Merisea nõustamist!

Ruigavad jutukesed.

Moderaatorid: triini22, nirgike

Merisea nõustamist!

PostitusPostitas loomake123 (Teema autor) » 01. oktoober 2013, 18:50

Tere, ma olen siin foorumis suhteliselt uus ja alles tegin siia kasutaja. Ma vajaksin siis abi, kuidas panna vanemad veenduma, et ma hoolitseksin merisea eest ise ja nad ei peaks midagi tegema. Ühesõnaga ma väga tahaksin endale merisiga aga ema ja isa pole nõus. Kuidas teie oma vanemad nõusse saite? Ja mida oleks kõike vaja, praegu olen vaadanud puuri Cavie 80 DOUBLE ferplast koduleheküljelt. http://www.ferplast.com/en/shop/small-pet-supplies/guinea-pig/cavie-80-doubleSee on see puur. Kas see sobiks või mis teie arvate? Suurus 80 x 50 x h 84 cm. Kas soovitaksite saepuru vi höövlilaaste või graanuleid? Kas võtta emane või isane? Plaanin alguses võtta ühe merisea. Ja kas neil on raske küüsi lõigata? See praegu kõik mis teada tahan. Tahaksin endale nii väga väikest ruigamit! :lol: :hmstr:
loomake123
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 14
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Merisea nõustamist!

PostitusPostitas nirgike » 01. oktoober 2013, 19:47

Vanemad kardavad, et sa tüdined ära ning siis peavad nemad hakkama merisea eest hoolitsema. Merisiga elab ikkagi 6 aastat, selle aja jooksul võib nii mõndagi muutuda. Samuti kardavad nad seda, et ei tea mis sekeldusi merisea pidamisega kaasneb - kui palju hoolt ta igapäevaselt vajab, äkki ta haiseb. Mõni arvab, et merisiga peab ujutama, kuna ta on ikkagi MERIsiga.
* Tutvusta vanematele, mida merisea eest hoolitsemine tähendab, s.t. mida iga päev tegema peab.
* Uuri vanematelt, miks nad ei luba. Paku vanemate põhjendustele lahendusi - näiteks kas nad oleksid nõus, et juhul kui sa merisea eest enam ei hoolitse, siis sa ei saa enam üldse taskuraha + merisiga antakse ära + sa ei saa enam ühtegi lemmiklooma.
* Ütle vanematele, et lemmiklooma omamine arendaks sinu vastutustunnet.
* Ära loobu oma unistusest - kui vanemad näevad, et sinu merisea-soov ei ole lühiajaline, siis nad usuvad ka rohkem, et sa ei jäta merisea eest hoolitsemist.

Merisea varustusest:
Kahekorruselist puuri ära osta, merisead ei ole ronijad. Pigem osta ühekorruseline puur, aga suurem, nt 100 või 120 cm küljepikkusega. Kuid 80cm küljepikkusega ühekorruseline puur sobib ka, kui ei ole võimalik suuremat osta.

Aluspanuks höövlilaastud (poes müüdav saepuru on kõik höövlilaastud, isegi siis, kui peale on kirjutatud saepuru). Graanulid on liiga suured ja kõvad, et nende peal kõndida ja magada, neid võib panna pissinurka.

Emane või isane - emaste merisigade puhul on suurem tõenäosus, et saavad omavahel läbi. Isased aga on (minu arvates) aktiivsema loomuga. Üksikuks meriseaks võtaksin isase. Kui aga tead juba ette, et sul on soov ja võimalus koguda endale aja jooksul väike merisigade kari, siis peaksid nad olema emased.

Heledat värvi küüsi on lihtsam lõigata kui tumedat värvi küüsi. Merisiga peab väiksest peale küünte lõikamisega harjutama, siis ta laseb seda ilusti teha.

Soovitan lisalugemist ka:
viewtopic.php?f=231&t=7376
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisea nõustamist!

PostitusPostitas loomake123 (Teema autor) » 02. oktoober 2013, 14:12

Mina olen just kuulnud,e t kahekorruseline puur oleks parem :lol: . Aga suur aitäh sulle! :)
Jänku
(/__/)
(='.'=)
(")_(")
loomake123
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 14
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Merisea nõustamist!

PostitusPostitas Kissu » 03. oktoober 2013, 13:41

"Aidake ema veenda ..." liiki teemad

Muudele küsimustele on vastused foorumis olemas, kui vastust ei leia siis küsi kas vastavas teemas või tee eri küsimuste kohta eraldi teemad. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus


Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist