Lehekülg 1/1

Küüned

PostitusPostitatud: 12. detsember 2004, 16:27
Postitas Syrle
Meie tsintsu nüüd enam vähem 4 kuune. Viimasel ajal olen tähele pannud, kui ta üle käe või jala jookseb, siis on temast pisikesed kriipsud järel. Talle hakkavad vist küüned kasvama. Üldiselt on kah hakkanud rohkem asju kraapima, kui närima. :D
Seoses sellega tahtsingi küsida, kas tšintsiljadel peab ka küüsi lõikama ja mis vanusest seda aeg ajalt tuleks teha? :oops:

Re: Küüned?

PostitusPostitatud: 14. detsember 2004, 09:31
Postitas Kairi
Mina pole enda omadel kunagi küüni lõiganud. Ausalt öeldes ei olegi nagu midagi lõigata. Mingid paksemad plaadid seal varvaste peal ju on, aga lõikamist need küll ei vaja. Poegadel küll on tunda, kui nad väikesed on, et natuke nagu kraabiks, aga need lähevad hiljem ise nüridaks.

Re: Küüned?

PostitusPostitatud: 20. detsember 2004, 08:46
Postitas pirtsak
Meie isane tsintsu vahel ennast näiteks sülest õla peale upitades veidi küünistab, aga küüned tal nii pikad nüüd küll ei ole, et neid lõikama peaks!

PostitusPostitatud: 03. veebruar 2005, 14:46
Postitas Endised kasutajad
Ei ole siiani küll vajadust olnud küüsi lõigata. Üldiselt pole ma kuulnudki, et chincude küüsi ka lõigatakse. Aga oota veidi ja vaata mis saab!

Re: Küüned?

PostitusPostitatud: 18. veebruar 2005, 13:59
Postitas morfiid
Seoses küüntega juhtus mul selline lugu, et isa oli voodis pikali ja Berta jooksis voodi peal. Ta kogemata hüppas isale näkku ja kriimustas isa nägu, niiet tal läks nina täitsa katki. Niiet need küüned on neil üpriski teravad ja ohtlikud. Proovisin neid veidike kärpida, et isa maha rahuneks. :P

Re: Küüned?

PostitusPostitatud: 18. veebruar 2005, 22:07
Postitas Sille
Meie tsinnudel on küll ainult sündinud poegadel küüned.Suurtel pole mitte kui midagi.Võibolla mõni kuivanud ja kriipiv nahaotsake.Ma ei tea ,et tsinsudel küüsi lõigatakse!Aga eks ilmas juhtub igasugu asju! :?

Re: Küüned?

PostitusPostitatud: 19. veebruar 2005, 15:40
Postitas Endised kasutajad
Minu tšintšud närivad ise oma küüned ära. Aga aeg-ajalt jäävad sellised teravad "küünised" alles. Neid olen ma küll väikeste kääridega ära lõiganud, siis ei küünista nad kui inimeste peal trallitatakse.

Re: Küüned?

PostitusPostitatud: 23. veebruar 2005, 18:30
Postitas Sille
Ma nüüd päris uurisin oma tsinnude küüsi,mingid asjandused neil on,aga lõigata küll pole midagi,need nii naha ligidal ja õite pisikesed.Ma juba rõõmustasin,et ehk saab kellegil küüsi lõigata,aga mida pole,seda pole.Aga poegadel on küll mingid teravad asjakesed varvaste ja sõrmede otsas ja nendega kaevavad nad emasel tissikest karvade seest välja.No küll kougivad,teevad emasele lausa haiget! :(

Re: Küüned?

PostitusPostitatud: 23. veebruar 2005, 19:13
Postitas morfiid
Chinnude küüsi lõigatakse küll, juhul kui need ülemäära pikaks kasavad. Küünetangidega.

Re: Küüned

PostitusPostitatud: 19. juuli 2012, 21:17
Postitas clara8
pisikesel on küll natuke teravad, aga mida vanemaks ta on saand, seda vähem ma olen teravaid küüsi tundnud. :D