7 Linnupoega üksi pesas ?

Leidsid hüljatud või vigastatud looma, mis saab edasi?

7 Linnupoega üksi pesas ?

PostitusPostitas NümfNimegaZara (Teema autor) » 15. juuni 2008, 14:06

Lugu siis järgmine, et olen juba pikka aega jälginud üht pesa. Munadest poegadeni. Täna aga vaatama minnes avastasin, et linnuema oli puu all täesti ära räsitud ja surnud (kass?) . Mida teha poegadega, kes on alles 4-5 päevased ? Linnuliiki ma päris täpselt ei tea, aga arvan, et aed-põõsalind.
NümfNimegaZara
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: 7 Linnupoega üksi pesas ?

PostitusPostitas Lind1100 » 15. juuni 2008, 14:32

Katsu neid eemalt jälgida- kui isa käib poegade juures siis peaks ta ilusti hakkama saama, kuna aed-põõsalinnul on hoolitsevateks vanemateks mõlemad vanemad ja sama kehtib ka teiste linnukeste kohta kes põõsas elada võiksid.
Eks isalinnul üksi raskem ole kuid usun et hakkama ta saab. :mellow:

Kui nii kahe tunni jooksul pole kedagi ilmunud kohale tuleb vast midagi ette võtta, vahest ehk teatada kuhugi ja küsida nõu, kuhu täpselt ei oska peast öelda.
Arvan et isegi loomaaiast osataks öelda mida täpselt teha, kuid kindel pole.

(Endal oli eelmine aasta sama linnu pesa hekis, ka jälgisin, see aasta pole veel tähel pannud, vahest on jälle.)
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: 7 Linnupoega üksi pesas ?

PostitusPostitas NümfNimegaZara (Teema autor) » 15. juuni 2008, 15:01

Tegelikult pole see pesa mitte põõsas, vaid enda tehtud pesakastis, mis on suhteliselt madalal puu otsas. Varem seal pesa olnud pole, aga see aasta on sinna keegi roninud. Ja seda ka veel, et ma olen näinud ainult emalindu seal : pesas ja süüa viimas, isast mitte kuskil.

Võimalus on ka, et see lind on hall-kärbsenäpp

Aga ma ei tea ka, sest nende nimetatud lindude munad on mingite täppidega, aga need, mida mina nägin, olid täiesti valged...


Seal sama puu otsas passib üks väike lind täiesti süsimust ja alt valge kõhuga. Kas see võib olla isaslind, kui ema on täiesti pruun?



Paistab, et ma vist üksi uurin siin :razz: Aga ma arvan, et leidsin selle õige linnu nimetuse ja see lind, kes seal puu otsas patrullib, ongi isaslind. Nimelt peaksid need olema lepalinnud. Isaslind oli pildil täpipealt samasugune, nagu ma nägin. Vähemalt on nüüd poegadel keegi, kes nende eest hoolitseb, aga isal on küll raske, sest lugesin, et nad peavad kuni 500 korda päevas poegadele süüa viima.


Kuid siiski siiski. See võib olla ikkagi must-kärbsenäpp, sest sellel liigil on ka samasuguste värvidega isane ja pruuni värvi emane. Suur segadus :sad:
NümfNimegaZara
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: 7 Linnupoega üksi pesas ?

PostitusPostitas Lind1100 » 15. juuni 2008, 17:06

Kas lepalinnul mitte oranži küljes polnud? Minu meelest oli ja kärbsenäpi isalind oli vist täiesti mustavalge kirju?
*võtab raamatu ja vaatab järele*

Edit:
Tavaline lepalind on üleni oranzi kõhuga, mustal lepalinnul vaid sabaalune oranž.
Kärbsenäppidest on Eestis vaid üks mustaga, tal on üleni tume selg ja valge kõht. Emasel pruun selg ja heledam kõht.
Hallil kärbsenäpil must värv puudub.
Väikesel kärbsenäpil on isalinnul oranž rinnaesine.


Kuna nimetatud lindudest sobib vaid must-kärbsenäpi kirjeldus, arvan et tegemist on selle linnuga. :-)
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: 7 Linnupoega üksi pesas ?

PostitusPostitas Mercar » 15. juuni 2008, 17:20

No tegelikult pole ju absoluutselt vahet mis linnuga tegu. Isased ja emased on enamasti erineva sulestikuga ja pisikestel laululindudel hoolitsevad üldiselt mõlemad vanemad poegade eest.

Kui tahad isalindu aidata korja kusagilt kaugemalt (mitte sealt kus lind ise toitu püüab) putukaid (liblikaröövikuid jt. lennuvõimetuid) ja jäta mingis madalas anumas need pesast mõne m kaugusele.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: 7 Linnupoega üksi pesas ?

PostitusPostitas NümfNimegaZara (Teema autor) » 15. juuni 2008, 17:59

No seda küll, aga ma tahtsin lihtsalt teada, kas see valge-mustaga on isaslind. Ma olen muidu seda pesa täna suht kaua jälginud ja isa seal küll on, aga poegi ei toida. Ema ka mitte kuskil.
NümfNimegaZara
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Kuidas aidata hädas looma?

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist