Jänesepoeg.

Leidsid hüljatud või vigastatud looma, mis saab edasi?

Jänesepoeg.

PostitusPostitas 3rika (Teema autor) » 27. märts 2014, 19:48

Niisiis, meie juures peatub ajutiselt jänesepoeg. Ma olen kursis sellega ,et jänesepoegade leidmisel tuleks nad paika jätta, sest ema ei passigi neil kõrval ning toidab neid ainult öösiti ja sekkudes võib ema neid hüljata. Lugu selle jänku pojaga on sootuks teine. Käis minul elukaaslane tööl, käsklusteks ühe veidi võssa kasvanud aasapuhastamine ja kõikide puude maha võtmine. Kuna mõned puud olid peenikesed ja keset aasa, sõitis ta need lihtsalt traktoriga maha. Ühe puu juurte all oli siiski üllatus- jänese pesa. Pesas oli 2 titat, üks kahjuks hukkus. Kuna pesa pole ka enam alles, siis tõenäoliselt haavikuemand enam pesa ei usaldanud ega poleks sinna enam naasenud. Meie südametunnistus ei lubanud titte lageda taeva alla jätta, kus tiirutasid pistrikud ja kullid. Vanuselt pakuks, et ta on umbes 3 nädalane- silmad lahti, karv seljas ja sibab küllaltki stabiilselt ringi. Tundub, et šokki pole ta ka saanud, sest ta käitub täiesti normaalselt. Poest tõin ka tarviliku, et titele toitu teha. Retsepti sain siit samast pisist: 1 kitsepiimapurk või magustatud kondendspiim, 3 spl vahukoort, 3 spl maisisiirupit ja 1 munakollane. Nüüd aga pole muud teha ja oodata poole ööni, et proovida teda sööta. Kui ta aga ei hakka üldse sööma ja öö üle elab, helistan Elistvere loomaparki... ehk oskavad aidata. Nigula Metsloomade asutus jääb kahjuks liiiiiga kaugele. Piilusin ka saba alla ning tundus, et tegemist on tüdrukuga. Sain temast ka ühe pildi tehtud.
Huvitav on see, et ta pole üldse nii arg kui võiks olla.

Pilt
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jänesepoeg.

PostitusPostitas cougar » 27. märts 2014, 20:24

Jänese ja küüliku poegade vahe ongi selles, et kui küülikupoeg on pime ja abitu ja paljas, siis jänesepoeg on nägija, karvane ja liikuv. Samuti nagu lindudel on - pesahoidjate pojad on pimedad, paljad ja abitud, pesahülgajate pojad sulised, nägijad ja liikuvad, et võivad juba tunni aja pärast jooksu panna. Seega võib see põnn olla noorem kui 3 nädalat.
Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jänesepoeg.

PostitusPostitas 3rika (Teema autor) » 27. märts 2014, 20:27

Tänan paranduse eest :) Ma eeldasin,et nad on sama abitud kui küülikute pojad. Sel juhul võib ta tõesti ka vaid 2 nädalane olla, kui noorem ta vaevalt on, sest kätte võttes on pea terve pihk jänest täis.
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jänesepoeg.

PostitusPostitas 3rika (Teema autor) » 28. märts 2014, 08:44

Hõissa, tirts on tänaseks ikka veel elus! Tundub, et öine toitmine oli edukas :) Küll pool vägisi aga vähemalt sai mingit toitu omale kõhtu. Pigistasin pipetiga tal suu piima täis ja siis ta paratamatult pidi neelama (hoidsin teda tagurpidi, sest kui meil tited olid, siis nad sõid alati kõhu all tagurpidi). Õhtul veel enne toitmist muutus ta veidi uudishimulikuks ja uudistas puuri, kus ta hetkel ajutiselt peatub. Piimasegu pidin ta jaoks veidi ümber tegema- see oli liiga paks ja seda ta ei kavatsenudki süüa. Seega, tunde järgi panin vahukoor +1 muna kollane ja sortsu kondentspiima magususe jaoks. See sobis neiule paremini.

Update: Helistasin Nigulasse ja ausalt öeldes nende vastus masendas mind. Nemad arvasid, et ma võiksin beebi sinna samasse aasale tagasi viia. Minu mure aga seisnes selles, et vaevalt see ema enam tagasi tuleb ja seal aasal tiirutavad kullid ning paratamatult saaks titast kullidele lõunaoode. Ka selle peale arvati, et visaku ma siis mingi oks talle peale, sest šanss minu hoole all ellu jääda on tunduvalt väiksem kui seal lagedal aasal. Mina sellega ei nõustu. Ja minu südametunnistus lihtsalt ei luba vaest beebit viia lagedale aasale oma surma ootama.
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jänesepoeg.

PostitusPostitas Mercar » 28. märts 2014, 09:46

No sa ise tõid loomalapse ära, rikkusid ta elu, võttes ta loodusest. Muuhulgas rikkusid seadust. Ja siis nüüd imestad et palutakse tagasi viia. See on ainus õige lahendus, kus loomal võimalus ellu jääda ja kasvada normaalseks haavikuemandaks. Seal võsaservas ei näeks teda ükski röövlind. Nagu sa isegi aru saad on täpselt seal nii tema kui ta õde või vend kuni eilseni kenasti elus püsinud. Selleks see loomalaste varjevärvus ongi.

Kusagil on piima täis valutavate nisadega jäneseema kes oma poega otsib. Tema peale nagu ei mõtle keegi kui loomalapsi koju tassitakse. Miks?
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jänesepoeg.

PostitusPostitas Mercar » 28. märts 2014, 09:54

Lisan igaks juhuks, et olen läbinud metsloomade abistamise kursuse, töötõttu tean kuidas Elistveres ja Nigulas asjad käivad. Olen see inimene kes nii loomakaitseseaduses kui looduskaitseseaduses selle abitute metsloomade teemaga asjaga tegeleb.

Ning sellises olukorras on õigem loom sinna jätta või esimesel võimalusel tagasi viia.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jänesepoeg.

PostitusPostitas 3rika (Teema autor) » 28. märts 2014, 11:07

No sel juhul, pangem teema lukku. Viin ta tagasi. Kuigi minu meelest on see suht julm. Seal aasal ei ole enam puid ega ühtegi kohta kuhu varjuda. Enne olid ja koguni pesapuugi oli, kus neil oli teise titega koos hea üles kasvada. Kuna aasal on põhimõtteliselt lageraie tehtud, olen ma üpris kindel, et titt langeb esimese tunni jooksul kullide saagiks. Kuid kui nii on "õige", siis ma viin ta tagasi.
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Kuidas aidata hädas looma?

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron