Oravapoiss

Vöödilised sõbrakesed meie kodudes

Moderaator: v66dik

Foorumi reeglid
See foorum on mõeldud oma lemmiku(te)st rääkimiseks, mitte hoolduse alase nõu küsimiseks! Iga kasutaja teeb omale teema, kus on juttu tema lemmiku(te)st. Teema pealkiri võiks olla kujul nt. "Kissu rotid", "Foksi küülikud" vms.

Oravapoiss

PostitusPostitas Karl (Teema autor) » 17. november 2010, 22:26

Tere.
Tutvustaks meie pere orava poissi ja räägiks siis tema juurde kuuluvat juttu ka.
Toodud: Mustika keskusest 15.11.2010
Nimi: Archie
Sugu: meessoost
Vanus: viie kuune (kahjuks sünnikuupäeva ei tea)
Iseloom: Väga arglik ja tagasihoidlik

Uude koju saabumine.
Oravapoiss välja lunastatud hakkasime siis koos kodu poole sõitma. Sõit oli nii talle, kui ka mulle väsitav kuna teetööde pärast pidime passima üle tunniaja ummikus. Ummikus olles panin talle puuri natuke süüa ka topsikusse ja üllatuseks tahavaate peeglist nägin, et õigepea oli tal juba midagi hambus.
Koju jõudes panin puuri paika ning asetasin veepudeli puuri külge ja panin ka mineraalkivi talle, süüa panin ka loomulikult. Seejärel hakkasin pappkabist talle maja ehitama, sisustasin selle ajalehe tükkidega.
Juba esimesel õhtul pani tal mul jooksu ja puges klaveri alla. Üllatavalt kiiresti sain ta seal kätte, ning siis panin ta tema uude elamisse. Magama jäädes kuulsin ainult kahel korral tema sabimist. Nii meie esimene õhtu koos mööduski.

Esimene päev.

Hommikul ennem kodust väljumist ei kuulnud midagi ega ka näinud teda.
Lõuna aeg tulin koju ja hakkasin ta pesa sisu vahetama ja eks nüüd võib arvata kes uuesti jalga lasi :rofl:
Seekord mul tema kätte saamisega nii libedalt ei läinud. Foorumist olin ennem natukene lugenud ning neid peeneid taktikaid kõrvataha pannud siis proovisin ikka päris mitut moodi. Kahjuks ei aidanud midagi, peale poole tunnist peituse mängu sain ta siis uuesti puuri.
Õhtul võtsin suuna ehituspoodi, et tuua sealt võrku(2.5m) ja nipukaid (kaablikinnitusi). Vajalik materjal saadud, võtsin suuna kodu poole tagasi.
Mõõte tööd tehtud hakkasin põrandal võrku õigesse suurusesse väänama, seejärel kinnitasin otsa nipukatega ning lõikasin näpitsatega üleliigse osa ära. Üleliigsest osast tegin katuse ning meisterdasin ka redeli teisele korrusele pääsemiseks. Puuri ülemise ja alumise osa kinnitasin omavahel nipukatega. Puuri mõõdud alguses 42cm*58cm*35cm*(kõrgus, laius, pikkus) ja nüüd 142cm*58cm*35cm*. Puuri panin veel korvikese, aga rippuma kohe seda ei pannud. Korvikesse ta kohe omaks ei võtnud.
Ja muidugi suutis ta õhtul veelkord jooksu pistaja muidugi järjekordne suund klaveri alla. Õnneks ei kulunud kaua aega, kui ta oma pesas tagasi oli.
Pisike on ikka sellest keskkonna vahetusest nii hirmul, et puuri tagasi viisin siis ei siblanudki käest minema ja kasutasin võimalust ning proovisin õrnalt sama aegselt pai ka teha näpuotsaga. Muidugi ei taha teda ära ka hirmutada, teadaolevalt nad ikka õrnakese loomuga. Õhtul siis panin talle värsket kurki ja natuke muud nosimist ka veel. Ennem magama minekut kahjuks hääli ei kuulnud. Tundub, et vöödikutele omapärast uudishimu ületab tema puhul väike kartus või hirm :sad: .

Teine päev.

Hommikul ei olnud Archie'st märkigi, loomulikult oli ta oma pesas.
Lõuna aeg koju tulles ei pannudki ta pessa peitu vaid jäi vagaselt ühte kohta istuma. Panin mõned männikäbid talle ja peale veepudeli (millest ta vist joonud pole) panin talle veel kausikesega vett. Enne äraminekut panin korvi rippuvasse asendisse ja jätsin videokaamera teda filmima.
Õhtul koju tulles avastasin, et korvi nöör on läbi näritud ja see on alla kukkunud. Hakkasin siis kaamera filmi vaatama, aga lint oli enne korvi alla kukkumist otsa saanud. Suurt ringi liikumist selle poole tunnikese jooksul mis filmile oli jäänud ta ei teinud.
Lugesin siit kuidas osad foorumi kaaslased on hakkanud enda oravaid harjutama ja mõtlesin, et proovin ka. võtsin paar maiuspala ja Archie ning läksin vannituppa. Sulgesin ukse ning lasin tal vabalt ringi vurada. Söögiga proovisin teda enda poole meelitada, aga ei midagi. Umbes tunnikese möödudes panin ta pessa tagasi. Tundub, et ta liiga hirmul veel ja peaks laskma tal mõnde päevad rahus olla.

Oleksin väga tänulik, kui soostuks soovitusi jagama häbeliku/kartliku orava kohta!

Proovin mõned pildid Archie'st siia sokutada.

Pilt

Pilt

Pilt

Kui pilte näha pole siis kasutage albumi linki.

http://album.ee/user/547295
Mitte suured ei söö väikseid, vaid kiired söövad aeglaseid.
Karl
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 31
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Oravapoiss

PostitusPostitas Jansa » 18. november 2010, 10:38

Tere tulemast vöötoravate sekka! :wink:
Lahe oravapoiss sul! :-D
Nagu aru saan, siis minu oravad polnudki viimased seal Mustika keskuse Zoolanderis. :o Enda poisid sain 14.november sealt.
Igatahes nüüd tean kui vanad minu poisid on. :-)

Kuna meil sarnased oravad (arglikud), siis soovitan oravat söögi ajal silitada. Mina teen puuri ukse lahti kui toas vaiksem on (kolistamist ja kisa nad kardavad veel) ja ootan kunas nad pesast välja tulevad ning siis saan ühte neist silitada. Käe panen aeglaselt puuri ja lasen alguses niisama nuuskida. Paar korda on naksatud ka aga õnneks tasakesi. Puurist välja pole neid veel lasknud. Teen seda alles siis kui nad on siinse elu-oluga harjunud ja iga krabina peale peitu ei poe.

Puuri osas soovitan kindlasti neile saepuru või -graanuleid alla panna. Mul näiteks on saepuru ja maisialuspanu segamini pandud. Okaspuud neile ei soovitata. Vaata teiste puuripilte ja saad sealt häid ideid. :wink: Pesakast võiks (minu arvates vähemalt) selline kinnine olla, kus ainult sissepääsu auk. Nii tal turvalisem seal olla.
Kasutaja avatar
Jansa
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 104
Teemad: 5
Pildid: 9
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Oravapoiss

PostitusPostitas Karl (Teema autor) » 18. november 2010, 13:57

Vabandan kirjavigade pärast mis tekkisid kiirest kirjutamisest.
Parandaks ära valesti märgitud puuri mõõdud.
Õiged mõõdud on 142cm*58cm*35cm*(kõrgus, pikkus, laius).

Archie tänab komplimendi eest ja mina ka :-)

Räägiks Archiest lähemalt.
Kui temaga samas ruumis olla siis ta ei tulegi eriti välja ja kui tuleb siis ripub alumise korruse lae küljes korvi varjus peidus.
Kui ta pesast väljas siis laseb ka end silitada, kätt ka natuke nuusib, aga süüa ei võta näppude vahelt. Mind veel naksatud ei ole, aga täna ehmatas ta mind ikka korralikult, kui puuris asju sättisin ja tema suure vinega pesast vehkat tegi ja tagaseinale klammerdus. Tavaliselt, kui Archie väljas on ja mingit krabinat või lärmi kuskilt kostab siis ta peitu ei jooksegi, aga tardub ja ei liigu enne, kui toas vaikseks jäänud.
Puuris on alusvõre mis ei lase Archie'l selle plastikust alusega kontaktis olla. Kui tahan sinna kraanuleid panna siis peaksin selle võre eemaldama, aga tekib küsimus kas ta sealt läbi ei näri end?
Miks neile okaspuud ei soovitata panna? Loogiliselt võttes peaks ju männioks ka neile sobima.
WC-st/Pissinurgast siis nii palju, et kui olin selle paika pannud siis panin ta tahkemad jäägid sinna ja tundub, et toimib kuna meeldivaks üllatuseks on see, et täna (18.11) nägin tahkemaid jääke seal.
Jansa, kui tihti tegelete nendega? Kas Teie poisid veedavad palju aega oma pesas? Mulle hakkab tunduma, et Archie tahab talveunne jääda.
Teil on päris uhke puuri sisustus :wink:
Pakust maja ehitamine oli ka mul endal mõttes :-)
Viimati muutis Karl 18. november 2010, 20:22, kokku muudetud 1 kord.
Karl
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 31
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Oravapoiss

PostitusPostitas v66dik » 18. november 2010, 14:45

Tervitused Triibu ja Ruudu poolt uuele vöödikule ja vöödikuomanikule foorumis!
Eks see harjutamine võtab aega. Minu omadest on emane ikka veel nii arg, et ei lase ennast paitada. Ja mul on nad olnud juba 2009 aasta juulist. Ilmselt on harjutamise aeg ka natuke halb, sest talv tulekul ja vaja unne suikuda :-) Aga enne seda vaja kõvasti moona varuda. Ja siis võivad nad natuke õelaks ja kurjaks muutuda. Nagu see talv minu isasega juhtus. Muidu jummalast taltasas loomake, aga nüüd on saadetud "asumisele" puuri teisele korrusele. Ei lasknud enam emasel Triibul elada.
Puur on vahva, samasugune kõrgendus tehtud nagu minul :-) Nii on hea ka puuri puhastada: kui ei taha, et nad plehku panevad, siis panen nad ülemisse ossa kinni ja puhastamine tunduvalt kergem.
Mina (õigemini meie: mina, õde, ema, isa vahel harva) tegelen vöödikutega üsna tihti. Kuna puur on suures toas, siis võtavad nad igapäevaelust osa. Kuigi enamus aja on nad puuris, aga alati läheb keegi mööda, räägib nendega, annab pähkli või midagi muud head-paremat. Ja sellega on nad harjunud! Kogu aeg lunivad süüa! Ja õhtul vaatame koos telekat :-D

Edu harjutamisel!
Kasutaja avatar
v66dik
Vöötoravate varakamber
Vöötoravate varakamber
 
Postitused: 247
Teemad: 5
Pildid: 19
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Oravapoiss

PostitusPostitas Jansa » 18. november 2010, 14:50

:-D

Okaspuust allapanu eritab mürgiseid aure. Lähemalt saad sealt lugeda http://www.pisi.ee/viewtopic.php?f=40&t=7339

Korra (või kaks korda) päevas üritan oravatega ikka kontakti luua. Siis kodus vaiksem ja nad julgevad välja tulla :happy: Eks nad on enamuse ajast ikka pesas. Samas ma ei tea mis nad öösel teevad.

See on hea, et Archiel wc-kombed juba selged on. Minu omadega on kuidas kunagi. Vahel lasevad ilusti nurka ja siis leian jälle mujalt junnikesi. Aga eks aega on ka selle kiire asjaga.

Ma ei teagi kas aluspanu on kohustuslik oravatele aga kui mõtlema hakata, siis neile meeldib kaevata ja loodusliku materjali peal on ka tunduvalt parem olla. Olen ise üritanud puuri võimalikult palju looduslike materjalidega sisustada.

Pakust maja on mul internetist tellitud. http://www.semule.ee/narilised/narilised-sistus/puidust-kand-soogikausiga.html Kuigi rohkem on ta neile ikkagi söögimaa eest. All on kaks auku kust nad läbi käivad.
Kasutaja avatar
Jansa
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 104
Teemad: 5
Pildid: 9
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Oravapoiss

PostitusPostitas Karl (Teema autor) » 18. november 2010, 15:53

v66dikule:
Moona vedu ma täheldanud pole, aga unine on ta küll. Õnneks siiani ei ole ka õelust ja kurjust tunda saanud :-)
Puuri lahendus on tõesti hea ning ka odav :-D
Archie elupaik asub ka suures toas ja eks see peaks ka teda natuke seltsivamaks muutma.
Teleka vastu ta siiani huvi pole tundnud. Eks viimasel ajal isegi rohkem foorumis ringi luusinud ja lugenud kogemuste ja muu säärase kohta, kui telekat vaadanud :-D
Juba ootan pikisilmi millal ta ära harjuks, olen lugenud väga toredatest vöödikutest ja loodan, et ka minu oma kasvab tubliks ja seltskondlikuks oravapoisiks :-)

Täname tervituste ja heade soovide eest ning saadame vastu ka! :wink:
Mitte suured ei söö väikseid, vaid kiired söövad aeglaseid.
Karl
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 31
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Oravapoiss

PostitusPostitas Karl (Teema autor) » 18. november 2010, 16:07

Jansa, lugesin selle okaspuu materjali läbi ja sain palju targemaks!
Eks Archie ka vahest ikka mujale laseb, aga vähemalt on leidnud selle õige koha ülese ja nüüd jääb vaid loota, et hakkab seda koguaeg kasutama.
Mingisugust allapanu peab neile ikka vist panema, pidid tahtma omi käike uuristada :-D
Pakust maja kavatsen ise valmis teha, aga ei tea mis puidust seda teha?!


Tänan soovituste ja linkide eest! :-)
Mitte suured ei söö väikseid, vaid kiired söövad aeglaseid.
Karl
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 31
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Oravapoiss

PostitusPostitas Karl (Teema autor) » 20. november 2010, 11:10

Kolmas päev.

Archie on natuke julgemaks läinud ning ka uudishimulikumaks. Päris igal võimalusel pessa ei jookse enam, vaid nüüd juba jälgib natuke tegevust. Tõeline elu hakkas muidugi öösel käima. Sellepärast ta mul siin päeval magaski ja ma mõtlesin, et talveuni :rofl:

Neljas päev.

Hommikul põgusalt kohtusime ja siis ei näinud üksteist terve päeva jooksul :sad:
Aga see eest oli õhtu väga tore. Arvutist kuuldavaid hääli tuli pesast välja uudistama :-) . Peale seda panin ka teleka mängima, minu rõõmuks see ei tundunud teda segavat. Sööki pannes tegin väiksed paid näpuotsaga. Väga meeldis mulle see, et peaaegu terve õhtu oli ta oma pesast väljas ja uudistas vaikselt ringi :-)
WC kombed on Archie'l märgatavalt paranenud, hunnikud aina kasvavad ja kasvavad. Loomulikult kasvavad minu kiitused ka!
Mitte suured ei söö väikseid, vaid kiired söövad aeglaseid.
Karl
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 31
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Oravapoiss

PostitusPostitas nuff » 22. november 2010, 01:08

Teretulemast foorumisse ja tervitused minu kaakide poolt! ;)
Olete väiksele puurile hea lahenduse leidnud. Pesakaste-peitumispaiku võiks rohkem olla. Küllap jõuate sisustada.
See on tõsi, et kaevata meeldib vöödikule väga, seetõttu peaks talle puuri põhja panema midagi, mille alla ta saaks oma seemneid peita.
Parimad oksad oravale puuri sisse on õunapuu ja vaher. Kask on ka hea. Okaspuu ei sobi (vaigu tõttu). Igasugused redelid, köied jms meeldivad vöötidele samuti väga.

Harjumine võtab aega. Varsti sööb juba pihust.
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Oravapoiss

PostitusPostitas Karl (Teema autor) » 22. november 2010, 21:25

Saigi täna käidud lemmikloomapoes nodi toomas :wink:
Soetatud sai paar redelit, heina, graanuleid ning mineraalkivi pallid.
Tänaseks oli ka kasepakust majake niiskuse välja ajanud ja nüüd ongi plaanis hakata paika panema.
Graanuleid sai ainult vähe (10kg.) ostetud, eks peab tooma suurema (40kg.) koti :-D
Rohkem pesakaste peaks ka lähiajal tulema. Kui nüüd hästi läheb siis lähipäevil saab Archie pruudi ka :-)
Tänan innustamast!
Viimati muutis Karl 22. november 2010, 22:20, kokku muudetud 1 kord.
Mitte suured ei söö väikseid, vaid kiired söövad aeglaseid.
Karl
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 31
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Oravapoiss

PostitusPostitas Karl (Teema autor) » 22. november 2010, 22:19

Puuris ümberkorraldused tehtud ja lisasin paar pilti ka.
Pilte saab vaadata siit: http://album.ee/album/547295/50256337
Mitte suured ei söö väikseid, vaid kiired söövad aeglaseid.
Karl
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 31
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Oravapoiss

PostitusPostitas v66dik » 22. november 2010, 22:32

Kasepakust majake on super :-)
Kasutaja avatar
v66dik
Vöötoravate varakamber
Vöötoravate varakamber
 
Postitused: 247
Teemad: 5
Pildid: 19
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Oravapoiss

PostitusPostitas Karl (Teema autor) » 23. november 2010, 09:32

Tänan!
Ei hakka aupaistet endale krahmama, avaldan siis saladuse selle majakese saamisel/valmimisel. Majakesega läks lihtsalt, kõigutasin suvalist pehkinud puud mille otsast valmis pesa alla kukkus :-D See oli nagu BINGO jackpot mis nagu tellimise peale oleks tulnud. Muidugi kontrollisin sisu ka ennem üle, et kellegi kodu pole maha lammutanud. Kui oleks kellegi kodu olnud siis oleks siiani süümekates, kuigi ei valinud seda auguga puud sihilikult selle augu pärast välja.
Pärast pidin õigesse mõõtu vorpida ja oligi majake valmis.
Mitte suured ei söö väikseid, vaid kiired söövad aeglaseid.
Karl
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 31
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Oravapoiss

PostitusPostitas nuff » 24. november 2010, 01:05

See kasepuust pesa on tõesti kena ;)
Kogu puur kohe hoopis teine tera!
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Oravapoiss

PostitusPostitas Karl (Teema autor) » 24. november 2010, 17:01

Suured tänud!
Archie'le ka meeldib :-D

Muuseas täna oli siis see kaua oodatud päev kus Archie mu näppude vahelt õuna proovis :-)
Pärast andsin tüki talle ja söömise aeg silitasin õrnalt.
Mitte suured ei söö väikseid, vaid kiired söövad aeglaseid.
Karl
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 31
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Oravapoiss

PostitusPostitas nuff » 25. november 2010, 20:25

Eks niimoodi te sõpradeks kokku kasvategi ;)
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Oravapoiss

PostitusPostitas Karl (Teema autor) » 25. november 2010, 20:41

Loodan parimat.
Kahjuks ei ole veel Archie'le pruuti saanud, homme lähen käin poes uuesti vaatamas kas pruudike saabunud;)
Mitte suured ei söö väikseid, vaid kiired söövad aeglaseid.
Karl
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 31
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Oravapoiss

PostitusPostitas nuff » 26. november 2010, 19:42

Oravaid peaks enne kokku panemist erldi puurides tutvustama.
Vähemalt igaks juhuks peaks üks tagavarapuur olemas olema, sest kui nad kohe teineteist omaks ei võta, võib asju väga karmiks minna. Seda olen oma oravate pealt näinud, kuidas nad kiskuda võivad - vereni purelesid (hulleimal juhul näritakse kõri läbi - selle kohta lugesin raamatust).
Mõned oravad klapivad teineteisega aga kohe :)
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Oravapoiss

PostitusPostitas Karl (Teema autor) » 26. november 2010, 20:46

See info oli hetkel väga kasulik! Tänan sind väga! Ehk peaks siis algul nad eraldama ülemise ja alumise korruse abil. See tähendaks seda, et Archie tuleks ülesse panna kuna ta oli seal ennem ja muidu emane võib või haarata kuna ta üleval pool teisest. Seda tean kuna kuskilt artiklist lugesin, et vöödikatel peavad pesad olema saml kõrgusel muidu kõrgemal olev elusolend pidi tundma end ülemana/tugevamana/suuremana/võimukamana.
Pesad peks ka vist samasugused tegema:D
Mitte suured ei söö väikseid, vaid kiired söövad aeglaseid.
Karl
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 31
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Oravapoiss

PostitusPostitas HamsterX » 27. november 2010, 15:45

Vahva, et samast pesast vöödikuid siin uudistada saab! ma muretsesin ka seal zoolandia poest avamise kampaania ajal kaks vöödikut. Mul läks ainult nii, et venna tõin hiljem ja miskipärast õde läks kiskuma oma vennaga. Nüüd nad ongi eraldatud. Tegin ainult teise vea ja panin tüdruku teise puuri oma suvel hangitud vöödikupoisiga kokku. Tulemuseks on poisil mitu haava, mis õnneks paranevad. Nüüd ongi see kuri õde eraldatud puuri alumisse ossa. Ehk kõik kolm oravat elavad eraldi. Vend selles poola puuris, nagu Karlil, varasem vöödikupoiss üleval ja õde all pool suuremas puuris.
Mõned küsimused Karlile. Et huvitab, et kui sa tõid sealt mustika keskusest, siis mitu oravat sinna jäi või oli sul viimane sellest 10sest pesakonnast? Et minu arvestuse järgi sai Jansa viimased kaks oravat, et kas seal oli siis tõesti üks veel pesas peidus. Nad panid kaupluses sinna pesaks lõpus mingi suure kännumoodi pesa ja siis ei näinud enam, palju neid seal järgi on.
Siis huvitab veel, et kus sa pruudi saad, on neid seal rohkem?

Siis soovitaksin puuri suhtes näiteks oravaratas asendada 22cm ehk umbes sama suure, aga võrguga ratta vastu. Olen lugenud, ka siin foorumis, et saba võib muidu murtud saada seal, kui traadipulkade vahele jääb. Sellised punast värvi võrguga rattaid on müügil. Painutad veidi ja asendad lihtsalt selle praeguse ratta sealt kinni hoidvate traatide vahelt.
Veel võiks seal teisel korrusel olla kas sammalt, vineeri või muud materjali, mille peal käia, et puhtalt traatide peal seismine pidi jalgadele halvasti mõjuma. Ronida jah võib igat moodi, aga seistes, hüpates lisandub veel keharaskus. Selles suhtes tore, et sa selle traadist aluse eemaldasid sealt puuri põhjast. Mul on sama tüüpi puur, küll veidi suurem ja kõrgem, aga kaalun ka puuri kõrgenduse ehitamist kevadel sama moodi. Tänud piltide eest! :)
Muidu jah, mingeid peidukohti võiks rohkem olla, või peidab oma saaki puuri põhjas alusmaterjali alla. Archiele palju rõõmu uuest kodust!
HamsterX
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 122
Teemad: 3
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn, Õismäe
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 46
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Oravapoiss

PostitusPostitas postituvi » 27. november 2010, 15:53

Samast poest ei tohiks küll mitte mingil juhul osta vastassoost oravat- õde ja venda ühes puuris hoida on ikka ääretu rumalus- suguluspaaritusest ja selle tagajärjel sündinud poegadest on foorumis küllalt juttu. Kui osta pruut juurde, tuleks see kindlasti hankida mõnest teisest poest ja mõlema poe kohta oleks vaja teada kust oravad pärinevad- et ei juhtuks, et sama isik osad oravad ühte, osad teise poodi viis müüki.
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Oravapoiss

PostitusPostitas HamsterX » 27. november 2010, 15:57

Praegu nad alles viiekuused vist. Et mõtlesin neid alguses koos hoida. Aga nüüd on õde suures puuris koos teisest pesakonnast oravapoisiga, küll turvalisuse huvides vineeriga eraldatud. Mustika Zooplaneti pesakond toodi väidetavalt Leedust, et edasine sugulus peaks olema välistatud. Aga õde venda ma jah rohkem kokku ei lase.
HamsterX
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 122
Teemad: 3
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn, Õismäe
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 46
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Oravapoiss

PostitusPostitas samton » 27. november 2010, 17:14

See on Karli oravapoisi teema, nii et paluks teised oravad ja muu OT siit välja jätta ja teemas püsida.
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Oravapoiss

PostitusPostitas Karl (Teema autor) » 27. november 2010, 22:22

Mustika keskusest toodud orav oli viimane.
Kuna siiani selle pruudi otsingu/saamisega suhteliselt suur segadus olnud siis ega ka tänane päev ilma segaduse ja kinota saanud mööduda. Käisime täna pruuti vaatamas Kristiine keskuses (Pet center) ja seal kohapeal oli emane ja isane, pärit pidid olema Eestist. Läks juba ostuks ja siis müüja hakkas emast karpi panema, aga see lipsas minema ja puges kohe kuskile riiulite taha :shock:
Ja ega me ei saanudki järjekordselt Archie'le pruuti :sad:
Vähemalt olid toredad müüjad ja küsisid tel nr ning lubasid helistada kui kätte saavad :-)
Jooksuratta kohapealt siis pidi ka see aitama, kui ümber ratta panna riiet. Kuid uus ratas on arvestatav idee :-)
Alusplaadi jutt väga asjalik, mingi hetk käis endalgi mõte peast läbi, aga ei tea kuidas sain sellise asja unustada?! :ups:
Ta on viimasel ajal nii unine, et ei peida isegi enda saaki :sad: . Kuidagi väga passiivne käitumine on ei tegutse peaaegu, et üldse. Enamus ajast istub oma pesas. Vahepeal juba hakkasin kartma, et äkki mingi haigus vms kallal.
Mitte suured ei söö väikseid, vaid kiired söövad aeglaseid.
Karl
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 31
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Oravapoiss

PostitusPostitas v66dik » 27. november 2010, 22:43

Minu vöödikutel on kaks ratast: üks tavaline ja teine selline võrgu moodi. Triibu jookseb mõlemas rattas, kuid rohkem armastab seda tavalist. Alguses panin sinna tavalise ratta peale spetsiaalse riide (müügil loomapoodides), kuid orav hakkas siis jooksma pea rattast väljas. Ta peab ju nägema kuhu "jookseb" :-) 1,5 aasta jooksul on ta juba 3 tavalist ratast metalli kokkuostu saatnud. Ja senini pole sabaga midagi juhtunud. Joostes hoiab saba üleval, aga ratas peab olema piisavalt suur. Väikese ratta vahele võib saba küll jääda.
Kasutaja avatar
v66dik
Vöötoravate varakamber
Vöötoravate varakamber
 
Postitused: 247
Teemad: 5
Pildid: 19
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Oravapoiss

PostitusPostitas Karl (Teema autor) » 28. november 2010, 11:50

Archie siiani pole ratast kasutanud ja esialgu proovin toidukilega ratta ümbritseda.
Siis näeb ka kuhu jookseb :-D
Täna hommikul helistati poest ja öeldi, et said pruudi kätte.
Kui pruut (arvatavasti nimeks Arabella) ja Archie tutvustatud siis muljetan siin kindlasti :wink:
Mitte suured ei söö väikseid, vaid kiired söövad aeglaseid.
Karl
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 31
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Oravapoiss

PostitusPostitas Karl (Teema autor) » 28. november 2010, 18:51

Pruut on lõpuks kodus, aga juba istub pesas peidus ja pole siiani välja tulnud. Archie panime teisele korrusele elama ja arvatavasti lasen paar päeva neil eraldi olla. Kuigi ei tea kas sellest kasu ka on kuna Archie'l tundub unine aeg olevat.
Mitte suured ei söö väikseid, vaid kiired söövad aeglaseid.
Karl
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 31
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Oravapoiss

PostitusPostitas HamsterX » 28. november 2010, 21:12

Tore, et su orav seltsilise sai. Loodetavasti kohanevad üksteisega kiiresti. Arabellast oleks ka tore pilte näha :)
Toidukile lõhub vast ära ja siis võib mõne tüki alla neelata.
HamsterX
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 122
Teemad: 3
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn, Õismäe
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 46
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Oravapoiss

PostitusPostitas Karl (Teema autor) » 28. november 2010, 21:43

Kui ta pesast välja poeb siis tulevad pildid ka :wink:
Eks see kiletüki allaneelamisoht on suht reaalne.
Hetkel võtsin ratta välja üldse.
Mitte suured ei söö väikseid, vaid kiired söövad aeglaseid.
Karl
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 31
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Oravapoiss

PostitusPostitas nuff » 30. november 2010, 01:13

Tore, et vöödilise daami majja tõid :)
Huvitav oleks teada, mis nipiga müüjad selle jooksiku kätte said?

Soovitan vahetada puurides pissist aluspanu, et oravad tunneks teise lõhna. Nii harjuvad paremini. Kui sa nad kokku lased, siis oleks vast õige neid mitu tundi jälgida. Igaks juhuks võid võtta ligi ühe veepritsi (on olemas sellised pumbaga pudelid). See on vajalik juhuks, kui oravad purelema lähevad - sellega saad neid veega läbi puuri "tulistades" lahutada. Teisiti neid lahku ei aja. Ja loomulikult kohe eraldi puuridesse tagasi panna. Mõne oravad tutvuvad mitu kuud. Kevadel muutuvad leebeks. Siis aga tuleb siutsumise (emase paarituslaul) aeg, kus oleks soovitav emane isasest jälle eraldada, et liiga vara poegi ei tuleks (emane on küll suguküps, kuid pesakonna jaoks siiski noor veel).

Jääme ootama ja pöialt hoidma, et teil seal klappima hakkaks :)
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Meie vöötoravad

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline