Margitikase siidipallikesed

Kes need karvapallid on, kes meil kodus elavad?

Moderaator: Imbeeh

Foorumi reeglid
See foorum on mõeldud oma lemmiku(te)st rääkimiseks, mitte hoolduse alase nõu küsimiseks! Iga kasutaja teeb omale teema, kus on juttu tema lemmiku(te)st. Teema pealkiri võiks olla kujul nt. "Kissu rotid", "Foksi küülikud" vms.

Margitikase siidipallikesed

PostitusPostitas margitikas (Teema autor) » 23. detsember 2007, 15:13

Nagu toatäiest lindudest, kahest rotihärrast, kolmest deegutüdrukust ja kahest kassist veel vähe oleks, nüüd on meil ka tsintsud. Aga algusest peale..
Kuna töötan lemmikloomapoes, olen kokku puutunud paljude tsintsupoegadega. Kes on üliarg, kes hammustabja surtsub igal võimalusel- kõik on tegelikult kasvatusest ja sotsialiseeritusest kinni- aga see black velvet poiss oli ülisõbralik, oli näha, et tmada oli palju tegeletud ja ta tundis end seal puuris nii üksi. Nii müüsingi poes tsintsu kaenlas enamuse sellest päevast, koju läksin raske südamega .Vahepealse vaba päeva jooksul teda õnneks ära ei ostetud ja nii tulingi koju selle ülisõbraliku iludusega. Ta on väga aristokraatlik oma rahulikkuses ja peale pikkakaalumist sai ta nimeks Prints Tahmanina. Et ta vääris ka vastavat elamist, siis selleks sai Dobble 100 5-korruseline villa. Sellel on alumine uks ja sealt saab tuppa ja voodisse jooksmas käia. Algul arvasin,et kasse loomade tuppa lasta ei saa, kuid önneks on mõlemad nii inteligentsed, et ei ole kordagi puuride ees loomi stressamas käinud ja ka rotid on nende suhtes päris rahulikud. Kuigi. kui keegi lahti on, on ka neile sissepääs enamasti keelatud. Printsi aga kardavad kassid ise rohkemgi.
Ühel päeval helistati ja räägiti 2-aastasest emasest tsintsust, keda oli ühest perest teise pere kahe tsintsu juurde ära antud, kuid uus emane ründab vana emast. Et tal seal nagunii mingit elu poleks , toodi ta mulle näha. Kogu ta olekust õhkus kartust ja oli näha, et hea põli sellel loomal küll pole olnud. Et ka poes ta ilmselt ei oleks kiiresti uut kodu leidnud, viisin ta koju. Kell 10 õhtul polnud mul ühtegi vaba puuri ja kuigi olen lugenud nädalaid kestvast loomade omavahelisest harjutamisest- mul selleks võimalust ja aega ei olnud. Prints on 5 kuune ja selles mõttes pole ta veel vast emasele ohtlik, siiski esimene reaksioon oli väike tagaajamine. Poole tunniga oli kõik möödas, loomad ei hammustanud ja teinud teisele viga. Julgesin nad samasse puuri jätta. Kolmandast päevast magavad nad üksteise kaisus ja seda siiani.
Saavad väga hästi läbi ja käivadkoos toas jookmas. Cindy suhiseb veel natule, aga kuri ei ole.
Nii tulid meie perre Prints Tahmanina ja Tuhkatriinu Cindy.
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Margitikase siidipallikesed

PostitusPostitas Lind1100 » 23. detsember 2007, 15:40

Palju õnne siis karvapallide puhul!
Mis värvi uuem tsintsu on, kas hall?
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Margitikase siidipallikesed

PostitusPostitas margitikas (Teema autor) » 23. detsember 2007, 18:37

Tänud. Jah isane Prints Tahmanina on Black velvet ja Tuhkatriinu Cindy standard. Kahte blacy kokku panna ei tohigi, nagu ma teada olen saanud.
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Margitikase siidipallikesed

PostitusPostitas TekuNeku » 25. detsember 2007, 13:21

Oh , palju õnne sulle ja talle , nii ilusat värvi :) :badger:
Deegud ja muud närilised on armsad. :)
Kasutaja avatar
TekuNeku
Mina ei oska kasutada otsingut!
 
Postitused: 21
Teemad: 4
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Margitikase siidipallikesed

PostitusPostitas samton » 26. detsember 2007, 01:48

Kuidas sellega nüüd ongi, et "kellel on, sellele antakse"? Tšintsudel igatahes vedas. Palju õnne!
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Margitikase siidipallikesed

PostitusPostitas margitikas (Teema autor) » 22. jaanuar 2008, 17:36

Eile kolis meile imeilusat helehalli-lillat värvi tsintsupoiss. Kirsivärvi silmade järgi kutsume teda esialgu Kirsikeseks. Natukene arake on ta veel. Küll tundus talle tema suur uus puur meeldivat. Väike karvapall lennutas oma uhket saba ja rändas mõnuga puuris ringi. Ta on nii põnevat värvi , pole nagu beez, hallgi ja vahel tundub lillakas. Silmad on küpse kirsi värvi. Armas tegelane, loodan, et ta ka vähe julgemaks saab. Black velvet värvi poisiga võrreldes on ta palju arem ja ei naudi nii süles olemis, aga loodan, et see muutub.
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Margitikase siidipallikesed

PostitusPostitas sipzy » 22. jaanuar 2008, 21:43

Rõõm kuulda, et keegi on endale jälle toreda kodu saanud :) Kas sellest uuest elanikust ka pilte on? Hetkel kirjelduse järgi liigitaks ma ta beežide hulka, aga kuna need värvid varieeruvad heledamast tumedamani, siis pole tihti aru saada, kellega tegu. Aga punased silmad on beezidele iseloomulikud küll. Kõrvadele peaksid veel täpid ka tulema või juba olema :)
Jään pilte ootama :p
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Margitikase siidipallikesed

PostitusPostitas margitikas (Teema autor) » 23. jaanuar 2008, 23:30

Tänud õnnitluste eest. Pilte pole veel jah , kuid teiste piltide järgi tundub ta ka beez olema. Selline hele ja roosade kõrvadega. Kaugelt vaadates on lillakas, ligidalt helehallikas, kirjeldamatult huvitav värvus. Kuna ma näen, kuidas Prints ja Cindy magavad kogu aeg teineteise kaisus, ning teise tsintsu seltsi vajavad, siis ei tahaks teda üksi jätta. Mis värvi kaaslast ma talle peaksin otsima, kas ka standardit, või tohib äkki valget vüi muud mutatsioonivärvi ?
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Margitikase siidipallikesed

PostitusPostitas sipzy » 24. jaanuar 2008, 00:35

Kui sa talle samastsoost kaaslase võtad, siis ei ole vahet mis värvi sa ta võtad. Ja kuna sul on üks paar juba emane ja isane koos, siis soovitan samstsoost looma, just seetõttu, et vältida pidevat paljunemist. Muidugi, kui on tahet ja soovi poegade kasvatamisega ning neile heakodu leidmisega tegeleda, siis võib ka teisest soost võtta. Põhiline on see, et see samm oleks läbi mõeldud, nende eluiga on ikkagi väga pikk ja aastas al. kahe pesakonna poegade kasvatamine kahes puuris võib lõpuks väsitavaks muutuda.
Kui oled järele mõelnud ja otsustad siiski võtta erinevast soost, ehk siis emase juurde, siis üks valgekatkarva pisineiu on mul pakkumises. Kuid sündis alles 2.jaanuaril, seega natuke läheb aega veel.
Kui vana see beež tsintsupoiss on kes tuli nüüd? Kas on teada ka tema sugupuust või asukoha päritolust midagi? Küsin seetõttu, et beeže loomi on Eestis liikvel vähestes peredes, et äkki on kuskiltkaudu minu enda omadega suguluses. :-)
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Margitikase siidipallikesed

PostitusPostitas margitikas (Teema autor) » 24. jaanuar 2008, 09:51

Jah, ma olen ka valge neiu peale mõelnud ja üritan uurida Kirsikese tausta. Black velvet pole eesti vanematest, seega mul seda probleemi polnud. Aga tahaksin just paari selle tõttu, et nad saavad ehk paremini läbi ja ka poegade saamine on ajaliselt pikem protsess ning kuna mul on ka tütar ja poeg, kes loomadega igapäevaselt ja palju tegelevad, siis ei muutu see ka probleemiks. Rotihärrad ja deegutüdrukud ongi samal põhjusel samast soost võetud. Deeguema on koos oma kahest järgnenud pesakonnast tütardega ja nüüd siis teeb oma matriarhaati, tal on sabajupp puudu ja ta oli meil poes päris kaua. pojad- tütred müüsime ka poes 2he kaupa, samasooliste paaridena, Otsustasime lastega ta koju võtta ning , et tal igav poleks, võtsimegi tütred lisaks. Tsintsudele on aga suured puurid ostetud ja vajadusel saab ka isased eraldada. Sellised puurid on samuti olemas.
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Margitikase siidipallikesed

PostitusPostitas sipzy » 24. jaanuar 2008, 12:31

Peaasi ongi see, et nende poegadele koduleidmine oleks tulevikus garaneeritud. Ma ise poe varjanti ei eelista, aga kuna teie vist töötate ise loomapoed on asjad veidi teistmoodi, näete ise kellele lomad lähevad ja milline on uus perekond, mis on minuarust väga oluline, et teaks veidi kuhu loom läks.
No kui sa saad teada selle beeži päritolust veidikene ja ta ei ole suguluses minu loomadega, ning olete valgest emasest huvitatud, siis võib kunagi privas sellest täpsemalt rääkida, kui teil ei ole juba kuskilt välja vaadatud :)
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Margitikase siidipallikesed

PostitusPostitas margitikas (Teema autor) » 24. jaanuar 2008, 22:32

Jah, mul on see hea võimalus, et saan valida, kellele ma oma linnutibudki näiteks müün. Või ei müü. Meil on poes hästi tore kollektiiv ja proovin neid linnualaselt harida ja uurime eri liiki loomade käitumist ja pidamist. Uuele loomatahtjale üritame selgeks teha, et kõige parem on enne mõelda , uurida looma kohta, ja siis korralik varustus osta. Piisava selgitustöö korral on see täiesti võimalik ,sest ega esimese looma ostja ju ei tea, mida kõike vaja läheb, ja ollakse tänulikud korraliku info eest. Liiga palju võetakse loomi hetkeemotsiooni ajel ja siis ollakse paari päeva- nädala pärast tagasi looma tagasi pakkumas. Meie poega juhtub seda üliharva. sellised ostjad tuleb kõige suuremate ja kallimate vahenditega ära hirmutada ja mõtlema panna, et loom vajab igapäevast hoolt ja pidevalt raha. võimalusel pakume raamatut ja broneerime looma. Kui järgmisel päeval on veel tõsine ostusoov, tullakse tagasi ja ostetakse loom ära. See on igati ausam, kui koos loomaga varsti tullakse. Looma saame uuesti müüki võtta, puuri ja tarvikuid mitte. Seda kõike räägime ja sellega oleme ilmselt palju loomi väntsutustest päästnud. Seega loodan ka tulevastele loomalastele, kui nad peaksid tulema. head kodud leida
Beezi tsintsu vanemad on ostetud mõlemad Roccal Mare Bramhamist. Isane hall umbes 2 ja emane beez nii 1,5 a tagasi. Uurisin, kuid mingeid täpsemaid andmeid ma sealt ei saanud.
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Margitikase siidipallikesed

PostitusPostitas sipzy » 24. jaanuar 2008, 23:23

No seljuhul ei ole nad suguluses, sest meie beežide ei ole poodidesse kordagi viidud, eriti veel Tallinnasse.
Väga tore on lugeda, et mõnes poes tehakse ka korralik infovahetus eelnevalt ostjaga. Tean, et Tartu poodidest saab ka hea info, aga kuipalju suheldakse nii, et inimene ise ei ole huvi ülesse näidanud, seda ei oska öelda. Vahest mulle helistatakse ja küsitakse, et me tahaks osta tsintsupoega, aga kas talle on üldse puuri vaja? Või, et kas me toidame teda lihtsalt teravlijadega jne. Hea, kui inimene ise küsib, vasasel juhul olen ise küsinud, et kas on varasemaid kogemusi ja nii mõnelegi ära öelnud, kui olen lähemalt uurinud. Mulle pole ka siiamaani tagasi toodud looma, kuigi see on väga hea võimalus, kui pood veel vajadusel looma tagasi võtab :)
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Margitikase siidipallikesed

PostitusPostitas margitikas (Teema autor) » 29. jaanuar 2008, 23:14

Eks mu Cindygi on selline läbi mitme kodu käinud loom ja kuna ta viidi paari juurde kolmandaks, siis tekkis teise emasega kaklus. Tavaliselt on raske kodu leida juba paariaastasele loomale- kõik ju tahavad neid armsaid väikseid poegi. Tulebki inimestele rääkida, et paari kuu pärast on see pisike sama suur , kui täiskasvanu. Oleme ikka võtnud ka suuri jäneseid - kõige tobedam tagastuse põhjus- 2 kuu pärast- vahetaks suure jänese väiksema vastu, laps ei jõua enam sülle võtta. Jänksi võtsime tagasi- lubati õue lahti lasta, aga uut ei andnud. Cindy oli ka niiii räsitud olemisega ja hirmul, nüüd juba tuleb julgelt ja laseb end sügada. Armastab väga Printsiga voodirallit teha. Paneme lastega padjad voodile ja katte peale, siis rallivad mõlemad mõnuga. Plaanin neile ka meile äsja müüki tulnud tsintsude jooksupalli 150.- osta. Siis saavad ka teiste tubade põrandal joosta. See pall on nii suur, et isegi Cindy peaks sinna mahtuma vabalt.Teine variant on ülisuur jooksuratas, mida nägin teises Ülemiste lemmikloomapoes müügil ja maksis 170.-.
Mõlemad variandid on alles nädalajagu müügil olnud. Kahju, et tsinnudele nii vähe põnevat müügil on.
Beez Kirsike on aga nii arake ikka. Cindyga nad ka koos mängima ei sobi, milline õnn, et Printsiga oli sobimine pea esimesest hetkest. Aga Kirsikesele tahan ka ruttu kaaslase võtta, üksi ei julge ta eriti jooksmas käia. Poeg sai mul 02.01 10 aastaseks ja tema käib selle samal päeval sündinud valge tüdrukuga hirmsasti peale. Kui ometi kuskilt saaks rohkem nende tausta uurida.
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Margitikase siidipallikesed

PostitusPostitas sipzy » 30. jaanuar 2008, 00:59

Valge taust ma tean, ema on pärit haapasalust ja isa on pärit ühest Tartu lähedasest farmist. Kuna minul on beež loom olnud vaid 2aastat ja selleaja jooksul on olnud 2pesakonda, kus on olnud beeži poega, ning viimases oli isane, siis ei saa olla sinu loomake suguluses minuomadega, liiga vana selleks. Minu beež isane on toodud Poolast lemmikloomapoest ka kuskil 2aastat tagasi.
Inimestel on huvitav arvamus, kui toovad tagasi jänese kes on suureks kasvanud ja tahavad väiksema vastu vahetada. Kuidas üldse täiskasvanud sellise asja peale tulevad, sellest ei saa ma aru. Selles suhtes tuleb seal poes töötades vist igasuguste asjadega ikka kokku puutuda, ma juba kujutan ette, kui väga ma tahaks midagi sellistele inimestele öelda, kellel puudub täielik vastutustunne oma looma ees.
Ega sul ei ole võimalik sellest jooksupallist pilti teha? Kuigi ma kujutan ette, et see on selline ümmargune plastmassist, kuhu loomake sissemahub ja siis jookseb sellega mööda põrdandat ringi, ise selle sees. Ma homme lähen vaatan ühte tartu poodi, kus äkki näen ära. Sellest räägitakse palju, aga ma ei tea kas see oleks kõige turvalisem ja parem jooksuratta varjant.
Tsintsiljadel on tegelikult olemas ka spetsiaalsed jooksurattad, aga neid ei ole eestis müügil ja mina ei ole neid ka välismaal näinud. Kui sa nüüd otsustad selle palli kasuks, siis ma ootaks huviga tagasisidet, kuidas neile meeldis ja kuidas see pall tundub, siis tean kas tasub ka osta.
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Margitikase siidipallikesed

PostitusPostitas margitikas (Teema autor) » 01. veebruar 2008, 21:17

Siis on tõesti väike tõenäolisus, et loomakesed lähisuguluses oleks. Me siis broneeriksimegi Kirsikesele sõbranna :-D
Kui Prints ja Cindy jooksmas käivad, tahaks Kirsike ka. kuid Cindy, Printsist rääkimata, kipuvad ka teda läbi puuri näksama. Koos ringijookmisest pole midagi välja tulnud, aga aega ju on. Olen õnnelik, et ükski paar nii hästi läbi saab. Kirsike on juba julgem, kuid ikka nagu kurva olemisega. Tegin täna nendest pilti. Loodan üles ka panna. Kui vaatan teiste tsintsude pilte, on ta nagu beez, samas on ta päevavalguses täitsa lillaka tooniga. Kas see ongi nii. Foto ju ka muudab värvi ja kas ta vanuse ga ka tumedamaks või teist tooni minna võib? See teadasaamine on meil veel ees.
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Margitikase siidipallikesed

PostitusPostitas sipzy » 01. veebruar 2008, 23:48

Tavaliselt on paarikuused juba seda tooni, mis nad jäävad. Kui päris beebi karv on, siis tuleb küll ette, et värv varieerub heledamaks või tumedamaks, üldiselt veidi heledamaks. Näiteks valge tsintsupoeg võib olla sündides helehallikas, aga vanemaks saades muutub heledamaks. Ma saadan sulle privasse selle tsintsuneiu pildid, mis mul hetkel on. :-)
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Margitikase siidipallikesed

PostitusPostitas margitikas (Teema autor) » 13. veebruar 2008, 20:35

Panin Pisi albumisse mõned pildid. Rohkem pilte minu lemmikutest on margitikas.multiply.com
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Margitikase siidipallikesed

PostitusPostitas margitikas (Teema autor) » 24. veebruar 2008, 22:54

Eile täna olid mõnusad vabad päevad. Tegelesin oma lindude ja loomadega. Et meie pere täienes ootamatult 2 rotititega- sinise ja sinise huski tüdrukuga, siis komplekteerisin puuri.
Ootame väga tsintsu Krahv Kirsikesele kaaslast. Vaatasin puuri üle ja otsustasin veel ühe tasapinna-riiuli juurde osta. Siis on nende puuris 4 korrust ja rohkem võimalusi ringisilkamiseks. Kirsike teeb igal õhtul puuris rallit, aga nagu vähe on võimalusi hüppamiseks. Siis peaks ka neil rohkem võimalusi olema. Noortel ei saa nii kõrge puur olema, kui Printsil ja Cindil, see on tegelikult kassidele mõeldud Catbox. Otsustasin selle osta, sest selle alus on suurem, kui tavaliste tsintsu puuridel ja on ta ka palju kõrgem. Lapsed naersid, et paneme nüüd kassid sinna ja laseme tsintsud lahti.
Igal juhul piilun kalendrisse pidevalt ja loen päevi märtsi alguseni. Siis saavad Kirsikese nukrusehetked otsa ja ta saab koos sõbrannaga möllutada. Teda on niii kurb vaadata, kui teises puuris paarike mõnusalt kogu aeg koos on ja tudub üksteise kaisus. Ta turtsub ja üritab ka endast märku anda, aga tulutult.
Aga Cindy on nüüd täiesti kodunenud ja rahunenud. Varem turtsus alguses, kui puurile liginesid, siis hiljem, kui käe puuri panid- nüüd laseb end suhisemata sügada ja tuleb uksele vastu. Prints on endiselt sõbralikkus ise ja kuigi ühes teemas käsitleti black velveti iseloomu- see tema kohta ei käi. Kirsike ei istu ka enam vaid kaugemas nurgas- tuleb vastu uudistama ja tahab tuppa rallima. Meie tsintsud on paid.
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Margitikase siidipallikesed

PostitusPostitas loomake » 03. märts 2008, 16:25

Pilte tahaks ka sellest villast näha ja tsintsudest. Palju tsintsud maksid??
Kaks liivahiirt ja merisiga.
Kasutaja avatar
loomake
Enne kirjutan, siis mõtlen
 
Postitused: 185
Teemad: 3
Asukoht: rakvere
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Margitikase siidipallikesed

PostitusPostitas margitikas (Teema autor) » 05. märts 2008, 23:21

Loomakeste puhul ei ole ju esmatähtis hind- 2 esimest näiteks kokku sama palju kui kolmas. Äraantavate loomade kohta on kogu aeg kuulutusi. Looma võib saada tasuta, vahel isegi koos puuriga, kuid iga kuu on arvestatav väljaminek- allapanu, söök, hein, midagi värsket, vitamiinid, maiuspulgad, kivid.
Aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida. Esmaspäev olin ma nagu tulistel sütel ja öö enne ei saanud magada- ootasin valget tsintsupreilit. Ja kui lõpuks temega koju jõudsin, oli selline pingelangus....Tegemist on väga ilusa tsintsunähvitsaga. Valge, karvade otsad tumedad ja lumivalge boa kaelas. Ülimalt sõbralik, hüppab ise sülle, parajalt temperamendiga ja ma pole elus enne näinud tsintsut, kes ronib nagu orav mööda puuriseina üles!!! Lasin noored tsintsud kokku voodile tutvuma ja nii lihtsalt ei läinud, kui Cindy ja Printsiga. Preili hüppas poisile pükstesse kinni ja peale seda ei saanud suuremast sõprusest asja. Hommikul söötsin loomad ära ja arvasin Preili Hõbehelbeke on pesas- hea, et vaatasin enne tööleminekut, sest sain paraja zoki, sest puuris teda polnud. Kassid ka kolavad öösel ringi, esimest päeva......Ühesõnaga voodi alt vaatas mulle vastu unine Preili ja oli täitsa OK. Panin padavai pööningule uut puuri otsima, sest tsintsupuurist oli ta välja pugenud- ukse pealt praost! Nüüd on ta siis olude sunnil väiksemas puuris , kuni kosub ja enam läbi ei mahu :lol: Krahv Kirsikesega ajavad nad juttu läbi puuri, kuid kipub veel mölluks minema, kui kokku jooksma täna voodile lasin. See on siis nüüd see paar, keda enne pikalt tutvustama peab. Teistel kulus 25 minutit, et jõuda otsusele- igavesti sinu. Sammugi ei eemaldu teineteisest.
Noorte vastu üldse nad huvi ei tunne, Cindy on meil mitmendat kuud, ma nagu pole tal jooksuaegu täheldanud ja Tahmanina ka ei ürita erilisi lähenemiskatseid, muidugi on ta veel suht noor....
Cindy eriti lai ka pole, et nad ju kannavad kaua, eks siis näeb. Algul küll kartsin, et äkki ta juba ootab, aga ei ole ju kogemusi mul veel. See sobib igati . Las rahulikult kohanevad ja möllutavad. Ja aega on veel küll ja veel . Praegu on tähtsaim noored suhtlema saada. Siis hiljem kunagi saab ehk kõik korraga ka jookma lasta. Selleni on ilmselt veel palju aega.
Viimati muutis margitikas 06. märts 2008, 19:01, kokku muudetud 1 kord.
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Margitikase siidipallikesed

PostitusPostitas sipzy » 06. märts 2008, 12:01

Hehee, küll on tore lugeda oma tsintsu järglaste elust. Nage näha näitab ta seal tõelise preili iseloomu oma kaaslasele, eks ta ajapikku harjub ära :wink: Mul on kõik tsintsud olnud sellised, kes armastavad hirmasti turnida ja kuskilt puurist välja pugeda. Tema puhul ei tulnud ette, aga teistepuhul on tulnud, kui ikka puur veidi suuremate vahedega on, siis anna tuld ja jälle nad väljas. Seetõttu on mitu puuri juba välja vahetatud ja poes enam ilusate puuride ohvriks ei lange, sest võrevahed ei ole sobivad. Loodan, et nad varsti lepivad teinteisega, soovitan nad vabalt toapeale lasta, kus on suurem jooksupind kui voodipeal, siis ehk on alguses väike tagaajamine ja usun, et lepivad kiiremini :happy: Imelik, et nö. uustulnuk hüppas vanemale loomale pükstesse - julge tibi. Edu ja jaksu teile :-)
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Margitikase siidipallikesed

PostitusPostitas margitikas (Teema autor) » 07. märts 2008, 22:46

Tsintsunoored on tänasest ühes puuris, kuna Preili Hõbehelbekesel on temperamenti kahe eest. Krahv Kirsike oli tulesäde ise, kuid nüüd on püksid auklikud, ehk tutilised ja neiu armastab talle kõige nelja jalaga selga hüpata, uskumatult asjalikud mõlemad, käivad koos liivavannis ja pisike jookseb suurema sabas, algul oli seis teistpidi. Puur on suht suur ja kui veel erimeelsusi tuleb, saab pessa mossitama minna.
Tundub, et sain tsinnud sobima ja enam Kirsikesel küll igav olla ei tohiks. Tänud veelkord Sipzy le vahva tsintsunähvitsa eest ja eks ma teavitan meie tegemistest edaspidigi.
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Margitikase siidipallikesed

PostitusPostitas margitikas (Teema autor) » 11. märts 2008, 19:58

Ja kolm nooremat tsintsut saavad ka koos toas ringi joosta. Cindy ei saanud noortega hakkama. Hõbehelbeke ja Kirsike on ka puuris koos ja päeval magavad pesas või üleval riiulil. Nii, et meil on asjad enam vähem korras.
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Margitikase siidipallikesed

PostitusPostitas sipzy » 11. märts 2008, 22:43

Tore, et teil kõik laabunud on :happy:
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Margitikase siidipallikesed

PostitusPostitas margitikas (Teema autor) » 26. märts 2008, 21:28

Meil on kõik kenasti. Käime toas jooksmas ja kordamööda ka jooksupallis. Eriti meeldib seal olla Tahmaninal. Cindy on väärikus ise ja käib jooksmas üksi või Tahmaninaga. Ka on neil päris suur puur ja tihti läheb ta peale paari tiiru puuri tagasi. Ju siis talle piisab sellest. Noortel on kell 12.10 õhtul igaöine ralli. Müdinal tormatakse mööda korruseid ja pea minuti täpsusega samal ajal igal õhtul. Läbisaamine on paaridel igati hea ja magatakse kaisus.
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Margitikase siidipallikesed

PostitusPostitas sipzy » 26. märts 2008, 21:47

Tore kuulda, et teil kõik hästi läheb :) Kas kunagi on võimalik ka kuskil puuri pilte näha? Nagu ma aru saan, neljakesi nad veel jooksmas korraga käia ei saa. Eks konkurents ka mingil määral ikkagi tekib. Seoses poegadega, ühes su postituses oli mainitud....kui sa võtad loomakese sülle ja puhud küljepealt karvad kaheks, tekivad nähtavale tissid. Võrdle neid näiteks Hõbehelbekese omadega (ei tea kas isastel ka nii väiksed, aga tõenäoliselt tegelt), sest Hõbehelbeke kindlasti tiine ei ole. Kui Cindy tissid on suuremad, siis ta on ka tiine. Loomulikult on tissid kuskil 2-4mm pikkused ja peenikesed, kui loomake on tiine, siis need paisuvad ja lähevad suuremaks. Kui korra selle suuruse vahe ära taipad, siis on igakord teada selle järgi :)
Mitte küll esimestel kuudel ehk, aga kuna nad ootavad pea neli kuud, siis ikkagi hea teada, kasvõi selleks, et muretseda isasele teine puur natukeseks, kui juhuslikult varupuuri ei ole.
Meie peres kasvavad ka hetkel 3 pisikest, mitte küll Hõbehelbekese emmel, aga nö. Hõbeelbekse õel ;)
Edu ja jaksu, kirjuta ikka kuidas teil läheb :)
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Meie villakhiired

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist