Merisea õue viimine.

Kuidas hoolitseda notsu eest? Puhastamine, pesemine, küüntelõikus, jalutamine jne.

Moderaatorid: triini22, nirgike

Merisea õue viimine.

PostitusPostitas Tanel (Teema autor) » 20. mai 2008, 16:18

Mul on selline küsimus et kui sooja ilmaga võib merisiga õue viia.
:-)
ruudi prints ja rotu
Kasutaja avatar
Tanel
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 51
Teemad: 3
Pildid: 2
Asukoht: tõrva
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Merisea õue viimine.

PostitusPostitas Kissu » 20. mai 2008, 16:30

Merisead on väga õrna tervisega ning ei kannata absoluutselt tõmbetuult ja jahedat. Seega praegu kindlasti ei tohiks meriseaga õue minna. Väljas peaks ikka suhteliselt soe olema 20+ kraadi ja tuult ei tohiks absoluutselt olla!
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Merisea õue viimine.

PostitusPostitas nirgike » 20. mai 2008, 18:24

Välja arvatud juhul, kui merisigu on sellise eluga harjutatud. ;) Kui ma väike olin, siis meil elasid merisead terve suve õues jänesekuudis. Ka maja pole meil teab mis sooja- ja tuultpidav, nii et merisead juba sünnist saati karastunud. Aga kuskilt on nagu meelde jäänud, et alla 13 kraadi ei tohi mingil juhul merisigu õue jätta.

Aga kui sinu notsud alles algajad õueskäijad, siis loomulikult alustada tuleb tasapisi, ilm peab olema sama soe kui nad toas harjunud on ja tuult ka siis igaks juhuks mitte lasta neile peale puhuda. Kõige olulisem, et maapind oleks soe, sest näiteks kevadel sageli päike paistab kuumalt, aga kui end mätta peale istuma unustad, saad kohe külmetuse kaela.
Ma arvan, et praegu juba on maapind piisavalt soe, peab ainult leidma soojema ja tuulevaiksema päeva.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisea õue viimine.

PostitusPostitas Kaisa89 » 19. august 2008, 11:06

Mina arvan, et õue võib viia küll aga lihtsalt ilm peab olema soe ja mitte tuuline. Mina võtan alati mingi teki kaasa, et saaks peale panna liigse tuule või päikese eest. Tuule või päikese käes ei tohiks kindlasti hoida ,sest ta võib kuumarabanduse saada või lihtsalt külmetuda. Aga seda ma küll ei arva ,et merisiga nõrga terviseda on.
Kaisa89
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 31
Teemad: 4
Pildid: 0
Asukoht: Eesti,Viljandi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisea õue viimine.

PostitusPostitas Nöbsike » 15. september 2008, 14:29

Suviti oli mu merisiga terve päev , hommikust 10-. õhtuni õues, vahel vähem, aga enam ei saa :( me elame korteris ja pole oma hoovi aga temaga murul käin ma ikka, jookseb seal platsil!
Nöbsike
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 680
Teemad: 19
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Merisea õue viimine.

PostitusPostitas Roosaketss » 15. september 2008, 16:36

Nöbsike, kas sa käid siiamaani notsuga õues? :O
Minumeelest on ilmad hetkel liiga külmad ja tuul ka et käia notsuga õues.
Seda, mida ma merisigade vastu tunnen ei saa sõnadesse panna, sest merisead on imelised!
♥ ♥ ♥ ♥
Kasutaja avatar
Roosaketss
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 335
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisea õue viimine.

PostitusPostitas Nöbsike » 13. november 2008, 13:46

Muidugi ei käi, suviti käin siis kui umbes 16 kuni 22 kraadi sooja on, aga järgmised suved ta ei saagi õues olla, me kolisime korterisse, ja õue ei saa teda küll jätta üksi.
Nöbsike
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 680
Teemad: 19
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Merisea õue viimine.

PostitusPostitas Roosaketss » 28. november 2008, 11:36

Sinu hoolsa pilgu all saad sa ikka oma notsiku õue jalutama ja võilillelehti sööma viia ning kui on olemas jalutusrihm, siis pole mingit probleemi ju.
Seda, mida ma merisigade vastu tunnen ei saa sõnadesse panna, sest merisead on imelised!
♥ ♥ ♥ ♥
Kasutaja avatar
Roosaketss
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 335
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisea õue viimine.

PostitusPostitas notnormal » 28. november 2008, 14:17

Minagi viin oma notsut suvel, väga sooja ilmaga välja. Aga kindlasti peaksid teadma ka seda, et kui on kevad ja ilmad on soojaks läinud, on maapind endiselt külm, niiet pole mõtet kohe oma siga välja viia. Olen kuulnud ka selliseid jutte, et enne, kui need kollast värvi lilled ( Meenutavad võilille, ainult väiksemad. Paiselehed peaks olema vist. ) kasvama pole hakanud, ei tohi merisiga õue viia. Aga ma ei usu, et see nüüd 100 % paika peab.
Kasutaja avatar
notnormal
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 248
Teemad: 3
Pildid: 9
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisea õue viimine.

PostitusPostitas nirgike » 28. november 2008, 14:46

Paiselehed hakkavad ikka väga vara õitsema, siis, kui muu maa veel pruun on.
Vanarahavas ütleb, et 3 äikest peab olema ära käinud, siis on maapind istumiseks piisavalt soe.
Võib hinnata ka selle järgi, et kui ise maas vedeled ja ema selle peale kisama ei hakka, siis on õige aeg :D
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Meriseaga jalutades viis vares me sõbrakese minema

PostitusPostitas Roma » 03. märts 2009, 07:49

Palun ärge minge merisigadega õue jalutama! -mul sõbranna läks - pani vaesekese muru peale siblima ja vares viis me lemmiku siuhti minema.
See oli kohutav! Mitte midagi ei saanud teha see toimus nii äkki ja läinud ta oli . Me jooksime nagu jalad võtsid talle karjudes järele aga ta kadus koos me sõbrakesega majade vahele.. Kohutav surm.Otsisime teda kõikjalt aga tulutult.

Ja selle idee noppis ta siit foorumist-minna meriseaga jalutama :((

tahtsin lihtsalt hoiatada ohtude eest,mis võivad õues oodata
Roma
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Meriseaga jalutades viis vares me sõbrakese minema

PostitusPostitas cougar » 03. märts 2009, 08:45

Ma käisin ka kord rotiga metsas ja vares sõimas mind puu otsast, et ma rotust sammugi kaugemale ei läinud. Pisiloomadega peavad tõesti olema silmad ees ja taga, pealael ja jalatalla all, mitte üksnes kadumise suhtes, vaid ka selliste ohtude suhtes.
Võibolla oleks aidanud, kui merisiga oleks olnud rihma otsas?
Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Meriseaga jalutades viis vares me sõbrakese minema

PostitusPostitas Mercar » 03. märts 2009, 09:34

Suuremal loomal nagu merisiga, tšintšilja oleks tõesti traksid abiks, aga sellest ei pruugi piisata.
Lisaks mainiks, et loom peab olema pidevalt käeulatuses ja parim koht on lage plats, siis näed kohe ohtlikku looma tulemas. Sest kui oled kusagil nö. võsavahel siis kunagi ei tea kust põõsast hulkuv kass-koer välja kargab või lind lendab.
Sellistele asjadele tuleb mõelda enne! Muidu võib tõesti juhtuda nii nagu temal.

Mina omal ajal hamstrit jalutasin nii, et sõbrannaga lesisime küllili jalad ette sirutatult (L tähe kujuliselt) ja meie kahe kehad moodustasid rombi laadse kuju, kust loom välja ei saanud ja kus vähima ohu korral ulatasime mõlemad looma haarama. Ja oli juhus mil ma oleks loomast ilma jäänud. Sest üks loll poisike ässitas oma koera meile (hamstrile) kallale. Kui ma oleks püsti olnud, poleka ma piisavalt kiirelt looma kätte saanud, sest selle haukumise peale ehmus ka hamster ja tahtis putku pista.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisea õue viimine.

PostitusPostitas nirgike » 03. märts 2009, 13:32

Ma kardan, et linnu rünnaku vastu ei pruugi looma kõrval külitamine ka alati aidata. Esiteks jälgid sa ju oma looma, mitte ei vahi taevasse, et mis seal toimub, ja teiseks on näiteks kakud väga kiired ja hääletu lennuga. Lugesin just uudist, et Soomes üritas kassikakk jack russelli terjerit ära viia, aga õnneks oli koer liiga raske ja kakk pillas ta maha.
Vares ehk tõesti on "lollim loom", kes tuleb kraaksudes ja nii osavalt saaki ka ei püüa nagu kakk.
Kui ma väike olin, siis meil viis vares mitu pardipoega ära. Selle vastu kindlustamiseks lasti pardi- ja kanapojad õue ainult võrguga kaetud ilma põhjata kasti või spetsiaalse raami sees. Sama nippi saab kasutada ka meriseale - õue minnes võta puuri pealmine osa kaasa ja pane nots selle võre alla.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisea õue viimine.

PostitusPostitas Mercar » 03. märts 2009, 14:02

No kui loom on piiratud alal nagu mul oli, siis ma ei jälginud looma vaid just pigem ümbrust. Meie kandis oli hulkuvaid kasse koeri nt palju. Just nende osas jälgisin ümbrust. Mis mõttega ma looma jälgin kui tal nagunii kuhugi minna pole?

Samuti varese puhul kui sa ikka füüsiliselt loomast ca 10-20 cm kaugusel oled siis ega vares ikka nii lähedale ei tule. Loomadel on aukartus suurte (eriti küll kõrgete) loomade osas ja inimene on üsna suur loom.

:ot1: Ja muide vares on palju targem kui kakud. Vareslased on ühed vähesed linnud, kes oskavad näiteks tööriistu kasutada. Soovitan vaadata BBC sarja "Life of Birds" 3 osa: "The Insatiable Appetite" populaarteaduslik film, mis näitab väga kenasti vareslaste arukust.

Aga jah võre + järelevalve on alati kõge parem. Järelevalve kuna- nt suurem koer suudab võre üles kergitada / mõni loom võib ka ise võre üles kergitada või muude näriliste puhul ka end välja kaevata. Merisead küll erilised kaevajad pole.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisea õue viimine.

PostitusPostitas whipii » 03. märts 2009, 19:39

Mina viin oma notsud soojad ilmaga ja tuuleta õue küll, suvel.
Me ehitasime isaga sigadele aediku. Põhimõttelt on nagu aken, kaks poolt, üks pool käib lahti ja saab haagiga kinni panna, teine pool on täitsa kinni pandud.
Peal on võrk, niiet kassid ja koerad ning ka linnud ei saa neile kallale. :D
Kasutaja avatar
whipii
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 111
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisea õue viimine.

PostitusPostitas Sun- » 27. juuni 2009, 16:43

Minu notsik käis küll suvel sooja ilmaga õues. majas elades oli ta võre aedikus päev läbi ja sõu muru. Muidugi tõstsime ringi teda, et päike peale ei paistaks, aga korteris elades käisin ikka kaasas, tema jooksis ringi ja sõi muru, mina istusin lihtsalt.
Sun-
Kasutajakonto külmutatud
 
Postitused: 90
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Meriseaga välja : )

PostitusPostitas ciculuw » 28. juuni 2009, 19:33

Selline küsimus et tahaks meriseaga kodust välja minna linna : ) ja tahaks teada kuidas ma ta võtan , mul on üks kast kus ta olla saab padi ja tekk on olemas :-) aga kuidas joogi kaasavõtmine oleks ? söögi ma saan küll võtta aga kuidas jook ? ja probleem on selles , et ta sinna kasti ei pissi vaid oma puuri , mis teha ?
ettetänades cicu :-D
Merisead on võrratud !!!
Kasutaja avatar
ciculuw
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisea õue viimine.

PostitusPostitas triini22 » 28. juuni 2009, 21:46

Miks sa teda sinna linna peale tahad viia? Merisiga ei tunne sellisest linnas ringi käimisest mingit lõbu. Talle meeldiks palju rohkem kuskil murul võilille lehti mugida, kui et teda kastis mööda linna ringi tassitaks.
Liivahiirte omanikud ühinege: Eesti Liivahiirte Selts
Minu liivakate kodukas
Kasutaja avatar
triini22
Liivahiirte loss & Merisigala
Liivahiirte loss & Merisigala
 
Postitused: 1362
Teemad: 24
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisea õue viimine.

PostitusPostitas Kissu » 29. juuni 2009, 00:38

Merisiga ei ole kindlasti loomake, kellega nõnda linnapeale minna. Nad on õrnad loomakesed, kes ei talu suvalist väntsutamist, tuuletõmbust, kukkumisi jms. Rääkimata sellest, et emotsionaalses mõttes ei talu nad kuigi hästi pidevalt muutuvat keskkonda ja võõraste inimeste masse. Merisead armastavad suhteliselt rutiinset ja vaikset elu.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Merisea õue viimine.

PostitusPostitas ciculuw » 29. juuni 2009, 10:31

Seda jah , et ma nüüd mõtlesin et ma ei võta teda ikka kaasa :-) .
Merisead on võrratud !!!
Kasutaja avatar
ciculuw
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

merisiga õues

PostitusPostitas karulaps » 28. juuli 2010, 16:53

kui ma lasen merisea õue ja ta läheb ära, kas ta tuleb siis koju tagasi?
ja kas on kuskil müügil selliseid merisea jalutamise rihmi? :roll:
karulaps
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: merisiga õues

PostitusPostitas Merily » 28. juuli 2010, 16:58

Kohe k i n d l a s t i ei tule merisiga koju tagasi. Esiteks on teisi loomi, kes talle liiga võivad teha ja teiseks ei ole meriseal nii palju aru, et kodutee meelde jätta. Õueminemiseks võtad põrsa sülle või paned põgenemiskindlasse turvalisse aedikusse. Ilm peab olema soe ning päike ei tohi lagipähe paista.
Rihmad ei ole alati kindlad ning merisealegi ebameeldivad. Foorumis tuulates leiad igasugu teemasid rihmade ja õueskäimise kohta.
Kalle, Ibäk, Ziblak, Sigur, Aili, Biru, Piu, Tärts, Ossa, Mustikas, Ants, Imbi, Kustav, Oskar.
Kasutaja avatar
Merily
Loomasõltlane
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2918
Teemad: 61
Pildid: 14
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: merisiga õues

PostitusPostitas nirgike » 29. juuli 2010, 21:17

Õues on palju loomi ja linde, kes tahavad merisiga ära süüa, seega mitte mingil juhulei tohi merisiga üksi õue lahti lasta! Merisiga ise teab seda ka, et tal on väga ohtlik omapäi õues olla, ja seega ta jookseb kiiresti kuhugi alla või vahele peitu ja ei pruugi sealt isegi meelitamise peale enam välja tulla.
Rihmas neile üldiselt käia ei meeldi.
Õues käimiseks sobib puuri pealt võre võtta ja merisiga õues selle võre alla panna. Aga kindlasti peab ise juures olema, ei tohi merisiga omapäi jätta, kui sul just ei ole kindel õueaedik ehitatud, mida keegi ei saa ümber lükata ega alt/pealt sisse.

Lisaks kassidele ja oertele tasub karta ka vareseid ja kajakaid. Viimati viisid kajakad ju koerakutsikagi ära otse peremeeste silme alt.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: merisiga õues

PostitusPostitas karulaps » 30. juuli 2010, 15:43

aitäh.
karulaps
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: merisiga õues

PostitusPostitas Nummipet » 01. august 2010, 11:18

Mul endal juhtus järgmine lugu:
viisin oma notsu õue, siis läksin sõbra juurde, tulin tagasi koju, ja läksin notsut vaatama, teda polnud seal, läksin siis emalt, "küsima et kus too on?"
Tema ütles et ei ole teda puutunud, läksin puuri uudistama, seal teda ka polnud, ja siis oligi kõik selge:ta oli ära põgenenud.
Nii hakkasime otsima, kuid ei midagi :ta oli kadunud! Siis viisime isaga kuulutused laiali.Järgmine päev jätkasime otsinguid.Järsku tahtsin aeda jalutama minna:
siis nägin valget tutti muru sees, läksin lähemale:ja seal ta oligi! Hüüdsin siis kõva häälega: Tupsu, Tupsu, tulge ruttu!Siis piirasime ta kolmekesi ära ja nii saimegi ta kätte! Sain suure õppetunni, et ei tohi nii hooletu olla!!! Kui huvitab, siis välja sai ta augu kaudu, mis oli maa, ja puuri vahel.
Nummipet
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 17
Teemad: 6
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: merisiga õues

PostitusPostitas margotx » 10. september 2010, 10:27

Minul merisga on tavaliselt mingi võre sees kui õue laseme.
♥ enda merisiga ..Elu on raske!(eriti koolis)
Kasutaja avatar
margotx
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 338
Teemad: 10
Pildid: 23
Asukoht: tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 22
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: merisiga õues

PostitusPostitas merikas » 11. september 2010, 08:26

Mul on tavaliselt puuri võre all või siis pideva järelvalve all minu kõrval lahtiselt.
♥Notsu-hullumeelne sõbrake♥
♥Sigudikud südames♥
Kasutaja avatar
merikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 214
Teemad: 1
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: merisiga õues

PostitusPostitas DessaMerisiga » 11. september 2010, 18:23

Minul on ka v6rk .
Kasutaja avatar
DessaMerisiga
We are young
Pisi mängur 2013
Pisi mängur 2013
 
Postitused: 2574
Teemad: 17
Pildid: 16
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline