Kuidas teha kindlaks, kas rott on tiine?

Paaritamisest loovutamiseni

Moderaatorid: E4-, Amelia

Kuidas teha kindlaks, kas rott on tiine?

PostitusPostitas piret1212 (Teema autor) » 04. oktoober 2005, 15:20

Täna peale kooli roti puuri juurde minnes vaatasin ,et mu kahtlused osutusid tõeks! Nimelt vaatasin ,et mu roti kõht on väga suureks läinud ja ta rinnad on paisunud. Rinnad paistsid tal juba enne aga kõht ei olnud veel nii suur kui täna. Kas on võimalus, et ta on tiine! Kui on siis mida teha pojad tulevad ju vist sugulas paaritusega! :x
P.S Mul on ainult üks rott nii ,et kui ta tiine on on ta oma vendadest!! Aga ma ei ole kindel kas ned olid ta vennad ,sest tema oli nagu kõige suurem seal puuris nii ,et ma ei tea! :?
Rotud Tim ja Ben 04.2011
Kasutaja avatar
piret1212
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 285
Teemad: 30
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: MU ROTT ON TIiNE! APPI!!!!!!!!!!!!!!!

PostitusPostitas sphinx » 04. oktoober 2005, 15:42

Muidugi on võimalus et rott on tiine ja on ka võimalus, et suguluspaaritusest. Aga karta on, et sa pead lihtsalt ootama ja vaatama. :roll: Aga las targemad räägivad. :roll:
Sidney, Alfie ja Sphinx
Kodukas on SIIN :)
Kasutaja avatar
sphinx
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 151
Teemad: 6
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: MU ROTT ON TIiNE! APPI!!!!!!!!!!!!!!!

PostitusPostitas piret1212 (Teema autor) » 04. oktoober 2005, 16:12

sphinx kirjutas:Muidugi on võimalus et rott on tiine ja on ka võimalus, et suguluspaaritusest. Aga karta on, et sa pead lihtsalt ootama ja vaatama. :roll: Aga las targemad räägivad. :roll:

ja kui need pildid ette ei tule vaadake siit:
enne: http://www.pildid.ee/displayimage.php?album=5258&pos=0
pärast: http://www.pildid.ee/displayimage.php?album=5258&pos=1
Rotud Tim ja Ben 04.2011
Kasutaja avatar
piret1212
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 285
Teemad: 30
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: MU ROTT ON TIiNE! APPI!!!!!!!!!!!!!!!

PostitusPostitas avalanche » 04. oktoober 2005, 18:55

Teine pilt on nii kehva kvaliteedeiga, et selle järgi ei oska küll midagi öelda.
Kasutaja avatar
avalanche
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 383
Teemad: 22
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: MU ROTT ON TIiNE! APPI!!!!!!!!!!!!!!!

PostitusPostitas avalanche » 04. oktoober 2005, 19:25

avalanche kirjutas:Teine pilt on nii kehva kvaliteedeiga, et selle järgi ei oska küll midagi öelda.

Seal ikka näha ,et on paksem! Ja ega sel tätsust pole ma nagu nii tean ,et ta on tiine. Ta ei paisu ju toidust nii kiiresti paksuks ja rinnad on tal ka suured!
Kasutaja avatar
avalanche
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 383
Teemad: 22
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty » 04. oktoober 2005, 19:41

Mis rinnad???? See rott seal pildil on küll peenemast peenem. Ja rinnad..., väga vähesel määral on tissi näha vaid imetaval rotil. Tule mõistusele, ära kujuta asju ette
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Mu rott on vist tiine

PostitusPostitas sphinx » 04. oktoober 2005, 19:49

Kui sa juba ete nii kindel oled siis mis sa siin enam küsid? :eek: Einoh, eks vaata. Kui juba "nii" paks on siis varsti peaks tulema pojad.
P.s. Noored rotid kasvavad mõnikord väääääga kiiresti. :wink:
Sidney, Alfie ja Sphinx
Kodukas on SIIN :)
Kasutaja avatar
sphinx
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 151
Teemad: 6
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 04. oktoober 2005, 22:22

Noh, roti tiinus on kõigest 3 nädalat, niiet ega selguse saamiseks palju oodata tule. Tiinuse lõpus võivad nibud küll suuremad olla, kuid nähtavad on nad ka muul ajal. Ega ette ka põdeda ei maksa - võibolla sööb emane oma pesakonna ära, kuna pole selleks valmis või surevad rotipojad peale sündi. Ja võibolla on ta sinu juures lihtsalt nii palju parema toidu peal, et sööb kõhu punni ja lihtsalt kosub.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas piret1212 (Teema autor) » 05. oktoober 2005, 14:34

caty kirjutas:Mis rinnad???? See rott seal pildil on küll peenemast peenem. Ja rinnad..., väga vähesel määral on tissi näha vaid imetaval rotil. Tule mõistusele, ära kujuta asju ette

Kuule vaata ikka õiget pilti!!!!!!!!!!!!!!!
Rotud Tim ja Ben 04.2011
Kasutaja avatar
piret1212
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 285
Teemad: 30
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas piret1212 (Teema autor) » 05. oktoober 2005, 14:38

Aga kokkuvõtteks ütlesin ,et ta on tõesti paks ja ta läks nagu üleöö paksuks. Aga kui ma juba selles kindel olen siis selle pärast ,et ta läheb igapäevaga järjest paksemaks! Kirjutan kui pojad sünnivad mis peaks umbes nädala aja pärast toimuma. Küsin selle pärast ,et tahan teie arvamust teada :)
Rotud Tim ja Ben 04.2011
Kasutaja avatar
piret1212
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 285
Teemad: 30
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mu rott on vist tiine

PostitusPostitas nuu » 09. oktoober 2005, 21:12

Vahekommentaariks. Suguluspaaritusest sündinud väikesed loomad näevad suuremas enamuses välja vägagi normaalsed. Julgen (kahjuks)oletada, et loomapoodides müüdavatest rotipoegades on väga-väga paljud suguluspaaritusest. Ja enamus neist on igati normaalsed rotid. Ainult et tõenäosus hiljem kõikvõimalikke pärilikke haigusi põdeda on topeltsuur võrreldes nende rottidega, kelle vanemad omavahel sugulased ei olnud. Just lõputud suguluspaaritused on minu loomaarsti arvates põhjuseks, miks rottide keskmine eluiga nii lühike on.
Aga võimalik ju, et Pireti rott tõepoolest ei jäänud tiineks omaenese vennast. Eks ole ennegi nähtud, et loomapoes on ühes puuris eri peaskondade rotid. Kahju ainult, et vaene väike nii noorelt endale selle koorma kaela sai.
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Mu rott on vist tiine

PostitusPostitas nuuu » 29. november 2007, 08:29

Mina kui olin eile rottidega, siis hakkasin järsku vaatama, et Mustu ajas Bellat taga ja nagu kargas teda. See võib jah näidata ka kes on puuris boss, aga ma vaatasin, et Hallu ontohutult suur kõhult juba ammu ja vaatasin ka selle teema emase roti pilti. Hallu on väga lai. Mulle enne ei turgatanudgi pähe see, et Hallu on võibolla tiine. Minu tead oli Mustu emane ja ma lasin ta isegi rakvere loomapoe müüjal selle järel vaadata. Uurisin Mustut ja mina küll mingeid nibusi ei näinud, aga Hallul sai korra väga hästi näha nibusid. Isver mis ma teen ma ei saanud nagu Mustu sugust aru ka võrdlesin ja vaatasin isase soo pilte ja Mustu tundub täitsa emane.
Hallu on muidu juba mitu nädalat selline olnud. Mida ma teen, kui tuleb välja et Hallu ongi tiine?
Kas tiine rott tahab palju süüa ja vähe ronida ja palju magada?
Halli ainult magab ja kui tuleb jala sirutamis aeg siis tema ei roni mööda puuri alla vaid pean ta tõstma. Mida teie sellest arvate. Äkki peaksin ennast igaks juhuks roti tiinusest ja poegadesga kurssi viima. Isaga ka igaks juhuks rääkisin ja tema arvas , et kui pojad tulevad pole see mure meile kuna saame siis hiljem isase ära lahutada ja poegadele kodud otsida, aga kust ma tean äkki pole Hallu tiine vaid lihtsalt paks. Proovisin ta kõhtu ka katsuda ja nagu väike kõks käis.

Ja lind1100 ütles, et nibusi polegi näha, aga ma katsusin ja ei leidnud mingeid nibusi Mustult.

Mida siis teie arvate?
Jacky ♥
Mõnus maius
Alates 10 maist soome kolmeks kuuks , nii kaua eemal pisist :) Jacky & Keidi .
Kasutaja avatar
nuuu
Jacky ♥
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1594
Teemad: 24
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mu rott on vist tiine

PostitusPostitas avalanche » 29. november 2007, 09:09

Kas Mustul on munandid näha? Saba all selline suuremat sorti moodustis; eriti millegagi segamini ajada ei saa (emastel pole saba all midagi).

Kas Hallu ja Mustu on ühest pesakonnast?

Võiksid end muidugi poegade-teemaga kurssi viia. Kahjuks ei tule see kindlasti. Samas kargavad ka emased rotid vahel üksteist.

Kas Hallu on väga kiiresti juurde võtnud? Kas kõht on kohe väga palju suurem?

Kui rott tõesti osutub tiineks, siis peaks ta teistest lahutama. Väikeste poegadega pole hea teistega ühes puuris olla.
Ära igaks juhuks seda kõhtu nii hirmsasti mudi, see võib loodetele kahju teha.
Süüa tuleks anda mitmekesist toitu, suurendama peaks piimatoodete (kohupiima, jogurti) osa, sest looted vajavad kasvamiseks palju kaltsiumi. Kindlasti peaks andma ka liha.
Muidu soovitaks sul arstile näidata, aga praegu pole hea usutavasti tiinet rotti mööd ilma solgutada.

Ehk keegi, kes on rohkem poegadega kokku puutunud, oskab veel mingit hea nõu anda!
Kasutaja avatar
avalanche
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 383
Teemad: 22
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mu rott on vist tiine

PostitusPostitas Lind1100 » 29. november 2007, 14:01

Kui mitu nädalat tiine ei maksa karta nagu ma juba ütlesin. Rott muutub tüsedamaks alles viimasel nädalal. :wink:
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mu rott on vist tiine

PostitusPostitas nuuu » 29. november 2007, 17:25

Ta on jah meil juba üsna pikka aega paks ja munandeid ei paista ka mustul. Äkki see oli siis lihtsalt võimu näitamine.
Jacky ♥
Mõnus maius
Alates 10 maist soome kolmeks kuuks , nii kaua eemal pisist :) Jacky & Keidi .
Kasutaja avatar
nuuu
Jacky ♥
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1594
Teemad: 24
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mu rott on vist tiine

PostitusPostitas Lind1100 » 29. november 2007, 17:56

Ma olen selles kindel et on. Minu rotid tegid seda nooremana kah. Kuigi mõlemad olid ja on vägagi isased. Seda võimu jaoks teevad ka emased omavahel.
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mu rott on vist tiine

PostitusPostitas Scratchy » 29. november 2007, 19:09

Rotid võivad ka niisama natuke tiined välja näha. :D
Seda näeb ka minu kahe tibi pealt. Misty on tegelikult suhteliselt sale, kuid väike ümmargune kõhuke on ees. Miast rääkimata.
Sageli on tiine roti kõhtu näha jah alles viimastel tiinuspäevadel, kuid siis on ka küljed tal, külgedelt on paks.. Niisama paksul rotil päris nii ei ole.

See üksteise kargamine on normaalne. Mia, kui veel ise oli pisike pätakas, tegi korra nii Misty peal kah. Seda esineb vist enamasti jooksuajal.
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mu rott on vist tiine

PostitusPostitas nuuu » 29. november 2007, 20:07

Vaatasin täna rotid läbi ja kõik on ikkagi emased. Leidsin Mustu nibud ka ülesse. Eile vist ei vaadanud korralikult.

Kõik on korras :-D

]Samas oleks võinud ka rotipojad tulla:biglove:
Jacky ♥
Mõnus maius
Alates 10 maist soome kolmeks kuuks , nii kaua eemal pisist :) Jacky & Keidi .
Kasutaja avatar
nuuu
Jacky ♥
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1594
Teemad: 24
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mu rott on vist tiine

PostitusPostitas loomake » 13. jaanuar 2008, 00:24

Aga minuarust ei paistagi nibud neil välja. Ainult heledatel rottidel vist paistab.
Kaks liivahiirt ja merisiga.
Kasutaja avatar
loomake
Enne kirjutan, siis mõtlen
 
Postitused: 185
Teemad: 3
Asukoht: rakvere
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mu rott on vist tiine

PostitusPostitas avalanche » 14. jaanuar 2008, 10:12

loomake kirjutas:Aga minuarust ei paistagi nibud neil välja. Ainult heledatel rottidel vist paistab.


No kui ikka lähemalt vaadata, siis on näha küll. Väga väikestel kohe näha pole (st on olemas, aga ei paista eriti välja), suurematel aga küll.
Kasutaja avatar
avalanche
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 383
Teemad: 22
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas teha kindlaks, kas rott on tiine?

PostitusPostitas -H_J- » 15. august 2008, 13:07

Pean tunnistama, et ka minuga on juhtunud sama asi. Kui ma Piiksu võtsin, siis ütles see poemüüja täiesti tavalise häälega, et see rott võib olla tiine ja kui on, siis et ma tooksin pojad sinna. See päev kui ma poegadega läksin sinna, siis vaatepilt oli õudne : deegud, tšintšiljad olid normaalsetes puurides, liivahiired väga väikses (põhi umbes 20 x 30 ja kõrgus 30 cm) ja rotid - väikses transportpuuris, mõõdud umbes põhi 15 cm x 20cm kõrgus 20cm. Rotipuuris oli 5 umbes 2 kuust rotti ja nad panid minult 9 rotti ka sinna (5 emast, 4isast) :shock: :bang: . Nii kahju hakkas neist. Öelda ka ei julgenud, et nad eraldi paneks :nono:
kanahakkliha
Kasutaja avatar
-H_J-
I'm watching you...No, seriously, I am.
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 748
Teemad: 10
Pildid: 7
Asukoht: siin-seal
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas teha kindlaks, kas rott on tiine?

PostitusPostitas -H_J- » 02. oktoober 2008, 15:28

Jälle on minu kätte osutunud poes paaritunud rott :(. Luise-Marii on umbes 6-7 nädalane, aga selle nädala alguses märkasin, Luise kõht on suur. Natuke aega tagasi võtsin ta puurist välja ja nägin et ta kõht on veel suurem kui nädala alguses. Poes oli ta jälle koos isastega olnud puuris. Kas temaga võib midagi juhtuda kui ta pojad nii noorelt saab?
kanahakkliha
Kasutaja avatar
-H_J-
I'm watching you...No, seriously, I am.
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 748
Teemad: 10
Pildid: 7
Asukoht: siin-seal
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas teha kindlaks, kas rott on tiine?

PostitusPostitas Kissu » 02. oktoober 2008, 17:28

Üldiselt saavad noored rotimammad tittede kasvatamisega hakkama küll, kuigi see on talle kurnav. Tihti kipuvad nii noorelt emaks saanud rotikesed jääma kasvult väiksemaks kui teised rotid aga muud häda ei tohiks olla.

Põhiline on see, et loe siit tiinuse kohta kõik teemad läbi ja vaata tema toidulaud üle, et ta saaks vajalikku toitu. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kuidas teha kindlaks, kas rott on tiine?

PostitusPostitas Eva4 » 02. oktoober 2008, 21:13

Kahjuks ma pean ütlema, et nii noor rott on suure tõenäosusega luu ja nahk poegade võõrutusajaks. Mina soovitaks sul max 3 poega alles jätta, sest selline kogemus nii noores eas võib tunduvalt vähendada eluiga. Lisaks on võimalus, et pojad jäävad nälga, sest ta lihtsalt ei suuda piisavalt piima toota. Ühesõnaga see on tohutult suur risk, sest su rott on ise alles laps. Rott peab vähemalt 300 g olema, et ta suudaks normaalselt pesakonna eest hoolitseda. 300g on täiesti miinimum ja väga väikest kasvu emane. Mina üldiselt ei ole cullingu (pesakonna vähendamine) poolt ja ise seda ei tee, aga sellistel juhtudel kui tiine rott on ise alles titt või on emasel muu tervisehäda (n. ei tooda piisavalt piima ja pojad surevad nälga juba), siis emase roti seisukohast on see eetiline ja õige. Kui sa otsustad pesakonda vähendada, siis ära tee seda enne 3 päeva, sest siis ei pruugi emane piisavalt piima toota. Kui rott suudaks ilma terviseriskideta nii noorelt pesakonna üles kasvatada, siis paaritaks kasvatajad ka ju nooremas eas, aga kahjuks alla 300 g emasega on terviserisk väga suur.
Kasutaja avatar
Eva4
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 456
Teemad: 13
Pildid: 3
Asukoht: Talus
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas teha kindlaks, kas rott on tiine?

PostitusPostitas Lohegrina » 24. oktoober 2008, 16:51

Me ostsime nädal aega tagasi poest kaks emast rotti. Kui me nad puuri panime, siis Nupsu(üks meie rott) oli koguaeg millegipärast torus peidus. Ta läks natuke agressiivseks ja hakkas õrnalt hammustama kui käe torru tahtsin panna. Ja täna mu õde avastas, miks ta agressiivne on. Tal on torus kaks rotipoega. Ja meie teine rott Tipsu on ka väga ümaraks paisunud.
Lohegrina
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Asukoht: Saue
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas teha kindlaks, kas rott on tiine?

PostitusPostitas -H_J- » 24. oktoober 2008, 21:15

Pisike rott on minu juures olnud nüüd kuu aega, mingeid poegi pole, pisikesel on vedanud. Ju ta siis sai palju süüa et nii kiiresti paisus, igatahes praegu on ta normaalses suuruses :).
kanahakkliha
Kasutaja avatar
-H_J-
I'm watching you...No, seriously, I am.
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 748
Teemad: 10
Pildid: 7
Asukoht: siin-seal
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas teha kindlaks, kas rott on tiine?

PostitusPostitas Scratchy » 26. oktoober 2008, 14:40

Lohegrina kirjutas:Me ostsime nädal aega tagasi poest kaks emast rotti. Kui me nad puuri panime, siis Nupsu(üks meie rott) oli koguaeg millegipärast torus peidus. Ta läks natuke agressiivseks ja hakkas õrnalt hammustama kui käe torru tahtsin panna. Ja täna mu õde avastas, miks ta agressiivne on. Tal on torus kaks rotipoega. Ja meie teine rott Tipsu on ka väga ümaraks paisunud.
Võiksid Tipsu eraldi puuri panna, igaks juhuks. Ja Nupsult võiksite puurist selle toru ära võtta ja asemele panna mingisuguse maja, sest toru võib olla poegadele ohtlik, kui nad peaks sealt alla kukkuma. Puuri pange talle veel nt. wc-paberit pesamaterjaliks. Et pojad siis umbes nädala vanused ilmselt? Kas Nupsu ja Tipsu olid loomapoes isastega ühes puuris? Kui Nupsu juba poegis, siis ilmselt varsti teeb seda ka Tipsu. Seega varuge kiiremas korras juurde veel üks normaalsuuruses puur ja uuri teemasi, kuidas tiinet ja imetavat emast toita, otsi infot poegade kohta. Kui rotipojad on piisavalt vanad, pead isased pojad emastest eraldi tõstma. Võib juhtuda, et sellel ajal on sul veel üht puuri vaja (ehk siis kokku kolme).
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas teha kindlaks, kas rott on tiine?

PostitusPostitas Lohegrina » 27. oktoober 2008, 20:25

Me panime algul nad eraldi, aga emme vaatas, et Tipsu on kurb üksinda ja ta pani nad uuesti kokku. Nupsu ei teinud sellest väljagi, ja nad on kahekesi rahulikud.Me ehitasime neile maja ja Nupsu on oma poegade nüüd majas oma poegadega:)
Lohegrina
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Asukoht: Saue
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas teha kindlaks, kas rott on tiine?

PostitusPostitas liiviaas » 29. oktoober 2008, 20:27

Tere
Minul on tekkinud kuri kahtlus , et minu ilus pisike Kishmish(2kuune) on tiine. Ta kõht on tavapärasest suurem, kui ta sirutab(kahele jalale toetub) siis on ikka nagu pallike ta kõht. Murettekitav on just see, et ta turnib igalpool ja kui teise rottiga kokku lasta siis iga puute peale ta piiksub ja veel see ka et ta nii noor on. Ma oleks väga õnnelik kui ta saab pojad. Ma ei oska isegi arvata kui kaua ta juba tiine on :umm: . Mul on suur beebibuum tulemas aga ma ei oskagi kuidagi nagu otsast alata muudatustega. No uus ja suurem puur on juba tulemas selle tarbeks, aga esmalt kui nüüd poegimise ettevalmistusteks läheb siis ma olen nagu peata kana. Ma lugesin neid jutte mis te kirjutanud olete ja mul on veel roti raamat aga sellest roti poegimisest ja tiinusest on üldiselt kirjutatud. :roll: Siin on veel küsimusi:
1. Kuidas ma peaksin ema sisse seadma teise pessa(alusmaterjalid jne)?
2. Kui kaua kestab normaalne roti poegimine?
3. Kuidas ma saaksin talle ise abiks poegimisel olla?
4.Kui suur puur oleks piisavalt hea ja mugav poegimiseks?
liiviaas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 14
Teemad: 2
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas teha kindlaks, kas rott on tiine?

PostitusPostitas Scratchy » 30. oktoober 2008, 14:28

Kas sa ostsid ta loomapoest?
See küll väga paha, kui nii noor rott poegib. Ta on ikka kohutavalt noor poegimiseks. :(
liiviaas kirjutas:Mul on suur beebibuum tulemas aga ma ei oskagi kuidagi nagu otsast alata muudatustega.
Mis sa selle all mõtled? On sul veel mõni rott tiine või mõtled seda sama rotti?
Puuri võiksid panna mingi pesa, majakese, kuhu rott saab poegima minna, aga samas sul endal võiks ka olla ligipääs sellele majakesele (nt. pealt lahti käiv katus).
Varusta teda wc-paberiga, sellega pole vaja koonerdada. Puuris ei tohiks olla kiiki, torusi, jooksuratas vm ohtlike asju.
Poegimise aja kohta ei oska öelda, igal rotil on see erinev. Normaalsel poegimisel pole vaja kuidagi abiks olla. Rott peaks saama ise hakkama. Samas, kui su rott on nii noor, ei tea ta ehk, mida poegadega teha. On võimalik, et ta sööb nad poegimisel ära, kuna ta tõesti noor või siis ta keha lihtsalt "sööb pojad ära" (ehk pojad absorbeeruvad). See viimane variant oleks tegelikult kõige parem, sest nii noorelt ei tohiks rott poegi saada. Absorbeerumine rotti ennast kuidagi ei mõjuta. Aga kui selline asi toimub, siis ilmselt tiinuse alguse pool, mitte hiljem enam.
Nii noorelt pojad saanud rott jääb kasvult ka väiksemaks.
Poegimisel ei tohiks teda väga häirida.
Praegu anna talle aga piisavalt mitmekesist toitu, mis sisaldab talle kõike vajalikku.
Puuri kohta veel nii palju, et poegimiseks oleks algul parem piisavalt suur ühe korrusseline puur. Sobiv oleks nt. Ferplast Mary.

Kas sa rotist pilti saad teha, kus ta kõht hästi peal on?
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist