Rotiga õue?

Kuidas pikasabaliste sõbrakeste eest hoolitseda? Küüntelõikusest vaba ajani.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Rotiga õue?

PostitusPostitas Mercar (Teema autor) » 22. aprill 2004, 09:15

Kas käid oma rotu(de)ga suvel õues jalutamas?
Ma alles värske roti omanik, nii et pole rotuomanikuna suve näind, aga meie käisime eile esimest korda koos väljas. Mina lesisin murul, rotti jälgides ja Pleig uudistas aralt ümbrust.
Kas tasub rotiga õues käia. Mis võib juhtuda (mürgised taimed, kassid-koerad)? Kellel on kogemusi, kirjutage !
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rotiga õue?

PostitusPostitas m » 22. aprill 2004, 09:25

Kui olin mullu noor ja roheline rotiomanik, viisin oma väga flegmaatilise Triiba ka aeda lillekesi nuusutama. Nuuskis-käis ringi, muutus 10 * ergumaks kui toas ning kui mingi vares üle lendas, sööstis täiesti ebatriibalike känguruhüpetega naabri puukuuri alla.
See oli selge ime, et ta veel kätte sain, seinaäär oli kuivanud lehti täis ja need krabisesid mu jalgade all, ehmunud Triiba põgenes kogu aeg kaugemale...
St. ei soovita.
Ja traksid vähemalt minu omi ka ei pea.
m
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 162
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rotiga õue?

PostitusPostitas Snowblind » 22. aprill 2004, 12:07

Enda omadega istusin keset suuurt muruplatsi ja uudistasid ringi küll, eriti kaugele minust sibada ei julgenud ja nii ei olnud ka probleeme. Nüüdsel on ka traksid aga neid ei ole ka veel õues proovinud. Toas peavad (jälgimisel muidugi) ilusti. Aga eks see oleneb ka rotist, kui julge ja aktiivne keegi on...
Snowblind
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 7
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rotiga õue?

PostitusPostitas nuu » 22. aprill 2004, 13:10

Ma arvan, et praegu vist pisut jahe veel rotiga õues käia? Päike kütab küll hullupööra, kui paistab, aga maapind ikka külm veel vist. Ma kasutaks siin seda vana reeglit, et enne külma kivi peale istuda ei tohi, kui esimene kevadine äike pole ära olnud - enne äikest ei viiks rotti ka jalutama.
Muidu ma ikka olen vahel käinud, kas siis niisama muru peal (õnneks ei ole rott must eriti kaugele julgenud minna), või siis rõdul või siis niisama rott õlal väikese jalutuskäigu teinud... Plaanis on traksid kah osta või teha ja nendega proovida.
Ohtusid on õues muidugi palju: teised loomad ja linnud, päikesepiste, ära kadumine, võimalikud mürgised putukad või taimed... Peale selle veel võimalik stress, sest rotid ju loomu poolest neofoobsed. Ise mõtlen küll, et vahel ju võib neile ka midagi uut ja huvitavat pakkuda (näiteks õues käimine), pagana igav võib olla kogu elu ühes toas konutada. Ilmselt on õueskäimisega ka nii, et mida rohkem nad sellega harjuvad, seda rohkem see hakkab meeldima. Pealegi on neil ju üks tuttav urg, kuhu vajadusel peitu pugeda (minu kampsunivarukas) alati kaasas, ning hoolimata oma neofoobsusest on nad ju kohutavalt uudishimulikud.
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 22. aprill 2004, 18:37

Mina käisin eelmisel suvel oma rotiga õues. Ta natuke kartis, kuid siis hakkas meeldima ja hakkas mööda muru jooksma(hüpates). Ta hakkas juba kaugele minema, kuid sain ta õnneks viimasel hetkel kinni. Mõnikord olen lasknud tal puu oksal uudistada :lol:
Rotiga õues olemine on suht ohtlik ja seepärst pean alati olema ettevaatlik
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rotiga õue?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 22. aprill 2004, 20:39

Minul on selleks momendil 5.korruse rõdu. Kuna ma olen üpris suur lillekasvataja (ajataja :oops: ) siis on mul rõdu mullakaste ja suvel toataimi täis. Minu rottidele meeldib väga seal pottide ja kastide vahel ukerdada.
8) Eriti mõnus on mõnes kastis kaevandada! 8)
Olen paar korda ka eelmisel svel õue viinud aga koos puuriga. (kõrgema muru sisse ja varjulisse kohta). Suurimaks hirmuks on ju linnud ja naabrite kassid koerad.
Minu esimene rott käis vanasti minuga lehti riisumas. Talle meeldis meeletult lehtedes hüpata aga siis kah rohkem kui 10 min ei hoidnud väljas. Hirm kasside ja lindude ees on igatahes minul väga suur. :(
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rotiga õue?

PostitusPostitas Snowblind » 22. aprill 2004, 21:24

Praegu küll veel vara rotti maha jalutama lasta aga tuulevaiksetel päikeselistel ilmadel käib mul õla peal kaasas ikka pea igal pool. Ja kui ilm teisiti kisub siis jääb autosse :lol: Rõdule ma praegu veel ka igaks juhuks lippama ei lase, sest kuigi vaip maas, on see veel niiske (eriti pärast viimaste päevade vihma) ja jahe. Suvel, kui õues liig palav on nad küll üpris rahul, kui jahedama põranda peale jooksma lastakse. Aga see nii peen mäng jälle, et nüüd külma ei saaks. Minu omad ei saanud :D
Snowblind
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 7
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rotiga õue?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 22. aprill 2004, 22:16

min käisin oma eelmise rotiga kogu aeg aias.ta oli selline rahulik .hoidis lähedale.võisin kohe pikka aega aias päevitada koos rotiga istus rohu sees ja tegi seal mingit oma värki. ta oli selline sõnakuulelik.kui näppudega maas krabistasin siis jooxis kohe kohale. Aga ma hullult kartsin kogu aeg et külmetab äkki.nad nii õrnakesed.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rotiga õue?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 23. aprill 2004, 09:46

Oma esimese rotiga- Potsuga- proovisin korra õue minna, eluk oli täielikus paanikas, panin ta maapinnale- jooksuga varukasse ja enam sealt välja ei tulnud.
Praeguste kaakidega pole proovinud. Võib olla õnnestuks rõdu linnukindlaks teha...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rotiga õue?

PostitusPostitas PisiL » 25. aprill 2004, 16:37

Pisut jahe veel küll, aga täna käisin nendega esimest korda õues. Tuulevaiksesse kohta panin nad koos puuriga. Natuke kiskusid juurikaid ja sõid mulda, aga rohkem olid nad huvitatatud lõhnadest, nuuskisid nina pikal :lol: Väga huvitatud nad õuesolekust minu imestuseks polnud. Vahepeal heitsid üldse oma "hälli" magama. Aga puurist välja tahtsid küll pressida, ei tea, kas minu juurde põue, või siis lihtsalt ringi kolama. Aga neid vabalt jalutama ma lasta ei julge. Peaks vist ise traksid meisterdama, siis küll saaksid.
PisiL
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 33
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas katzik » 03. juuni 2004, 16:52

täna käisin ka oma kahe rotiga väljas.Sipsik sellest eriti vaimustuses polnud,kuid Rassu kömpis kyll minu juures ringi..eriti kaugele ei julge lasta..kui homme ilus ilm on ex läen siis ka...ma ostsin jalutusrihma ka neile aga see on nii ebamugav ja tuleb seljast ka ära kui väga tahavad.
There are rats in my house.
Kasutaja avatar
katzik
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 213
Teemad: 6
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 22. juuni 2004, 15:26

Ei ole käinud, välja arvatud siis kui rotud ostsima ja naad koju tõime. ei ole nagu erilist vajadust olnud.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 25. juuli 2004, 10:26

pole käinud õues kuna veel on pisut jahe ja pole ka jalutusrihma :(
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kerly91 » 25. juuli 2004, 19:49

Mina viisin täna rotid kah õue. Ma ehitasin meriseadele ja küülikule aia. Aia tegin pooleks, ühelpool on 2 emast merisiga ja teisel pool isane notsu ja küülik. Rottidele panen lihtsalt puuri lahtiste ustega aia juurde ja ise jooksevad ringi, kui ära väsivad lähvad puuri..
Kerly91
Minu väiksed pätid! (L)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 479
Teemad: 34
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 09. august 2004, 00:30

ma polegi lottega veel õue saand....pole kusagile minna(elan kivilinnas:))a oma eelmisi rotte viisin tihti välja ja lasin lahtigi......1 oskas hästi pesunööripääl ronida...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rotiga õue?

PostitusPostitas avalanche » 09. august 2004, 17:15

Meil on suur rõdu ja suvel paljud toataimedki seal. Soojemate ilmadega olen rotipuuri rõdule tõstnud ja rotid oma valve all taimede vahele jooksma lasknud. :) Ainus halb asi on see, et rotid armastavad väga lillepottides kaevata. :eek:
Muidu on nad hirmus huvilised küll- nuhutavad ja siblivad ringi- väljas ju palju huvitavaid hääli ja lõhnu. :wink:
Kasutaja avatar
avalanche
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 383
Teemad: 22
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rotiga õue?

PostitusPostitas sphinx » 10. august 2004, 09:53

Sellisel juhul võid sa ji neile nt. kaussidesse mulda panna et nad kaevata saaksid. :wink:
Sidney, Alfie ja Sphinx
Kodukas on SIIN :)
Kasutaja avatar
sphinx
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 151
Teemad: 6
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Rotu õues...

PostitusPostitas Endised kasutajad » 15. mai 2005, 15:38

tere ma tahaksin teada kas rotiga võib väljas´käija sest ma ple kindel kas võib kuna ma lugesin kuskilt netist et rotti võib aind alles 20 kraadiga välja viia...mai tea mida teha..:S
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu » 15. mai 2005, 16:38

Üldiselt külma ilmaga ei tasuks rotti kindlasti välja viia. Rott võib külmetuda saada kopsupõletiku ja seda on suhteliselt raske ravida.
Rotti ei tasu/ei tohiks viia õue ilma rihmata (rihm peab olema kindel ja kõvasti ümber tõmmatud), sest muidu ei saa sa oma rotikest enam kätte. :S
Ja üldse milleks viia neid välja, lase parem toas mööda tuba jalutama. :P
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Rotu õues...

PostitusPostitas avalanche » 15. mai 2005, 17:53

Mina hoian suvel neid puuriga rõdul ja kui ise juures olen, lasen ka puursit välja- suvel on meil rõdul väga ilus- palju toalilli jne. Tuleb jälgida, et rott tuule kätte ei satuks, sest siis on haigused kerged tulema.
Kasutaja avatar
avalanche
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 383
Teemad: 22
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rotu õues...

PostitusPostitas Endised kasutajad » 16. mai 2005, 07:21

Kissu, tekkis küsimus, milline on rihm, mis rotti kinni peab? Minu meelest on nad nii libedad ja kui tahavad pressivad ennast nõelasilmast ka läbi (erinevalt kaamelist :) ).
Ja kust selliseid rihmasid saada võiks?
Samas ise eriti välja minna ei julgeks. Kui ma laps olin, lasi rott maal väljas olles jalga. Leidsime ta kuu aja pärast naabri aiast surnuna, aga sinnani oli mustavalge kirju rott hakkama saanud. Kahe sõnaga vahva vunts! :D
Aga see oli mu lapsepõlve üks esimestest kaotustest...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu » 16. mai 2005, 08:05

Mina oma plikasid ei suutnudki sellesse rihma kinni panna, nende tagumik tuli ka pea rihmast läbi. :P
Aga Suure Hiire Iirele suutsime küll traksid selga seada ning ta ei suutnuki sealt välja tulla. Natuke oma pildikogus sobrades võin hiljem ka pildi leida sellest. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Rotu õues...

PostitusPostitas Suur Hiir » 16. mai 2005, 08:49

Eespool olevas postituses mainitu ajab nüüd pildi koha pealt asja korda. Panen siia ühe pildi kuidas Iir jooksis mööda põrandat Kairilt katse jaoks laenatud traksid seljas. Selgaajamise aeg esimesel korral 10 minutit, teisel juba kolm minutit. Rott peab olema suhteliselt rahuliku loomuga, et talle trakse üldse selga ajada.
Pilt
Ülejäänud kaht pilti traksidega Iirest on võimalik uurida minu galeriist :wink:
Suur Hiir
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 165
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist