Dolce "hiirekesed"

Kõik sabalised, kes meil kodudes on

Moderaatorid: E4-, Amelia

Foorumi reeglid
See foorum on mõeldud oma lemmiku(te)st rääkimiseks, mitte hoolduse alase nõu küsimiseks! Iga kasutaja teeb omale teema, kus on juttu tema lemmiku(te)st. Teema pealkiri võiks olla kujul nt. "Kissu rotid", "Foksi küülikud" vms.

Re: Dolce "hiirekesed"

PostitusPostitas Dolce (Teema autor) » 10. detsember 2013, 15:44

Meil nagu ameerika mägedel, kord tundub juba päris terve siis hakkab taas rohkem aevastama. Tal on puuri kõrval soolalamp, võtsin selle paariks päevaks ära ja siis oligi jälle halvem... on see kokkusattumus või mõjub see tõesti talle hästi, ei tea :dunno: igatahes nüüd on see tagasi, lisaks annab see ka sooja. Ja ravi käib edasi, antibiootikumid ja kummelitee meega on ikka igapäevane. Saabki varsti 15 päeva süstimisest ja peab taas arstile hakkama helistama. Ühesõnaga tegemist on palju temaga ja praegu pole isegi mõeldav, et ise kuhugi mitmeks päevaks kodust ära saaks minna, haige rott kodus nagu lapse eest.
Lõpuks on talle üks nimi ka külge jäänud - PIPI :rofl: Sellist asja pole ammu olnud, et ühel rotil pole õiget nime, lihtsalt ei sobinud talle ükski.

Vahepeal sai pilte ka klõpsitud, seekord oli mänguasjaks vana fotoaparaat
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
Dolce
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 283
Teemad: 7
Pildid: 14
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Dolce "hiirekesed"

PostitusPostitas cougar » 10. detsember 2013, 18:13

Väga ilus ja huvitav värv. Kas ta on natuke roostetanud must või ongi sihuke ilus kastanikarva? Pole nagu sellisest värvist enne kuulnud.
Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Dolce "hiirekesed"

PostitusPostitas Lili » 10. detsember 2013, 19:25

Imeilusad pildid ja rotike! :)
Lili & Opaal
Kasutaja avatar
Lili
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 564
Teemad: 26
Pildid: 1
Asukoht: Sõmeru vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Tuju: Õnnis
Prindi postitus

Re: Dolce "hiirekesed"

PostitusPostitas Dolce (Teema autor) » 11. detsember 2013, 14:09

Pipil on karv vanusega heledamaks muutunud aga päris ühtalseks seda vist nimetada ei saa, on ka tumedamaid kohti. Ja ühe süsti pärast siin vahepeal tulid karvad maha süsti kohalt ning sinna kasvasid uued mustavärvi karvad ja ümbert oli pruun karv :) Ei tea, mis värk tal selle värviga on :-)
Kasutaja avatar
Dolce
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 283
Teemad: 7
Pildid: 14
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Dolce "hiirekesed"

PostitusPostitas roberta » 11. detsember 2013, 17:48

Meie ka siin maadleme oma haigustega ja lisaks soolalambile on meil nüüd ka õhuniisutaja. Elame keskküttega korteris ja õhk on kütteperioodil ikka väga kuiv. Kui on võimalik, siis julgen soovitada. Õhk on hoopis mõnusam endalgi hingata ja tundub, et ka rotipere poolt kuuldub vähem krõgisemist hingamisel. Meil on tavaline mehhaaniline niisutaja. Kuidas ultraheli oma loomadele mõjub, ei oska öelda, müüja ka ei teadnud.
Kasutaja avatar
roberta
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1181
Teemad: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Dolce "hiirekesed"

PostitusPostitas Dolce (Teema autor) » 13. detsember 2013, 12:00

Meil kütet 24h järjest ei ole ja pigem on vastupidine probleem, et niiskust tekib ehk liigagi palju. Akent tuulutamiseks lahti teha ka roti toas ei saa ennem kui rotike on evakueeritud kindlasse kohta kuniks tuba tuulutatud ja normaalne temperatuur taastunud, nii me reisime ühest toast teise. Eks kütteperioodil on nende haigustega ka veel keerulisem hakkama saada. Korteris on vähemalt stabiilne temperatuur.
Kasutaja avatar
Dolce
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 283
Teemad: 7
Pildid: 14
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Dolce "hiirekesed"

PostitusPostitas Dolce (Teema autor) » 16. detsember 2013, 19:05

Pipi ehmatas mind eile poolsurnuks! :mad: Olin päeval ära ja koju tulles lähen vaatama, et mis ta teeb... pole rotti kuskil! Liigutasin kiikesid, mitte mingit liikumist ja üldse ei tundnud ka, et ta seal sees oleks. Mõtlesin, et puur tühi, uks kinni, et kas ma tõesti siis suutsin ta kuidagi välja unustada? Hakkan siis lähemalt otsima. Üleval on tal lemmikkiik, varrukas mis mõlemalt poolt ripub ja keskel on sisselõige, et saab mõnusalt sinna sisse magama. Ja mida ma näen? Saba paistab ja täiesti liikumatu!!! No siis oli küll paanika lahti, et nüüd ongi surnud! :shock: Ühelt poolt nägi kiige sisse, vaatasin ja piilub mulle vastu sealt, silmad suured kui tõllarattad :) Ta oli millegi peale end kangeks ehmatanud, ainus, mis teda nii hirmutada võib on kass ja see oleks pidanud sel juhul tal puuri ääres käima aga uks oli kinni ja see oleks üsna võimatu, et selline asi juhtus... :dunno: Võtsin Pipikese, panin hommikumantli sisse ja enda juurde, et läheb see hirm ära, algul isegi magusat ei tahtnud, istus nagu kivikuju, vaikselt siis hakkas elama ikka ja sööma. Pärast puuri pannes ei julgenud enam üles kiike minna, nuusutas kahel jalal sinna ülespoole ega julgenud minna. Ei kujuta ette, mis tal juhtus omapäi... :dunno:
Muidugi on ka võimalus, et see tuleb haigusest kuna väidetavalt on mükoplasmoosil selline sümptom, et võivad ära keerata, imelikult käituma hakata. Bärbelil oli ka mingi hetk aga tema siis jubedalt ehmatas iga krõpsu peale ja jooksis täiesti paanikas... Pipi mängis lihtsalt kivikuju ja ei rabelenud kui teda puutusin ja oli muidu nagu normaalne hirmunud rott on.
Kasutaja avatar
Dolce
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 283
Teemad: 7
Pildid: 14
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Dolce "hiirekesed"

PostitusPostitas Dolce (Teema autor) » 25. detsember 2013, 00:46

Pilt
Kasutaja avatar
Dolce
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 283
Teemad: 7
Pildid: 14
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Dolce "hiirekesed"

PostitusPostitas roberta » 25. detsember 2013, 10:04

Ilusat pühadeaega teilegi! Ja palju jõulurotlust :)
Kasutaja avatar
roberta
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1181
Teemad: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Dolce "hiirekesed"

PostitusPostitas 3rika » 26. detsember 2013, 13:22

Väga kena pilt :)
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Dolce "hiirekesed"

PostitusPostitas Dolce (Teema autor) » 27. detsember 2013, 12:06

Täname :)
Aga jõulurotlusest veel pilte... :-) nende jõuluehetega talle pildistada meeldis, sai sinna alla pugeda ja tundis ennast päris vabalt kuigi asjad ümberringi olid võõrad.
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Tänasest siis proovime ilma antibiootikumideta :umm: kuna olukord on üsna stabiilne püsinud, paar aevastamist vahest on jäänud. Kardan, et läheb kohe jälle halvemaks aga eks ole näha, ennustada pole mõtet.
Kasutaja avatar
Dolce
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 283
Teemad: 7
Pildid: 14
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Dolce "hiirekesed"

PostitusPostitas Shadowpaw » 27. detsember 2013, 17:14

Ilusaid pühi teile ning Pipile tugevat tervist :).
"Dogs are not our whole life, but they make our lives whole."
Kasutaja avatar
Shadowpaw
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Asukoht: Tartumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Dolce "hiirekesed"

PostitusPostitas Dolce (Teema autor) » 29. detsember 2013, 22:15

Täname :)
Kasutaja avatar
Dolce
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 283
Teemad: 7
Pildid: 14
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Dolce "hiirekesed"

PostitusPostitas Dolce (Teema autor) » 03. jaanuar 2014, 17:53

Ei saanud veel nädalgi täis kui juba hakkas jälle aevastama ja jälle antibiootikumid peal :bang: Kui esmaspäevaks paremaks ei lähe siis tuleb ka taas arsti külastada.

Lugesin siin ühtlasi ka rotipesa vanima roti teemat ja nutt tuleb peale, mis vanuseni ikka rotid elavad, naeruväärne lihtsalt! :shock: Minu vanim rott oli Ruby, kes elas 2 aastat ja 4 kuud, oli kusjuures üks priskemaid, seega see kehakaal pole ka suurem mure neil, enne jõuab miljon muud haigust kallale tulla kui lõpuks sellest kehakaalust midagi halba tekib, kahjuks surevad nad nii või naa.
Ma arvan, et minu viimaseks rotiks jääbki Pipi :sad: Lihtsalt ei suuda iga aasta neid matta. Need väiksed suslikud suudavad vähese ajaga nii südamesse minna, et see nende surm on ikka paras üleelamine. Vahest mõne eelmise roti pilte juhuslikult vaadates tuleb juba pisar silma. Mälestused nendega on muidugi head ja vist arukamat ja toredamat looma annab otsida aga ikkagi see vastik kurbus, mis jääb... rottide pidamine on nagu iseendale meelega haiget tegemine! Sa võtad looma ja tead ette, et ta elab heal juhul kaks aastat(mul on vist 1,7 keskmine vanus neil olnud) ja see lõpp on neil ka enamasti nii õudne ja kurb... kõige hullem kui tuleb veel ise magama viia, seda ei tahaks enam eluski teha!

Mõnes mõttes on isegi hea, et Pipil just nakkav haigus on ja isegi kui tahaks ei saa talle sõpru võtta... muidu ilmselt oleksin seda juba meeltesegaduses teinud, sest väiksed rotilapsed on ju lihtsalt imearmsad :biglove:
Kasutaja avatar
Dolce
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 283
Teemad: 7
Pildid: 14
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Dolce "hiirekesed"

PostitusPostitas roberta » 03. jaanuar 2014, 18:15

Olen sinuga 100% ühel meelel ja vahel on tunne, et oleksin nagu masohhist, piinan end ise meelega. Need väikesed siblikud oskavad su südamesse nii-nii sügavale pugeda ja siis jätavad su igaveseks maha. Sellest oskavad vaid tõelised rotisõbrad aru saada. Ülejäänutele ei mahu nagunii pähe, et kuidas saab üks inimene mingi pikasabalise närilise pärast kurvastada.
Aga ...armastame oma kullakesi seni, kuni nad meiega on! Minu neljast pikasabalisest sõbrakesest kolm saavad iga päev 2 korda ravimit, kord on parem(s.t. ei kosta mingeid krõgisevaid häälitsusi), samas järgmisel päeval võib jälle kosta. Aga nagu me rotitohter ütles, et rohtu anname nii, et vahet ei tekiks. Ja ega vist muud üle ei jäägi, kui rotikesele elu lõpuni mingi nämmaga ravimit anda. Vähemalt rotipere võtab rohtu suurima heameelega(või õigemini mitte rohtu, vaid seda nämmat, mille sisse nende teadmata ravimid on peidetud). Soovime Pipikesele kogu kamba poolt vastupidavust ja kindlat meelt perenaisele!
Kasutaja avatar
roberta
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1181
Teemad: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Dolce "hiirekesed"

PostitusPostitas Lili » 04. jaanuar 2014, 11:00

Ohh, vaene Pipi! Loodan, et läheb jälle paremaks!
Mina tunnen ka hirmu rottide lühikese eluea ees. Mu eelmised rotid (2007 a võtsin) ei olnud nii minu külge kasvanud. Olid kallid lemmikloomad muidugi, aga ma ei saa võrrelda sellega, kuidas hindan enda praeguseid rotte, kes on nii inimsõbralikud ja suhtlejad. Vb ei osanud ma eelmisi rotte nii hästi kohelda, et nad mind niivõrd oleks usaldama hakanud, sest mäletan, et mina ei usaldanud neid kunagi 100%, ikka kartsin hammustada saada või seda, et nad diivanilt putku panevad. Praegused rotid on aga igati mu usalduse võitnud ja igaüks neist on omaette isiksus ning kallis mulle! Olen aga proovinud endale juba algusest peale selgeks teha, et nende lühikese eluea jooksul saan mina neile parimat pakkuda ja proovinud leppida teadmisega, et nad elavad +/-2 aastat.
Ega see kerge ei ole ja tean, mida tunned! On mul olnud erinevaid loomi lapsepõlvest saati, rotist ei saa keegi üle!
Lili & Opaal
Kasutaja avatar
Lili
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 564
Teemad: 26
Pildid: 1
Asukoht: Sõmeru vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Tuju: Õnnis
Prindi postitus

Re: Dolce "hiirekesed"

PostitusPostitas Dolce (Teema autor) » 05. jaanuar 2014, 13:47

Pipikesel läks paremaks juba samal õhtul, ravim ikka mõjub veel :) Ilmselt pole ka mõtet enam vahet teha sellega, isegi kui tundub tervem siis kukub ilma ravimita jälle samasse kohta kus alustati. Eks ta ole ka juba tegelikult soliidses eas, arvutuste järgi ka 1,7 aastane kuigi ta selline nooruslik välja näeb :D Eile ta jälle ajas nii naerma kui puuri puhastama hakkasin, hakkas tema kiiruga viinerit sööma, tahtsin ära võtta, ei andnud, üritas sellega meeleheitlikult põgeneda :D Ennem seisab toit aga kui aru saab et puhastamiseks läheb, teab kohe, et viskan ta vana toidu minema ja siis hakkab kõige söömisega kiire, kahmab suu täis ja jookseb :D

Järgmisel ööl kui siia kirjutasin, nägin unes, et olin võtnud kolm kaputsiin rotipoega, tuli välja, et üks oli isane ja siis tuli ka veel meelde, et Pipi on ju haige, nüüd jäävad nemad ka haigeks, kuidas ma üldse poes ei mõelnud selle peale ja mida ma nüüd nendega teen jne.
Surm on nede puhul kole ja kui veel palju rotte siis seda tihedamalt seda üle peab elama. Masohhism on tõesti selle õige nimi nagu Roberta mainis.
See kahjuks ongi kõige kurvem, et pole ka rotile väärilist looma. Samamoodi on mul igasuguseid neid olnud, praegugi on veel tsintsiljad aga ei midagi ligilähedalegi :( Olen küll tuhkru kohta uurinud, et ehk tuhkur oleks tore loom aga ei tea jah...

Roberta rotibandele ka palju palju tervist ;) Lili sul nad õnneks veel noored ja terved, selline õnnelikum aeg, loodan, et see kestab ikka kaua! ;)
Kasutaja avatar
Dolce
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 283
Teemad: 7
Pildid: 14
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Dolce "hiirekesed"

PostitusPostitas Dolce (Teema autor) » 17. jaanuar 2014, 17:09

Pipi alustas vahepeal juba kolmanda antibiootikumipudeliga. Eile tundus, et on jälle halvem, aevastas piiksudes ja nina oli porfüriinine. Õhtuks ja hommikul oli jälle parem aga süsti käis ikkagi saamas. Viimasest korrast oli päris kõvasti juurde võtnud, eks ta sööb ja maiustab korralikult, vanus ka juba selline kus ainult laiemaks minnakse :D
Kasutaja avatar
Dolce
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 283
Teemad: 7
Pildid: 14
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Dolce "hiirekesed"

PostitusPostitas Kuldhai » 17. jaanuar 2014, 20:24

Meiegi maadleme haigustega ja tõesti, iga kord, kui mõni rott jälle lahkumas on, tunnen, et ei suuda seda üle elada. Mõtlen, et praegused rotid jäävad viimasteks. Või kas just päris viimasteks, aga igal juhul teen pika pausi...Kurb on seda kirjutada, aga nii see on.
Pipile jõudu ja tervist!
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Dolce "hiirekesed"

PostitusPostitas Riina1958 » 18. jaanuar 2014, 14:41

Kui minu väike sinine Miki minu juurest 7 kuusena lahkus, tegin ka vahe rotipidamisse. Just selle põhjendusega, et ma ei suuda kogu aeg nutta ja matta. Kogu selle aja jooksul ei jätnud ma kordagi loomapoodi sisse minemata, kui sellest mööda läksin. Seisin rotiriiulite kõrval ja kurvastasin, et mul rotte pole. See kestis kaks aastat ja oli ka paras masohhism. Ma ei tea, sünd ja suremine, algus ja lõpp on loomulikud elutee osad. Ei saa lihtsalt teisiti. Aga selle vahele jääb ikkagi aeg, kus väikesed sõbrakesed pakuvad meile suurt rõõmu ja head seltskonda. Vastutasuks tuleb meil nende haiguse ajal neid aidata ja viimasel hetkel toeks olla - see ongi elu.
Hoian pöialt Pipile, kes oma haigusega võitleb. Ja ka teistele, kellel samad mured. :)
Kasutaja avatar
Riina1958
Armastan rotte
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1579
Teemad: 10
Pildid: 7
Asukoht: Saaremaa
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnetu
Prindi postitus

Re: Dolce "hiirekesed"

PostitusPostitas Dolce (Teema autor) » 20. jaanuar 2014, 17:58

Jah kurb on see rotipidamine selle vähese vanuse tõttu! Ja minu arvates mida toredam nendega koos olnud on, seda valusam on ka looma surm. Olen proovinud küll sedasi mõelda, et see imeline aeg nendega koos trumpab üle selle koleda lõpu ja lühikese eluea aga ei saa... :sad: Ehk ma olen rotipidamiseks liiga emotsionaalne ja elan liiga üle neid kaotusi, kes teab. Ma ei julge ka 100% väita, et kunagi enam rotte ei võta, ilmselt ma ikka mingil hetkel jälle libastun :rofl: aga ma üritan nii kaua ikka mõistlik olla selles suhtes, kui võimalik :-) kuigi see väga raske saab olema. Õnneks on praegu veel Pipi :) Temast on mul kohutavalt kahju, et ta üksinda peab elama, see pole küll õige rotielu :sad: aga mis teha, paratamatus jällegi. Ehk see ongi märk sellest, et peale Pipit on paras aeg paus teha... sest kui haigust poleks, poleks ma suutnud teda üksinda jätta. Ja kes teab, ehk elab just Pipi oma haigusega rohtude najal palju vanemaks kui teised on olnud :-D
Kasutaja avatar
Dolce
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 283
Teemad: 7
Pildid: 14
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Dolce "hiirekesed"

PostitusPostitas Dolce (Teema autor) » 06. veebruar 2014, 15:21

Pipil saaks homme nädal täis kui pole rohtu võtnud. Tunduski juba terve kui nüüd kuulen jälle, et aevastab mitu korda järjest. Hakkab siis jälle ravi peale. Arst ikka tahab, et teeks antibiootikumiga vahesid, mitte et järejest võtta.
Viimati muutis Dolce 23. jaanuar 2015, 17:42, kokku muudetud 2 korda.
Kasutaja avatar
Dolce
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 283
Teemad: 7
Pildid: 14
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Dolce "hiirekesed"

PostitusPostitas Kissu » 06. veebruar 2014, 17:40

M. pulmonis is non-pathogenic to humans, and even though it can be carried by humans in the nasal passages for short periods of time, you yourself cannot be infected. In addition, because mycoplasmas are very fragile organisms and rarely remain viable outside the host for long periods makes it nearly impossible for it to be transmitted through fomites (e.g., equipment in cages, or carried on clothing). However, how rapidly transmission occurs may vary among rats within a colony based on: husbandry practices, environment, and how many rats within the colony.


Allikas: http://ratguide.com/health/bacteria/myc ... smosis.php
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Dolce "hiirekesed"

PostitusPostitas Dolce (Teema autor) » 06. veebruar 2014, 19:06

Jah Kissu, ma olen seda varemgi lugenud, on veel mõni teadaolev koht kus samalaadne jutt on? Või kui tõsiseltvõetav see link oli?
Viimati muutis Dolce 23. jaanuar 2015, 17:43, kokku muudetud 1 kord.
Kasutaja avatar
Dolce
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 283
Teemad: 7
Pildid: 14
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Dolce "hiirekesed"

PostitusPostitas Dolce (Teema autor) » 06. veebruar 2014, 19:59

Uurisin natuke, kahes artiklis kirjutas, et ei nakka. Kuid siiski jääb arusaamatuks, kust Eesti arstid seda siis võtavad, et nakkab.
Kasutaja avatar
Dolce
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 283
Teemad: 7
Pildid: 14
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Dolce "hiirekesed"

PostitusPostitas Kissu » 06. veebruar 2014, 20:22

Ratguide on üldiselt päris usaldusväärne allikas. Lisaks sellele, et nende artiklid on põhjalikult refereeritud, kasutavad üle maailma rotikasvatajad ja ka rotiarstid seda raviinfo jagamiseks/saamiseks ja seda juba aastaid. See leht oli olemas juba siis, kui mina rotimaailma alles avastasin. :D

Kahjuks ei oska öelda, kust dr. Joosti info pärineb.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Dolce "hiirekesed"

PostitusPostitas Dolce (Teema autor) » 17. veebruar 2014, 19:09

Pips ei hakanudki antibiootikume võtma uuesti, arst arvas, et oleks targem veel oodata. Ja oli õige otsus, sest läkski tagasi palju stabiilsemaks. Nüüd siis juba üle kahe nädala tubli olnud :) Ise panen selle c-vitamiini arvele, olen seda ikka andnud talle toiduga ja tundub, et mõjub väga hästi. Karv on tal muidugi inetu, selline rasvane kohati ja süstist siiani veel tagumik karvutu :D Aga eks see käib kõik haigus juurde, elame veel :)
Kasutaja avatar
Dolce
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 283
Teemad: 7
Pildid: 14
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Dolce "hiirekesed"

PostitusPostitas Dolce (Teema autor) » 07. mai 2014, 14:33

Pole päris ammu kirjutanud.
Erilisi uudiseid polegi, 31 märts käisime viimati arstil ja sai ravi jälle. Nüüd on kolm nädalat jälle kenasti vastu pidanud ilma ravimiteta. C-vitamiini olen ikka andnud, ilmselt see on palju aidanud ka. Antibiootikumikuuri ajal vist isu nii hea pole ja siis jääb palju kõhnemaks aga nüüd on ikka kosunud tublisti, võib isegi öelda, et tema kohta päris paksuke kuigi ta alati üsna pisike on olnud.
Korra käis reisil ka, suvilas kaasas, polnud kuidagimoodi võimalik teda koju jätta. Hoidsin siis teist nagu vati sees, et jumala eest külma ei saaks kuskil.

Pipi tervitab ;)
Kasutaja avatar
Dolce
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 283
Teemad: 7
Pildid: 14
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Dolce "hiirekesed"

PostitusPostitas Dolce (Teema autor) » 27. juuni 2014, 10:20

Kuu alguses sai jälle arstil käidud, antibiootikumi pole päris pikalt võtnud, on vaid süstid olnud ja need ka vist peamiselt parasiitide vastu, oli ennast katki kraapinud. Ja nüüd kahjuks jälle kratsib ennast rohkem. Nädalavahetusel korra piuksatas aevastades. Kõige hullem on, et tema arst on kolm nädalat puhkusel ja Tataris pole kedagi teist, kes rottidega tegeleks. Anti üks Mustamäe kliiniku number, keegi Aleksander Semjonov olevat seal spetsialist... kuna järgmisel nädalal Tallinnas pole siis helistasin ka Kuressaare kliinikusse, et kas seal ka keegi rottidega tegeleb ja öeldi, et on nähtud küll :) See just erilist usaldust ei tekitanud aga kui häda käes siis ehk mingit abi sealt loota oleks kui eelmine ravi teada. Antibiootikum on ka endal peaaegu otsas... Eks tuleb jälgida ja loota, et midagi halvemaks ei lähe ikka...
Vaeseke on üksi ka juba nii pikalt olnud, kurb rotielu ikka sedasi. Väljas ta eriti käia ei viitsigi, selle asemel, et ringi jalutada otsib omale mõne pimedama koha ja jääb magama, lemmik koht on ikkagi puur. Toit paneb muidugi silmad särama, see tema suur suur rõõm :D Aru saab, et hakatakse toitu tooma siis läheb suureks lammutamiseks ja sööb või näpud ära kui toitu hakkab krahmama :)

Pilt
Pilt
Väike armas rotike :D
Pilt
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
Dolce
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 283
Teemad: 7
Pildid: 14
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Dolce "hiirekesed"

PostitusPostitas Riina1958 » 27. juuni 2014, 17:44

Nii armas tõesti! Kas viimase pildi peal on väike must (ja valgete tiibadega) ingel?
Olen ka varem hädaga ikka Kuressaares "Taluapteegi" loomakliinikus käinud; Sinu lause "see just erilist usaldust ei tekitanud" väljendab täpselt seda, mis ma iga kord pärast seda tundsin.
Kasutaja avatar
Riina1958
Armastan rotte
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1579
Teemad: 10
Pildid: 7
Asukoht: Saaremaa
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnetu
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Meie rotid

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist