Roti vannitamine

Kuidas pikasabaliste sõbrakeste eest hoolitseda? Küüntelõikusest vaba ajani.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Roti vannitamine

PostitusPostitas Mia33822 » 08. oktoober 2011, 16:16

Olen lugenud, et rotte on hea vannitada - vähemalt siis selgub kas see neile meeldib või mitte. Saan aru, et vesi peaks olema soe, vann madal ning vees peavad olema kohad, kuhu rott nö puhkama saaks minna vahepeal. Küsimus on selline, et mis ohud võivad kaasneda? kas nende kõrvad võivad vett saada? Ning millal seda tegema peaks? minu rotid on kuu aja vanused, kas oleks paras aeg katsetada või on nad selleks liiga pisikesed veel? Palun tagasisidet.

Ette tänades,
Mia
Mia33822
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Roti vannitamine

PostitusPostitas Merily » 08. oktoober 2011, 16:54

Kõige parem oleks rottidele näiteks diivani peale panna anum veega ning sinna sisse panna külmutatud herneid. Alguses pane hästi vähe vett, et nad aru saaksid, et põhjast süüa saab. Kindlasti ei tohi rotte sundida, sest nii võibki hirm tekkida. Las nad uudistavad ise. Minu rotid on hernevannist vaimustuses.
Ohud tekivad siis, kui rott pannakse külma vette, aga usun, et sellist viga sa ei tee. Ma ei oska öelda, kas juhtub midagi, kui vesi kõrva läheb. Minu rotid panevad pea päris vee alla, et hernest haarata ning siiani midagi juhtunud ei ole (minu rotid ei ole ka ainukesed, kes nii teevad - pisis on veel palju selliseid rotiomanikke, kelle rotid pea vee alla panevad)
Vannitama (st päris šampooniga pesema) rotte ei ole tarvis. Siin teemas on räägitud, miks. Ainult juhul, kui rott on tõesti end millegagi ära määrinud (üldiselt piisab ikkagi puhtast veest)
Kalle, Ibäk, Ziblak, Sigur, Aili, Biru, Piu, Tärts, Ossa, Mustikas, Ants, Imbi, Kustav, Oskar.
Kasutaja avatar
Merily
Loomasõltlane
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2918
Teemad: 61
Pildid: 14
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Roti vannitamine

PostitusPostitas ganna » 12. oktoober 2011, 20:13

Minu rotid ei söö kylmutatud herneid ka siis, kui nende pärast ei pea käppi märjax tegema. Aga see-eest õpetasin ma nad suvel kala pyydma: laia madalasse veeanumasse tykeldatud värsket kala, tyybid solberdasid nagu segased.

Mina pesen enda omi kyll, isased rotid kipuvad yxteist kollasex pissima, mis sobi mitte minu esteetilise meelega. Katsu mitte roti pead märjax teha, siis on ainuke oht see, et Sulle poetataxe pesemise käigus paar pabulat pihku.

Räägitaxe, et on rotte, kellele pesemine lausa meeldib. Looduses on rott, muide, väga vapper ujuja.
ganna
Õigekiri longab
 
Postitused: 149
Teemad: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Roti vannitamine

PostitusPostitas Merily » 12. oktoober 2011, 20:54

Mul askeldab kodus üks rotipaar, kel pesemise ja vee vastu midagi pole. Püsivad paigal, kui pesta vaja ja kui vanni vett sellises koguses panen, et jalad neil põhja enam ei ulatu, siis lähevad sinna täiesti vabast tahtest ise suplema :).
Kalle, Ibäk, Ziblak, Sigur, Aili, Biru, Piu, Tärts, Ossa, Mustikas, Ants, Imbi, Kustav, Oskar.
Kasutaja avatar
Merily
Loomasõltlane
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2918
Teemad: 61
Pildid: 14
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Roti vannitamine

PostitusPostitas SugarBabex » 19. november 2011, 19:12

Puhastasin ükskord puuri ning tahtsin näha,mis teeb kui puuripõhja alus vett natuke lasta umbes 5 cm(ca 38° C) ning talle see üldse ei meeldinud :rofl: .Eks jah,iga rott on omamoodi. :wink:
Ennast lüües on topelt valu,siis tunned seda kohta mida lõid ja seda millega lõid...
Kasutaja avatar
SugarBabex
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 223
Teemad: 7
Pildid: 4
Asukoht: Valga
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Roti vannitamine

PostitusPostitas kakumusuu » 27. detsember 2011, 13:43

Minul ka mure selle teemaga seoses. Pesin oma pisikest Astonit nii nagu siis siin õpetati. Tal oli nimelt selja peal selline helekollane rasvane kiht, mille saime peaaegu maha ja hais oli ka kadunud. Talle täitsa meeldis seal vannis olla. Kuid nüüd on möödunud ainult paar päeva ja tal on jälle see tagasi tulnud ja haiseb ka nüüd sama moodi nagu ennem. Kas ma peaksin teda uuesti pesema ja kui tihti üldse tohiks rotte pesta? See pole ju tegelikult vajalik. Rotti puuri puhastasin just samal päeval kui teda pesingi.
kakumusuu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Roti vannitamine

PostitusPostitas Kissu » 27. detsember 2011, 14:43

Üldiselt on reegel, et rotte ei tohiks pesta, kui selleks konkreetselt vajadust ei ole. Ehk siis rotti võib pesta ainult siis, kui rott on tõsiselt määrdunud või ta on liiga haige/vana, et ise oma puhtuse eest hoolitseda. Vastasel juhul mida rohkem sa rotti pesed, seda kiiremini ja rohkem ta haisema hakkab.

Esiteks on rotid suhteliselt targad loomakesed ja avastavad peagi, et milleks üldse ise vaeva näha, kui inimene neid koguaeg küürida viitsib? Eriti teismeliste rottide puhul kipub olema periood, kus nad jätavad enda pesemise järele ja katsetavad, kas saab ka muud moodi. See periood tuleb lihtsalt ära kannatada ja mingi hetk hakkavad nad kenasti ennast uuesti puhastama. Terve rott saab oma puhtuse eest hoolitsemisega kenasti hakkama.

Teiseks, vee (ja erinevate vahenditega) pesed sa roti karvalt maha naturaalsed õlid, mis kaitsevad karva ja nahka mustuse ning haiguste eest. See tähendab, et mida rohkem sina küürid, seda vastuvõtlikumaks roti karv muutub mustusele ja seda kiiremini ta määrdub. Lisaks võib tekkida ka erinevaid tervisehädasid, kuna roti nahk jääb naturaalse kaitseta. Seda võib näha kasvõi sellest, et pärast pesu on roti karv kohev, kuiv ja mitteläikiv, mis ei ole tegelikult normaalne.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Roti vannitamine

PostitusPostitas Strawberryke » 26. märts 2013, 20:10

ma pole küll proovinud oma rotti veel "vannitada" aga proovin natuke vett anuma sisse panna ja proovin järgi
Kasutaja avatar
Strawberryke
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 217
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Roti vannitamine

PostitusPostitas Mileen » 28. mai 2013, 16:47

Oi, minu rottide jaoks on vannitamine õudusunenägu, kui ma nad vette panen, on neil silmad punnis (tõsiselt suured) hoiavad mu käest nelja käpaga kinni, küüned sügavalt sees ja tugevasti hoiavad kinni. Külmutatud herned miun rotte ei huvita, aga vorsti julgevad nad sealt võtta, vähemalt Millukene julgeb ja Kipi enam-vähem, aga Marleen hoiab eemale.

Küsimus: Mida peaks tegema, et mu rotid ei kardaks vett?
Mileen, Marleen ja Kribu <3
Igatsen teid, pojukesi, kes said omale uue kodu: Remi, Crash, Pontsik, Laigu, Tupsu, Nupsu, Nospel, Nööpsu ja Nipsu <3
R.I.P Kipi 18.08.2013-15.12.2013 Jään sind igatsema, musu, puhka rahus! <3
Kasutaja avatar
Mileen
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 58
Teemad: 10
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 22
Sugu: Naine
Tuju: Vallatu
Prindi postitus

Re: Roti vannitamine

PostitusPostitas rotila » 24. november 2013, 20:05

kas te palun võiksite panna pildi oma rotist ujumas, noh nemad kelle rotid uuvad, ja kas ei ole oht, et nad haigeks jäävad?
rotila
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 3
Pildid: 2
Asukoht: Eesti, Tallinn, Mustamäe
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 21
Sugu: Mees
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Eelmine

Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 5 külalist