tegu, pigem sadismiga :twisted: . Loodan väga, et vaene õnnetu jänkuke saab ometi ükskord ringi lipata ilma südamevärinata! Küülik pole mingi hiir, et mööda jooksuratast ringi lippab.
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui tihti lasete oma jänesel joosta?

PostitusPostitas evelinas » 27. juuni 2004, 15:30

Notsu on pidevalt lahti. Kui tahab peesitab puuris, kui tahab jookseb ühest toast teise. Üldiselt panen ta kinni, kui kodust ära lähen, kuid aegajalt on ta välja ka jäänud, kui ma kauaks ära ei jää kodust. :)
evelinas
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui tihti lasete oma jänesel joosta?

PostitusPostitas Kerly91 » 28. juuni 2004, 18:47

Ma ikka lasen joosta ja nüüdsest jookseb kui palju tahab kuna võtsin puuril ühe seina ära.Nats enne seda võtsin lihtsalt küüliku välja ja lähen vaatan kuhu ta on jalutuskäiguga jõudnud onja mis ma näen :) tema istub kassi wc.Kassi enam see ei huvita ja käib väljas hädal. Ja vaatan pole ta kuhugi lasknud kui ainult kassi wc(ja mina veel mõtlesin et hakkan jännut wc-s käimist õpetama :P ). Panin siiis ta puuri kah sinna lähedale ja nüüd käib kus tahab. Puuris käib nüüd ainult söömas ja kassi (puhtas) wc käib magamas.(se nüüd ta lemmik koht) :D :P
Kerly91
Minu väiksed pätid! (L)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 479
Teemad: 34
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Lili » 29. juuni 2004, 08:45

minu jänx Sofi on ikka pool päeva (väikeste puhkustega puuris) lahti...kuna ta sealt ise välja ei saa (uks on puuri peal), siis panen ise ta aeg-ajalt sinna, et ta saaks head ja paremat nosida ja juua...ei taha päris heina tuppa panna...ta tassib selle ju laiali:P
Lili & Opaal
Kasutaja avatar
Lili
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 564
Teemad: 26
Pildid: 1
Asukoht: Sõmeru vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Tuju: Õnnis
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 29. juuli 2004, 12:08

mei on ta koguaeg lahti ja kui ise tahab läheb puuri
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Ivika » 05. august 2004, 22:41

Aga mina sooviataksin sul osta rihm ja suvel minna näiteks jänkuga õue! Ei lähe pesu karvaseks ning jänku saab ka värsket rohtu näksida.
Ivika
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 127
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 16. september 2004, 14:01

Minu jänes on tavaliselt koos kassiga lahti aga ööseks ikka paneme puuri või siis kui koristamine toimub.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui tihti lasete oma jänesel joosta?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 19. september 2004, 14:09

Minu Nublu jookseb siis kui mina kodus ja ärkvel , vahel ka siis kui ma kauaks ei jää.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 02. oktoober 2004, 09:11

meil vist küll ei ole kuna laseme joosta ...kui puuri kaan on kinni teeb ta selle lahti ja tuleb välja...aga vahest laseme ise kaa teda välja...:P
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui tihti lasete oma jänesel joosta?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 02. oktoober 2004, 17:36

kui ma kodus olen siis on jänku toas ja jookseb vabalt ringi... muidu elab r¨dul... kohe kohe peaks ta jälle kööki elama panema.... r¨dul hakkab sugisel ja talvel kulm... :D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui tihti lasete oma jänesel joosta?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 10. oktoober 2004, 15:00

minu jännu on alati siis lahti kui ma kodus olen ja siis jookseb,möllab ja puhkab millal tahab.Kui olen kodunt ära olnud,siis esimene kes koju jõuab laseb ta lahti.Mõnikord ajan teda mööda korterit taga ja siis lõõtsutame mõlemad... :lol:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku ei saa piisavalt joosta, ema pärast.

PostitusPostitas Endised kasutajad » 14. oktoober 2004, 12:52

Minu jänn saab siis lahti kui mina koolist tulen ja läheb puuri kui mina magama lähen kuigi tavaliselt on ta selleks ajaks juba puuri läinud.Nädalavahetustel jookseb ta nii palju kui mina üleval olen.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty » 14. oktoober 2004, 18:50

Kui lapsel on looma karvade vastu allergia siis ei ole vahet kas jänes on lahti või puuris kinni. Piisab sellest, et jänes on toas. Ja allergia ei teki sellest kui mingi jänes toas ringi lehvib ja karvu rohkem laiali ajab. Las lippab...
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui tihti lasete oma jänesel joosta?

PostitusPostitas Jänkumamma » 15. oktoober 2004, 16:39

Meil on hommikul jänkudel väike sörk - nii pool tunnikest - senikaua kuni me enda konte tööleminekuks kokku kogume.
Õhtul koju tulles hakkan ma juba esikus olles jänkusid äratama, manades: "Kollkollkollkollkoll!" ...ja, ennäe, vana hea tuttav puurilõksutamine lähebki lahti... :lol:
Kõik õhtud on meil sellised, et jänkud ajavad meil elutoas oma jäneseasju ning meie oma inimasju ning kui Une-Mati koputab korstnale, siis on ka jänkudel aeg oma pesadesse kolida.
Üksvahe oli jänkuplika meil ka öösiti vabalt lahti. Lihtsalt ühel heal päeval (öösel :wink: ) jooksis ta minu eest kogu aeg ära ning keeldus kategooriliselt puuri minemast, mille peale ma lõpuks alla andsin ning ta ööseks välja jätsin. Minu suureks üllatuseks oli elutuba hommikul samas korras mis õhtul ning Pipi tervitas meid laia haigutus-ringutusega.
Praegu me enam neid ööseks lahti ei jäta, kuna poissjänku tegelik nimi on Joosep Juhtmelemb ja meil ei ole kõiki oma juhtmeid võimalik tema eest ära peita. :o
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui tihti lasete oma jänesel joosta?

PostitusPostitas Matu44 » 20. oktoober 2004, 20:32

Kui ma koolist koju tulen ,siis lasen kohe küüliku jooksma.Vahest ta jookseb nii kiiresti ,et lõbus vaadata :D .Päris tihti ta mudu hüppab lauale ka ja siis libiseb jälle maha :lol: .
Matu44
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 21
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas marica » 27. aprill 2005, 14:40

Minu jänx on päeval lahtiselt, kui tööl olen. Kui koju jõuan, koristan põrandalt prahi ära. Ööseks panen ta puuri, hommikul lasen jänku jälle välja. Pahandust pole ta veel õnneks üksi olles teinud.
marica
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui tihti lasete oma jänesel joosta?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 30. mai 2005, 19:54

Minu jänku on juba üsna vana ma sain ta umbes 7 aastaselt ja olin siis veel üsna loll ja ei teadnud neist midagi, sest mul lihtsalt üks tuli sünnale jänku puuriga kus oli üks tore jänku sees :D . ma olin küll väga õnnelik kuid mul ei olnud tema jaoks aega ning ei teadnud neist midagi, sellepärast on minu jänku olnud üsna kurb :cry: mul on selle pärast väga häbi :(
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas särasilm » 01. juuni 2005, 20:33

Tillu on vaba. Jookseb, millal tahab. Tavaliselt ta päeval magab ja päris ööpimeduses ka, aga hämarikutunnid on mässamiseks. Ega minagi hommikul pikalt magada saa, sest poole viie ajal hakkab äratusprogramm pihta. Ja ta on üliõnnelik, kui ma lõpuks tõesti üles tulen. Magama laseb ta mul rahulikumalt jääda, tuleb vahel ise ka voodiveerekese peale ja lesib. Puur on avatud, läheb sinna, millal tahab.
särasilm
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 229
Teemad: 4
Pildid: 3
Asukoht: Tõrva
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 03. juuli 2005, 10:27

me laseme naket kodus umbe tund aega joosta siis ta on rahul. muidugi käime temaga õues ka.muidugi ta tahab koguaeg juures viibimist.ta on nii armas kui ta on puurist väljas ja mängib karvapalliga.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu » 03. juuli 2005, 12:11

Meil on kolm jänkut, kes omavahel kokku ei tohi saada. Telnet ja Lumepall, kes oskavad ilusti püsida vaiba piirides saavad kumbki pool päeva reeglina (Lumepall päeval, Telnet öösel). Põnn aga kes vajab palju järelvalvet saab jooksma ebaregulaarsetel aegadel nii tunniks paariks umbes päevas. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas karvatuust » 03. juuli 2005, 15:12

Kaabu väga palju joosta ei saa max umbes 3 tundi päevas, vahel natuke rohkem, vahel vähem. õues käia talle meeldib väga, aga siis tegeletakse ainult söömisega ;) toas mürgeldab ta rohkem üldiselt tal on komme igale poole pissida (loodame et see aeg läheb üle) ja lihtsalt ei jõua teda koguaeg maha tõsta igalt poolt :P
karvatuust
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 68
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 13. juuli 2005, 12:19

Nööbik on lahti terve päeva, alates varahommikust lõpetades keskööga.. Vahel on ta ka öösel lahti, kui ta keeldub kategooriliselt puuri minemast või kui ta on kuhugile toanurka ennast armsalt kerinud magama. Ta on siis ka lahti, kui meid ennast kodus pole.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Helis » 10. august 2005, 14:52

mina lasen oma jänkul ikka palju joosta hommikul lasen lahti ja vahepeal panen ta kinni kui ta on söönud et ta oma häda puuri teeks(ta veel ei oska oma häda puuris tegemas käija teeb sinna oma häda kus juhtub:P)ja siis lan ta jälle lahti kui ta on oma häda ära teinud
Helis
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 35
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku ei saa piisavalt joosta, ema pärast.

PostitusPostitas AlisaIsabella » 03. juuni 2010, 16:09

Meie jänksil on tööpäevadel vabadust u 2-2,5 tundi, nädalavahetustel ja siis kui rohkem aega 2,5-3,5 tundi(3-4 tundi). Tuleb välja siis kui tahab aga enamasti pärast puuri ei tahagi. Täna hommikul lasin ta enne kooli lahti ja pärast oli jama kuidas ta tagasi saada. Siis võtsin porgandi ja leidsin suure riidetüki mille talle peale viskasin:D
Aga jah, kahju on neid kurbi silmakesi vaadata kui ta peab kinni istuma. Istub , lihtsalt istub ja midagi pole tal teha :( Ta'st on siis niiii-niiii kahju.

Ja nüüd teemast ka ! :
Aga ehk saate jänkule "teha ta enda toa" , nii , et panete mingid plaadi või papitükid sinna ette kus enam pole "tema territoorium". Siis pole probleemi , et karvad kuhugi lendavad janii. Ja kui su ema meie maja näeks ! - igal pool on karvad, nii koerte kui ka küüliku. Lõpuks harjub ära, mis sa neist ikka nii väga koristad! :) Siis on näha et loom majas :)
Viimati muutis Loomahull 03. juuni 2010, 16:12, kokku muudetud 1 kord.
Kõik loomakesed on lahedad :)
Meie uueks pereliikmeks on väike päss küülik Alisa Isabella. (elab meil alates 27.mai.2010.)
Kasutaja avatar
AlisaIsabella
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 85
Teemad: 2
Pildid: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Eelmine

Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist

cron