Aluspanu

Kuidas pikasabaliste sõbrakeste eest hoolitseda? Küüntelõikusest vaba ajani.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Re: Roti allapanu

PostitusPostitas Konoichi » 07. mai 2004, 17:41

Mul ei ole ka see SUUR höövlilaast, vaid ikka see Plospani asi, mida ka saepuruks kutsutakse. Kunagi on ka suuremaid laaste proovitud (hamstri pesas), aga need ei ima eriti hästi. Allapanuks ei soovita, aga kui ei torgi ja pole okaspuust, siis võivad niisama huvitavad olla.
Kasutaja avatar
Konoichi
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 157
Teemad: 13
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 17. juuni 2004, 13:00

see on nüüd teemast kõrvale aga mul on kah kodus CHIPSI tavaline lõhnatu saepuru kuna ostsime rotukese puhtjuhuslikult.Sellist mõtet ei olnudki läksime lihtsalt tuttavatele külla.Neil on kah kodus rotu ja sellest see mõtegi.Me läksime koos tuttavaga poodi ja soovitas lõhnatut.Ütles et sellel sidruni lõhnalisel olevat nii tugev lõhn et inimeselegi häiriv,ja mida veel rotu peab tundma.Aga vastupidist rääkis sõbranna.et kuidas siis tegelikult selle asjaga on ?.Äkki hoiab sidruni lõhnaga saepuru hoopis paremini neid halbu lõhnu ära?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Roti allapanu

PostitusPostitas avalanche » 17. juuni 2004, 16:14

Loe postitusi eestpoolt. Lõhnastatud saepuru ei soovita- kõige parem loomadele on ikka loomulik asi. Mina nt olen allergiline inimene ja saan seetõttu üsna hästi aru, mida vaene rott päevade kaupa sidruni lõhna sees istudes tundma peab. Eespool oli ka päris palju juttu hingamisteede haigustest- ühesõnaga, hingamiselundkond on rotil üks nõrgemaid, nii et kasuta lõhnatut lehtpuu laastu.
Kasutaja avatar
avalanche
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 383
Teemad: 22
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 18. juuni 2004, 00:54

Lõhnastatud aluspanude kohta olen ka sellist mõttelõnga lugenud:
Roti haistmine on teravam kui meil. Kui lõhnastatud aluspanu peab mõne päeva rohkem vastu kui tavaline, siis ilmselt tegelikult on seal palju rohkem uriini ja ammoniaaki. Meie seda ei tunne, rotid aga küll. Üldse selleks ajaks, kui meie nina jaoks asi halb on, on roti nina jaoks juba tükk aega asi halb olnud. Niiet mida lõhnatum asi meie jaoks on, seda parem.
*läheb vahetab noorte rottide pissinurga ära selle jutu peale.. *
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mida võib veel puurile alla panna?

PostitusPostitas Kissu » 09. juuli 2004, 17:11

laura188 kirjutas:Kas rotipuurile võib alla panna veel mingit liivakastist toodud liiva või kassiliiva või muru?Mul praegu rottide saepuru kadunud ma ei tea mida ajutiseks panna... :(


Kui õuest liiva tood pead seda kindlasti kuumutama!
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 09. juuli 2004, 22:11

Liiv ei hoia üldse lõhna kinni, niiet seda ei ole mõtet panna.
Kassiliiv, no tegelt pole hea variant. Aga kui see on pooleks päevaks tüüpi lahendus, siis ehk läheb õnneks. Et ei tolma väga ja et nad ei kipu seda närima - see ju klompub märjaks saades.
Ajalehed, eriti need mitte-läikival paberil, ajavad asja ära. Aga neid tuleb iga päev vahetada, mis pole probleem, kui lehed koju käivad.
Hein - on variant, aga läheb muidugi kiiresti lõhnama.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mida võib veel puurile alla panna?

PostitusPostitas Laura188 » 10. juuli 2004, 04:08

Ma leidsin nüüd saepuru üles ka. :) Kas muru läheb ka haisema? :lol:
Laura188
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 234
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 10. juuli 2004, 11:13

Jep, muru ei võta ju pissi sisse ja lahtine piss lõhnab. No muru võib natuke värske heina lõhna sinna sekka tekitada, aga üldiselt tekib sellest üks pissine märg mass. :P
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Roti aluspanu? Kas on vaja üldse?

PostitusPostitas Caty » 16. juuli 2004, 08:23

Kas on üldse vaja? Kui puur koosneb metallriiulitest ja pissivad need sigudikud magamisasemele. Milleks siis põhjas peaks olema saepuru kui kõik ülejäänud riiulid on metallist?
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Roti aluspanu? Kas on vaja üldse?

PostitusPostitas Suur Hiir » 16. juuli 2004, 08:32

Minu Rotu saab küll ilma saepuruta hakkama ja paistab rahul ka olevat. Puur on Jenny. Ainus saepuruga on koht vetsukast. Ülejäänu on "paljas". Magamiseks on tal võimalikes kohtades riidekaltsud. Selline elukorraldus on hea ka küünte kulutamiseks - Jenny riiulid ja põhi on veidi krobelised.
Suur Hiir
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 165
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Roti aluspanu? Kas on vaja üldse?

PostitusPostitas liliah » 16. juuli 2004, 09:02

Hmm, võib-olla praktilises mõttes on tõesti raiskamine? Aga kui saepuru põhjas (mul on ka suhteliselt suur Jenny puur), siis haiseb ju vähem - eriti kui kõik rotid potil ei käi. Ja mulle tundub, et neile meeldib seal tuuseldada ja ümber korraldada, mul on mingid höövlilaastumäed puuris. See koht kus nad puuri põrandal magavad, on saepurust puhtaks lükatud... lihtne! :roll:
liliah
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Roti aluspanu? Kas on vaja üldse?

PostitusPostitas nuu » 16. juuli 2004, 10:21

Aluspanu mõte peaks olema selles, et ta imab niiskuse enda sisse ning takistab haisu tekkimist. Kui on aega pidevalt lapiga riiulitest üle käia, siis pole loomulikult allaapanu vaja (kempsunurgas vast siiski võiks olla). Kui ei ole aega rottidel lapiga sabas sörkida, siis võiks ka riiulitele näitkes paberit peale panna.
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty » 16. juuli 2004, 11:15

Minu rotid pissivad oma magamisasemele. Ja ka niisama riiulitele. Paber on seal vaid hetkeks. Aga üldiselt selge. Uude puuri teen pissinurga ja vaatan mis edasi saab.
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 18. juuli 2004, 20:35

Aga mul on küll õnnestunud vanem puuritäis tibisid natuke korralikumaks õpetada. :) Jätsin lihtsalt saepuru aina vähemaks, kuni ainult pissinurgas on. Nüüd siis on pabulad üsna kõik seal. Aga pissiloigud on ikka, sellest ei pääse. Ja noortel, kes käivad korralikult pissinurgas, on vaja _iga päev_ seda nurka vahetada.
Samas, harjutamisega ei võta see riiulite üle käimine enam üldse nii palju aega. :)
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 20. juuli 2004, 09:42

Andra kirjutas:Liisa Jenny oli alguses selline.
Pilt
Ferplasti kodulehelt ei leidnud ma Jenny puuri pilti. :o


No poes on tal ikka ainult kaks korrust kaasas, minu puuri on hoolega nänni juurde ostetud, nii torusid kui korruseid. :) Aga põhimõtteliselt selline küll.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Saepuru.

PostitusPostitas sphinx » 07. august 2004, 19:23

Ma pakun et mingi üks pakk pressitud saepuru kuus, rohkem vast mitte. :wink:
Sidney, Alfie ja Sphinx
Kodukas on SIIN :)
Kasutaja avatar
sphinx
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 151
Teemad: 6
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Saepuru.

PostitusPostitas Kissu » 08. august 2004, 15:36

Nojah rottide peale kuigipalju ei lähe, sest pissitakse rohem korrustele, kust ma siis lappiga korra päevas üle käin. :)
jänkule läheb ka vähem aga merisead on tõeline saepurukulu. :D
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Saepuru.

PostitusPostitas Kissu » 22. august 2004, 15:31

Mina ei julge saekaatrist osta. Sest seal võib okaspuud olla. :(
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Saepuru.

PostitusPostitas Kerly91 » 22. august 2004, 17:21

Meie käisime laura ja sõbraga kah saekaatris saepuru toomas. Me võtsime peenemat saepuru otse sae alt. Muidu oli seal poe saepuru moodi saepuru kah aga oli märg, kuna meil siin kogu aeg sajab. :(
Kerly91
Minu väiksed pätid! (L)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 479
Teemad: 34
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Saepuru.

PostitusPostitas Caty » 22. august 2004, 18:34

Meie käisime laura ja sõbraga kah saekaatris saepuru toomas

Mida seal siis saeti? Peaaegu kogu lauamaterjal on ju okaspuidust. V.a. sauna lauad.
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Saepuru.

PostitusPostitas m » 22. august 2004, 18:46

see "peenem saepuru" kõlab ka pahasti. Oleks jämedam-laastud, siis poleks ehk nii hull, kui osa puuri põhjast sellega kaetud, isegi kui ta on okaspuu (mida ta tõesti tõenäoliselt on). Peenike saepuru aga lendub kergesti nagu tolm ning võib ärritada looma hingamisteid - põhjustada kopsuhädasid.
m
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 162
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Saepuru.

PostitusPostitas Kerly91 » 23. august 2004, 09:41

caty kirjutas:
Meie käisime laura ja sõbraga kah saekaatris saepuru toomas

Mida seal siis saeti? Peaaegu kogu lauamaterjal on ju okaspuidust. V.a. sauna lauad.

Isa ütles et leht puid.
Kerly91
Minu väiksed pätid! (L)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 479
Teemad: 34
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Ajalehed allapanuks

PostitusPostitas Eagles » 21. oktoober 2004, 12:42

Kas rottidele võib ajalehti alla panna? See trükivärv on kahjulik, aga kui praegu panna näiteks juuli kuu ajalehti, kas siis on juba enamus kahjuliku ära läinud? Kui vanad peavad ajalehed vähemalt olema et neid alla üldse panna võiks?
Eagles
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 216
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ajalehed allapanuks

PostitusPostitas avalanche » 21. oktoober 2004, 13:34

Pane ainult must-valgeid ajalehti, nt Sirp.
Kasutaja avatar
avalanche
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 383
Teemad: 22
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Roti allapanu

PostitusPostitas nuu » 06. jaanuar 2005, 01:47

koer365 kirjutas:Aga mis sa siis allapanuks paned... :?:

Selle kommentaari kirjutamisest on nii palju aega möödas, et vahepeal on kõik juba muutuda jõudnud. :) Aga ma arvan, et mul oli tol ajal puuri põhjas hunnik wc-paberit ning kempsukastides saepurugraanulid.
Praegu olen oma elu hulga mugavamaks teinud: korjasin puurist plastikkorrused välja ja ehitasin ise traatvõrgust uued asemele. Traatvõrgust riiulite peale panen paraja suurusega papitükid (lõikan umbes kord poole aasta jooksul rulli ehituspappi korraga parajateks tükkideks, siis on pärast hea võtta). Need papitükid on mul mingil määral riiuli küljes kinni, nii et rotid neid ära ei varasta. Papp imab pissi ja niiskuse mõnusasti enda sisse ning seejärel saab mõlemalt poolt õhku, et kiiresti ära kuivada. Ei mingeid haisvaid märgi loike enam! Koristan ainult kord nädalas (ja tegelikult võiks vist isegi pisut harvem), siis teen puuri täitsa tühjaks, vahetan papid välja ja pesen kõik ülejäänu puhtaks. Ise olen rahul ja loodetavasti on rotid ka. :)
Puuri põhjas kasutan kas Carefreshi, wc-paberit või ajalehte olenevalt sellest, kuidas mul parajasti rahadega lood on. Pissikastis meeldib mulle kõige rohkem kassi"liiv" nimega Cats Best Öko, mis on tegelikult midagi saepurugraanulite taolist ainult et tükid on palju väiksemad ja kergemad. Seda kulub korraga vähem kui graanuleid, aga see ei roni ise kastist välja nagu höövlilaastul on kombeks.
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas cougar » 10. jaanuar 2005, 16:34

Sain pildiraami tegemise firmast tuttava kaudu tasuta saepuru, see on sihuke jämedamat sorti, niiet võiks ka laastu nime alla minna. Aga vat ei tea, kas on okas- või lehtpuu... värskest peast on tal küll väheke puidulõhna ja veel miskit... aga see hajub üsna ruttu. Ja rott ei turtsu ega vesista ka...
Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ajalehed allapanuks

PostitusPostitas Siretike » 12. veebruar 2005, 16:02

Minu meelest kolme kuu möödudes ei pidanud enam see trükivärv nii kahjulik olema. Meil kodus pole must-valgeid ajalehti leida, nii et kasutan värvilist kui vaja...Ei tea, kas see on väga kahjulik? :? Allapanu on mul ikkagi höövlilaast, aga rottide nn. välimajakeses(toa nurgas olev pappkarp, kus neile meeldib olla) on pesamaterjal just ajaleht.
Oma eelmistele rottidel panin ma ajelehti alla aga mõlemal rotil tulid kasvajad, ma kahtlustan, et see võis ajalehe süü olla

Ma ei usu, et ajalehed su rottidele vähki põhjustasid[/quote]
Siretike
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 183
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu » 07. märts 2005, 19:03

Noh kahjulikkus on üks asi aga imamisvõime hoopis teine. Minu rottidel on saepuru puuri põhjas. Sellega on nii, et märjem vajub põhja ning kuivem saepuru katab selle kinni. Aja lehtede puhul aga peaks puuripõhi suhteliselt niiske olema koguaeg? :O
Ning ajalehti peaks tunduvalt tihedamalt vahetama, sest see haisema hakkab ju. Saepurul aga kui see kuivem osa märjema kinni katab takistab see ka haisu levikut.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Ajalehed allapanuks

PostitusPostitas Kerly91 » 10. märts 2005, 15:22

Minu rotudel on selline komme et viivad ajalehe tükid kiiku või pessa. Nii et puuri põhi on tühi :D
Kerly91
Minu väiksed pätid! (L)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 479
Teemad: 34
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Katzzza » 10. märts 2005, 22:43

no kui tükid panna siis viivadki.. aga kui terve ajaleht siis on kõik ilusti puhas ja korras :P
Sabad ritta!
Kasutaja avatar
Katzzza
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 170
Teemad: 14
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist