Kui emane ja isane rott on samas puuris

Paaritamisest loovutamiseni

Moderaatorid: E4-, Amelia

Kui emane ja isane rott on samas puuris

PostitusPostitas nuu (Teema autor) » 14. jaanuar 2004, 00:14

BTL kirjutas:Siis ma tahtsin veel seda küsida, et kui pikk on roti tiinus? Mul on isane ja emane rott ja üks sõber ütles mulle (ta on ise ka rotte pidanud), et appi, nüüd sul on seal üks pidev pojavabrik! On see tõesti siis nii hull? ma mõtlen, et rotud on nunnud ju ja mul on küllaltki suur puur, sinna mahuks neid veel ja loomapoodi saab ka ju rotipoegi müüa..Saab ikka, onju?

BTL kirjutas:Imelik, kuidas nad nii erinevad on, poes öeldi, et õde ja vend, ühte nägu ka nagu

Õde ja vend ei tohiks mitte mingil tingimusel poegi saada. Ka inimestel on selline asi juba ammusest ajast keelatud ja põlu all. Sündivad lapsed ei ole suure tõenäosusega terved. Rottide hulgas on niigi liiga palju suguluspaaritusi, pärilike haiguste tõttu on laborirottide keskmine eluiga palju lühem kui metsikutel rändrottidel. Palun unusta see plaan...
Ka siis, kui sinu rotid ei oleks õde-vend oleks nende ühes puuris pidamine lubamatu, sest roti kandeaeg on ainult 3 nädalat ja praktiliselt kohe peale sünnitust võib emane uuesti tiinestuda, kui tingimused on soodsad. Kuid väikesed rotipojad peavad emapiima saama vähemalt 4-nädalaseks saamiseni, veel parem oleks, kui neid ei lahutataks emast enne viiendat nädalat. Seega peaks emarott hakkama uut pesakonda imetama ajal, mil eelmine pesakond alles tema hoolitsust vajab. Niimoodi järjepanu mitu pesakonda ilmale toonud emane jääb ka ise nõrgaks ja haigeks, pojad kurnavad ta ära.
Omaette teema on see, et emane rott võib tiinestuda kõige varem juba 5-nädalaselt, aga enne min 3-kuuseks, veel parem 4-5-kuuseks, saamist on ta ise alles laps ja kasvab ning poegimine ei oleks talle hea.
Ka rotte, nagu kasse ja koerigi, ei tohi lihtsalt vastutustundetult paaritada. Paaritamise eesmärgiks peaks olema siiski tervete loomade saamine. Selleks oleks hea teada üht-teist oma rottide esivanematest, nende haigustest ja elueast. Samuti ei ole väikeste rotipoegade loomapoodi viimine lahendus - miks sul neid poegi üldse vaja on, kui sa oled nõus nad südamerahus mao lõugade vahele saatma?
Ma arvan, et sinu valikud taolises situatsioonis oleksid:
1. sa kasvatad oma rotte nende elu lõpuni eraldi puurides ja ei lase neid ka üheaegselt jalutama (paaritumine käib neil nii kiiresti, et sa ei jõua enam vahele segada, ära mitte loodagi).
2. sa otsid ühele neist uue kodu ja võtad teisele samasoolise kaaslase.
3. sa võid lasta isasroti ära kastreerida. küsi loomaarstilt, kui vana peab rott minimaalselt olema, et teda kastreeritaks. Kuni selle ajani hoia neid eraldi puurides ja umbes kolm nädalat peale kastreerimist ka veel.
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: BTL: ma tahtsin veel seda küsida, et kui pikk on roti ti

PostitusPostitas Liisa » 14. jaanuar 2004, 02:26

BTL kirjutas:Imelik, kuidas nad nii erinevad on, poes öeldi, et õde ja vend, ühte nägu ka nagu

