Mul on nüüd kodus 8 rotipoega.

Palju-palju pisikesi kõrvakesi, käpakesi ja sabakesi.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Mul on nüüd kodus 8 rotipoega.

PostitusPostitas Katzzza (Teema autor) » 02. september 2004, 14:04

Kokku teeb see siis 10 rotti... :P niiviisi see loomulikult ei jää... Tundus et olid sellised tumeda-kirjud... sellised laigulised. Aga eks seda ole siis näha kui karvad tulevad. Aga mul on mure ka... Mutt poegis neljandal korrusel :S seal on suht järsk redel ja kardan et poegadega võib midagi juhtuda kui nad ringi hakkavad siblima... kas ma äkki tohin pojad koos karbiga alla korrusele transportida. Kui jah siis millal?
Sabad ritta!
Kasutaja avatar
Katzzza
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 170
Teemad: 14
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 02. september 2004, 15:41

Ei tea, mina nende pärast niiväga ei muretseks. :)Mulle on mulje jäänud, et rotipojad on üsna varsti ise tegijad. Ja et kui vaja, siis emme tassib neid ise ringi.
Kas poegi näppida tasub, sõltub sellest, kui kaitsev mamma neil on. St poegi ära ta ei söö, küll aga võib sulle hambad sõrme lüüa. Poegade poolest võid kasvõi kohe neid natukeseks (alla 1 min) kätte võtma hakata.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Katzzza (Teema autor) » 02. september 2004, 19:39

Ei, näppida ma neid küll ei julge ega taha aga pea viisin esimesele korrusele. Asi selles ka et ise ta neid esimesele viia poleks saanud kuna esimese ja ülejäänud korruste vahelt oli luuk kinni (esimesel oli mu teine rott) nüüd ma lihtsalt vahetasin nende kohad ära et mammi poegadega all ja pisike saab üksinda üleval tuustida. Hästi kaitsev on Mutt küll... mu emale lõi hambad kätte kui hommikul talle paberitükke pani pesa tegemiseks... Niikui keegi poegi vaatab siis taasib kohe teise nurga taha oma pojad. Ma vaatan et nad on täitsa armsad :P Roosad ja niii alasti :P
Sabad ritta!
Kasutaja avatar
Katzzza
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 170
Teemad: 14
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mul on nüüd kodus 8 rotipoega.

PostitusPostitas avalanche » 03. september 2004, 10:57

Nii et siis ikkagi oli su rott tiine! :wink: Igal juhul soovin su väikestele (ja emmele ka loomulikult) õnne ja tervist :) ning loodetavasti leiavad nad endale head kodud! Meil siin foorumis on ju päris tihti soovijaid.
Kasutaja avatar
avalanche
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 383
Teemad: 22
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Katzzza (Teema autor) » 03. september 2004, 17:50

Eagles kirjutas:Misassja, just oli juttu et sa said rotiomanikuks. :D Ja juba su rotil pojad.
Vinge tegelt. ;)


Noo just nii.. sain poest tiine roti :P Mammi tunneb end juba tublisti paremini ja kui vahepeal pegade kõrvalt aega jääb siis tatsab mööda puuri ringi ja tegelekb kommunikatsiooniga :P Pisike aga on üksinda ülakorrustel ja teise juurde ei saa.. tema on jälle veidi õnnetu selle pärast... aga tundub et ta hakkab leppima kuna olen lihtsalt ise temaga selle võrra rohkem tegelenud :)
Sabad ritta!
Kasutaja avatar
Katzzza
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 170
Teemad: 14
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Kerly91 » 03. september 2004, 17:53

Palju õnne mõlemale!! Pilte tahaks kah varsti!! :)
Kerly91
Minu väiksed pätid! (L)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 479
Teemad: 34
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Katzzza (Teema autor) » 04. september 2004, 13:15

Laura188 kirjutas:Kas värvid juba teada? :D


Ma ju ei näe :( mutt on oma maimukesed pessa nii ära peitnud ja polsterdanud et kohe mitte ei näe... ja 2 nädala jooksul ei tohi ma neid tema polsterdisi ju näppida ka... või mis.. aga kui midagi selgub annan teada..
Sabad ritta!
Kasutaja avatar
Katzzza
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 170
Teemad: 14
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Katzzza (Teema autor) » 05. september 2004, 12:54

Nii.. täna sain pisikestele pilgu peale heita... üks oli üleni tume, üks oli kaputsiin... kaks olid täitsa heledad ... ülejäänud olid sellised vahepealsed kirjud või ei saanud täpselt aru...
Sabad ritta!
Kasutaja avatar
Katzzza
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 170
Teemad: 14
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 05. september 2004, 14:01

Poegade poolest võid küll pesa näppida, nagu juba ütlesin. :) Aga kui mamma vastu, siis tuleb oodata, kuni nad ise ringi koperadama hakkavad (nädalaselt?). Minda varem nendega tegelema hakata, seda julgemad ja sõbralikumad pojad tulevad. :)
[Hamstrid on need, kelle pesa kaks nädalat puutuda ei tohi, muidu võib pojad ära süüa.]
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Katzzza (Teema autor) » 05. september 2004, 20:54

Eagles kirjutas:Ohsaa.!
Vinged värvid ka.
Aga kas sa pildistada ei saa.? Tahaks puuri pilti ka näha. :D


Aega läheb... rotipoegi pole mõtet pildistada... mutt on pesa nii kinni toppinud et ainult hädavaevu vahel vilksamisi näeb sisse... ja puurist teen pilti siis kui puur jälle korras on... (pisikeste ajaks on jooksuratas välja tõstetud, ruumi mõttes... ja pesa asetseb mingis kõige imelikumas kohas kuhu mutt ta tirinud on... :P ) muidu pisikesega olen ma väga hästi läbi saama hakanud... muidu ei tulnud puurist väljagi... nüüd aga muudkui istub kul käises ja kraevahel :)) mutt kusjuures mind laseb ligi aga ma ikkagi ei julge eriti seal midagi näperdada... peale selle on pesa ilma põhjata niiet seda ma eriti liigutada ei julge... ilgelt tahaks juba puuri pesta... kerge äädikavesi teeb rottipissihaisuga imesid... 8) mutil on komme allapanu ära kraapida (ükskõik kas saepuru või ajaleht) ja paljale põrandale lasta..
natuke aega tagasi just vaatasin maimukesi jälle... tundub et on 4 heledat (või midagi sinna poole) üks tundub endiselt kaputsiin ja kaks tumedat... ühe kohta informatsioon puudub... ta oli peidus :P
Sabad ritta!
Kasutaja avatar
Katzzza
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 170
Teemad: 14
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Katzzza (Teema autor) » 07. september 2004, 18:46

Värsked uudised rotumajast... mul oli täna võimalus kõik pojad ükshaaval üle vaadata... 4 valget,2 musta ja 2 kaputsiini :)
Sabad ritta!
Kasutaja avatar
Katzzza
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 170
Teemad: 14
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Mis saab siis kui üks poeg alles jätta?

PostitusPostitas Katzzza (Teema autor) » 12. september 2004, 11:31

Kui ma jätaksin Mutile ühe tütre alles, kas Mutt lubaks Pisikest ligi või äkki ei hakkagi läbi saama kuna Mutt kaitseb oma maimukest? Kui tõenäoline on see et need kolm võiksid hästi läbi saama hakata. Ma veel kindlalt ei tea kas ma üldse jätan Mutile üht last alles aga ma kaalun seda veel. Andke nõu palun. Ja veel... kui vanalt saab rotipoegade sugu määrata. Võibolla on see kusagil kirjas aga ma ei suutnud seda leida :(
Sabad ritta!
Kasutaja avatar
Katzzza
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 170
Teemad: 14
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 13. september 2004, 14:42

No kui sa emase ehk tütre alles jätad, peaks kõik OK olema. Isastel langevad munandid alla 3-4 nädala vahel, siis on paras aeg nad õdedest ja emast eraldi panna. Ühtlasi saad siis kohe ka proovida, kuidas kolm rotti omavahel läbi saavad. :)
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Katzzza (Teema autor) » 13. september 2004, 16:33

kindlasti jätaks emase poja aga põhimõte on selles kas nad hakkavad üldse läbi saama. Ma ise kardan et Mutt ei laseks Pisikest oma maimukesele ligi, st kaitseks teda. Selles suhtes. Kuidas suhtub rotiema sellesse kui teised rotid väiksekesega suhelda tahavad...
Sabad ritta!
Kasutaja avatar
Katzzza
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 170
Teemad: 14
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mis saab siis kui üks poeg alles jätta?

PostitusPostitas avalanche » 13. september 2004, 20:07

Ma arvan, et loomad ei suhtu emadusse nii teadlikult kui inimesed. Kui pojad on väiksed, kaitseb ema neid väga; kui aga kasvavad, suhtub ta neisse arvatavasti nagu igasse teise täiskasvanud rotti. Vali välja emane poeg, kes ema ja teise rotiga kõige paremini läbi saab.
Kasutaja avatar
avalanche
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 383
Teemad: 22
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Katzzza (Teema autor) » 13. september 2004, 20:47

Olgu nii... aga üldiselt on siis ühe poja alles jätmine hea mõte?
Sabad ritta!
Kasutaja avatar
Katzzza
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 170
Teemad: 14
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mis saab siis kui üks poeg alles jätta?

PostitusPostitas avalanche » 14. september 2004, 09:02

Ma arvan, et kui puur on piisavalt suur, sul on aega ja tahtmist veel ühe looma eest hoolitseda, siis on see küll mõistlik. Sul on kindlasti huvitav jälgida, kuidas poeg kasvab, millised jooned ta emalt pärinud on jne.
Kasutaja avatar
avalanche
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 383
Teemad: 22
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Katzzza (Teema autor) » 14. september 2004, 13:50

Õigus... ravan et se on siiski päris hea mõte.... tahtmisest pole puudus... ma pean uurima ainult mis arvab ema veel ühest närilisest majas.... hetkeseis on üldse 13 :P (2 rotti, 8 rotipoega, 2 merisiga ja mina :P )
Sabad ritta!
Kasutaja avatar
Katzzza
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 170
Teemad: 14
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Katzzza (Teema autor) » 20. september 2004, 14:58

Keda huvitab siis ma panin mõned pildid ka üles rottidest ja rotipoegadest :) kõiki ma korraga pildile ei saanud kuna nad on niiii väledad :P
Sabad ritta!
Kasutaja avatar
Katzzza
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 170
Teemad: 14
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Pesakonnad

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 8 külalist

cron