Algaja liivahiirepidaja küsimusi

Kaevurnäriliste kirjutised

Moderaator: triini22

Algaja liivahiirepidaja küsimusi

PostitusPostitas lola0404 (Teema autor) » 25. oktoober 2005, 12:27

Mul on tõsine soov võtta liivahiired :D aga ema pole veel täielikult lubanud ja pean veel ootama. Mul oli suur kolme korruseline puur kus elas hamster, aga nüüd kui hamsut enam pole :( tahaks sinna võtta mõned emased hiired. Puuril on kolm korrust, ja ühe korruse mõõrmed on siis 56x36x23(kõik kolm on selliste mõõtmetega)
mitu hiirekest sinna mahuks?
Siin on palju räägitud keskmisest elueast, aga palun kirjutage mulle kui vanaks elasid teie liivahiired?
Lugesin et nad närivad kõik ära, mul jäi hamstrist alles punutud heinapesa, kas too näritakse siis lootusetult ära :o .
Kas hiirekesed liiguvad nii torudest kui ka redelitest?
Kuidas te neile seda liivavanni puuris hoiate, kas panete seda puuri vahepeal või ov see seal koguaeg? Kui tihti seda liiva vahetada tuleb?
Kas selleks et hiirekesed omavahel hästi läbi saaks tuleb nad võtta kindlasti kõik ühest pesakonnast? Ma tahaks et hiirekesed oleks eri värvi, aga kas ma saan sama pesakonna hiirekesed, aga eri värvi? Kas sünnib üldse korraga erinevaid värve või on tavaliselt enamus sama värvi?
Kas liivahiired magavad ka päevad läbi ja ainult öösel on üleval? :oops: ma ei tea nendest eriti midagi, aga tahaks enne võtmist ikkauurida, sellepärast nii palju küsimusi? Kas hiirekeste puuri tuleb vahetada mitu korda nädalas, kas nad haisevad? Ma mõtlen, et kui puuri korras hoides, kas nende pissi näiteks on mingi spetsiifilise lõhnaga(nagu jänkudel) või kui puur ilusti puhas ei erita nad lõhna?
lola0404
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 261
Teemad: 37
Pildid: 7
Asukoht: Valga
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Infot liivahiirtest?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 25. oktoober 2005, 13:00

seda ma ei tea mitu hiirekest sinna puuri mahuks ja seda ma ka ei tea kui vanaks mu hiired elavad nad on veel elus.
aga liivakad närivad küll kõike mis ette juhtub või vähemalt proovivad närida nt. hiirte plastikust jooksu ratas ja puuuri äär on ilusti satsiline puitu närivad nad ka.
Torudest ja redelitest minu hiired küll ronivad neile meeldib see nende jaoks on see huvitav
kui meeles on panen hiirtele iga päev puuri liiva kogu aeg ma seda puuris ei hoianad lükkavad selle ümber(liiv on vanas kommi purgis)ma vahetan liiva iga nädalkui puuri puhastan
Tallinnas magistrali lemmikute poes olid ühes puuris kahest erinevtest pesakondadestliivakad aga nad olid seal koos elanud ning mingit probleemi polnud (mul endal on ka kaks erivärvi liivakatkirju ja liivakarva ma ostsin need magistralist aga kui osta liivakad eri poodidest või pärast teistele juurde ei pruugi nad omavahel läbi saada
hiired magavad nii päeval kui öösel aga ma ei saa öelda et nad on öö loomad
ma puhastan puuri 1 kord nädalas ja nii see igatahes ei haise
:noworry: soovitan liivahiiri nad on niilahedad kujud nendega saab palju :P nalja :noworry:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas triini22 » 25. oktoober 2005, 13:36

Mis heinapalli puutub, siis minul närisid nad selle kahekesi vähem kui kolme päevaga täiesti ära.
Liivahiirte omanikud ühinege: Eesti Liivahiirte Selts
Minu liivakate kodukas
Kasutaja avatar
triini22
Liivahiirte loss & Merisigala
Liivahiirte loss & Merisigala
 
Postitused: 1362
Teemad: 24
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Infot liivahiirtest?

PostitusPostitas lola0404 (Teema autor) » 25. oktoober 2005, 13:40

ma tahaks nii väga liivahiiri, aga ema pole veel kindlalt lubanud, ma ei tea üldse kas ta lubabki.
Mul tekkis veel üks küsimus, et kas neil on terve saba karvaga kaetud, või ainult sabaots
lola0404
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 261
Teemad: 37
Pildid: 7
Asukoht: Valga
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas triini22 » 25. oktoober 2005, 13:44

Karvadega on kaetud terve saba.
Liivahiirte omanikud ühinege: Eesti Liivahiirte Selts
Minu liivakate kodukas
Kasutaja avatar
triini22
Liivahiirte loss & Merisigala
Liivahiirte loss & Merisigala
 
Postitused: 1362
Teemad: 24
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Pinto » 25. oktoober 2005, 16:47

Nii vastaks siis küsimustele mis veel vastamata või millest veel miskit rääkida.
Närida meeldib neile küll väga. Mõnele rohkem mõnele vähem. Isased mul suht "kehvad" närijad. Ainult papp läheb. Emastel aga ei seisa miskit puuris tervena. Läks paksust plastikust torugi. Nii et torud võivad varsti uue kujunduse saada :)
Liivavanni on mõttekam panna mõned korrad nädalas mingiks kümneks minutiks puuri, siis nad ei suuda seda veel wc-na kasutusele võtta. Kui kauem hoida siis on liiv varsti nii must et pead kohe välja vahetama.
Minu kolm emast liivahiir on kahest erinevast pesakonnast aga ühelt samalt inimeselt ja nad on parimad sõbrad. Isased on erinevatelt inimestelt ja täielikud vaenlased omavahel. Elavad eraldi. Soovitan võtta koos, ühel päeval hiired, siis on suurem võimalus et nad sõbrunevad, sest kummalegi pole sinu kodu tuttav. Kõige parem variant on ühest pesakonnast hiired. Ühes pesakonnas võib olla erivärvilisi hiiri küll. Näiteks minu esimene hiirepesakond tuli selline:
Pilt
Liivahiired on üleval pidevalt, eriti pole vahet kas on päev või öö. Kui tahad nendega päeval tegeleda, teed puuri ukse lahti ja juba nad sealt välja trügivadgi. Õhtul küll lähevad aktiivsemaks, kuid varsti lähvad magama. Kui piisavalt magatud siis ülesse ja nii koguaeg. Ka päeval.
Minu hiirte puur pole igatahes haisema hakanud. Isegi kui neil pojad sündisid ja puur oli 2 nädalat või veits rohkem puhastamata ei olnud toas mingit haisu tunda. Nad ju kõrbeloomad ja ei saa lubada vee laristamist. Seega joovad ja pissivad üsna vähe ja ei haise paari päeva pärast peale saepuru vahetamist nagu hamster näiteks. Saepuru vahetan tavaliselt siis kui sinna liiga palju pappi, puuoksa tükke, heina ja muud sellist koguneb.
Ise olin ka selle aasta alguses valiku ees ka võtta laborihiir, liivahiir või rott. Nüüd olen igatahes rahul oma valikuga, sest igati toredad sellid nad, kuigi rotti tahaks ikka veel :)
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Infot liivahiirtest?

PostitusPostitas lola0404 (Teema autor) » 25. oktoober 2005, 18:48

ma ei kõhkleks hetkekski kui ema lubaks võtta, nii väga tahaks endale.
lola0404
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 261
Teemad: 37
Pildid: 7
Asukoht: Valga
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Infot liivahiirtest?

PostitusPostitas Mariette » 12. mai 2008, 11:30

http://www.zone.ee/triini-liivahiir/
siit saad teada sa kõik mida vaja ;)
Paaritamine ,toitmine,pesa jne... :happy:
Kasutaja avatar
Mariette
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Asukoht: Kose-Uuemõisa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Infot liivahiirtest?

PostitusPostitas triini22 » 12. mai 2008, 11:33

Mariette, soovitan sul peale minu koduka ka Pinto kodukat lugeda :wink: : LINK
Liivahiirte omanikud ühinege: Eesti Liivahiirte Selts
Minu liivakate kodukas
Kasutaja avatar
triini22
Liivahiirte loss & Merisigala
Liivahiirte loss & Merisigala
 
Postitused: 1362
Teemad: 24
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Infot liivahiirtest?

PostitusPostitas Mariette » 12. mai 2008, 12:40

olen ka seda lugenud :wink:
Kasutaja avatar
Mariette
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Asukoht: Kose-Uuemõisa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline