Loomaaia sigudikud!

Ruigavad jutukesed.

Moderaatorid: triini22, nirgike

Loomaaia sigudikud!

PostitusPostitas tupsununnutupsi (Teema autor) » 19. november 2005, 12:56

Mida arvate teie sellest, et loomaaias on suveti see miniloomaaed, kus loomad on lahti ja et neid kõik võivad katsuda?
Näiteks mina olen selle vastu, sest seal on väga palju väikeseid lapi, kes ei tea, kuidas nende loomadega ümber käia.
Vähemalt võiks olla iga liivakasti või aia juures järelvaataja, kes ütleb ja näitab, kuidas neid katsuda ja sülle võtta tohib.
Viimastel aastatel olen tähelepannud just sigudike kastis, et väikesed lapsed ei oska neid süles hoida.Sigudik saab haiget ja küünistab, selle peale aga laps viskab ta käest!
Mida arvate teie sellistest asjadest?
tupsununnutupsi
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 29
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Loomaaia sigudikud!

PostitusPostitas Tommykene » 19. november 2005, 13:06

Ma olen sinuga nõus selles suhtes. Loomaaias peaks ikka järelvalvaja olema!
Väikesed lapsed pigistavad ka ju neid ja siis saab looma haiget!!! :( :x ja selle tagajärel võib mõni ribi katki minna( no kui väga tugevasti pigistada siis võib midagi väga halba juhtuda.... :cry: ).Samas peaksid ju lapsevanemad ka oma lapse järgi vaatama ja pahandama kui ta loomale haiget teeb...
Sellest nad õpivad, kuidas looma kohelda :D ....
Ja äkki pärast tahab lapsevanem omale näiteks merisea võtta...
Siis tuleb väksematele selgeks teha kuidas käituda nendega...(Lähen teemast nati mööda :D ). Sest väikeloomad pole ju Kaisuloomad või kaisu karud...
Tommykene
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Loomaaia sigudikud!

PostitusPostitas paraboa » 19. november 2005, 18:41

Seda , et seal lasteloomaaias toimuv on sageli loomadele traumeeriv on siin foorumis ennegi märgatud :
viewtopic.php?f=26&t=4100
See , mis on tore ja huvitav lastele ei ole seda sageli mitte loomale :(
Merisiga on selles osas veel eriti õnnetus olukorras , sest ta on loomult kartlik loomake , keda võõrad inimesed ja ümbrus hirmutavad . Pealegi on need paksukesed kukkumise suhtes väga õrnad ja tundlikud . Lastele loomade tutvustamine on ju tore , aga siis peaks tõesti keegi neile näitama , kuidas loomaga õieti ümber käia . Praegustes tingimustes on need loomad tõesti nagu mänguasjad , kes "ära kuludes " lihtsalt minema visatakse = kellelegi söödetakse .
paraboa
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Loomaaia sigudikud!

PostitusPostitas Nöbsike » 30. märts 2008, 17:22

Mina olen ka selle vastu, vaesed loomad :sad: Kõik käpivad-näpivad neid , uhh! endal oleks ka paha ju nii, ja pealegi see väsitab notsaud ju nii ära :( mina vastu :mad: !!
Nöbsike
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 680
Teemad: 19
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Loomaaia sigudikud!

PostitusPostitas Annli » 01. juuli 2008, 16:33

See on jah loomadele natuke vastik, kui neid nätsutatakse. Ise ju ka ei tahaks niimoodi olla. Aga põhiline on see, et lasteloomaaias on silt : "Palume loomi mitte sülle võtta!" , kuid seal istuvad need väiksed lapsed merisead/küülikd/tibupojad käes ja väntsutavad neid. Küll paitavad vastukarva jne. Laste emad võiksid natuke ikka vaadata, et mis siltidel kirjas. Poleks midagi selle vastu, kui lapsed oleksid seal ääres ja lihtsalt paitaksid neid, aga eii.. loomad tõstetakse välja. Loomaaiatöötajad võiksid ka hoolikamad olla !!

Mälestustesse jäävad merisead Käti, Sara, Mammu, Maasikas ja Katrin .
Kasutaja avatar
Annli
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 179
Teemad: 4
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomaaia sigudikud!

PostitusPostitas Pippi » 01. juuli 2008, 19:07

Annli, seal võib neid sülle võtta, kuid ainult siis kui selle kasti valvaja on lubanud ja sulle ta sülle annab. Aga jah, paljud võtavad ise sülle ja väntsutavad. Ma räägin nüüd veidi Offtopicut aga siis kui me käisime loomaaias kokkutulekule, siis vist Babule(Vabandan kui vale nimi, ma tõesti ei tea) tegi üks merisiga talle üllatuse sülle. Tegelt ei tohiks õnnetuse üle naerda aga see oli küll natuke naljakas. Ehk oli märk sellest, et tahtis ära saada sülest.
Those little rascals nibbled my heart away.
Naiivsed lillekesed. lol.
Kasutaja avatar
Pippi
Bite me!
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 843
Teemad: 17
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 14
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomaaia sigudikud!

PostitusPostitas nirgike » 01. juuli 2008, 20:02

Ma hädas olevate loomade teemas ka kirjutasin millalgi samal teemal, et väga halb oli vaadata loomapiinamist lasteloomaaias. Keegi kirjutas, et lapsevanemad peaksid oma lastele järgi vaatama... njah, mina nägin, kuidas üks issi isiklikult tiinet merisiga kahe näpuga üles tõstis ja ringi vedas. :dry:

Minu meelest peaks seal töötajate järelvalve tunduvalt tugevam olema ja loomade sülle võtmine ning paitamine käiks ainult töötaja järelvalve all (kasvõi rohkem noori sinna tööle siis järelvaatajateks, ehk oleks ka vabatahtlikke).
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomaaia sigudikud!

PostitusPostitas Yumi » 02. juuli 2008, 03:04

Minugi arust on loomaaia sea kasvandikud üpris pahas seisus. Enamasti käivad seal noored ilma vanemateta ja siis mini loomaaias rabatakse kuskilt ruttu loom sülle, istutakse maha ja ollakse niisama äge edasi. Peamiselt ükski neist inimestest ei oska siga korralikult tõsta ning siis aetakse mööda seda liivakasti taga vaest looma, kes igahinna eest tahab ennast päästa.
Need, kes seal valvavad või nii, võiksid väga vabalt võtta enda õlule selle, et panevad sead lastele ise sülle ja õpetavad sigadega ilusti ringi käima.
Muidugi ei saa ka öelda, et lastega kaasa tulnud vanemad miskit paremad on. Tulevad sinna, kolmeaastane näpu otsas ja mäletan, et eelmine aasta just siis põhimõtteliselt ei lubanud see valvaja neid kätte nii pool tundi kuni tund aega võtta, et las nad natuke ise ka rahmeldavad ringi ja siis tuli see ema ja ütles, et temal ju pole aega oodata, laps tahab jubedalt looma näha ja mis see korraks siis teeb. Kuigi talle vastati ikka ei, võttis naine ühe käega kuidagi moodi sea kätte, kui see töötaja selja keeras ning oli kahju kohe vaadata väga kurnatud näoga notsut, kes ilmselgelt hirmust lõhkemas oli.
Kasutaja avatar
Yumi
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 46
Teemad: 1
Pildid: 4
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomaaia sigudikud!

PostitusPostitas -ruigamnots- » 01. jaanuar 2009, 23:25

Ma võibolla liialdan aga ma olen ruigamite hull ja mul tuli peaegu pisar silma kui seda teemat lugesin kuna pole varem seal miniloomaaias käinud... tõest väga väga kahju kui loomadega ei osata ümer käia :( .
Kasutaja avatar
-ruigamnots-
Õigekiri longab
 
Postitused: 115
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomaaia sigudikud!

PostitusPostitas mammu17 » 02. jaanuar 2009, 16:00

MIna siiski isiklikult pooldan lasteloomaia olemasolu kuna mul on 6 aastane väike vend ja uskuge seal käimine on hea ja annab lapsele rohkme arusaame loomadest. Ma olen seal käinud igal aastal vähemalt korra ja kordagi ei ole mina nii võrd halba kohtlemist näinud. Minule isklikult anti sülle sigudik kuna nii pidavat seal need asjad käima- kõigile antakse loom kätte- keegi ei võta ise. Ma usun et see olukord võib aeg ajalt olla teine kui inimesi on palju ja vaatleja lihtsalt ei jõua kõigiga tegelada aga siis kui mina käsin siis iga kasti juures oli vähemlt üks valvaja, kogu lasteloomaia peale oli neid ikka päris palju.

Ja kui me ikka väga ausad oleme siis egas kõik merisea omanikud ei oska ka oma sigadega õigesti ringi käia ja need loomad kodudes kannatavad palju rohkem kui sigudikud loomaias!

Tunnistan et asjad võiks ka seal paremad olla aga nii lapsed vähemalt õpivad tulevikus oma loomi paremini tundma ja teavad, mis loom on ikka mis.
Kasutaja avatar
mammu17
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 239
Teemad: 18
Pildid: 2
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomaaia sigudikud!

PostitusPostitas Liisu- » 04. jaanuar 2009, 01:52

Aga mõtle merisigade peale selle nurga alt, et päev läbi neid väntsutatakse ja näperdatakse ja rahu nad peaaegu üldse ei saa. Selles mõttes on kodus kasvavatel merisigadel jällegi parem elu.
Selleks, et olla õnnelik on tegelikult vaja väga vähe...
Aga keegi lihtsalt ei mõista seda.
Kasutaja avatar
Liisu-
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 328
Teemad: 8
Asukoht: Lagedi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomaaia sigudikud!

PostitusPostitas nirgike » 04. jaanuar 2009, 17:14

Selles mõttes annab jah lapsele teadmise, et näe selline on merisiga ja selline on jõehobu, aga merisigade lemmikloomana pidamisest ei anna loomaaias nende nägemine küll mingit eeskuju või teadmist, pigem võib isegi väärarusaamu tekkida. Ja looma süles hoidmine ei anna ka muud teadmist juurde kui vaid selle, et kuidas see loom süles tundub. Nende jälgimine looduslähedaselt kujundatud puuris teistele loomaaia loomadele sarnaselt annaks palju rohkem teadmisi.

Ma pole ka lasteloomaaia vastu, aga seal peaks olema nii, et iseseisvalt loomi püüda ei olekski võimalust (nad oleks mingis puuris kinni või võrgu all vms, nii et ainult järelvaataja saaks lapsele looma anda. Kusjuures ennast kaitsta osakavad loomad - rott ja tuhkur - olidki puuris kinni ja silt juures, et ära kätt pane, võib hammustada. Muidugi puurid olid neil imepisikesed. Kitsede juures oli ka silt, et käitu korralikult, muidu kitseema hammustab sind. Ja kui mina seal olin, siis üht last oli hammustanud ka, plaasterdati just. Selles mõttes need kitsed on küll lastele õpetlikud :P

Mingis teemas keegi kirjutas, et olevat kuulnud, et lasteloomaaias eksponeeritavatel merisigadel on lõpuks närvid nii läbi, et nad söödetakse madudele ära. :sad:
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomaaia sigudikud!

PostitusPostitas mammu17 » 05. jaanuar 2009, 18:44

Ma tean, et nad kasvatavad ise ka loomi toiduks, seoses kas need loomad lasteloomaaias ka automaatselt toit on kahtlen aga egas ma ka ei tea.

Ma tunnistan et ma ei tea kuidas seal asjad tegelikult käivad aga ma siiski pooldan lasteloomaaeda sest tean täpselt kui positiivse kogemuse väike laps sealt saada võib (mu vend küll loomi kätte ei võtnud aga mina võtsin ja sain sealt tõuke endale notsud võtta).
Kasutaja avatar
mammu17
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 239
Teemad: 18
Pildid: 2
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomaaia sigudikud!

PostitusPostitas Merily » 15. juuli 2009, 22:18

Mulle ka selline väntsutamine ei meeldi. Kuid ega suvaline inimene ju ei teagi, kuidas võtta sülle merisiga või kuidas peab seda tegema hoopis kilpkonna/ jänesega või muu loomaga. Silmnähtavalt looma piinamine on ebanormaalne, kuid seda, et laps ei tea, kuidas looma hoida, ma veaks ei pea. Kui pole enne kokku puutunud, vanemad samuti mitte, siis kust ta peaks seda teadma? 3- aastane vast selliseid asju ei uuri veel... Kui suurem asi loomaarmastaja ka pole...Selles mõttes olen mõndade arvamusele vastu, et vanemad võiksid oma laste järgi vaadata. Nad ei tea. Mina võin julgelt öelda, et tean, kuidas loomi käes hoida ja kui tuttav võtab valesti, siis õpetan, kuid mõni inimene pole loomadest huvitatud. Võõrale ma seda ütlema minna ei julge. Inimesi on igasuguseid.
Selleks, et lapsed (kusjuures ka täiskasvanud) neid valesti ei hoiaks, peaks iga liivakastikese juures olema mõni loomaaiatöötaja või keegi asjatundja, kes õpetaks, kuidas loomadega ümber käia.
Kalle, Ibäk, Ziblak, Sigur, Aili, Biru, Piu, Tärts, Ossa, Mustikas, Ants, Imbi, Kustav, Oskar.
Kasutaja avatar
Merily
Loomasõltlane
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2918
Teemad: 61
Pildid: 14
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomaaia sigudikud!

PostitusPostitas sussu112 » 25. märts 2010, 20:59

Minul on ka kahju vasetest notsudest ja küülikutest :sad: . Üks aasta nägin sellist asja kuidas u 3 aastane laps lihtsalt tõusis püsti ja lasi vaesel notsul maha kukkuda :grr: ! Seal võiks olla mingi vanuse piirang.
Kasutaja avatar
sussu112
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 342
Teemad: 19
Pildid: 3
Asukoht: Nõmme
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomaaia sigudikud!

PostitusPostitas Che » 10. detsember 2010, 18:49

Kui ma sellel suvel loomaaias käisin, siis lapsed neid igatahes enam sülle võtta ei tohtinud. Oli järelvalve ja võis ainult pai teha... Minu arvates igati hea mõte, sest nii saavad lapsed loomadega tutvuda ja puutuda, aga loomad haiget ei saa. Kuigi suve lõpus läheb enamik neist sigadest niikuinii kahjuks maotoiduks :sad:
"Jumal kaitsku mind sõprade eest, sest vaenlaste eest kaitsen ma end ise."
(Che Guevara)
Kasutaja avatar
Che
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 591
Teemad: 9
Pildid: 12
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomaaia sigudikud!

PostitusPostitas Brix » 11. detsember 2010, 00:43

Olen seal töötanud ise ja meile väideti, et nendest sigadest ei lähe ükski söögiks...
Kasutaja avatar
Brix
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 261
Teemad: 2
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomaaia sigudikud!

PostitusPostitas Elllii » 28. märts 2011, 18:46

Vähemalt nüüd (õnneks!) ei lubata üldse merisigu puudutada, ainult töötaja võib ta kätte võtta ja siis saab teda silitada. Igati õige tegu! Lõpuks ometi on inimestel aru pähe tulnud. Aga see, et merisigu madudele toidetakse....lihtsalt kohutav! Pisar tuleb silma :(
Nöpsik ♥ (22.09.10-21.08.13)
Kasutaja avatar
Elllii
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 284
Teemad: 12
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 5 külalist