Kui saladus pole, siis küsiks, kust poest sulle sedasi teadlikult koos elamiseks õde ja vend müüdi? Seda selleks, et kui ma kunagi sinna poodi satun, siis tahaks kindlasti selle poe juhtajaga vestelda.
Kas müüja teadis, et sa neid paaritada tahad? Mis infot ta sulle üldse jagas? Minu rottidest Milli on pärit Kristiine keskusest. Ta oli koos kahe vennaga akvaariumis ja müüja arvas, et kui pojad peaks tulema, siis nad võtavad hea meelega need jälle müüki. Ostsin Milli just sellest saatusest pääsemiseks ära. Ja müüja õnneks viidi mind autoga seejärel linna teise otsa külla, muidu ma oleks tagasi läinud ja talle ühe vihase loengu pidanud.
Mispärast küll arvatakse, et asi, mida inimeste ja koerte-kasside puhul välditakse, võiks mõne teise looma puhul OK olla? :roll:
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: BTL: ma tahtsin veel seda küsida, et kui pikk on roti ti

PostitusPostitas Liisa » 14. jaanuar 2004, 02:37

BTL kirjutas:Mul on isane ja emane rott ja üks sõber ütles mulle (ta on ise ka rotte pidanud), et appi, nüüd sul on seal üks pidev pojavabrik! On see tõesti siis nii hull?

Umm... on küll. Iga kolme nädala tagant (tiinus 21-23 päeva) pesakond, pesakonna suurus 6-20, keskmiselt 12 (kui kurnatud ema just poegi nahka ei pane - võib sedagi juhtuda). Ja nii kuni emane on ca 18 kuud vana - umbes siis jäävad nad viljatuks.
ma mõtlen, et rotud on nunnud ju ja mul on küllaltki suur puur, sinna mahuks neid veel

Kui suur täpsemalt?
Sul on noored rotid, nad on .. noh.. ma arvan, et neli korda väiksemad kui täiskasvanud rott. Oled sa täiskasvanud rotti lähedalt näinud? Nt Tallinna loomaaias nn. elevandimajas on ka täiskasvanud rotte.
ja loomapoodi saab ka ju rotipoegi müüa..

Küsi enne poe käest! Võibolla neil on oma varustaja. Võibolla neil on rottide käive aeglane. Võibolla neil on suur käive, aga mitte lemmikuteks, vaid roomajate omanikele (elussööt).
Pealegi, pood teenib loomade müügi pealt küllalt vähe. Müügis on nad 50 krooniga vist? Helista prooviks, küsi, miline pood oleks valmis vastu võtma poegi ja kui palju nad poja pealt maksaks.
Kõik välismaised rotikasvatajad, keda tean, on öelnud, et korralikes tingimustes peetud rottide aretamise pealt raha teenida on võimatu. Oled õnnega koos, kui hoopis kahjumisse ei jää.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas BTL » 14. jaanuar 2004, 17:35

Aga mida ma teen siis nüüd? ostan veel ühe puuri ja panen teise puuri teise roti või? Ma ostsin nad Rocca al Mare loomapoest (seal juhtus mul ükskord selline lugu ka, et müüdi tiine emane hamster, kes tõi kahe tunni pärast pojad, isase pähe :shock: )
Seal müüdi küll rahulikult üks puur ja emane-isane rott mõlemad sinna puuri...Ma poleks neid ostnud siis, aga ma tõesti ei teadnud, et nii väikeste loomade puhul kui rotid, see midagi loeb ka...Ma mõtlesin et inimesed ja koerad-kassid...Mitte et rotid poleks nii head või midagi, aga ma ei osanud kartagi sellist asja...
Aga mis siis saab, kui mu rott on juba tiine? Neid oli seal terve peaskond koos, ta võib vabalt olla ju, kui mitte sellest isasest siis mõnes teisest...ja pealegi, ma ei annaks NEID, oma rotude poegi küll kunagi maole söögiks...kui, siis kuhugi kus pole madusid või jätan endale.
Kas selline variant sobiks siis nüüd, et ma ostaks teise puuri veel ja emase roti ka veel ja kaks emast oleks siis ühes puuris ja isane teises...niikuinii ta sai peksa koguaeg. Või peaks talle ka kellegi juurde võtma? Ja et siis kui poegi tahan, lasen nad kokku lihtsalt?
Aitäh heade nõuannete eest! :)
BTL
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 15. jaanuar 2004, 02:27

kas selline variant sobiks siis nüüd, et ma ostaks teise puuri veel ja emase roti ka veel ja kaks emast oleks siis ühes puuris ja isane teises

Teist emast ära osta enne, kui oled kindel, et praegune tiine pole! Kui on tiine, saad pesakonnast talle tütre või kaks kaaslaseks valida. Tiine emane on palju territoriaalsem ja võib uue suhtes agressiivselt käituda.
Jah, isane vajaks ka kaasalast - või oleks kaaslasega palju õnnelikum.
Teise puuri ostmine on rahaliselt umbes sama kallis kui isase kastreerimine (kui uskuda Tallinna arstide hindasid ja vaadata Tartu puuride hindu). Arvesta, et teine puur vajab ka kohta ja aluspanu ja puhastamist ja sel juhul pead kahe rotiga eraldi tegelema.
Kastreerimine on minu arust täiesti variant. Olen ise eri aegadel kolm isast kastreerinud, et neid emastega koos pidada. Iseloom läks sellest leebemaks, märgistamislust kadus ära, mängulust jäi täiega alles. Kuskil loomakliinikute teemas Nuu ütles ka, millise arsti juures tema oma rottidega käis.
On ka variant, et annad ühe kahest kellelegi ära. Poodi tagasi viimise osas kõhkleks ma ise ka. Siin päris mitmed on öelnud, et neil on üks rott või on plaanis rott võtta. Nad saaks siis sinu käest oma rotile samasoolise kaaslase. :D
Aga mis siis saab, kui mu rott on juba tiine?

Esiteks, emase ja isase peaks võimalikult kohe eraldama, et selle tõenäosust vähendada. Kui neil kahekorruseline puur on, saab ehk korrustevahe kinni panna. Kui ühekordne, siis puuri pooleks jagada. Uuri asja.
Kui ta tõesti tiine on, siis hiljemalt kolm nädalat sellest ajast, kui isasest eraldasid, saab ta pojad. Võta ta kätte ja vaata - tiinel emasel on nibud veidi suuremad ja karva seest selgelt nähtavad. Tiine emane läheb ka paksemaks, eriti viimasel tiinusnädalal [siis on kergelt katsudes ka poegi tunda läbi naha - räägitakse]. Kui pojad tulevad, saad siin kuulutada ja nad otse omanikele anda. Ehk.
Poegade saamiseks kokku lasta on sul aega neid veel pea aasta. Selleks võid ka kellegi teise isast ju laenata. Isastel pole mingit vanuse piirangut. Emaseid ei soovitata üle aasta vanuselt paaritada - selleks ajaks on ta nagu keskealine naine, ei pruugi tiineks jääda ja võib natuke jamasid olla [aga kindlasti mitte nii palju kui meriseal]. Kui ta kuue-üheksa kuune on, võiks parim vanus olla.
Pesakonna rotipoegade kasvatamine on imeline [kuna nad on nunnud] aga ka väga vastutusrohke [sinust sõltub, kui sõbralikud nad on edaspidi - iga päev nunnutatud rotipoeg on palju-palju inimsõbralikum] ja töömahukas [kui sul kuus rotti oleks nagu mul... ]. Kui see tõesti su tahtmine on neid paaritada, ajasta see nii, et sul on aega rotipoegadega tegeleda - nt suvisele vaheajale. Ja soovitan sul siis juba enne valmis otsida vähemalt kuus rotipojast huvitatut, et poegade äraandmine sujuvamalt läheks.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas nuu (Teema autor) » 15. jaanuar 2004, 14:59

BTL kirjutas: Ma ostsin nad Rocca al Mare loomapoest. Seal müüdi küll rahulikult üks puur ja emane-isane rott mõlemad sinna puuri...

Lähen räägin seal müüjatega. Äkki nemad ka ei saa aru, et selles midagi imelikku on, kui õde-vend poegi saavad... Rrrrr...
BTL kirjutas: ma ei annaks NEID, oma rotude poegi küll kunagi maole söögiks...kui, siis kuhugi kus pole madusid või jätan endale

Aga kust sa tead, kes sealt poest, kuhu sa neid viia tahad, omale rotipoegi ostavad? Mul juhuslikult on ühe hea tuttava vanematel "väike armas" kuningboa (vist oli?) kodus "ajutiselt" - vist juba viis aastat - neil on küll oma varustaja (grr - selle inimesega küll kohtuda ei tahaks), aga vahel on nad siiski sunnitud rotipoegi ka poest ostma. Õnneks on selliseid roomajaid, kes tingimata elussööta peavad saama, Eestis vist suhteliselt vähe.
Ja mõtle ka sellele, et nagu sa isegi nüüd tead, ei ole loomapoe müüjad müüdavate loomade suhtes alati just kõige hoolivamad. Nad võivad müüa sinu õe-venna pojad vabalt jälle emane-isane koos ühele omanikule, kes siis varsti tuleb tagasi poodi sinu rottide laste-lastega jne jne
* nuu jõuab nüüd kah vist varsti kahe jalaga maa peale ja ei julge loomapoest enam ühtegi rotti osta...
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas BTL » 15. jaanuar 2004, 17:30

On ka variant, et annad ühe kahest kellelegi ära. Poodi tagasi viimise osas kõhkleks ma ise ka. Siin päris mitmed on öelnud, et neil on üks rott või on plaanis rott võtta. Nad saaks siis sinu käest oma rotile samasoolise kaaslase. :D

Selle peale peab ka mõtlema... see kastreerimise värk mulle eriti ei meeldi...aga samas ära ka ei tahaks anda jälle, ta on nii armas. Võib-olla siis tõesti kastreerida.
Kui ta tõesti tiine on, siis hiljemalt kolm nädalat sellest ajast, kui isasest eraldasid, saab ta pojad. Võta ta kätte ja vaata - tiinel emasel on nibud veidi suuremad ja karva seest selgelt nähtavad. Tiine emane läheb ka paksemaks, eriti viimasel tiinusnädalal [siis on kergelt katsudes ka poegi tunda läbi naha - räägitakse]. Kui pojad tulevad, saad siin kuulutada ja nad otse omanikele anda. Ehk.

Minu meelest ta on küll tiine. Kääbushamstritel on sellest palju raskem aru saada, kuna neil on paksem karv, aga ma olen enam-vähem alati katsudes aru saanud. On tunda jah, kõht läheb nagu ebaühtlaseks ja natuke mügarlikuks...minu omal veel ei ole, aga tundub et palju pole aega ka jäänud. Ta on niisama paksemaks läinud.
Aga kas isase ja emase peab poegade ajaks eraldi panema?
-
iga päev nunnutatud rotipoeg on palju-palju inimsõbralikum]

kas emarott siis kurjaks ei saa, kui ma tema poegi nunnutan, ma mõtlen et mitte vastsündinuid, aga selliseid, kes ikka ringi ukerdavad juba...kust ma üldse aru saan, et nüüd võib neid juba kätte võtta, alguses ei tohi vist üldse kätt puuri panna. :?
Kui see tõesti su tahtmine on neid paaritada, ajasta see nii, et sul on aega rotipoegadega tegeleda - nt suvisele vaheajale.

Kuidas ma seda ajastan, kas emane jääb siis kohe tiineks, kui ma ta isasega üheks päevaks kokku lasen? Siis kohe sellest päevast hakkan päevi lugema?
BTL
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 15. jaanuar 2004, 17:51

BTL kirjutas:Aga kas isase ja emase peab poegade ajaks eraldi panema?

Kuna emane võib juba 24 h jooksul peale poegimist uuesti indlema hakata ja paaritudes ka tiineks jääda, oleks oluline isane enne poegimist puurist välja võtta. Ta võib ka poegi ohustada, aga minu arvates suurem oht on see, et sul on peagi jälle pesakond poegi.
kas emarott siis kurjaks ei saa, kui ma tema poegi nunnutan, ma mõtlen et mitte vastsündinuid, aga selliseid, kes ikka ringi ukerdavad juba...

Väga individuaalne. Mõni on tiinuse ajal hirmtige, mõni poegade ajal, mõni kogu aeg. Mõni tuleb ise puuriuksele vastsündinud poegi näitama, nii uhke ja usaldav on. Kui ta sinusse sõbralikult suhtub, võid juba päevaseid poegi minutik-paariks kätte võtta. Kui ringi ukerdavad, siis mitu korda päevas natukeseks ajaks. Mida rohkem poegadega tegeled, seda sõbralikumad nad tulevad.
Hamstrid on need, kelle pesa ja poegi nädal aega puutuda ei tohi. Rottidel nii ranget piirangut pole.
Kuidas ma seda ajastan, kas emane jääb siis kohe tiineks

No nädala täpsusega saab ju ikka ajastada? Kui näed, et nad hoolega paarituvad, siis tõenäoliselt on kolme nädala pärast ka pojad. Paaritumine toimub enamasti õhtust varahommikuni. Ka sinu rotid pole sinu nähes paaritunud? Siis pole kas suguvõimelised või ongi emane tiine.
Paljudel emastel on ka inna- ehk jooksuaeg selgelt väljendunud - jookseb katkendlikult [meelitab isast endal järele jooksma], kui sügad tagumikku ajab selja U-kujuliseks, niiet tagumik on ülespoole suunatud, võbistab kõrvu [väga armas vaatepilt]. Jooksuaeg kordub keskmiselt iga 4-5 päeva järel.
Igatahes peaksid kõigepealt paar kuud rotte lihtsalt pidama, et näha, kas sul rotivaimustus enne üle ei lähe. Ja enne teadlikult paaritamist peaksid kindlasti üsna palju rottide geneetikast jm lugema. Ka hea isase otsimine on tükk tööd.
Minul on aasta aega viis kuni seitse rotti olnud ja ma alles nüüd neid karjana omavahel ja inimestega suhtlemas nähes julgen öelda, et ma rotte loomana tunnen. Nüüd paari aasta pärast julgeksin ka aretamise ette võtta - kui mul selleks ajaks veel piisavalt tahtmist ning vajaliku ruumid, puurid ja pidev piisav rahaline sissetulek on.
Viimati muutis Liisa 16. jaanuar 2004, 01:44, kokku muudetud 1 kord.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas BTL » 15. jaanuar 2004, 18:00

Kuna emane võib juba 24 h jooksul peale poegimist uuesti indlema hakata ja paaritudes ka tiineks jääda, oleks oluline isane enne poegimist puurist välja võtta. Ta võib ka poegi ohustada, aga minu arvates suurem oht on see, et sul on peagi jälle pesakond poegi.

Kuidas ma aru saan, et rott poegima hakkab?
Kas talle peab midagi majja ka panema(vatti vms.) ma enne panin niisama vatti majja aga nad viskasid selle kohe välja ja pärast käisid veel kaarega mööda.
Igatahes peaksid kõigepealt paar kuud rotte lihtsalt pidama, et näha, kas sul rotivaimustus enne üle ei lähe. Ja enne teadlikult paaritamist peaksid kindlasti üsna palju rottide geneetikast jm lugema. Ka hea isase otsimine on tükk tööd.

Võib-olla pärast seda õe-ja-vennaprobleemi tõesti. Praegu mul on lihtsalt oluline, et emane oma poegadega rahulikult maha saaks ja siis isane eraldi panna.
BTL
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas nuu (Teema autor) » 15. jaanuar 2004, 18:05

BTL kirjutas: Aga kas isase ja emase peab poegade ajaks eraldi panema?

Jah peaks küll, sest muidu võib emane kohe peale sünnitust uuesti tiinestuda ja seda sa vist ei taha. ma loodan.
BTL kirjutas: kas emarott siis kurjaks ei saa, kui ma tema poegi nunnutan, ma mõtlen et mitte vastsündinuid, aga selliseid, kes ikka ringi ukerdavad juba...kust ma üldse aru saan, et nüüd võib neid juba kätte võtta, alguses ei tohi vist üldse kätt puuri panna.

Emarott võib kurjaks saada, kui ta ise sind piisavalt ei usalda. Kui ta mingil põhjusel tunneb, et tema ja pojad on ohus, võib ka juhtuda, et ta sööb pojad ära, aga üldiselt on rotid omaniku suhtes üsna usaldavad ja seda ei tohiks juhtuda. Poegadega peaksidki hakkama tegelema umbes siis kui nad juba ise pesast välja ronivad. Soovitatakse kõigepealt võtta puurist välja emarott ja alles siis pojad, muidu võib ta siiski ehmuda ja rünnata.
NB! Minu teadmised rotilaste kasvatamisest on pigem teoreetilist laadi, sest ma ei ole seni julgenud seda vastutust, mida toob kaasa loomade paaritamine, kaela võtta...
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 16. jaanuar 2004, 01:54

BTL kirjutas:Kuidas ma aru saan, et rott poegima hakkab?

Teiste kirjelduste põhjal: 3-5 päeva enne sünnitamist läheb rott väga paksuks ja hakkab hoolega pesa ehitama. Võid talla anda paberkäterätte või tulalettpaberit, millest ta ise pesa teeb.
Kas sa vaatasid, kui selgelt tal nibud näha on? Minu mitte-tiinetel on karvastikus väiksed laigud nende kohtade peal; temal peaks nibud ise näha olema.
Kas sa neid paaritumas oled näinud?
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas SigneL » 05. veebruar 2004, 15:41

BTL kirjutas:Aga kas isase ja emase peab poegade ajaks eraldi panema?

Kirjandusest ja foorumitest on lugeda olnud juhuseid, kus isarott pojad maha murdnud on (see siis võimalik, et samal põhjusel, miks mitmed teisedki loomaliigid, sh isakassid, poegi murravad). Seetõttu soovitaks peale tiinestumisohu ka poegade julgeoleku kaalutlustel isase poegadest eraldada.
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Lahutamine

PostitusPostitas Endised kasutajad » 07. mai 2004, 16:57

Ma tahan niisugust asja kysida, et kui emane on ära synnitanud siis peab kohe ära lahutama..et nii pole kui emane synnitab öösel siis on isane juba pojad nahka pannud..vei isane ei panegi poegi nahka? ma olen kuulnud, et ikka paneb..
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Lahutamine

PostitusPostitas nuu (Teema autor) » 07. mai 2004, 17:09

Oleks parem, kui emase ja isase roti juba enne poegimist eraldi puuridesse paneksid. Küsimus ei olegi niivõrd selles, et isane rott oma pojad nahka paneks (on küll sedagi juhtunud, aga samas on mõni isane oma poegadele suurepärane issi), probleem on hoopis selles, et kui sa neid ei lahuta, siis võib emane rott soodsates tingimustes juba esimese sünnitusjärgse 24 tunni jooksul uuesti tiinestuda. Ühel ajal tiine olemine ning imetamine kurnab vaese roti väga ära, ning peskonnal, keda ta parajasti toidab, jääb aega emaga koos olemiseks enne kui uued pojad peale tulevad ainult 3 nädalat, mis on aga liiga vähe.
Kui vanad sinu rotid on? Miks sa neid paaritada tahad?
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Lahutamine

PostitusPostitas Endised kasutajad » 09. mai 2004, 15:11

Ma täpselt ei tea kui vanad nad on, aga nad on mul olnud umbes nii 2 kuud. Lihtsalt juhtus nii, et emane jäi tiinex :?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Lahutamine

PostitusPostitas Siretike » 10. mai 2004, 21:29

Eks see ikka juhtub ju, kui emane ja isane rõõmsalt koos on :D
Siretike
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 183
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist