Sfinksibeebid

Palju-palju pisikesi kõrvakesi, käpakesi ja sabakesi.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Sfinksibeebid

PostitusPostitas Snowblind (Teema autor) » 18. veebruar 2009, 20:49

Meil on lood nüüd siis sedapsi, et Abby smugeldas sületäie pisikesi mulle. Mulle tundus, et ta on kogukamaks läinud ja kuigi see eriti reaalne ei tundunud, panin igaks juhuks Kahlua eraldi puuri. Täna leidsin pessa piiludes terve posu tumeroosasid pisikesi vinkusid. Ma ei tea, kui palju neid on (korraga olen näinud nelja), ei julge väga torkida ka- äkki Abby sööb nad ära. Abby ei tule majast väljagi. Öösel oli kogu toidu kausist majja tassinud, täna ei ole seda puutunud. Korra olen teda puurist väljumas näinud- tuli uksest välja ja tegi nii suure loigu, et ma ei arvanud, et roti põis nii paljuks üldse võimeline on, siis toppis minu pakutud salvrätid majja ja kadus sinna tagasi. Väga hästi vaadata ei õnnestunud, kuid mingeid märkimisväärseid nisasid tal küll ei paistnud.

Ma olen suhteliselt nõutu. Kas ma peaks midagi tegema? Mida ma teha saaks? Tundub, et ta poegade eest hoolitseb. Titad karjuvad seal vahepeal, samas mõnda aega on jälle vaikus. Olen näinud ka ühte pisikest imemas. Kuid tol ajal, kui ma neid väikeseid nägin, ei märganudn ühelgi valget kõhtu. Samas, kui nad näljas oleks, siis nad ju ei imeks ega oleks rahulikult vaid karjuks rohkem? Kui nad süüa ei saaks, kas nad oleks enam elus?
Snowblind
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 7
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sfinksibeebid

PostitusPostitas tirinipi » 19. veebruar 2009, 12:18

Ma kontrolliksin igaks juhuks lapsi, kas kõhus on näha piima, et teada saada, kas ema neid toidab.
Kui ta neid ei toida, tuleb otsida ammema, või neid ise toita.

Sfinksidel on tavaliseks probleemiks, et neil pole piima ja nad ei saa lapsi imetada :sad:

Ära karda neid vaatamiseks pesast välja võtta, ta ei söö neid ära (ära süüakse tavaliselt haiged).
Tuhkruplika Bonita (uues kodus). Zelda R.I.P.
Väike kutsu Zayka
kontakt tirinipitiri@gmail.com
Kasutaja avatar
tirinipi
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 582
Teemad: 16
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sfinksibeebid

PostitusPostitas Scratchy » 19. veebruar 2009, 12:58

Kui Abby on sinu vastu sõbralik ja lubab poegi vaadata ja laseb sind nende lähedale, siis võid neid puutuda küll. Tavaliselt hakataksegi juba teisest päevast rotipoegi inimestega harjutama.. Nagu tirinipigi juba kirjutas, siis jälgi pidevalt poegade kõhtu, et kas seal on piimatriip näha või ei.
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sfinksibeebid

PostitusPostitas Snowblind (Teema autor) » 19. veebruar 2009, 14:10

Ta ei tule majast välja. Ta ei lase end kätte võtta (tavaliselt ei ole see eriti probleemiks) ja ma ei taha eriti katsetada ka, kas ta nüüd lööb mulle hambad kätte või ei. Ta keeldub isegi jogurtiga (mis talle väga meeldib) meelitamise peale majast väljumast. Öösel on ta õnneks väljas käinud vett joomas ja veel hunniku toitu majja tassinud. Peab vist minema kurki vms. ostma, et ta natukenegi päeva jooksul vedelikku saaks.

Võtsin maja katuse ära, et neid vaadata ja lugeda. Vilksamisi nägin neid, kuid ta suutis nad kiiresti kõhu alla ära peita st. neid ei saa väga palju olla. Hetk tagasi vaatasin uuesti ja kuigi kõhtu kellelgi ei näinud, on nad elus, roosad ja kisavad, kui emme ringi liikuma hakkab. Kui Abbyl piim ei oleks, siis kas rohkem, kui 24 tundi peale sündimist oleks nad veel elus? Olen tunnistanud ühe rotipesakonna surma sest ema hülgas nad. Ma olin nii väike, et ei mäleta, kui kaua nad elus olid, kuid mäletan, et nad karjusid nagu pöörased. Abby omad vigisevad vahepeal, kuid siis on jälle vaikus. Muidugi mingilt maalt nad enam ei jõua röökida, kuid vakka olid nad ka eile. Kui siis juba oleks nad apaatsed olnud, oleks nad ilmselt juba surnud?

Olen saanud aru, et sfinkside sigimisprobleemide päritolu peavad mõned liinipõhiseks. Ilmselt ei ole see kodumaad sfinksidega kattev inimene väga palju vaeva nendesse pannud ja kes poegi kasvatavad, peavad seda abita tegema. See annab mulle natuke lootust, et ehk ta saab ikka ise hakkama.
Snowblind
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 7
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sfinksibeebid

PostitusPostitas Scratchy » 21. veebruar 2009, 00:58

Ei oska öelda, kui kaua rotititad vastu peavad ilma toiduta, aga väga kaua ilmselt mitte.
Proovi nii, et lased Abby jooksma toa, laua, või kus iganes sa rotte tavaliselt jooksutad, peale jooksma, see annab sulle võimaluse rotipoegi uurida ja neid harjutada. Peale selle, et kontrollida piima, on tähtis ka hakata neid käes hoidma, endaga harjutama, et nad oleks ikka inimsõbralikud. Kui Abby kohe ei taha puurist välja tulla, siis hoia puuriust lahti, uudishimulikud, nagu rotid on- äkki tuleb ise uudistama või siis meelitad millegi maitsvaga.
Paku ka talle täisväärtuslikku ja mõnevõrra rammusamat toitu. Imetava roti toitmisest peaks kindlasti kuskil ka juba juttu olema, otsinguga peaksid ikka üles leidma. ;)
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sfinksibeebid

PostitusPostitas tirinipi » 21. veebruar 2009, 14:43

Ilmselt on raskem panna kindad kätte ja vaadata, mis olukord on, kui istuda ja oodata, et kas nad suurevad ära või mitte.
Tuhkruplika Bonita (uues kodus). Zelda R.I.P.
Väike kutsu Zayka
kontakt tirinipitiri@gmail.com
Kasutaja avatar
tirinipi
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 582
Teemad: 16
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sfinksibeebid

PostitusPostitas Snowblind (Teema autor) » 21. veebruar 2009, 15:12

Neli oli. Eile õhtul olid rahulikult pesas, piiksusid ja vingerdasin, kui ma nad emme hoolsa pesa vaikselt lahti tegun ja nad üle lugesin. Täna ei ole enam. Ilmselt oleks pidanud ennast usaldama ja mitte neid näppima minema. Aitäh. :( :hanky:
Snowblind
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 7
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sfinksibeebid

PostitusPostitas roberta » 21. veebruar 2009, 16:58

Kas sain õieti aru, et beebisid ei ole enam??? Loodan väga, et sain kirjutisest valesti aru.
Kasutaja avatar
roberta
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1181
Teemad: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sfinksibeebid

PostitusPostitas Eva4 » 21. veebruar 2009, 17:17

Rotid ei söö oma poegi ära sellepärast, et inimene neid katsub. Pojad süüakse ära kui poegadel on midagi viga. Tõenäoliselt ei olnud tal piima ja ta sõi sellepärast pojad ära või surid pojad ära ja siis ema sõi surnud pojad ära.
Kasutaja avatar
Eva4
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 456
Teemad: 13
Pildid: 3
Asukoht: Talus
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sfinksibeebid

PostitusPostitas Snowblind (Teema autor) » 24. veebruar 2009, 10:29

Vandan eelneva ebaviisakas toonis tehtud postituse pärast. Ma olin lihtsalt väga liimist lahti... Titad olid söönud. Ma ei tea, mis täpselt juhtus. Ainus seos oli see, et enne ma ei puutunud neid. Näriviline "alaealine" emme võib ilmselt juba väga väikse häirimise pärast imelikke asju teha... Aga mis iganes see põhjus oli, titasid meil enam ei ole :sad: Tegelikult on väga kurb. Ma olin juba nii harjunud mõttega väikestest rottidest. Nüüd, kui pisikesi enam ei ole, tekkis tahtmine mõni muu väikseke kusagilt tuua...

Aga on Abby tema vana ise- julgem ja aktiivsem ainult päeva ajal. Kahlua sattus vist uuesti üksi olemisest pisut masendusse või oli midagi muud, mis talle ei sobinud- silma nurka hakkas seda keerulise nimega punast sodi kogunema. Nüüd nad on uuesti koos ja muti oma silmad ära pesnud, kuid ühe silma nurgast paistab, et ei taha see ära tulla... Aga see on teine teema. Sfinksibeebide lool ei olnud kahjuks ilusat lõppu...
Snowblind
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 7
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Pesakonnad

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline