Kairo Ogahiired

Imepisikesed ja kiired vudilased

Kairo Ogahiired

PostitusPostitas Mõmm (Teema autor) » 26. veebruar 2005, 17:04

Käisin täna Kristiine loomapoes ja nägin Kairo ogahiiri. Tundusid hästi armsad. Värvuselt pruunikad, silmad ja kõrvad suuremad, kui liivahiirtel. Kas äkki keegi teab nende kohta midagi. Ootan igasuguseid teadmisi. :)
Mõmm
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 72
Teemad: 17
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kes on Kairo Ogahiired?

PostitusPostitas Erathia » 26. veebruar 2005, 20:15

mina küll pole näinud ega kuulnud nendest :P
peab vist uurima minema
palju nad maksid muidu?
Erathia
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kes on Kairo Ogahiired?

PostitusPostitas Mõmm (Teema autor) » 26. veebruar 2005, 21:39

Kallid olid. 100.- Ega minagi pole neist ennem midagi kuulnud. Pole näinud kuskil müügil ka.
Mõmm
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 72
Teemad: 17
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Piiksu&Jossu » 27. veebruar 2005, 12:07

Kui tahad täpsemalt Kairo ogahiirtest teada siis siin on üks link mis neist täpsemalt räägib http://www.pogstarhedgehogs.com/spinymi ... sinfo.html nad on küll päris armsad. :lol:
Piiksu&Jossu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 54
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Ogahiired.

PostitusPostitas Helery » 09. märts 2005, 20:31

Nägin neid täna Kristiine loomapoes. Kes nad sellised on? Kuidas nende eest hoolitseda? Kust nende kohta lugeda täpsemalt? Miks neil selline nimi on?
Helery
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 115
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Piiksu&Jossu » 09. märts 2005, 22:27

Piiksu&Jossu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 54
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Helery » 10. märts 2005, 14:05

Aga kas kellelgi on neid kodus või kas keegi on neid pidanud. Väga huvitavad loomakesed tundusid. Kas neil on siis okkad, et neil selline nimi on?
Helery
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 115
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Piiksu&Jossu » 10. märts 2005, 23:04

ei neil ei ole okkad aga karv on vanematel hiirtel karmivõitu,poegadel kui liivakatelgi pehme karvkate:)
Piiksu&Jossu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 54
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Britt » 11. märts 2005, 21:44

Tahtsin veel lisada, et nende nina on nagu siilil.
:D
Britt
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 279
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Helery » 11. märts 2005, 22:01

Jahh, selline piklik. :) Nad näevad üliarmsad välja!
Helery
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 115
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Pilleriin » 04. aprill 2005, 20:11

No nii! Koolivaheajal sain teada missugused need Kairo ogahiired siis täpsemalt on. Nägin neid oma silmaga ja uurisin natuke nende kohta. Sain teada, et neid nimetatakse ogahiirteks seetõttu, et neil on selline karvastik, mis nagu siililgi on torkiv. Hiired on sõbralikud ja saavad üksteisega väga hästi läbi.
Pilleriin
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 258
Teemad: 30
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kes on Kairo Ogahiired?

PostitusPostitas Kerly91 » 01. juuli 2005, 01:22

Tänu muzkale hakkasin mina kah uurima kes need hiired sellised on :D
Leitsin paar linki : kahjuks kül välismaa omad kõik :(

http://spinymice.proboards46.com/ (foorum)
http://www.geocities.com/orrattery/smicegallery1.html (pildid)
Kerly91
Minu väiksed pätid! (L)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 479
Teemad: 34
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Pilleriin » 08. oktoober 2005, 17:21

Siin teemas on antud päris mitu neti lehekülge ogahiirte kohta. Ma uurisin seda lehte: http://www.pogstarhedgehogs.com/spinymi ... sinfo.html
Sain teada, et nende sabad on haprad ja võivad kergesti otsast ära tulla ja seetõttu ei tohi neid sabast tõsta. Muuseas.. Saba ei kasva neil siis kunagi tagasi ka.
Teiste hiirtega võrreldes tuleb neid kaitsa madala temperatuuri eest. Kõige parem puur oleks suur akvaarium, kuna see hoiab rohkem soojust puuris, kui võredega puurid. Kõige parem on vast GEO plastmassist akvaarium. :)
Kusjuures - nad ei haise peaaegu üldse ja seetõttu ei pea aluspanu väga tihti vahetama. Kui sa pole vahetanud tema aluspanu kuu aega, siis ei haise nende puur ka mitte. Kuid siiski on parem, kui vahetad aluspanu 1 kord nädalas.
Nad on väga sotsiaalsed hiired ja seetõttu tahavad nad üksteise seltsis elada. Kuid kui võtad isased hiired, siis peaksid nad olema juba väga noorelt koos elanud, kuna vanemad isased ogahiired ei pruugi üksteisega läbi saada, kui nad pole lapsena koos elanud. Kui tahad uut hiirt teistele hiirtele seltsiks panna, siis tuleks neid ennem tutvustada neutraalsel pinnal ning puur enne uue elaniku sisse panemist korralikult ära pesta.
Väga palju hiiri pole samuti soovitav koos pidada, kuna suuremad võivad hakata väiksematele liiga tegema ning siis pead sa eraldama väiksemad hiired teistest.
Lugesin veel välja, et ogahiired on väga targad ja neid on isegi võimalik õpetada trikke tegema.
Nad ei hammusta mitte kunagi, isegi siis, kui nad ei ole inimesesõbralikud. Siiski tuleks neid harjutada oma käega, kuna muidu ei lase nad ennast kätte võtta ja sabast ei tohi neid mitte kunagi tõsta. Juhul kui pole harjutatud neid oma käega, siis on neid väga rakse kätte saada, kuna nad on kiired. Lisaks ei tohi nad kõrgelt maha kukkuda, kuna alla kukkudes võivad nad surma saada.
Nad söövad peamised terasid ja seemneid. Kõige paremini sobib neile hamstritoit või liivahiirte toit. Natukene võib neile anda ka pähkleid ja sihvkasid, kuid kui neid palju anda, siis nad rasvuvad. Muidugi võib neile veel anda koera- ja kassitoitu. Lisaks võib neile pakkuda ka puuvilju ja juurvilju, kuid mitte väga tihti. Loomulikult peab neil olema pidevalt puhas ja värske vesi.
Sain ise ka nüüd targemaks ogahiirte alal ja minu meelest väga toredad loomad ja neid on lihtne ka pidada. (Peaaegu nagu jaapani tantsuhiiri) :)
Pilleriin
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 258
Teemad: 30
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kes on Kairo Ogahiired?

PostitusPostitas Olari » 08. oktoober 2005, 17:24

Ehh ma kasutasin otsingut ja ei leidnud muud kui , et kuidas Ogahiir õieti kirjutatakse:)
Tundub , et läheb siis ogahiirte ostuks :) Käisin kaupluses ka nende kohta uurimas kuid müüad kehitasid mu küsimuste peale õlgu ainult, kuna need pidid olema niivõrd haruldased hiirekesed.
Nüüd on siis selge ka see , et millist puuri neile osta .
Ainuke asi veel , et mida neile alupaluks panna? Mingit liiva?
Tänud igatahes
Olari
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 47
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Sandra » 08. oktoober 2005, 18:26

Ma arvan et aluspanuks võid samuti saepuru panna ehsk siis höövlilaastu. :)
Tuhkrukasvatus Quicksilver http://quicksilverferretry.weebly.com
Kasutaja avatar
Sandra
Quicksilver
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 630
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn/Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Pilleriin » 08. oktoober 2005, 19:01

Jah, höövlilaast sobib vast kõige paremini. Liiv ei sobi, kuna sellel ei ole soojusmahtutavust. Höövlilaastu saavad nad ka oma pesades kasutada pesamaterjalina. Samuti võid pesamaterjaliks osta neile loomapoest pesavilla.
Pilleriin
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 258
Teemad: 30
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kairo Ogahiired

PostitusPostitas ahjualune » 03. oktoober 2007, 20:13

hm, ma käisin nädalaid tagasi Pärnu MiniZoos, kus ka sellised vahvad hiired elasid. Need hiired olid seal lemmikute eest, mitte söögiks madudele :-) Ja neid ka müüdi seal. Uurisin nende kohta pisut ning sain näiteks teada, et nad elavad...oh, pagan, ei mäletagi nüüd täpselt...kas oli kahe aastaseks? Ning poegi toovad ilmale vaid korra aastas, siis ka 1-2 poega korraga.
Kahjuks olin tookrd just oma viirudele suurelt raha kulutanud ning ogahiired jäid ostmata. Nüüd, tuleval palgapäeval, lähen tagasi ning ostan endale ehk ühe paari.
ahjualune
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teemad: 1
Asukoht: Pärnumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Kairo Ogahiired

PostitusPostitas Eva4 » 03. oktoober 2007, 20:42

Võta kindlasti kaks emast, sest eestis olevad isased võivad üksteise vastu agresiivsed olla.
Noortel emastel ja isastel on suht raske vahet teha. Noored isased nimelt tõmbavad oma munad sisse ja võivad tunduda emased. Nii käituvad nad kui nad on ehmunud ja kardavad. Sa peaks neid jälgima nii, et nad ei tunneks ennast ohustatuna ja siis saad emastel ja isastel vahet teha. Vahet saab teha ka nibude järgi - emastel on ja isastel mitte.
Võibolla märkasid, et seal ogad tegid terraariumis igasuguseid kahtlaseid hüppeid? Kui mina seal käisin, siis igaljuhul nad käitusid nii. Kui omanik ütleb, et see on normaalne käitumine, siis ajab ta jama. See on psühholoogiline haigus ja tekitab seda suur stress. Kindlasti märkasid, et ühes terraariumis oli silmnähtavalt liiga palju ogahiiri ning terraariumi sisutus puudulik ja just see tekitabki suurt stressi.
Poegi võib ogadel olla 1-4. Eluiga 3-5 aastat.
http://www.hiiret.fi/eng/spiny/index.html - siit leiad palju kasulikku infot nende tegelaste kohta.
Kasutaja avatar
Eva4
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 456
Teemad: 13
Pildid: 3
Asukoht: Talus
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Mis liiki mu rott/hiir oli ?

PostitusPostitas -prettygirl » 29. jaanuar 2008, 17:48

Mul oli rott/hiir , kes suveks ajas endale okkalise ja pruuni karva selga. Ja kui sügis hakkas tulema hakkasid okkad vähemaks jääm ja hakkas uuesti hallikaks minema. Tahaks teada mis liiki see minu pisike armas ja huvitav rott/hiir oli ? Ta oli ju ikkagi toas, kuidas ta teadis kuna karva vahetada jne. Kui ma ta pärnust Terraariumist ostsin , öeldi , et ta on egiptuse hiir . Aga ma ei ole kindel, ma ei leidnud sellise liigi kohta midagi. Rott maksis 50 krooni . Nüüd kahjuks enam minu imearmast rotti pole .:(
Aga kui teate, siis palun öelge mis rott/hiir ta olla võis, ise tahaks teada.
-prettygirl
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Mis liiki mu rott/hiir oli ?

PostitusPostitas Scratchy » 29. jaanuar 2008, 18:03

Tõenäoliselt oli ta ogahiir (ju siis Egiptuse ogahiir)

Pilt
Link

Mõnel pisi kasutajal on ka sellised loomad kodus. :wink:
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mis liiki mu rott/hiir oli ?

PostitusPostitas Mercar » 29. jaanuar 2008, 18:16

Tegu ilmselt tõesti Kairo ogahiirega (eesti keeles Kairo mitte Egiptuse ;) )

Ostetud siis ilmselt Peetrilt Pärnu minizoost mitte Terraariumist (ööklubi Tallinnas).

Üldiselt tuleviku tarbeks meelespea, et ei tohiks looma võtta ilma, et sa tast midagi ei tea. Sa ei saa talle sobivaid tingimusigi pakkuda kui pole aimugi, mis liiki loom on.

Tõstsin teema hiirte foorumisse.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kairo Ogahiired

PostitusPostitas JänkuTüdruk » 11. juuli 2010, 16:18

Nii siin on nüüd räägitud neist imearmsatest loomakestest küll. Aga kas kellelgi on/on olnud neid loomakesi? Tahaks väga omanikelt endalt kuulda, et mis need pisid ka teevad, kuidas käituvad, iseloomujooned, puurist võibolla natuke. Niiet kõik kellel on neid loomi olnud/(või on olemas) võiksid siia kirjutada. :D

Sest ise on ka plaanis ogahiired endale võibolla soetada. :happy:
Lumepall!! :)
R.I.P Pupsu <3... Jääme sind alatiseks igatsema..
Kasutaja avatar
JänkuTüdruk
If nothing goes right, go left.. :)
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 140
Teemad: 4
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kairo Ogahiired

PostitusPostitas Merily » 11. juuli 2010, 16:25

viewtopic.php?f=71&t=9917
Meie oma pisi leheküljel on üks ogahiire omanik.

Suvatseksid Sa natukene lehekülge üles kerida, saaksid erinevaid lehekülgi, kus on antud hiirtest nii ja naapidi.
Kalle, Ibäk, Ziblak, Sigur, Aili, Biru, Piu, Tärts, Ossa, Mustikas, Ants, Imbi, Kustav, Oskar.
Kasutaja avatar
Merily
Loomasõltlane
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2918
Teemad: 61
Pildid: 14
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kairo Ogahiired

PostitusPostitas JänkuTüdruk » 11. juuli 2010, 16:49

Aitähh! :D
Palun vabandust ma lihtsalt ei märka asju. :( Aga ma tahtsin nagu teada rohkem, et kes on/olid omanikud, mis nad ise neist rääkida oskavad jne. Võibolla ma siis ei seletanud täpselt lahti kõike. :wink:
Lumepall!! :)
R.I.P Pupsu <3... Jääme sind alatiseks igatsema..
Kasutaja avatar
JänkuTüdruk
If nothing goes right, go left.. :)
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 140
Teemad: 4
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kairo Ogahiired

PostitusPostitas Pinto » 11. juuli 2010, 20:56

Minul oli 3 ogahiirt, kes olid pärit Elistvere Loomapargist. Kuna neid polnud sotsialiseeritud, siis inimest nad ei usaldanud. Kätte neid võtta ei saanud (ja kui sai, siis panid kiirelt minema), natuke näpuga sai pai teha. Väljaspool puuri jooksutada neid on väga keeruline, kuna nad on hästi vilkad. Võibolla kui nad on hästi sotsialiseeritud, siis saab.
Kasutaja Eva4'l sündis ka paar poega ja neid ta sotsialiseeris pisikesest peale (väga oluline) ja tegelased ronisid käele vabalt. Minu teada ta neid siiski jooksma lahtiselt ei lasknud.

Muidu on nad lahedate suurte kõrvade ja punnis silmadega aktiivsed tegelased. Haisema nende puur naljalt ei hakka (nad kõrbeloomad nagu liivahiiredki), kui puhastamist just täitsa ära ei unusta.

Ogahiirtest ja nende pidamisest võid pikemalt lugeda Eesti Näriliste Seltsi kodulehelt.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kairo Ogahiired

PostitusPostitas LaigulineLoom » 30. detsember 2010, 11:11

Mul endal on praegu 2 ogahiirt. Ostsin Rakvere Põhjakeskuse loomapoest. Tunduvad küll väga sõbralikud, mulle igatahes nad meeldivad, olen väga rahul.
LaigulineLoom
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kairo Ogahiired

PostitusPostitas TuhkruPoiss » 30. detsember 2010, 14:20

Räägi kuidas nende iseloom on ja kas nad kardavad sind? Sest põhjakas on nad kõik koos väikses majakeses ning mina olen ainult paar korda nende saba näinud. :D Et nad väljas söömas või joomas oleks käinud, seda ma ei ole näinud. (Noh, järelikult nad käivad muidugi öösel siis kui on rahulikum.)
Vaata kindlasti ka ise üle mis soost nad on. Sest müüad seal ei tea mitte midagi.
Tim & Chrys.
Kasutaja avatar
TuhkruPoiss
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1484
Teemad: 19
Pildid: 11
Asukoht: Rakvere, Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kairo Ogahiired

PostitusPostitas nirgike » 10. mai 2011, 23:46

Hetkel on Tartu Lõunakeskuse Betta loomapoes ogahiired.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kairo Ogahiired

PostitusPostitas Mariie » 05. detsember 2011, 20:06

Sain omale eile Kairo Ogahiired täielikult läbi juhuse.
2 tükki siis,väga vilkad ning nunnud,jooksevad puuris edasi-tagasi.Minuga harjusid väga kiiresti ära.Mu ema kuidagi õnnetult haaras ühe pisikese,ning saba tuligi kiirelt,umbes nagu sisalikul.
Kellegil oli nii,et hiireke oli pontsakaks läinud-see on märk sellest,et teda on ületoidetud,võib tekkida diabeet.
Muidu näkitsevad värsket ning praegu on hiire/hamstri segutoit ees.Nimesi pole,kuna sugu pole veel kindel,kuid arvatavasti on emane ning isane.
Mõtlen,et panen samuti mõne keemilise elemendi nimetuse.
Nimedeks kujunesid Krüptoonium(Krüptoon+Indium) ning Pelarian/Pelarin(kuna lipsas mul ükskord käest, umbes 10 minutit lippas toas ringi. Pelarian on indoneesia keeles põgenik), vot sellised värvikad nimed.:)
Mariie
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kairo Ogahiired

PostitusPostitas Mareekk » 27. juuni 2012, 23:15

Mina ise võtsin endale kaks isast ogahiirt oktoobri kuus. Paar kuud said nad ilusti ühes puuris oldud, aga siis järsku hakkasid nad kaklema ja ühel enam poolt saba pole. Kas keegi oskab öelda mida teha, et nad enam ei kakleks?
Mareekk
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Hiired

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 7 külalist