Paaritus: keda paaritada, keda mitte

Paaritamisest loovutamiseni

Moderaatorid: E4-, Amelia

Paaritus: keda paaritada, keda mitte

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 29. mai 2004, 16:48

Liina kirjutas:Enne paaritamist on hea kui oled kindel, et Sinu rotti sobiks paaritada. Arvesse tuleks võtta erinevaid asjaolusid. Näiteks: roti iseloom, roti tervis
Iseloomu all mõeldakse seda, kuidas ta käitub inimeste ja teiste rottidega (kui rott on ülemäära agressiivne, või siis vastupidiselt ülemäära arg, siis pole eriti hea mõte seda rotti paaritada. Vastasel juhul võivad ka pojad selliste iseloomujoontega sündida).
Tervise puhul vist teab igaüks, mida mõeldakse. (Kas Su rott on tihti haige? Kas tal on kasvajaid? Kas ta jääb kergelt haigeks? jne. Rotti, kellel on esinenud kasvajaid pole eriti soovitatav edasi paaritada, sest nende järglastel on seega samuti soodumus kasvajatele.)
Kui Sa arvad, et Sul on tore, sõbralik, teiste rottide suhtes salliv ning terve rotike jne., siis võiks ju paaritada küll.
Edasi võiks mõelda, kellega Sa oma rotti tahad paaritada. Tavaliselt võetakse sel puhul arvesse samuti iseloomu ja tervist, kuid seekord lisandub ka värvuse valik. Ole kindel, et rott, kellega Sa enda rotti tahad paaritada on samuti sõbralik, terve, värvus polegi just eriti oluline. Värvust jälgivad tavaliselt väga tähelepanelikult rottide aretajad, kellel on oluline tulemuseks saada just mingi kindla värvusega rott.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline