Hamsuga õue?

Kuidas oma hamsu eest hoolt kanda? Puhastamine, küüned, pesemine, jalutamine jne.

Moderaatorid: E4-, Saara

PostitusPostitas teesa11 (Teema autor) » 17. detsember 2004, 19:54

Miisuke kirjutas:Kas ma võin oma hamstriga suvel õue minna ja kui võin siis kuidas?
Kas ma viiksin ta õue siis mingis reisipuuris? :?


mina käin ka oma hamsuga õues :P
kui sa viitsid siis võid tassida oma puuri õue aga reisipuuris on natukene parem aga ära tuulisel ilmal hamsut õue võta.
teesa11
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 67
Teemad: 15
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 20. detsember 2004, 17:20

muidugi võid minna......mine mingisee parki ja siis lase ta seal lahti võid ka hamstri jalutusrihma osta kui tahad aga ära teda ilma järelvalveta jätta
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Hamsuga õue?

PostitusPostitas Mõmm » 20. detsember 2004, 22:07

Mul on hamsuga õues käimisel eelis, mul on oma aed :) Hamsu jalutusrihmad on jamad, hamsu poeb seal kiiresti välja ning vaest looma ei ole ka mõnus piinata, sama hea kui sulle pannakse suured ketid peale ja lastakse sul joosta :eek: mina olen lasknud teda enda aias vabalt ringi jooosta, sest ma olen kindel et seal mürgiseid taimi ple, ega midagi sellist maas mida ta süüa ei võiks, kuigi ma alati hoian teda silmad, ega igaksjuhuks lase ka kõike närida alati kontrollin üle :) Tavaliselt ma ei valva üksi alati venna või ema/isaga :) Head hamsuga jalutamist. Samuti ei tohi hamster ka tuult saada ning pead olema veendunud et läheduses ei ole mingeid suuremaid loomi(isegi linde) kes võiksid hamstrile palju haiget teha....Kuulsin, et ühel oli suurem vares hamstri oma küünte vahele võtnud ja ära viinud...Küll võis kurb kogemus olla :( Seepärast olen alati ettevaatlik. Soovitan uurida ja küsida ka loomapoest või uurida raamatutes, või teistelt targematelt küsida. See on vaid minu arvamus ning minu hamsule pole see siiamaani veel kahju teinud, et ma olen tal lasknud (suht) vabalt ringi joosta :)
Mõmm
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 72
Teemad: 17
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas tupsununnutupsi » 23. jaanuar 2005, 18:38

Raamatutes on kirjas seda kah, et osesse päikese valguse ees ei tohi nad kah olla!!!Ise pole oma hamsut veel välja lasknud..
tupsununnutupsi
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 29
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Hamsuga õue?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 17. aprill 2005, 09:30

Mitu kraadi umbes peab õues olema,et saaks hamstriga õue minna?Ja kas teda peaks nagu varjus ka hoidma..? :? :?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas teesa11 (Teema autor) » 17. aprill 2005, 09:44

Täpset kraadi ma ei tea aga kuskil juunis saab vist juba siis õue minna aga mitte väga tuulise ilmaga :P Varjus vist ei pea olema vähemalt mina oma hamsuga ei olnud.Ja kui õue lähed siis autodest võiks olla kaugemal,kuna ta tahab ju rohtu süüa ja rohi pole siis enam puhas.Minu hamsikule meeldib täiega õues olla jooksis ja sõi rohtu ja vahepeal peitis ennast kõrge muru sisse ära.Aga veel parem oleks kui sul oleks kas maakodu või lähed vanaema juurde kuna linnas on autod, inimesed kõnnivad muru peal ja koerad teevad väljaheiteid sest kes teab mis hamsuga juhtuda võib.Muidu linnas saab kah hamsuga õues olla aga lihtsalt hamsu tervisega võib midagi juhtuda.
teesa11
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 67
Teemad: 15
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 21. aprill 2005, 16:45

Mina käisin ka oma hamsuga suveti väljas :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Pilleriin » 21. aprill 2005, 17:42

Kõik jutt jumala õige! Põhiline ongi siis see, et tuulise ilmaga mitte neid õue lasta ja mitte lasta kaua päikese käes olla. Samas tuleb ka teda jälgida, mitte ainult sellepärast, et ta võib midagi paha õues süüa, vaid ka seepärast tuleb jälgida, et ta ei hakkaks kusagile mulla alla käiku tegema või midagi sellist, sest hamstrid looduses ju uruloomad ja neile meeldib kaevata käike. ;) Ja tuleb ka vaadata, et koer, kass vms ohustav loom ei oleks läheduses.
Pilleriin
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 258
Teemad: 30
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas teesa11 (Teema autor) » 13. mai 2005, 17:17

Mina viin oma hamstri õue siis kui maapind on soe ja kui õhk on soe ja soovitav oleks talle kaasa võtta puur ka sest vajaduse korral saab ta sinna sisse panna ja saab vahpeal süüa-juua ja soovitatav oleks ka kui on maja lähedal,sest kui on liiga palav võib tal ju plastmassist puuris ikka väga palav hakata ja pealegi saab siis talle külma vett anda:P
teesa11
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 67
Teemad: 15
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 21. mai 2005, 11:38

Mina lähen täna nüüd hamsuga õue.Enda kortermaja ette küll mitte vaid maale.Seal puhas rohi ja hästi suur muruplats.Kuna meil ei ole ka eriti tuult (vahepeal natukene on) ja juba 15-23 kraadi sooja siis võiks ju minna aga kaua ma usun et ma tal jalutada ei lase :P
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 22. mai 2005, 14:56

mina tahtsin ka minna õue koos hamsuga aga ema ütles,et veel on külm:(eks ma siis ootan aga jah ega see kõige tähtsam ka ei ole!
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Pilleriin » 22. mai 2005, 19:40

Ma lasin täna oma hamstril õues olla. Algul panin ta välivoodile, aga siis panin muru peale jooksma. Koerad ja kassid olid mul toas ja ohtu polnud. Küll Mustik läks alles hämmingusse ja hakkas rohtu sööma ja ringi kakerdama. :D Natuke lasin tal muru peal olla, aga siis viisin tuppa tagasi, kuna tuul hakkas tõusma.
Pilleriin
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 258
Teemad: 30
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 08. juuni 2005, 17:35

ma pole veel käinud aga proovin kindlasti järgi kuna ta on mul olnud ainult 3 ja pool nädalat aga jah kindlasti proovin järele. :D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Saara » 08. juuni 2005, 20:17

Mul on kah oma aed, kus hamstrit "jooksutada". Lasen tal marjapõõsaste vahel joosta(seal päikest otseselt ei ole) ja panen loomad kinni(kuigi kass kardab niikuinii teda ;) ). Viin hamstri nii tihti välja, kui võimalik- siis kui vihma ei saja ja tuult ei ole ja kraade kah piisavalt ;) .
Kasutaja avatar
Saara
Hamstriurg
Hamstriurg
 
Postitused: 850
Teemad: 16
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 09. juuni 2005, 11:44

aga mitu kraadi peab umbes olema et hamsuga õue minna?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas teesa11 (Teema autor) » 09. juuni 2005, 14:13

16-24 kraadi :)
teesa11
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 67
Teemad: 15
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Hamsuga õue?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 09. juuni 2005, 16:03

Ma käisin ka oma hamsuga õues. Talle meeldis seal. :P
Aga siis tuli tuul ja pidin ta tuppa viima. Peaks olema vähemaslt 15 kraadi.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Gerbil » 09. juuni 2005, 17:02

Ma kahtlen, et 15-17 väheks jääb. Kui ilm pole just kaua sellisena püsinud, siis maapind on veel külm ;) .
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamsuga õue?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 09. juuni 2005, 17:14

No, aga hamstrid tegelt ju kõrbeloomad.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Gerbil » 09. juuni 2005, 18:06

Seda olid nad võib-olla 100 hamsu-põlvkonda tagasi. Kui sa nüüd oma hamsu kõrbes lahti laseksid, siis ma usun, et ta hakkama ei saaks.
Seda enam, et nad kunagi kõrbeloomad olid, ja soojust armastavad, ei tohiks neid nii külmale maapinnale lasta ;) .
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Pilleriin » 09. juuni 2005, 19:44

Hamstrid ei või olla liiga kaua päikese käes. Eriti veel tumedama karvaga hamstrid. Kui viite hamstri õue, siis mitte väga kauaks. Kusagil 15-30 minutiks vast. 15 kraadi on liiga vähe. Minu meelest peaks olema 20 kraadi täis küll ja sa pead ise tundma, et õues on ikka soe.
Pilleriin
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 258
Teemad: 30
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 17. juuli 2005, 15:14

Ma käin oma hamstriga sooja ilmaga õues ning vaatan enne, et maa märg ei oleks:P Mu hamstrile meeldib pika rohu sees olla. Kui ma temaga õues käin siis ma olen temaga tavaliselt varjus, aga tegelt ta otsustab ju ikkagi ise kuhu minna tahab:)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas tupsununnutupsi » 22. juuli 2005, 12:37

Kindlasti varjus!Igal pool on ju kirjas, et hamsud ei tohiks nagu eriti päikese käes olla.Noh vbl natukeseks jah.
tupsununnutupsi
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 29
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Hamsuga õue?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 25. juuli 2005, 11:29

Mina ei ole veel enda hamsudega õues käinud kuna sain nad alles nädal aega tagasi ühest loomapoest , aga kindlasti on mul plaanis nad viia ilusa ilma korral välja jooksma ja tuhnima .
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 02. august 2005, 19:13

mina ei ole oma hamsuga õue läinud, sest päeval on ta nii unine ja kui ise oled unine siis ei taha ju ka õue minna,aga siis kui ma merisea saan siis ma vist viin ta õue, sest merisea viin ma kindlasti õue, talle ju täiesti meeldiks see õues käimine ma lugesin ühest raamatust ning siis on ju hamsul ka hea võimalus õues käia aga hamsu viin ma kindlasti ainult puuriga õue
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 23. august 2005, 19:01

Silmad võisid hamstril rähmaseks minna pigem sellest, et ta sai väljas käies külma. Rähm tekib haiguse ja stressiga, ka allergiaga. Päikse nägemisega ei tohiks see kuidagi seotud olla.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 26. august 2005, 14:22

Mina 0len 0ma hamtrit küll õue viinud! Mingi tunnikese vist 0li või isegi kauem. :P Tal õudsalt meeldis,t0as muidu magas majas,nii kui õue sai 0li nii energiat täis et jube. :D Ja ma arvan,et alates kuskilt 18 kraadist võiks juba hamstri välja viia,nii 0n see enam vähem kevadel ja ka endal siis mõnus s0e! :) Puur päikese kätte jääda ei t0hi või siis peaks 0lema neil k0ht kuhu varju pugeda, nt majake! Aga targem 0leks ikkagi 0sa puuri jätta villu & 0sa päikese kätte! :wink:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 28. august 2005, 00:05

Mõne postitusest saab siin välja lugeda, et ta laseb oma hamstri õue täiesti lahti - ilma puurita. Tahtsingi küsida, et kuidas te üldiselt oma hamstreid õue viite - puuriga või ilma ?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Saara » 28. august 2005, 12:17

Kuidas kunagi. Tavaliselt viin oma kõik hamstripuurid õue ja siis võtan hamstreid ükshaaval välja muru peale jalutama :)
Kasutaja avatar
Saara
Hamstriurg
Hamstriurg
 
Postitused: 850
Teemad: 16
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamsuga õue?

PostitusPostitas hamsa11 » 02. jaanuar 2008, 00:08

mina olen oma 2 hamsat viinud tavaliselt tava puuriga õue
elu ilma lemmikuta on kurb
hamster,koerad,jänesed,
kalad,kass,
Kasutaja avatar
hamsa11
Kasutajakonto külmutatud
 
Postitused: 19
Pildid: 1
Asukoht: pärnumaal
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist