Kui villakhiir põhjustab allergiat.

Puhvis pajatused

Moderaator: Imbeeh

Kui villakhiir põhjustab allergiat.

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 30. oktoober 2012, 16:11

Minu cinchilla ajab veidikene karva. Peale seda, kui villak öösel teki alla ronis on mul selline tunne, et kurgus ja ninas on loomakarvad. Koristasin toad korralikult ära, kuid tunne ei kao. Mitu päeva juba. Suu ja ninaneelu limaskest oleks justkui paistes.

Mida võtta sellises olukorras ette, kui villakhiir allergiat põhjustab?
Lugesin, et soovitav on lemmikloom veega üle kasta kord nädalas. Kas selline soovitus sobib chinchilladele?
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui villakhiir põhjustab allergiat.

PostitusPostitas Mercar » 30. oktoober 2012, 16:28

Võimalikult sage koristamine aitab, eriti põrandapesu- võtab mõneks ajaks kõik lendlevad osad kinni. Tšintšut mina kindlasti märjaks ei kastaks. Selle looma kasukas ei ole selleks mõeldud- puhastab ta ennast ikka liivas ja ma usuks et see oleks nii tema karvale kui tervisele ohtlik (kerge külma saada, piisab kergest toa tuulutamisest kui loom niiske kasukaga võib haigeks jääda).
Temast nö märja käega ülekäimine tuleks kõnealla, saaks lahtise karva kätte.

Kas mäletan õigesti et sul ei ole muid närilisi? Äkki ei ole allergia sel juhul looma vastu vaid aluspanu vastu? Lihtsalt pakun, sest minul muutus tervis palju paremaks kui saepuru laastust rottidel loobusin ja hakkasin kasutama riiet puuris aluspanuna. Teine loomast tõenäosem põhjus võib olla ka hein... Üldiselt sagedasem allergia kui loomaallergia minu meelest. See kui looduses see probleeme ei ole põhjustanud ei pruugi tähendada et süüdlane pole hein, sest samas elamises pidevalt kokkupuutudes on kontakt suurem.

Samas kui looma allergia siis looma eemal hoidmine magamistoast jt ruumidest kus palju oled tuleb kasuks. Sage põrandapesu ja puuripuhastus ilmselt on abiks. Ja looma niiske käega silitamine peaks ka hulga lenduvaid osi kinni püüdma. Samas looma allergia pole enamasti looma karva vastu, vaid naha ebemete vastu. Seega nähtavad lendavad karvad ei ole indikaatoriks kas tuba allergikule ohutu...
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui villakhiir põhjustab allergiat.

PostitusPostitas Pinto » 30. oktoober 2012, 18:07

Käsimüügis on ka erinevaid allergiarohtusid. Aitab reaktsioonist üle saada ja ehk täpsemalt jälgida, mille peale täpselt allergia tekib.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui villakhiir põhjustab allergiat.

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 30. oktoober 2012, 18:49

Aitäh.
Teisi närilisi ega muid neljajalgseid mul ei ole.
Proovin toimida teie antud juhatuse järgi.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist