Suguluspaaritusega kaasnevad riskid

Paaritamisest loovutamiseni

Moderaatorid: E4-, Amelia

Suguluspaaritusega kaasnevad riskid

PostitusPostitas petal (Teema autor) » 16. oktoober 2005, 10:59

Caroliine kirjutas:Lugesin siin ühte alumist teemat ja pani imestama selline asi. Et kui lähedases suguluses rotid on paaritunud, siis sünnivad kindlasti mingid ebanormaalsed loomakesed?! Huvitav küll aga mina olen kuulnud, et rottide kohta selline asi ei kehtivat üldse...nad vabadena ju nagunii koguaeg paarituvad omavahel, valimata, kas sugulasega või mitte. Sel juhul on kõik rotid vast ebanormaalsed?
Kuidas siis tegelikult on ka? Olen ma valet informatsiooni kuulnud kuskilt või mis?


Mina tean küll sihukest asja, et siis võivad (aga alati ei pruugi) sündida ebanormaalsed lapsed.. olgu siis tegu rottide, hiirte või ükskõik mis loomaga.
[Laigu, Fallon, Kiddo, Mia, Eleanor, Gitta, Bree, Lexie, Lily, Bianca, Melody, Misty, Bona, "Asterixin Musca" Phita]
Kasutaja avatar
petal
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 127
Teemad: 4
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu » 16. oktoober 2005, 11:46

Kõik oleneb mida ebanormaalsuseks tõlgendada. Üldiselt mina olen aru saanud, et esiteks on poegadel tunduvalt suurem võimalus haigestuda mõnesse pärilikku haigusesse, mis ema ja isa perekonnas on varem olnud. Samuti võivad pojad jääda natukene "totudeks". Samuti võib neil vaimne areng piiratud olla.
Füüsilisi suuremaid probleeme reeglina ei ole, seega kui rotikene kena välja näeb ei tähenda veel, et kõik korras oleks.
Üldiselt kui jagad loomi kes suguluspaaritusest siis peaks kindlasti andma järgmisele omanikule teada, et loomake on suguluspaaritusest.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas Riel » 16. oktoober 2005, 13:43

Kuna õdedel-vendadel on ju sarnased geenikomplektid, on poegadel suur võimalus haigestuda mõnda pärilikku haigusesse, mis vanematel muidu ei avaldunud. "Ebanormaalsed" omadused on sageli määratud retsessiivsete geenialleelide poolt, mis avalduvad välise tunnusena vaid siis, kui mõlemalt vanemalt on saadud sama geen.
Ja kui sugulasi järjekindlalt mitu põlvkonda järjest omavahel paaritada, suureneb see omaduste edasipärandamise võimalus veelgi.
Riel
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 41
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist