Sündisid pojad - mis edasi?

Paaritamisest loovutamiseni

Moderaatorid: E4-, Amelia

Sündisid pojad - mis edasi?

PostitusPostitas Anitsirk (Teema autor) » 14. mai 2015, 19:20

Tere!
Eile sündis rotiperre 12 roosat miniviinerit. Esimest korda mul rotid majas ja ma ei oska nendega midagi teha. Või kas peakski? Aga kuidas ma puuri puhastan?
Neid "viinereid" vist käega puutuda ei tohi?
Isase tõstsin teise tuppa.
Appiii!!!
Anitsirk
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 15
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Sündisid pojad - mis edasi?

PostitusPostitas flo » 15. mai 2015, 20:43

Ega sul muud üle ei jää, kui kogu siinne alafoorum läbi tudeerida. Enamjaolt on kõigile tekkinud ja tekkida võivatele küsimustele juba vastused olemas. Üldiselt ei peagi inimene loomalastega midagi peale hakkama, rotimamma kantseldab ise oma tittesid ja enamasti üsna edukalt. Kui rotimamma su vastu kuri ja poegade suhtes ülikaitsev ei ole, võib pisikesi vajadusel puutuda küll. Näiteks puuri puhastamise ajaks kuhugi turvalisse kohta tõsta koos emmega. Kuigi ma nüüd ei usu, et su roti eluase nüüd nii räpane oli, et tingimata kohe peale poegimist kasimist vajab ja mõnda päeva oodata ei kannata.

Rotilapsed tuleb sul sotsialiseerimise huvides niiehknaa kättevõtmisega ja enesega harjutada. Edu sellega!

Kuniks pojad kasvavad, tuleb sul endal hakata mõtlema selle peale, kuidas tittedele head ja hoolivad kodud leida. Nii umbes 6 nädala pärast. Mu oma kogemus ütleb, et see ei pruugi sugugi alati õnnestuda. Niiet säti vaim valmis, et sul on mõne aja pärast kodus korralik rotikari, kes kõik häid elutingimusi vajavad (sh emaste ja isaste eraldi pidamist).

Loodetavasti sul oli emase ja isase roti koos pidamine teadlik ja kaalutletud valik... koos kõigi kaasnevate tagajärgedega pesakonna (ja võimalike tulevaste pesakondade) näol.
Kasutaja avatar
flo
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 408
Teemad: 3
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 51
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 5 külalist