Kes on deegu?

Tuttsabalised saavutused

Moderaator: postituvi

Kes on deegu?

PostitusPostitas Laura188 (Teema autor) » 26. detsember 2004, 14:49

Kas deegu ja liivahiir on üks ja sama?
Ma ei teadnud seda siiamaani. :oops:
Laura188
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 234
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 28. detsember 2004, 17:51

Tegelikult jah ei ole samad. Ja liivahiired pole ka tavalise hiirega kuidagi peale nime seotud, niiet tegelikult on hiirte ja liivahiirte samas foorumis olemine äärmiselt tinglik.
Võin eksida, parandage:
Liicahiired on pärist Aasiast.
Deegud on pärit Lõuna-Ameerikast.
Hiired - elavad nüüdseks igal pool.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: mis elukad need deegud õieti on??

PostitusPostitas -Kristin- » 11. jaanuar 2005, 19:33

Ma nagu ka eriti ei tea deegudest, aga seda tean, et nad on liivahiirtest suuremad. Ja Deegude pärisnimi ongi Deegu.
-Kristin-
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 294
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Deegu ja liivahiir samad loomad?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 16. jaanuar 2005, 01:59

Deegud ongi deegud. Nii neid nimetatakse. Deegud on jah liivahiirtest suuremad, aga muidu üsna sarnased (välimuse poolest.) Deegud meenutavad minu meelest oravat.
Erinevas kohas elavad, ja erinevad, värvid ka erinevad, ja häält tevad ka erinevat, deegud sirsitavad (laulavad) nagu linnud. :D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Gerbil » 16. jaanuar 2005, 19:28

Mul kodus 2 liivakat ja 2 deegut. Minul oleks kummaline neid üheks ja samaks pidada.
Ja kui nad üks ja sama oleksid, siis vaevalt neile eraldi foorumeid oleks tehtud. Sa ei teinud enne postitamist mitte mingisugust eeltööd ega ju :) ?.
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegu ja liivahiir samad loomad?

PostitusPostitas Mariliis » 17. jaanuar 2005, 21:53

Deegud ja liivahiired on välimuselt tõesti üsna sarnased. Aga üheks ja samaks loomaks neid kohe kindlasti pidada ei saa. Nagu Liisa ja ka mitmed teised siin öelnud on, on deegus ja liivahiired pärit väga erinevatest maakera paikadest. Täpsemalt on deegud pärit Tšiilist ja liivahiired Mongoolia kõrbealadelt.
Ka nende kahe looma sugulussuhted on üsna kauged. Ja nii palju kui ma olen aru saanud, on deegud ja liivahiired ka käitumiselt väga erinevad loomad. Võibolla Gerbil oskab kommenteerida - on tal ju kodus nii deegusid kui liivakaid.
Mariliis
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 129
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegu ja liivahiir samad loomad?

PostitusPostitas Gerbil » 24. jaanuar 2005, 19:01

Mariliis kirjutas:Võibolla Gerbil oskab kommenteerida - on tal ju kodus nii deegusid kui liivakaid.

Jõudsin sinust isegi ette juba. :) Iseloomud on neil ka erinevad - deegud on pealetükkijad, ega anna kunagi alla; aga liivahiired võib-olla korra näksavad, ja siis teevad sääred.
Nii liivahiired kui deegud ei saa inimesega kunagi suurteks sõpradeks (eriti kui paaris pidada, mis mõlema liigi puhul on kohustuslik). Deegud on siiski natuke rohkem süleloomad, nad on suuremad ja ei ole nii väledad. Närivad mõlemad sama palju (meeletult!)
On ka igasugu pisidetaile, mis teevad neist erinevad loomad. Nt. deegudel on suured piklikumad kõrvad, liivahiirtel aga pisikesed ja ümmargused. Deegud on tumepruunid, liivahiired helepruunid (liivahiirtel on tegelikult väga palju erinevai värve, eelnimetatu on looduslik ja enamlevinud värv).

Deegude hüüdnimeks on vast "pintselsaba"
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Pinto » 27. märts 2005, 17:11

Tegelikult elab liivahiiri peale Mongoolia veel väga paljudes kohtades. Lihtsalt neid, kes Mongooliast pärist on kõige paremad kodus pidada ja kõige rohkem levinud. Liivahiiri on kah väga palju erinevaid sorte, on ka suuremaid kui Mongoolia omad.
Ise kah ei ütleks, et liivahiired pole seltsivad. Minu omad tahavad küll väga puurist välja voodi peale jooksma saada ja siis muidugi ka minu peal olla. Käes nad jah ei püsi eriti, neile meeldib ikka ringi liikuda ja teki alla pugeda
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline