Tuhkrukasvatajad ning -müüjad

Tõhulised pajatused

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Tuhkrukasvatajad ning -müüjad

PostitusPostitas väike kuradike (Teema autor) » 26. juuni 2012, 19:17

Tegin teema, kuna kasvatajaid ja müüjaid tuleb järjest juurde.

Siia võiks teha postitused nii eetiliste kui ka ebaeetiliste kasvatajate ja müüjate kohta, et Pisi foorumi kasutajatel oleks võimalik leida ühest teemast info, mis hetkel on foorumis laiali.

Postitusse võiks lisada kasvataja-müüja nime, selgituse tema/enda kohta (ETL-is regatud kasvatajad võiks siia oma tutvustuse ise lisada), ja siis kui räägime ebaeetilistest kasvatajatest, siis põhjenduse, miks neilt ostmist võiks boikoteerida.

Samuti võivad loomaomanikud lisada oma kogemusi mõne kasvataja või müüjaga, nii positiivseid kui negatiivseid. Nii saavad potensiaalsed uued omanikud ehk parema ülevaate kellelt looma soetada. Kaebuste teema see muidugi ei ole, need võiks kasvatajaga üritada enne privaatselt lahendada :-)
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: tuhkrukasvatajad ning -müüjad

PostitusPostitas väike kuradike (Teema autor) » 26. juuni 2012, 19:40

Teen ise otsa lahti:

Lao Linnujaam müüb tuhkruid küll odavalt, aga nad ei ole ka päris kasvatajad. Minu pätid on neilt ostetud.

See on nüüd küll 5a tagune info, kuid pildi järgi tundub siiamaani nende pihta käiv.

Tuhkrud elavad neil õues, metallpuuris. Aluspanuks on neil hein, ja väljaheited lastakse läbi puuri metallvõrepõranda maha. Potile nad ei ole treenitud.
Ka ei ole nad ilmselt kiibitud ja vaktsineeritud - mina pidin kõik ise tegema.
Varem vähemalt ei pööranud nad väga tähelepanu kutsikate inimestega sotsialiseerimisele, minu omad hirmsasti ei hammustanud, ja hammustamiskombe sai neist suht kiiresti välja, aga ikkagi teistmoodi kui kasvatajalt võttes.

Vanasti oli neil korrektse toitmisega ka probleeme, ei tea kas nad on nüüd ennast rohkem harinud tuhkrule sobiliku toidu osas.
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrukasvatajad ning -müüjad

PostitusPostitas Axxu » 26. november 2012, 20:30

Tahaksin veel infot tuhkrukasvatajate kohta. Et siis kas keegi teab kelle käest soetada tuhkur. Endal veel pole aga plaan on kevadel võtta, siis ma tean kellega yhendust võtta ja kindlasti mitte loomapoest ei tahaks. :D:P
Axxu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 22
Teemad: 2
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrukasvatajad ning -müüjad

PostitusPostitas Johhike » 26. november 2012, 20:49

Uuri Eesti Tuhkrute Liidu kodulehelt. :)
Mõmmikud Eddie ja Ferrero
Kasutaja avatar
Johhike
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 619
Teemad: 8
Pildid: 9
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrukasvatajad ning -müüjad

PostitusPostitas Heleri » 28. november 2012, 10:05

Kuna kasvatajaid on palju ( ETL-is on registreeritud praegu 6, kui ma nüüd kedagi ära ei unustanud), lisaks on need, kes ei ole regsitreeritud, siis kergem on kasvatajat valida, kui tulevane tuhkruomanik teab, millist tuhkrut ta omale tahab. Igal kasvatajal on omad suunad ja omad eesmärgid, mis suunas tasapisi aasta aastalt liigutakse. Kes tegeleb tumedatega (neid kasvatajaid on päris mitmeid), kes tegeleb pastelsetega (vist olen üksiküritaja sellel alal :), kellel on väiksemad, kellel suuremad tuhkrud.
Praegu on hea aeg teha taustauuringuid, kuna kutsikad sünnivad alles kevadel. Ma soovitan kirjutada erinevatele kasvatajatele, küsida palju küsimusi ja siis teha oma valik, alati on võimalik tuhkruid ka vaatama minna, tutuvuda kas siis ühe või mõlema tulevase vanemaga. Kuna tehakse ka välispaaritusi, siis loomulikult ei ole kõikidel kasvatajatel kõikide pesakondade puhul isast kohapeal näidata.
KÕige olulisem on siiski enne enda jaoks välja mõelda, mis on määrav. Kas on oluline värvus või hind, välimus jne. Kas tuhkur läheb lastega perre, peaks olema seetõttu võimalikult leebe ja mänguhimuline ja pigem rahulik, või sobib ka üliaktiivne isepäine tarkpea, kellelga on põnev koos elada, kuid vb ei ole väga suur lastesõber. Tuhkrud on väga erinevad. Samuti on ka ühe kasvataja 2 ühel ajal sündinud pesakonda väga erinevad.

Lisan siia juurde, et Friendly Ferret ei tegele alates järgmisest aastast tuhkrute kasvatamisega enam.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist