Jussist sai Julia ehk ootamatud rotipojad.

Palju-palju pisikesi kõrvakesi, käpakesi ja sabakesi.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Jussist sai Julia ehk ootamatud rotipojad.

PostitusPostitas kiks123 (Teema autor) » 18. august 2012, 08:50

Algselt oli meil kaks isast. Ostetud loomapoest. Kuid täna öösel sai Juss omale neli pisikest poega. Loomapoes ei osatud vanuse kohta midagi öelda, kuid eelmisel päeval oli teine müüja ja tema ütles, et u 8kuused? Kindlasti saab siin süüdistada minu enda lohakust, et ma ei kontrollinud üle, kas ikka on isased. Olin millegipärast nii veendunud, et müüjal oli õigus. Nad on meil olnud täpselt nädalaega. Olen jube õnnetu ja ei tea mida pihta hakkata? :(
kiks123
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teemad: 2
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jussist sai Julia ehk ootamatud rotipojad.

PostitusPostitas Kissu » 18. august 2012, 13:42

Kindlasti tuleks isane ema ja poegade juurest koheselt eraldada, kuna emane võib muidu kohe uuesti tiineks jääda. Õnneks on ainult 4 pojakest, kellega võiks nooruke emme vast hakkama saada.

Olenevalt sellest, kui väga mamma Sind usaldab võid hakata pojakesi ka puutuma ja katsuma, et nad harjuksid inimesega. Kui emme ei usalda, siis anna talle paar päeva rahu ja vaikust ning siis meelita millegagi puurist välja, et saaksid poegadega tegeleda ja puuripõhja puhastada.

Emmele paku hästi vaheldusrikast toitu ja ka erinevat valku - muna, kohupiima, natuke liha vms. Tal vaja tittede imetamiseks palju süüa, seega pane talle tavalisest suuremaid toidukoguseid.

Loe erinevaid tiinuse teemasid ja söötmise osas uuri - mida võib ja mida mitte. Üldiselt rotiemme kasvatab tittesid kenasti ise, seega Sinule jääb vaid inimesega harjutamise töö.

Edasise osas pead tõenäoliselt mõtlema, kas soovid jätta mõlemad rotid omale? Sellisel juhul tuleks isane kas kastreerida või mõlemale samasoolised seltsilised jätta (nt. pesakonnast). Mingi variant on veel ka see, et annad isase koos isas(t)e poegadega ära kellelegi ja jätad emasele mõne või mitu emast poega seltsiliseks. Variante on palju. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Jussist sai Julia ehk ootamatud rotipojad.

PostitusPostitas kiks123 (Teema autor) » 18. august 2012, 16:08

Suur-suur aitähh sulle, et vaevusid vastama :).
Kuid ei jõudnud hommikul uuesti arvutisse, et muuta rotipoegade arvu, mis vahepeal päris kõvasti kasvanud on. Nimelt on meil nüüdseks 11 poega.
Minu ema arvas, et kuna roti-emme on väiksem kui tema eakaaslane (isane), et siis vb võtaks mõned rotipojad kõrvalt ära, sest ta lihtsalt ei tule toime ja kurnab end väga ära.
Ise ma arvasin, et kui vb isane ära kastreerida, et ei tuleks uuesti poegi ja ka pesakonnast vb keegi endale alles jätta. Aga nüüd ma vaatasin, et sul on pakkuda nii mõnigi veidi parem idee. Näiteks see, et emased alles jätta. Siis ei peaks muretsema kastreerimise ja sellega kaasnevate komplikatsioonide pärast.

Siit ka küsimus, kas peaks mõne poja kõrvaldama, et roti-emmel kergem oleks? Ja kui vanalt on suguelundid arusaadavalt välja arenenud?
Viimati muutis kiks123 18. august 2012, 16:13, kokku muudetud 1 kord.
kiks123
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teemad: 2
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jussist sai Julia ehk ootamatud rotipojad.

PostitusPostitas Kuldhai » 18. august 2012, 16:12

Ma arvan, et pole vaja poegi kõrvaldada, 11 poega on just selline keskmine, mitte väga suur pesakond ja 8 kuune peaks toime tulema küll.
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jussist sai Julia ehk ootamatud rotipojad.

PostitusPostitas Kissu » 18. august 2012, 16:15

Oleneb hästi palju sellest, kui suur ta tegelikult on. Ega Sul ei ole võimalik teda köögikaalul ära kaaluda näiteks? Kui ta ikka väga nooruke ja pisike, siis tõenäoliselt oleks tal väiksema poegade arvuga lihtsam aga eks see peab jääma teie enda otsustada. Tean, et soomlased vähendavad oma kutsikate arvu tihtipeale (isegi täiskasvanud rotiemmede puhul) aga ise pole õnneks sellise otsusega vastamisi seisnud.

Edit: Ma siiralt kahtlen, et 8 kuune. Muidu oleks ta ammu pesakonna ilmale toonud juba või mitu. 8 nädalane ehk? Pealegi 8 kuuste puhul emast ja isast ei aeta enam segamini. :P
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Jussist sai Julia ehk ootamatud rotipojad.

PostitusPostitas Kuldhai » 18. august 2012, 16:25

Hakkasin ise ka vanuses kahtlema, müüjad ennegi eksinud.
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jussist sai Julia ehk ootamatud rotipojad.

PostitusPostitas kiks123 (Teema autor) » 19. august 2012, 11:33

Kahtlen isegi vanuses. Ja võimalik, et pigem 8 nädalane kui kuune.
Aga kahjuks köögikaalu pole. Ehk mõtleb miskit välja. Kuigi ta paneb kohe plehku kui puur lahti teha, jookseb telekalaua alla kõige kaugemasse nurka ja öösel oli ka miskit moodi lahti saanud ja saepuru pakki hävitama hakanud, et ahju taha saada.
Ja isane marutab ka nüüd öösel üksi puuris nagu segane, võib-olla on mingi moodus kuidas teha maha rahustada või teha midagi, et ta niiiiii kõvasti ei laamendaks? Magamine on täiesti võimatu.
kiks123
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teemad: 2
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jussist sai Julia ehk ootamatud rotipojad.

PostitusPostitas Kissu » 19. august 2012, 11:38

Huvitav, et ta tited nii heal meelel üksi jätab. :S

Ega väga rahustamise variante pole, mida tasub teha on jalutada suhteliselt õhtul ja pärast seda kõht täis sööta. Siis ehk keerab magama. Küllap ta tunneb ennast üksikuna ja igav on ka.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Jussist sai Julia ehk ootamatud rotipojad.

PostitusPostitas Mercar » 19. august 2012, 11:50

Mis ma ise pikas perspektiivis soovitaksin on omale jätta isane ja mõni isane poeg (pojad) pigem. Kui nagunii isaste soovi oli. Lihtsalt emastele lihtsam kodusid leida (nende pidajaid on enam).
Aga jah praegu emale korralikku lisatoitu ja vanemate ja lastega palju tegelemist. Õhtune jooksutamine aitab veidi öise mürgeldamise vastu tõesti :)
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jussist sai Julia ehk ootamatud rotipojad.

PostitusPostitas kiks123 (Teema autor) » 28. august 2012, 19:22

Huvitav, kas isane lepiks kergesti kui talle järsku nüüd uus kaaslane pakkuda? (s.t üks poegadest). Ilmselt peaks ikka tutvustama ennem neutraalsel pinnal? Ja ta on siiani nii arglik ja kardab kätt kui tuld. Päevotsa magab ja öösel mürgeldab. Kui ise päeval kodus olen olnud siis ikka kiusan teda veidi, et ta liigutaks end. Isegi puurist väljas otsib mingi nurgakese omale ja ainult magab.
kiks123
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teemad: 2
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jussist sai Julia ehk ootamatud rotipojad.

PostitusPostitas Mercar » 28. august 2012, 19:35

Loomi peaks ikka tutvustama neotraalsel pinnal, kuid eeldades et isane noor ja poeg parajas eas peaks kõik sujuma.

Samas kui sa looma kiusad, siis pole ime et ta kardab kätt kui tuld! Loomaga tuleb tegeleda ja tema usaldust võita. Rotid on ööloomad, kui nendega päeval piisavalt ei tegeleta siis nad on jah öise aktiivsusega. Sajaprotsendiliselt seda muuta ei saa, kuid õhtul loomad nö äraväsitades on võimalik mõned tunnid rahulikku uneaega saada.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jussist sai Julia ehk ootamatud rotipojad.

PostitusPostitas kiks123 (Teema autor) » 29. august 2012, 13:34

Oh jumal küll, milline tähenärija nüüd tuli :D! Ega ma ju sõna otseses mõttes ei mõelnud, et kiusan. Lihtsalt ikka püüan temaga tegeleda, aga tema ei taha kuidagi vedu võtta.
kiks123
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teemad: 2
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jussist sai Julia ehk ootamatud rotipojad.

PostitusPostitas roberta » 02. oktoober 2012, 19:04

Nüüdseks on üle kuu möödunud. Kuidas teie rotiperel läheb?
Kasutaja avatar
roberta
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1181
Teemad: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Pesakonnad

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 6 külalist

cron