Juttselg hiir

Imepisikesed ja kiired vudilased

Juttselg hiir

PostitusPostitas SnoopyMusi (Teema autor) » 15. mai 2012, 18:35

Niisiis, ma pole kindel, kas teema läks õigesse kohta, kuid mu ema leidis eile kasvuhoones rohides ühe imepisikese juttselg hiire. Me panime ta Trixie vanasse puuri elama, sest ta vanemaid ei olnud mitte kuskil...
Ta on elus ja energiline, ronib käe peale ja limpsib. Aga hirm on sees, ta pole ju lemmikloom, ta on vääääga pisike (6,5 cm koos sabaga). Me väga kardame, et ta ei saa piima vms ja ta ei jää elama, kuigi ta tatsab mõnuga ringi ja käitub nagu koduloom. Ta magab palju ja siis on ta loid vms (see peaks ju normaalne olema, kui väikseke magab?).
Palun aidake mida ma tegema peaksin - kas lasen ta siiski lahti või jätan endale ?

Suuured tänud juba ette :ups:
Minu pisikesed sõbrad ! ♥
Kasutaja avatar
SnoopyMusi
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 34
Pildid: 26
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Juttselg hiir

PostitusPostitas elen500 » 15. mai 2012, 20:44

Arvasin ka kunagi, et saan päästa juttselg hiire pojad kes kartulivõtul pesast laiali löödi (kuna traktor sõitis edasi tagasi,ei julgenud neid ka põllule vedelema jätta). Toitsin neid kitsepiimaga, soojendasin ja toitsin tihti aga kahjuks ei jäänud 4-st ükski elama. Üks pidas küll peaaegu nädala vastu aga rohkem mitte. Tõenäoliselt pole ükski toit see õige ja päris iga paari tunni järel pole ju muude kohustuste kõrvalt aega toita ka. Minu korjatud pojakesed olid muidugi väg tillukesed, silmad veel lahti polnud.
Kasutaja avatar
elen500
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 118
Teemad: 14
Pildid: 6
Asukoht: Põlva
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Juttselg hiir

PostitusPostitas Mercar » 15. mai 2012, 20:47

Sellises olukorras on ainuõige tegevus loomalaps jätta sinna kust leidsid. Nüüd sinu lõhn küljes, ema vaevalt et teda omaks tunnistab. Söötmise osas ei oska nõu anda.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Juttselg hiir

PostitusPostitas SnoopyMusi (Teema autor) » 16. mai 2012, 07:27

Selge...niisiis tegin vea, aga ema ei olnud ju kuskil ? Või oli ta kuskil mulla all/sees ?
Praeguseks võin öelda, et pisikesel on vedelikupuudus, seega ma ei tea mis saama hakkab. Kas vedelikupuudusest võivad ka krambid tulla ? Kui jah, siis jah, elutee võib lõppeda...
Minu pisikesed sõbrad ! ♥
Kasutaja avatar
SnoopyMusi
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 34
Pildid: 26
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Juttselg hiir

PostitusPostitas Mercar » 16. mai 2012, 10:14

Ega täiskasvanud hiir kindlasti ei ole kohal kui inimene tema pesa kandis askeldab. Eks tal on ilmselt omad käigud kust minna ja tulla, ja inimese lähenemist kuulevad metslooma teravad kõrvad kaugelt- eks selleks ajaks kui inimene kasvuhoones askeldab laseb ema jalga. Ilmselt kui inimene liiga sageli seal segamas käib siis emahiir viib pojad kohugi vaiksemasse kohta. Vähemalt metsikud rändrotid küll vajadusel asustavad pojad ükshaaval teise kohta kui esialgne pesa ohtlikuks muutub, eeldan et ka hiired käituvad nii.
Üldiselt kui ta on niikaua söömata-joomata olnud siis ilmselt temast asja ei saa. Proovida võiks loomakliinikust soetatud kassipoja toiduasendajaga ehk (valmistamine siis vastavalt paki juhendile) ja seda siis pisikese pipetiga või nõelata süstlaga loomale iga paari tunni tagant (sh ka öösel!) pakkuda.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Juttselg hiir

PostitusPostitas SnoopyMusi (Teema autor) » 16. mai 2012, 11:41

Aitäh teile, ausalt, kuid siiski on juba hilja...pisike suri täna hommikul, pärast seda kui ma eelmise postituse kirjutasin.
Minu pisikesed sõbrad ! ♥
Kasutaja avatar
SnoopyMusi
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 34
Pildid: 26
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Juttselg hiir

PostitusPostitas mustluik » 01. oktoober 2013, 19:51

kahju,olen sattunud veel sellisesse teemasse.
oleksid pidanud ta lahti laskma.
äkki läksid vanemad talle süüa tooma....
Kasutaja avatar
mustluik
NB! Rikub autoriõigusi!
 
Postitused: 7
Teemad: 2
Pildid: 4
Asukoht: tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 18
Sugu: Naine
Tuju: Õnnetu
Prindi postitus

Re: Juttselg hiir

PostitusPostitas nobipungu » 26. august 2014, 19:09

Vana teema, aga üleeile leidsin põllult ukerdamas tillukese juttselg hiire poja, karv oli seljas aga silmad polnud lahti, tundus nii umbes 6-7 päevane. Lähemal uurimisel selgus, et pesa oli seal samas juures, sees oli veel 4 pojakest ja ema, kes oli ilmselt just surnud. Võtsin pojad tuppa, toitsin algul tavalise sooja piima ja saiatükikestega, hiljem sooja imiku piimaseguga vatitiku otsast. Pipetiga proovisin aga sellega ei saanud kuidagi. Elasid algul kingakarbis koos soojavee pudeliga, nüüd koos marlisse mässitud pudeliga transportpuuris, endal ka veel marli peal, nagu urus. Toitsime algul iga kahe tunni tagant (ka öösel), nüüd iga kolme tunni tagant. Tundub nagu hakkaksid silmad kohe lahti minema, tited ise väga aktiivsed ja häälekad (algul olid vaiksed ja loiud), hea isuga ja kõht käib ilusti läbi. Tahaks nii väga loota, et nad jäävad ellu, kui juba kolm päeva on mässatud nendega, tööle kaasa tassitud, kõhtu masseeritud jne, nii kalliks saanud juba. Tea, kas on lootust elule vähemalt ühelgi neist või on mõttetu ettevõtmine?
Loomad
Kasutaja avatar
nobipungu
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 298
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Juttselg hiir

PostitusPostitas samton » 26. august 2014, 23:05

Lootust ehk natuke isegi on - loe seda teemat.
Edu teile!
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Hiired

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 4 külalist

cron