Allergia roti vastu.

Sabalised jutustused

Moderaatorid: E4-, Amelia

Allergia roti vastu.

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 01. veebruar 2018, 13:09

Iga kord kui rotte puutun, hakkavad mu käed sügelema. Kohad kus rotid küünaga kriimu tõmbavad lähevad punaseks ja kihelevad. Peale rottidega mängimist pesen alati käed puhtaks, kuid pidev pesemine muudab naha kuivaks. Hakkasin siis allergia kohta uurima ja leidsin sellise artikli: http://alkeemia.delfi.ee/tervis/tervise ... d=69697399
Uus mõte minu jaoks oli see, et roti allergeenid on süljes ja pisaranäärmetes. Kas siis jutt, et karvutu rott või muu karvutuks aretatud loom ei põhjusta allergiat on lihtsalt üks müügitrikk?

Tsitaat: Allergiat põhjustavad loomsed allergeenid on proteiinid ehk suuremolekulilised valkained, mis on pärit peamiselt loomade naha- ja süljenäärmetest, harvem uriinist või verest. Kassiallergia põhjustajaks on aine nimetusega Fel d1 (tuleneb ladinakeelsest nimest Felis domesticus) ja koeraallergial Can f1 (Canis familiaris). Lehmal leidub allergeeni naha higinäärmetes, hobusel süljes, vereseerumis ja kõõmas, hiirel uriinis, rotil süljes ja pisaranäärmetes. Merisea ja jänese allergeeni leidub peamiselt süljes, uriinis, harvem kõõmas.
Pea meeles! Allergeeniks ei ole loomakarvad, vaid loomne allergeen koguneb loomakarvadesse ja on pärit looma naha- ja süljenäärmetest, uriinist ja verest. Pesemata looma karvades on allergeeni kontsentratsioon kõrge.


Siiski pole mul õnneks mingit hullu allergiat. Küllap keha harjub ja kerge allergiline probleem kaob. Seda on ennegi olnud.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Allergia roti vastu.

PostitusPostitas Lind1100 » 03. veebruar 2018, 17:56

Allergia võib esineda mitme erineva asja vastu - pmst misiganes spetsiifilise molekuli vastu, aga loomade puhul põhiliselt erinevad "võõrad" valgud. Need võivad siis olla süljes, kõõmas, kuses, veres jne, ka parasiitides. Karvutud loomad on sageli vähem reaktsiooni tekitavad, kuna pole kohta, kuhu kõõm jms koguneda saab, aga ohutud nad ei ole.

Kriimustused võivad muidugi ka allergiata natuke punaseks minna - kui nt rott on enne pissi sees jalutanud ja seda on küünte alla jäänud. Ka parasiitide puhul võib mõni neist võõrast hammustada, kuigi inimese peal elada nad ei suuda ja seega pikalt tüli ei tekita.
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2568
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline