kuidas põrsast toas lahtiselt pidada?

Kuidas hoolitseda notsu eest? Puhastamine, pesemine, küüntelõikus, jalutamine jne.

Moderaatorid: triini22, nirgike

kuidas põrsast toas lahtiselt pidada?

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 13. jaanuar 2004, 11:16

Minu merisiga on kummaline. Paneb igal võimalusel sülest plehku ja jookseb kapi alla, kust ma teda kätte ei saa. Ise tagasi ei tule, võib tükk aega nurgas konutada. Tahaks tal ikka lubada toas ringi joosta, aga kui on oht, et pean varsti kodust ära minna, siis lihtsalt ei riskigi välja lubada. Mida teha?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas SigneL » 13. jaanuar 2004, 11:23

Pane kapi- ja muu mööbli alused, kust sa notsut kätte ei saa (voodialused jmt), kinni (näiteks mingi plaat ette), et ta sinna enam ei pääseks. Ning kui lähed kodust ära ja tahad põssat ikka lahti jätta, siis hoolitse selle eest, et kõikvõimalikud ruigamile ohtlikud asjad - teravad asjad, juhtmed ning taimed - oleksid ära peidetud. Üldiselt kodust äraoleku ajal mina seda tegelast lahtiselt tuppa jätta igaks juhuks siiski ei soovitaks.
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas tykike » 02. veebruar 2004, 09:40

Minul jooksevad nad ka vabalt toas ringi.Kuigi viimasel ajal olen ehitanud neile käepärastest vahenditest tara ümber,et nad kuskile alla ja vahele peitu ei poeks.Ka puuri puhastades lasen nad põrandale lippama.Juhtmete kallale mul nad läinud ei ole.Ma ei pea õigeks,et jätta nots tuppa lahti,kui ise välja lähed.Suure tõenäosusega kükitab ta küll üaigal,aga paljugi mis.Kui sibama hakkab mööda tuba ja pilku peal ei hoia-on õnnetus kerge tulema.
tykike
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 21
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kart » 21. september 2004, 18:32

Ise olen mõtelnud sellise aia peale, mille saab kiiresti kokku panna, kui jalutama lased ja pärat kiiresti ära panna. Ainult materjal ja aeg on probleemiks...
Kart
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 71
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Ruudi » 21. september 2004, 18:43

Poes on ka sellised aiad müügil... igatahes Ülejõe ZOO ja kalastustarbete poes oli. See oli nii suur, et vahepeal lastakse sinna isegi 5 jänest lahti :twisted:
Ruudi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 65
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 21. september 2004, 19:14

Jep, Tartu Bettas olen ka sellist moodulaeda müügil näinud. Kahjuks ei mäleta, mis ühe seina hind on.
Sarnast asja võiks saada lihtsalt traadist ehitada. Ja servad millegagi tugevdada. Samas, ennast konsultandiks ei paku.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kuidas põrsast toas lahtiselt pidada?

PostitusPostitas paraboa » 01. oktoober 2004, 22:04

Tallinnas olen seda aedikut näinud nii Bramhami poodides ,kui Retis.Viimases oli hinnaks vist 1600.Paneb nagu mõtlema isemeisterdamise peale...
paraboa
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 26. oktoober 2004, 16:49

Minu notsu tahab ka joosta igale poole. Kõige parem oleks tuba teha puhtaks, katta kõikvõimalik avad kinni ja lasta tal siis joosta. Muidugi võid jätta mingeid väiksemaid pragusid, nt jäta teki maha, kuhu ta joosta saaks. Sealt saad sa ta ka alati kätte! Minu seale väga meeldib teki sisse ronida. :P
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kuidas põrsast toas lahtiselt pidada?

PostitusPostitas vari » 02. november 2004, 13:44

kõikvõimalike aluste barrikeerimine on jah üks peamisi võimalusi takistada meriseal kuhugi ronimast. kui ma veel vanemate juures elasin, siis ma olin sunnitud oma kõrge CD-plaatide torni (puidust selline) risti ukse ette panema, et ta mulle päris järele ei jookseks kui ma teise tuppa läksin, aga ust kinni ka panna ei saanud sest siis ei tea mida ta teeb seal ning tihti istus ta siis selle cd torni taga ja iga krõpsu või hääle peale pistis kileda häälega viuksuma et märku anda - ma olen ka siin, tegelege minuga!
kirjutuslaua alune sai ka sea vastu ära kindlustatud, seal olid arvutijuhtmed ning kuigi ta juhtmeid mul ei näri siis ei hakanud ma riskima. nüüd on plaanis millalgi lähiaastate jooksul 3 toaline osta - 1 tuba seale jooxmiseks kuni pisiperet veel ei ole ;) ent eks saab ka praegu hakkama. igaljuhul on hea vaadata kuda muidu "uimane" siga hetkega üliaktiivseks muutub. samas pole tal kunagi igav - tal on rott Archie, kellega tuleb toas ringi kooserdades pidevalt "maid(territooriumit) jagada" ;)
vari
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 169
Teemad: 9
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist