Rotipuur haiseb.

Kuidas pikasabaliste sõbrakeste eest hoolitseda? Küüntelõikusest vaba ajani.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Rotipuur haiseb.

PostitusPostitas sphinx (Teema autor) » 15. märts 2005, 21:57

Mul on selline mure, et rotipuur haiseb. Haiseb ka siis, kui on just puhastatud(mul on suur Jenny, ma puhastan teda ainult veega). Mingeid vahendeid pole kasutanud(pole julgenud näiteks õhuvärskendajat kasutada, äkki on kahjulik). Aga äkki peaks? Kui jah siis milliseid? See haid on tõesti suht. rõve, tahaks lahti saada küll sellest. :oops:
Sidney, Alfie ja Sphinx
Kodukas on SIIN :)
Kasutaja avatar
sphinx
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 151
Teemad: 6
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rotipuur haiseb.

PostitusPostitas paraboa » 15. märts 2005, 22:08

Äädikas võtab päris hästi haisu ära , kui teda pisut pesuveele lisada.Õhuvärskendajat ega muud keemilist haisu ära tõesti loomade läheduses kasuta - ei ole kasulik ei neile ega sulle endale.
paraboa
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu » 15. märts 2005, 22:42

Konoichi soovitas minul kasutada vaniljet (kuigi selleks peab omanik ise olema suur vanilje fänn). :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Rotipuur haiseb.

PostitusPostitas Endised kasutajad » 15. märts 2005, 23:17

Mina desinfitseerin peale igat puhastamist puuri ära! Ja allapanuks kasutan kassiliiva, mille peale panen heina. Liiv on selline, mis tõmbab märjaks saades tükki ja ei tolma. Ja hein on ikka selline, mida jänkud hea meelaga sööksid-ja rotud söövad kah :D Seda siis veetakse pesakasti vooderduseks ja aetakse mööda puuri hunnikutesse, kus mõnus magada. Ja koristan poiste puure korra nädalas(kui mitte harvem :oops: ) Haisema ei lähe ja rotudel on mõnus küüni lõhn küljes :lol:
Proovi-äkki aitab :?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rotipuur haiseb.

PostitusPostitas nuu » 15. märts 2005, 23:40

Kui mul olid Jenny-s need palstikriiulid, mida poest osta saab, siis olin kah täitsa hädas. Väga kiiresti hakkas uuesti haisema...
Aga et peale puhastamist kohe haiseb? Mul kipub puuri võrede külge igasugu rokka kogunema, mis ebameeldivat lehka levitab ja pestes maha ei taha tulla. Seepärast küürin aeg-ajalt kogu puuri varbhaaval traatnuustikuga (sellisega millega mõned potte-panne küürivad) puhtaks. Kohutavalt tüütu ettevõtmine ja esimestel kordadel kulus mul kogu puuri üle käimiseks ikka tunde-ja-tunde: õigemini terve nädal, sest korraga üle paari tunni nühkida ei jõudnud. Aga ükskord polnud poes seda traatnuustikut saada ning ostsin hirmkalli raha eest (ca 40.-) Scotch-Brite grilli-küürimise nuustiku, millel on isegi sang taga. Hullult rahul olen. :D Viimati sain puuri puhtaks nühitud umbes kolme tunniga ja võre nägi pärast välja pea-aegu nagu uus.
Lontupoes j amuudes loomapoodides muide müüakse mingit "deodoranti" mis peaks paha lõhna neutraliseerima ja ise seejuures ohutu olema. Minu meelest pole tast küll kuigi kauaks kasu, aga korraks saab küll enam-vähem head lõhna tekitada.
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu » 16. märts 2005, 09:58

Mina pesen reeglina Jenny riiuleid kõige tavalisema seebiga või siis Fairy-ga ja mingit haisu pole kordagi jäänud. Muidugi minu tibid ka enamuses alla saepuru sisse oma hädasid teevad.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 16. märts 2005, 11:00

Jenny puhul võib pissi olla jäänud korruste kinnituste vahele, kust seda kuidagi kätte ei saa. Ka torude ühenduskohtade vahele võib olla pissi jäänud.
Mingit puhastusvahendit peale vee võiks vähemalt vahel kasutada. Nüüd olen müübil näinud jälle Renet nimelist kontsentraati, mis nii desinfitseerib kui eemaldab lõhna. Farmax müüs mulle ka mingi kallima sarnase toote. Äädikat juba mainiti, muid asju kasutades tuleb hoolega loputada.
Võrede küljes olevast valgest sodist ei olegi ma lahti saanud. Aga kõik ju teavad, et ma pole puhtusehoolik ja olen laisk. :oops:
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rotipuur haiseb.

PostitusPostitas sphinx (Teema autor) » 16. märts 2005, 11:10

Mingi paari päeva pärast hakkab uuesti haisema. Ma olen puuri põhja üks kord cifiga pesnud, aga ma arvan, et see pole rotudele just kuigu hea. Heinaga on nii, et minu rottidel hakkab heid veel hullemini ja rutem haisema kui saepuru. Põhjas on mul saepuru, pissinurgas praegu veel kassiliiv(mittepaakuv), edaspidi on saepuru graanulid. Aga mis ma eile õhtul avastasin, et petmarketis müüakse mingit nö. lõhnatapjat. Kas keegi oskab kommenteerida seda? Ja kuidas seda täpselt kasutatakse? :oops: Mul pole kogemusi sellega.
Sidney, Alfie ja Sphinx
Kodukas on SIIN :)
Kasutaja avatar
sphinx
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 151
Teemad: 6
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rotipuur haiseb.

PostitusPostitas Kissu » 16. märts 2005, 11:20

nuu kirjutas: Lontupoes j amuudes loomapoodides muide müüakse mingit "deodoranti" mis peaks paha lõhna neutraliseerima ja ise seejuures ohutu olema. Minu meelest pole tast küll kuigi kauaks kasu, aga korraks saab küll enam-vähem head lõhna tekitada.

Ise ei ole kasutanud aga ta pidada siiski mõjuma, kuulduste põhjal. :?
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 16. märts 2005, 11:32

Mina, vastupidi, leian, et see ei tapa midagi, ainult paneb teise lõhna sinna peale. Sest sa ei saa seda pihustada nii, et see kõik saepuru pissised küljed kataks.
Jenny puhul aitab hästi, kui hommikul ja õhtul korrused üle käia niiske lapiga. Siis ei saa pissiloigud haisema hakata. Aga kui rotud torudesse pissivad, siis ei aita ka korruste puhastamisest - jah, olen kunagi kogu puuri üle käinud ja end roheliseks vihastanud, mõeldes, misasi seal veel haiseda saab - tuli välja, et pikk toru, kus oli üksjagu peldik. Natuke aitab, kui toru seinas olevad augud allapoole keerata, niiet sinna seisvat loiku tekkida ei saa.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Piiksu&Jossu » 19. märts 2005, 19:58

to sphinx ... on müügil ka lõhnasaepuru,mis on ka väga efektiivne haisu eemaldaja ... ja kõige parem lõhna saepuru on sidruni lõhnaline ... ise kasutan ka seda rotikesel ja tuba on ka mõnusat sidruni lõhna täis .....
Piiksu&Jossu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 54
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu » 19. märts 2005, 20:08

Ise ei soovita lõhnavat saepuru. Tüütab tohutult ruttu ära enda ning loomad veel rohkem ma arvan.
Samuti on seda ju kohe näha, et sünteetika. Ning vahepeal olid neisse veel topitud mingised värvilised tükikesed võeh, ei usu sellesse.
Küüliku puhul kasutasin ühe selle paki ära aga rohkem pole enam ostnud.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Rotipuur haiseb.

PostitusPostitas aiku » 23. märts 2005, 20:55

Pesen ka suurt Ferplasti puuri (sobib hästi ka tuhkrule)Fairyga. Mingit lõhna ei jää. Alla panen saepuru ja sellele peale põhku või heina. Rottidele paistab põhk või hein meeldivat. Nad veavad vahel kõrreviisi neid teistele korrustele, eesmärgiga pesa punuda. Tualetiks on mul eraldi kast koos saepuruga. Noor rott õpetas vana ka tualetis käima. Pissit on küll vahel teistel korrustel, kuid sinna raputan saepuru peale ja kõik on korras.
aiku
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 178
Teemad: 3
Asukoht: Võru
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 50
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rotipuur haiseb.

PostitusPostitas Siretike » 23. märts 2005, 22:00

Mu rottidele meeldis ka hein :) Nad veavad/vedasid paberitükke ka teistele korrustele- tagumiku alla pehmenduseks :P Ostsin hiljuti 35 krooni eest näriliste(hamstri) pesa. Täiskasvanud rottidele on see otseloomulikult väike, aga poegadele täitsa paras. Ma vähemalt loodan, et nad mahuksid neist aukudest välja ja sisse.
Teistelt korrustelt võiksid näiteks märja lapiga ära pühkida pissi :) Need võredega korrused pole ehk nii head, sest vahest öeldakse, et ei mõju jalgadele hästi, aga plastikkorruste suhtes on neil ikkagi ka eeliseid :D Muide, mina olen ka ajalehe pannud võrekorrustele, seda saab tihti vahetada ja on mugavam ka pättidel kõndida.
Siretike
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 183
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rotipuur haiseb.

PostitusPostitas pieces » 24. märts 2005, 15:23

Mina kyyrin puurip6hja ka n6udepesuvahendiga, palja veega ei tee paraku midagi 2ra. Korra n2dalas v6tan toru ka puurist v2lja ja pesen puhtaks, sest sinna sisse koguneb ikka parajal m22ral haisevat materjali. :x Puuri pealmist, traadist osa olen ka paar korda pesnud, ma lihtsalt ei salli, kui see selline mustuset2piline on. Leidsin siit mingid v2ga vinged puhastusvahendiga traatnuustikud, mis ongi igasuguste raskete plekkide mahanyhkimiseks ja nyyd n2eb puur v2lja, nagu uus. Muidugi vahetan v2hemalt korra n2dalas ka kiiged v2lja, need kipuvad ka pidevast kyljealuse vesiniisutusest lehkama minema. Igatahes - meil on suht haisuvaba! :D
pieces
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 38
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rotipuur haiseb.

PostitusPostitas aiku » 09. aprill 2005, 08:47

kas kõhnav saepuru ei hakka haistmismeeli rotudel segama. Kaldun arvama, et see pole nüüd küll kõige õigem mõte kasutada lõhnastatud saeputu. Tegelikku mõju on raske hinnata, seega suhtu ettevaatusega sellistesse asjadesse.
aiku
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 178
Teemad: 3
Asukoht: Võru
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 50
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rotipuur haiseb.

PostitusPostitas Mileen » 28. mai 2013, 17:02

Kas FAIRY-nõudepesuvahendit võib kasutada puuri puhastamiseks?
Mileen, Marleen ja Kribu <3
Igatsen teid, pojukesi, kes said omale uue kodu: Remi, Crash, Pontsik, Laigu, Tupsu, Nupsu, Nospel, Nööpsu ja Nipsu <3
R.I.P Kipi 18.08.2013-15.12.2013 Jään sind igatsema, musu, puhka rahus! <3
Kasutaja avatar
Mileen
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 58
Teemad: 10
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 22
Sugu: Naine
Tuju: Vallatu
Prindi postitus

Re: Rotipuur haiseb.

PostitusPostitas Kissu » 13. juuli 2013, 09:48

Kahe otsaga küsimus, mina isiklikult ei pese rotipuuri kodukeemiaga. Plastmassist riiulid-torud-majad lähevad ka niisama põhjalikult loputades kenasti puhtaks tegelikult. Samas, vahepeal levisid jutud sellest, et Soomlased pesid oma roti sabasid Fairyga enne näitusele minekut. Ma ei tea palju sellel tõepõhja all on, aga sellega võrreldes pole puuri pesu midagi. Muidugi räägitakse, et nende Fairy ja meie Fairy pole ligilähedaseltki sama asi. Seega kokkuvõtteks ütleks mina, et kui sa väga-väga põhjalikult puuri pärast ära loputad ja oled kindel, et sinna ei jää jääke Fairyst ega väga tugevat lõhna, siis miks mitte. Samas, kui on võimalik, siis tasuks eelistada pigem mingeid lõhnatuid või looduslikke nõudepesuvahendeid. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Rotipuur haiseb.

PostitusPostitas cougar » 13. juuli 2013, 11:09

sihuke hea asi on nagu sinepipulber. täislooduslik ja teeb hästi puhtaks. rohkel loputamisel ei jäta ka nii vänget lõhna nagu Fairy, kuid see pole ka mitte mingisugune keemia, vaid jahvatatud sinepiseemned. sellestsamast tehakse ka sinepit, aga rasvaste-äkaste asjade küürimiseks sobib suurepäraselt.
Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rotipuur haiseb.

PostitusPostitas Kissu » 13. juuli 2013, 13:11

Hmm, see kõlab huvitavalt. Ainus häda on selles, et viimati, kui seda taga otsisin (söögi tegemise eesmärgil), siis polnud seda tavalistes supermarketites saada. Paarist apteegist küsisin samuti ja laiutati käsi. Kas sa kasutad seda pastana või kuidas?

Paljud soovitavad ka lahjendatud äädikat puhastusvahendina, aga minu jaoks jätab see väga vastiku lõhna asjadele külge vaatamata loputamisele.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Rotipuur haiseb.

PostitusPostitas Merily » 13. juuli 2013, 13:32

Kas sinepipulber siis lõhnabki nagu sinep? Kuna ma sinepit ei söö ja haisu täiesti jälestan, siis ma kujutan ette, et ma vist parem lepiks rotihaisuga. Isegi, kui see lõhn ei ole nii vänge, kui päris sinep. Äädikaga olen ma päris mitu korda pesnud, mina hiljem mingit haisu pole täheldanud. See ilmselt ongi kuidas kellelegi. Võibolla oli põhjus selles, et ma pärast pesin veel seebiga üle...
Kalle, Ibäk, Ziblak, Sigur, Aili, Biru, Piu, Tärts, Ossa, Mustikas, Ants, Imbi, Kustav, Oskar.
Kasutaja avatar
Merily
Loomasõltlane
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2918
Teemad: 61
Pildid: 14
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rotipuur haiseb.

PostitusPostitas cougar » 13. juuli 2013, 14:41

Ei, ma vist ostsin ikka Konsumist seda, kui ise ei leia, siis küsi saalitöötajalt. Olen näinud valges pakendis nagu söögisoodat, aga ka kilekotikestes. Selline sinepikarva elik kanakakaroheline. Aga looduspoodides peaks olema ka, või ökopoodides. Apteegis seda vast ei müüda, ikkagi nö toiduasi. Minu ema kasutas seda maal suvilas rasvaste nõude pesemiseks (meil polnud seal veevärki ja keemiat täis solgiämbrit puu alla ei viska, kust see ojja valgub). Ikka nagu pulber - raputa nuustikule nagu abrasiivküürimispulbrit ja pese kuuma veega. Äädikas jah jätab lõhna, aga sinepipulber ei tohiks küll jätta, eriti kui hoolega loputad (see on sinepiõli, mis annab lõhna ja teravuse, kuid kuumas vees on ta lahustuv). Tööstuslikult toodetud äädikas kisub ka ikka sinna keemia kanti, aga nagu ütlesin, sinepipulber on täislooduslik, ilma igasuguste lisanditeta, lisaks ka veidi kare, et saab puuri külge kleepunud mustuse lahti. Pärast võib ju puuri õhu käes kuivatada, ei pea kohe rotte sisse toppima. Kui sibul ja küüslauk on rottidele söödavad, siis see natuke sinepilõhna, kui ongi, ei tee neile mitte midagi.
Muide, ma ostsin isegi sinepiseemneid, tahtsin idandada, väga mõnusad krehvtised on. Võid ju proovida pakkuda neid rottidele süüa, siis näed, kuidas nad suhtuvad.

Kissu kirjutas:Hmm, see kõlab huvitavalt. Ainus häda on selles, et viimati, kui seda taga otsisin (söögi tegemise eesmärgil), siis polnud seda tavalistes supermarketites saada. Paarist apteegist küsisin samuti ja laiutati käsi. Kas sa kasutad seda pastana või kuidas?

Paljud soovitavad ka lahjendatud äädikat puhastusvahendina, aga minu jaoks jätab see väga vastiku lõhna asjadele külge vaatamata loputamisele.
Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rotipuur haiseb.

PostitusPostitas Kissu » 13. juuli 2013, 14:52

Kas ta riiulite pinda kraapida ei või, kui ta selline veidi karedam on? Plastik on ju suhteliselt pehme (majad, riiulid, puuripõhi) ja seega tekivad sinna karedama asjaga nühkimisel pisikesed kriimukesed. Selliste kriimustustega pinda on hiljem veelgi keerulisem puhtaks saada. Ma nii teoreetiliselt uurin, sest nagu öeldud ise pesen oma rottide plastik asju ainult puhta veega. Puit asju ma puuris ei kasuta, kuna neid võibki ostma jääda, sest olenemata pesuvahendist, puhtaks neid ikka ei saa. :D
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Rotipuur haiseb.

PostitusPostitas cougar » 13. juuli 2013, 15:35

Ei, selles just sinepipulbri eelis seisnebki, et vaatamata oma heale puhastusvõimele on ta siiski leebe vahend. Keemiliselt valmistatud abrasiivpulbrid sisaldavad tõesti karedaid osakesi, mis plastikut ja klaasi võivad vigastada (ma peast ei tea, aga äkki jahvatatud pimsskivi?), aga sinepipulbris neid ei ole. Ses mõttes on küll täiesti ohutu. Arvan, et ka puitasju võib sellega pesta - keemilised vahendid ei tule tõesti puidu seest välja, aga kui sinepipulbrine vesi sinna imbub, ei juhtu midagi halba isegi siis, kui rott seda närima peaks. Sinepipulbrises kuumas vees võib ka asju leotada, see on veelgi leebem variant, samas tõhusam.
Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rotipuur haiseb.

PostitusPostitas Kissu » 13. juuli 2013, 16:32

Siis tundub see küll tõesti üks paremaid variante! Panen kõrvataha, kui kunagi peaks rotid tõsisema laga korraldama. :D
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus


Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist