Deeguplikad Rahmeldis ja Krahmeldis

Millised tuttsabad meil kodus on

Moderaator: postituvi

Foorumi reeglid
See foorum on mõeldud oma lemmiku(te)st rääkimiseks, mitte hoolduse alase nõu küsimiseks! Iga kasutaja teeb omale teema, kus on juttu tema lemmiku(te)st. Teema pealkiri võiks olla kujul nt. "Kissu rotid", "Foksi küülikud" vms.

Deeguplikad Rahmeldis ja Krahmeldis

PostitusPostitas Karin1406 (Teema autor) » 29. juuni 2011, 01:14

Tere deegulapere,

Tutvustan Teile meie pere uusi asukaid (u 1,5 kuused) Rahmeldist ja Krahmeldist. Kuigi olen nii mõnegi teema all neid juba maininud on ametlik tervitus veel olemata. Niisiis õeraasud -deeguplikad... :

Pilt

Koju saabusid nad Tartu Lõunakeskuse Bettast 13.juuni õhtul, kahekordses hamstripuuris, mis omakorda oli peidetud suurde pappkasti. Seda siis põhjusel, et deegud olid kingituseks, meie järgmisel päeval 7aastaseks saavale pojale. Pool ööd istusime mehega puuri ääres ja uudistasime neid imelikke loomi :-D järgmisel päeval sai nad siis pidulikult uuele omanikule üle antud.

Puur, kus nad esimesed 2 nädalat elasid: Pilt

Iseloomult on plikad täiesti erinevad. Rahmeldis on ülisõbralik, hästi seltsiv. Suheliselt rahulik ja käe peale tuleb täiesti vabatahtlikult ega osuta mingit vastupanu. Krahmeldis seevastu ehmatab iga asja peale, meeletult uudishimulik, kakleb koguaeg ja rabeleb meeletult, kui üritad kätte võtta. Kui pere täiskasvanud jahmerdavad selle rahulikuma loomakesega on väike peremees võtnud vaevaks Krahmeldist dresseerida. See õnnestus tal päris hästi ja poja käes oli deegu päris rahulik. Hetkel on poja vanavanemate juures suvitamas, seega tagasi tulles peab ta Krahmeldise taltsutamisega otsast pihta hakkama. Muideks 7- aastase kohta õppis ta päris kiiresti puuri puhastamise selgeks ja deegusid kindlalt käes hoidis ta umbes kolmandal päeval, pärast nende saabumist.

Rahmeldis Pilt

Krahmeldis Pilt

Niisiis on need imeloomad olnud meie peres üle kahe nädala. Selle kahe nädala sees on olnud mitmeid puuri puhastamisi, puuri uuendamisi, käppa vigastusi, kaklemisi, toas uitamisi jne. Märkimisväärseim saavutus on aga uus puur, kuhu deeguplikad eile sisse kolisid. Puuril vajab uks veel kohendamist, kuid pm on see siiski valmis:

Pilt

Puuri raam on ehitatud 46x22mm laudadest, mille ümber on keritud võrk, mis on omakorda plekikruvidega raami külge kinnnitatud.
Pilt

Puuri tasandid on ehitatud vineeri plaatidest. Vineeri immutasin ka linaõliga. Plaadid on võrgu külge kinnitatud poltide ja seibidega ja köiega :razz:
Pilt

Puuri aluseks on hamstripuuri alus, mis jookseb puitsiinidel: Pilt

Ideeliselt, peaks olema puuri seetõttu mugav puhastada: Tasanditelt pühib sodi alla kasti, kasti eemaldan nagu sahtli, sodi prügikotti, alus vee all puhtaks, rätikuga kuivaks, saepuru sisse ja puuri alla tagasi. Loodetavasti on see ikka nii lihtne :hmmh:

Plikade häärber: Pilt

Ukseks on veel võrk, kuid üsna pea tuleb võrgu ümber raam, mis kinnitub hingedega põhiraamile ja käib haakidega kinni.

Pilt

Puur läks maksma umbes 30 eurot, millest u 15 euri oli võrk- mille ostsin K- Rautast ja 15 euri läksid kruvid, mutrid, poldid, seibid jms. Puidu sain sugulaste puidufirmast tasuta. Tööriistad olid ka kõik omal olemas ja loomulikult kõige tähtsam- see minu teine pool, kes tegi joonised ja oli abiks nii jõu, kui nõuga :happy:

Ah jaa...oma 30 eurot läks tegelikult ka ratta, nõude, hamstripuuri (mille alust ma ju kasutan) peale. Ja vidinad tuleb ajapikku kindlasti ka veel juurde.

Hetkel on deegud veel veidi ettevaatlikud, kuna nad on veidi kukkunud seal uudistades ja nii väga julget peale ei hüpatagi. Krahmeldis vast rabeleb rohkem, aga Rahmeldis kükitab enamasti ratta juures ja ootab, et keegi talle ristikut tooks :flo:

Selline lugu siis :happy: ja veelkord- TERE kõigile deegulastele :biglove:

Karin, Rahmeldis, Krahmeldis ja Teised :wohoo:
Viimati muutis Karin1406 29. juuni 2011, 09:06, kokku muudetud 1 kord.
Karin1406
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 35
Teemad: 7
Pildid: 5
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deeguplikad Rahmeldis ja Krahmeldis

PostitusPostitas Pinto » 29. juuni 2011, 09:17

Tere, tere teile!

Väga laheda puuri olete kokku pannud selle kahe nädalaga :) Eks deegud kindlasti kujundavad seda ümber oma hamba järgi, sest te ju deegude sisekujunduslikku maitset ei mõista :D
Üks asi, mida mina teinud oleks- korrustele võrgupoolsele küljele väikesed ääred, et sodi puurist välja ei loobitaks nii palju.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deeguplikad Rahmeldis ja Krahmeldis

PostitusPostitas kiizumuzi » 29. juuni 2011, 09:30

Teretulemast siis ametlikult oma teemaga siia :-)
Super armsad tegelased. Vapustav puur.
Kiisu Nupsu, Hamsud Välk ja Pauk
Kasutaja avatar
kiizumuzi
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 541
Teemad: 5
Pildid: 13
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deeguplikad Rahmeldis ja Krahmeldis

PostitusPostitas Karin1406 (Teema autor) » 29. juuni 2011, 10:15

:) Puuri panime kokku tegelikult umbes/täpselt 4 päevaga. Oleks veel kiiremini saanud aga pool raami püsib koos puupunnide abil ja seal pidi liim vahepeal natuke kuivama. Korruste juurde see äärte idee on väga hea mõte, tegelen sellega juba täna.
Jama on ainult see, et nad ei tundu kuigi aktiivsed seal. Ei tea mida ma lootsin- hüppeid ja möllu vist :D
Puuri suhtes soovitan soojalt ise teha- no kellel vähegi võimalik. Arvestades, et ise tehtud puur läks mul vaid 10 euri kallimaks, kui see pisike hamstripuur ja elutingimusi ei anna ju võrreldagi :P
Karin1406
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 35
Teemad: 7
Pildid: 5
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deeguplikad Rahmeldis ja Krahmeldis

PostitusPostitas DBS » 29. juuni 2011, 11:48

Tõesti väga lahe puur. :-D Ma ei jõua, millal ma saan hakata meisterdama enda deegudele puuri. :happy:
Kasutaja avatar
DBS
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 426
Teemad: 10
Pildid: 56
Asukoht: Viimsi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Mees
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: Deeguplikad Rahmeldis ja Krahmeldis

PostitusPostitas LoveIsbestMagic » 29. juuni 2011, 12:26

Oi! Sattusin ka deegude juurde jälle. Nii armsad deegud. Mul on 3 kuused deegud. Puur on niiii suur, mulle väga meeldib. Deegud ka armsad, nimed on veel eriti armsad.
Ilma loomadeta poleks elu, aga ilma eluta poleks ka loomi.
Cesare - kiisupoiss ja Pisike - deegupoiss, R.I.P: Dumbo - väike ja väga noor deegupoiss ja Lötu - ka deegupoiss
http://kuldneretriiver.forum.co.ee/
http://koerakuut.forum.co.ee/forum
Kasutaja avatar
LoveIsbestMagic
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 520
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deeguplikad Rahmeldis ja Krahmeldis

PostitusPostitas Helerin » 29. juuni 2011, 14:18

Nunnud :biglove:
Stella ja Sarah ♥
Helerin
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deeguplikad Rahmeldis ja Krahmeldis

PostitusPostitas Karin1406 (Teema autor) » 29. juuni 2011, 15:49

Nimed pani deegudele noorperemees ise :) Mina pakkusin Steffit ja Miat, aga mina pole peremees ja mina ei otsusta :lol:
Karin1406
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 35
Teemad: 7
Pildid: 5
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deeguplikad Rahmeldis ja Krahmeldis

PostitusPostitas Aydy » 29. juuni 2011, 21:12

Kui tore teema tehtud nüüd ka siia-tere veelkord :hi:

Deegulapsed nii ilusad ja armsad teil. Mulle nii meeldib neil see hallikas titekarv :A:
Puuri isetegemise rõõm oli suur, eksjuu :D Väga vahva kukkus välja-kenasti läbi mõeldud nende liikumine puuris ja mitmeid võimalusi ronimiseks, mulle meeldib! Eks nad harjuvad ja siis enam ei kuku. Muidugi kui miski koht ronimiseks liiga raske neile ja oht kukkudes haiget saada, siis annab puuri muuta, midagi nt juurde lisada, mõni alus või nii... :)
Odavalt saite.. meie puur läks ikka poole kallimaks, puit kallis ja meil ülenisti puidust. Võrguga oleks isegi soodsam tulnud, aga kuna seda sodi tuli niiiii palju puurist välja, siis oli soov saada kinnine. Teil see saepuru ja junnikesed võivad samuti otse voodisse seal hüpata :D
Aga kindlasti neile meeldib selles uues kodus väga, rõõmsat meelt neile sinna ;)

Tervitavad Mupsu, Krõõbu, Armiina
Mupsu- Krõõbu- Armiina
Kasutaja avatar
Aydy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 678
Teemad: 9
Pildid: 6
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnetu
Prindi postitus

Re: Deeguplikad Rahmeldis ja Krahmeldis

PostitusPostitas Degus » 29. juuni 2011, 23:19

Tereolemast!!!
Puur on tõesti vinge, see põhi näeb eriti perfektne välja. Oeh, saaks enda omaga ka alustatud kunagi...

Deegupere tervitab!!!
Kasutaja avatar
Degus
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1139
Teemad: 17
Pildid: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Deeguplikad Rahmeldis ja Krahmeldis

PostitusPostitas Karin1406 (Teema autor) » 30. juuni 2011, 00:38

Kolisime puuri voodi juurest minema :D leidsin juba sealt paar junni :P, panin täna puuri jalgade alla pappkasti, see kogub seda sodi, aga eks peab riiulite juurde need ääred meisterdama. Aga aega on selle kiire asjaga. Kuna last praegu kodus pole ja tema toas tegutsemist ka vähevõitu ei sega see sodi päeva jooksul kedagi. Õhtuti pühin kokku nagunii :)
Puuri isetegemine on lahe ja jube kiiresti läheb aeg ka. Eriti hull on see, kui puur valmis ja siis istud seal puuri juures ja seletad, et " ei ära sinna hüppa, mine sealt, no mida sa teed".. jne :) ja järsku avastad, et uups, kell on öö :P
Mupsu, Krõõbu ja Armiina puur oli see mida vaatsin ja uurisin päevas mitmeid kordi. Eks see oli selline eeskuju, kuid saepuru plaadist ei tulud meil välja lihtsalt, seetõttu sai võrk ostetud. See kinnine oleksvast parem olnud, aga nii pole ka hullu .
Puuri ehitamisel sai eriti hoolikalt mõeldud, et kuidas lapsel seda kõige mugavam puhastada oleks. Iga õhta pühib ta põrandat- seda kohe kindlasti ... :P ja ma arvan et nädalas u kord või paar peaks kastis saepuru ka vahetama. Hamstripuuriga sai ta edukalt hakkama, mis see siis ära ole :D
Karin1406
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 35
Teemad: 7
Pildid: 5
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deeguplikad Rahmeldis ja Krahmeldis

PostitusPostitas Kessu » 06. juuli 2011, 13:08

Väga uhke elamine deegudel.
Deegud Birgit ja Kessu
Kasutaja avatar
Kessu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 875
Teemad: 5
Pildid: 17
Asukoht: Kuressaare
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deeguplikad Rahmeldis ja Krahmeldis

PostitusPostitas kellyrott » 07. juuli 2011, 20:12

On tõesti vääääga vinge puur :thu:
Kasutaja avatar
kellyrott
Naerata,sest homme on veel hullem...
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 833
Teemad: 15
Pildid: 2
Asukoht: Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Meie deegud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist