Jalutamine jalutusrihmaga

Kuidas hoolitseda notsu eest? Puhastamine, pesemine, küüntelõikus, jalutamine jne.

Moderaatorid: triini22, nirgike

PostitusPostitas Britt » 02. mai 2005, 22:03

Ka mina elan linnas ja tore oleks oma nots viia kuhugi aasale :lol: , aga paraku minul ka seda võimalust ei oleks.Mööda kihutavad autod (ma elan absoluutselt kesklinnas) ja kogu see lärm, ma ei hakka riskima vaevalt, et nots end hästi tunneks, aga mu vanaema elab ilusas kohas, mitte just päris maal aga linnast poole tunni tee ja sinna saan ta vahest viia küll jalutama ja kui saan muretsen endalegi kuskilt sellise rihma.Täna nägin Viru keskuse poes selliseid..
Britt
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 279
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: nots rihma otsas!

PostitusPostitas Ruigaminni » 03. mai 2005, 16:09

Minu notsud kardavad seda rihma rohkem kui pesemist ja küünte lõikamist kokku!
Ruigaminni
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 319
Teemad: 25
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Britt » 03. mai 2005, 17:52

No mina isiklikult arvan, et parim varjant on nots muru peale panna ja võre ümber või sjuke aedik kus ta vabalt rohtu süüa saab.üks osa varju teine päikese alla ja veepudel ka.Ja siis umbes tunni võib seal õues mõnuleda jne.
Alguses, pärast kui nots harjunud võib ikka kauemaks ka jätta ma usun
Minu vanamea juures on jänesele selline asi tehtud nii, et minul on suvel hea. :)
Britt
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 279
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas karvapalll » 03. mai 2005, 19:01

Notsud taluvad rihma erinevalt. Mu eelmine siga arvas, et nüüd on vabadus käes ja pistis jooksu, aga kui nöör otsa lõppes, oli siuke solvunud nägu peas ja siis hakkas paanika pihta ja peata jooksmine erinevatesse suundadesse (ta vist arvas, et keegi hoiab kinni või midagi.) Linnas ei saa nii või teisti notsi rihma otsas välja viia, sest linnas olevad muruplatsid on reostunud ja heitgaasid on taimedesse imendunud. Notsu tervisele ei ole kasulik kui ta sellist saastunud muru sööb. :(
karvapalll
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 108
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: nots rihma otsas!

PostitusPostitas piret1212 » 04. mai 2005, 12:39

Ruigaminni kirjutas:Minu notsud kardavad seda rihma rohkem kui pesemist ja küünte lõikamist kokku!
Minu Tommyl on ka selline rihm ja kuna ma olen teda juba algusest peale sellega harjutanud ei vaidle ta rihma peale panemisele üldse vastu. Täiesti rahulik :D Aga Larissaga oli teine lugu ,sest ma ostsin selle rihma siis kui Tommy sain ja noh lissu oli siis juba vist 7 kuune. Ja tema läks täitsa hüsteeriasse.
Tommy laseb mul siis korralikult küüni lõigata, kui tal ei ole halb tuju! Kui ta aga norida tahab ja tujutseb , võib ta lausa hammustada.
Muide selle rihma ostsin ma sellepärast ,et suvel maale meriseaga (heinamaale) jalutama minna. :) :) :)
Rotud Tim ja Ben 04.2011
Kasutaja avatar
piret1212
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 285
Teemad: 30
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: nots rihma otsas!

PostitusPostitas Ruigaminni » 04. mai 2005, 13:19

Jalutada merisega nüüd kül ei saa. Pigem näeb see välja ikka nii, et istud ise keset heinamaad maha, sööd pirukat ja põssa saab rihma otsas sinu ümber omatahtsi ringi liikuda. See rihm pole mingil juhul jalutamiseks mõeldud.
Ruigaminni
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 319
Teemad: 25
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas vaigla » 04. mai 2005, 13:23

Minu sigadest ei meeldi ühelegi, kui miski neil selja peal. isegi heinakõrte pärast hakatakse siplema. nii et mina ilmselt lasen oma notsikud niisama kuskile puu alla lahti, pean nende üle valvet või panen nad murule puurivõre alla.
kuidagi väga võõras oleks notsikut rihma otsas pidada :)
Kasutaja avatar
vaigla
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 525
Teemad: 21
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: nots rihma otsas!

PostitusPostitas Ruigaminni » 04. mai 2005, 13:29

No see rihm ongi mõeldud selleks, et põssa on ütlemata väle loom ja võib suurest ärevusest lihtalt plehku panna, enne kui reageerida jõuad.
Mul üks põssa ei lase seda üldse endale selga panna ja teine hakkab rihma sees meeletult siplema, kuni tagumised jalad välja saab ja lõpuks end vabaks sipeldab. Mina neid enam niimoodi ei piina.
Ruigaminni
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 319
Teemad: 25
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jalutamine jalutusrihmaga

PostitusPostitas Nöbsike » 30. märts 2008, 17:19

Jär selveris on merisigade traksid ( vestiga, nii et keha toetub ) ja see maksab 128-. :mellow:
Ma kavatsen vist enne suve osta :, aga saab ise ka teha ju .. :wink: võimis ?
Nöbsike
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 680
Teemad: 19
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jalutamine jalutusrihmaga

PostitusPostitas Raidu » 18. juuni 2008, 19:56

Liisa kirjutas hästi! :happy: See, et meil on väikesed närilised, ei anna õigust suurtele peletistele meid õuest välja süüa, ka närilistel on õigus õues jalutada!
Merisiga PUMBA
Kasutaja avatar
Raidu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 30
Teemad: 6
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Jalutamine jalutusrihmaga

PostitusPostitas Annli » 19. juuni 2008, 13:49

Nöbsike kirjutas:Jär selveris on merisigade traksid ( vestiga, nii et keha toetub ) ja see maksab 128-. :mellow:
Ma kavatsen vist enne suve osta :, aga saab ise ka teha ju .. :wink: võimis ?




See on siis küll odav. Ma ostsin oma loomale jalutusrihma loomapoest ja siis see maksis rohkem. Kuigi sellel pole vesti. :dry:

Kas te loomad ka hakkavad jalutusrihma närima ?

Mälestustesse jäävad merisead Käti, Sara, Mammu, Maasikas ja Katrin .
Kasutaja avatar
Annli
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 179
Teemad: 4
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jalutamine jalutusrihmaga

PostitusPostitas tupsu-baloo » 19. juuni 2008, 14:54

Minul närisid küülikud ühe jalutusrihma katki aga seda sellepärast,et ma polnud muretsenud igale loomale eraldi jalutusrihma ja kuna küülikutele ei meeldinud teise küüliku lõhn siis närisid nad selle läbi.On soovitav muretseda igale loomale oma rihmad.
Nad ütlevad, et ma olen ükskõikne-neil on õigus, mul ongi ükskõik!
Kasutaja avatar
tupsu-baloo
(=^.^=)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 789
Teemad: 26
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jalutamine jalutusrihmaga

PostitusPostitas Nöbsike » 31. oktoober 2008, 12:33

Annli kirjutas:
Nöbsike kirjutas:Jär selveris on merisigade traksid ( vestiga, nii et keha toetub ) ja see maksab 128-. :mellow:

See on siis küll odav.


On jah odav. Ma ostsin selle ära, aga Nössu sellega küll jalutada ei kavatsenud :D
Nöbsike
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 680
Teemad: 19
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jalutamine jalutusrihmaga

PostitusPostitas -ruigamnots- » 20. jaanuar 2009, 17:40

Mu sõbrannal on ka se vestiga. Tema merisiga Muffin roomab sellest lihtsalt välja :D .
Kasutaja avatar
-ruigamnots-
Õigekiri longab
 
Postitused: 115
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jalutamine jalutusrihmaga

PostitusPostitas GuineaPiggy- » 13. august 2009, 20:34

Mina avastasin aga uue nippi : võtsin ühe kotti panin oma merisea rätiku sinna siise ja see järel merisea jätsin lukku lahti kuna kott oli minu süles. Notsik ise aga vaatas terve tee kottist välja . =) Käisin oma meriseaga oma isa tööjuures oma isat külastamas koos oma meriseaga . :)
Aga kas merisea kandmine kottis pole ohtlik kui kott ise koguaeg süles on?
Kasutaja avatar
GuineaPiggy-
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 17
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jalutamine jalutusrihmaga

PostitusPostitas Nöbsike » 27. august 2009, 16:10

GuineaPiggy-
Aga see pole ju sama mis jalutusrihm, kuna siis on notsu süles ja ei saa ise mitte kuidagi moodi rohtu maast kätte ja ringi jalutada.
No ma arvan kui päike kotile peale ei lõõska, nii et sees väga kuumaks ei muutu siis ei tohiks vist ohtu olla?
Sipšul on kassi-traksid, aga ta on veel liiga väike nende jaoks ja ta tuleb nendest peale kaht-kolme sammu välja.
Nöbsike
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 680
Teemad: 19
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jalutamine jalutusrihmaga

PostitusPostitas liis-123 » 30. oktoober 2009, 15:38

hmm... kas keegi teab kas merisigadele võib ka jalutusrihma näiteks heegeldada või kududa?


ettetänades liis ;)
Ma armastan oma Minnit
liis-123
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 13
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jalutamine jalutusrihmaga

PostitusPostitas Kissu » 31. oktoober 2009, 03:05

Merisead üldiselt on rahu ja rutiini armastavad loomakesed, seega kindlasti kohe ei tee neile head mööda linna ringi vedamine. On loomi, kes naudivad tähelepanu ja kellega võib käia ka linnapeal aga merisiga ei ole kindlasti selline loom. Varemgi on meil olnud siin kasutajaid, kes on tahtnud merisea või küülikuga shoppama minna ja kohvikusse minna. Sinul endal võibolla on tõesti tore olla tähelepanu keskpunktis ja lasta inimestel oma loomakest imetleda aga loomale ei ole see kindlasti mitte nii tore kui Sulle endale. Loom ei ole mingi trofee millega eputada teiste ees, ta on ikkagi elusolend.

Meriseaga võib minna mõnda suurtest teedest kaugel asuvasse parki jalutama või võtta ta maale kaasa. Selle üle võib ta tõesti rõõmustada aga kärarikastes kohtades mingisuguses kotis konutada.. Mõtle ise, kui palju Sina seda naudiks?

Jalutusrima võib loomulikult ise teha, kui suudad selle piisavalt põgenemisekindla meisterdada. Lisaks peaks kindlasti vaatama, et materjal oleks loomale ohutu. Muidu aga ei näe ma küll põhjust, miks seda ise valmistada ei võiks.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Jalutamine jalutusrihmaga

PostitusPostitas Liismari » 23. november 2009, 22:38

Aga kumb siis parem on - jalutusrihm või traksid? Meil Tallinnas on mõlemat müügil. Siin mõnedki räägivad, et traksidest lipsab notsu välja. Seda raske meriseale peale ei ole panna? Deegule on nt. üldse võimatu.
Never say never, but always say forever (c)
Kasutaja avatar
Liismari
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1417
Teemad: 53
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jalutamine jalutusrihmaga

PostitusPostitas prNotsuTots » 07. jaanuar 2010, 18:29

kunagi kui mul oli rott tõi isa mulle merisea rihma aga see ei läinud isegi rott Ronjale selga
Kasutaja avatar
prNotsuTots
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 20
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jalutamine jalutusrihmaga

PostitusPostitas Sonnu » 15. mai 2010, 18:37

Marit kirjutas:kindlam variant oleks ju õues puur tagurpidi keerata nii, et plastmassist puuripõhi jääks katuseks. Siis on loomal samapalju ruumi, kui toas olles ja päikese eest katus ka peakohal. Hulkuva koera ja kassi rünnak ei kujutaks mingit ohtu.


Nõus sellega, kindlam tunne siis.

Ma ka ikka hirmsasti tahtsin teda viia õue et saaks muru näksida ja uusi asju väljas avastada. Aga ilma rihmata kardaksin et satub liiga hoogu ja juba otsi teda ei tea kus.. nii et turvalisem oleks ikkagi rihmaga või nagu eespool oli - keerata puur teistpidi :)
Muidu olen ise meisterdanud oma notsule nö ''rihma'' alguses oli tal küll harjumata ja algul oli see talle liiga suur et sai väga lihtsalt sellest välja. Nagu ikka oli see harjumatu, kuid kui juba õue sai siis jooksis nii et mitte midagi ei häiri :-D aga tasapisi on ta sellega juba harjunud, saab aru et kui rihma selga paneme siis jeppidiiiiiiii välja jalutama! :rofl:
Sonnu
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 100
Teemad: 3
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Eelmine

Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist