Sugupuuga ja sugupuuta tuhkrud

Tõhulised pajatused

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Sugupuuga ja sugupuuta tuhkrud

PostitusPostitas Ailen (Teema autor) » 18. oktoober 2012, 21:28

Okei, teine kord võiks kirjutada ikka, sest mina olen paljudele inimestele ära keelanud sugupuuta tuhkrukutsikate vaatamise, kes on minu poole pöördunud abipalvega.


Pinto: Eraldatud Müügikuulutuste teemast.
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Müügikuulutused ja kahtlase väärtusega info

PostitusPostitas Marilin » 18. oktoober 2012, 23:11

Sugupuu sugupuuks, aga ma ei saa aru, miks on vaja seda koguaeg nii kõvasti üles pushida ja ülistada. Lõppude lõpuks teevad inimesed ise oma valikud, kust nad endale looma võtavad.
Ja miks ei või olla sugupuuta kutsikad sama hinnaga mis sugupuuga? Tean nii paarigi pesakonda, kus kutsikad olid korralikult vaktsineeritud, kiibitud, nendega oli tegeletud ja tehtud täpselt samamoodi suur eeltöö enne uude koju minekut. Hinna kujundab siis ainult see sugupuu?
Jah ma saan aru.. et kui sul on sugupuuga loom, on sul suurem kindlus, et ei ole tehtud suguluspaaritusi ja ei saa endale haiget looma jms iganes.
On ka siin nn sugupuuga loomadel haiguseid olnud ja ära surnud.
Mu arust on see juba nõme, kuidas siin foorumis on minujaoks jätnud see sugupuu jutt täielikult sellise mulje, et kui sul ei ole loomal sugupuud, siis on ta täiesti alaväärne loom ja ei kõlba mitte kuskile.

Ja et keegi ming maha laitma ei hakkaks, siis EI ma ei kritiseeri kasvatajate tublit tööd ja vaeva. Ja muidugi alati soovitan ka ise kõigil võtta kutsikas kasvataja käest.
Aga kindlasti ei arva ma, et ka teisi peaks hakkama mahategema ja laimama, veel enam, kui kutsikatel on kõik vajalikud protseduurid tehtud.
Kasutaja avatar
Marilin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1915
Teemad: 28
Pildid: 18
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Müügikuulutused ja kahtlase väärtusega info

PostitusPostitas Ailen (Teema autor) » 19. oktoober 2012, 06:53

See suht sama teema kas võtta tõutunnistusega bernhardiin või ilma. Ma ei maksaks ever 1500€ ilma TT berna eest.

OT: Aga miks suguluspaaritus on paha? Et kui sugupuus on suguluspaaritus, et siis on loom kohe halvem? Jah, vend-õde on tõesti natuke üle mõistuse, aga kuskile natuke kaugemas sugupuus on minuarust väga vastu võetav. Nii mõnigi kasvataja on spetsialiseerunud inbreedingule ja ei ole sugugi mingi millerdaja ja mõttetu kasvataja. Kasvõi meie 2013 aasta talvise näituse kohtunikul, Jone Smilgeviciutel, on olnud nii mõnigi inbreedingu pesa. Peab tõdema, et ilusad tuhkrud tulid inbreedingu tulemusel ja ma võin väita, et Jone on üks väga kogenud ja hea mainega tuhkrukasvataja. Minu arust võiks pisut volüümi maha võtta suguluspaarituste mahategemisel. Õige inbreedingu tulemusena võib saada vägagi häid tuhkrukutsikaid.
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Müügikuulutused ja kahtlase väärtusega info

PostitusPostitas Lyysu » 19. oktoober 2012, 10:46

Ailen nüüd sa räägid endale vastu veidi?? Alguses väidad, et sugupuuta loom on mõtetu ja viimasest tekstist võib välja lugeda, et pooldad ka??
Mul on kaks poissi kodus, kellest üks on poetuhkur ja teine on Hollandist, ilmselt kui uurida viitsiksin siis oleks ka sugupuu olemas, aga ma ei viitsi sellise asjaga jaurata, aga sinust jääb mulje, et ilma sugupuuta looma sa ei taha nähagi ja sellised on mõtetud krantsid.
Ja see, kas sina maksaks ilma sugupuuta tuhkru eest nii palju kui küsitud või mitte ei huvita enamust siin... Inimene teeb ise oma valikud, nagu ees juba öeldi. Ja pole ilma sugupuuta tuhkrul mitte midagi viga.
Roby ja Sid
Kasutaja avatar
Lyysu
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 336
Teemad: 4
Pildid: 0
Asukoht: Norra Kirkenes
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Müügikuulutused ja kahtlase väärtusega info

PostitusPostitas Ailen (Teema autor) » 19. oktoober 2012, 11:06

Ma pole rääkinud, et sugupuuta loom on mõttetu. Inimesed, kes on minu käest nõu küsinud seoses tuhkru ostuga, siis olen ma alati rääkinud, et kindlam viis on osta kasvataja käest, kes on kogenud ning ei tee mõttetuid raha pärast paaritusi. Ilmselgelt, et kasvataja, kes ei tee raha pärast vaid läheneb asjale hingega ning iga tema paaritusel on mingisugune point, süveneb tuhkru sugupuusse ja mingil määral ka geneetikasse. Vaevalt, et inimene, kelle eesmärk on niisama nunnusid tuhkruid teha, et saada raha ja osta pärast endale 200€ maksvad saapad selle kutsika raha eest, süveneb pesakonda ja teeb selle eesmärgiga, et kasvandikud tuleksid hea välimikuga ning sugupuuga.

Ometigi, kui inimesi ei huvitaks see sugupuu ja kui see oleks jumala pointless asi, siis mitte keegi ei aretaks tuhkruid ning ei raiskaks Venemaalt, Ungarist jms tuhkrute toomisele tuhandeid eurosid ja siis ei tuleks oma emast paaritama Itaaliast Eestisse.

Kahjuks või õnneks minu tuhkrumaailmas silmaring aina enam laieneb ja üha rohkem ma saan aru, kui paljud inimesed aretavad tuhkruid raha pärast. Ja mina, isiklikult, ei tahaks selliseid inimesi rahaliselt toetada...

Aga see on täpselt samasugune teema, kes pooldab krantse ja kes tõukoeri...

Minu inbreedingu jutt oli eekõige suunatud selle, et õige inbreedingu tulemusena saab ka väga hea tervisega tuhkruid ning suurepärase välimikuga. Suurem osa inimesi, kes ei süvene nii väga tuhkru aretusse ja geneetikasse ei saa inbreedingu pointist aru ja ma ei näe väga mõtet seda teemat siin lahata.
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sugupuuga ja sugupuuta tuhkrud

PostitusPostitas Sandra » 19. oktoober 2012, 13:17

Inbreeding ei puutu üldse teemasse praegu minuarust. Pealegi on ka väga kogenud kasvatajaid olnud, kes sellega valusalt ämbrisse on astunud, jah on saadud ilusaid loomi sealt, aga mis hinnaga... Tihti ongi see tulnud tervise arvelt või siis teine võimalus, et pesakonnas on paar väga head isendit ja teised alla igasuguse arvestuse (ma ei räägi lihtsalt n-ö pealiskaudsest näitusevälimusest), kuid paraku on ka nemad elavad hinged ja ka neile tuleb kodu leida...

Teine asi, mis silma häirib nende "sugupuuta" loomade maha tegemise juures on see, et eeldatakse kohe, et nendega pole vaeva nähtud. See, kui kutsikal pole ette näidata ETL templiga paberit ei tähenda kohe, et ta ilma sugupuuta on või et tema kasvataja pole aretustööd teinud, kõik inimesed lihtsalt ei pea vajalikuks ETL-i astuda ja see on nende valik, ega nad selle pärast kehvemad ei pruugi olla.

OT vb natuke aga minuarust ei ole kuidagi omavahel võrreldavad tõutunnistusega koerad ja tuhkrud, kellel sugupuul lihtsalt ETL-i tempel... Need ikka hoopis erinevad asjad.
Tuhkrukasvatus Quicksilver http://quicksilverferretry.weebly.com
Kasutaja avatar
Sandra
Quicksilver
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 630
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn/Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sugupuuga ja sugupuuta tuhkrud

PostitusPostitas Ailen (Teema autor) » 19. oktoober 2012, 13:41

Mina antud juhul ei pea silmas ainult ETL'i sugupuid. Ma pean silmas neid, kes on täiesti suvakad nö aretajad, kes ei tea põhimõtteliselt mitte midagi tuhkrute aretusest ja ostavad endale hunnik emaseid kokku ning toodavad meeletutes kogustes tuhkrukutsikaid.

Inbreedingust hakkasin mina rääkima sellepärast, et mulle jäi mulje, et Marilin tegi maha inbreedingu. Ja muidugi saab ka alla igasuguse arvestuse välimusega kutsikaid ka nö normaalses paarituses. Õige inbreedingu juures saab ka väga normaalse tervisega ja välimusega kutsikaid.
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sugupuuga ja sugupuuta tuhkrud

PostitusPostitas Marilin » 19. oktoober 2012, 13:48

Ei teinud maha, ma tõin selle lihtsalt näiteks. Sest siin foorumis on see just peamiseks põhjuseks toodud, miks on hea, kui sa näed oma looma sugupuud.
Jah, ma pooldan seda, kui tehakse sugluspaaritust, kui seda teeb inimene, kes TEAB , MIKS ta seda teeb. Aga see läheb juba teemast mööda.
Kasutaja avatar
Marilin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1915
Teemad: 28
Pildid: 18
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sugupuuga ja sugupuuta tuhkrud

PostitusPostitas Loomahull » 19. oktoober 2012, 18:10

Ma küll ei taha teemat väga torkida, tuhkrutest ma ei tea midagi ning ma olen täiestie erapooletu siin, kuid fakt on ka see, et vahe on lihtsalt ilma tunnistuseta/paberiteta jne kutsikate/kassipoegade/rottide/misiganes loomadega ning nn milleritel, kes teevad pesakond pesakonna järel.
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sugupuuga ja sugupuuta tuhkrud

PostitusPostitas Ailen (Teema autor) » 19. oktoober 2012, 18:28

Või kui ei tee pesakond pesakonna järel, siis toovad illegaalselt kutsikaid sisse ja müüvad neid väljamõeldud sugupuudega. Ja kolmas klassifikatsioon on need inimesed, kes arvavad, et igal emasel peab olema vähemalt 1 pesakond.

Marilin kirjutas:Ei teinud maha, ma tõin selle lihtsalt näiteks. Sest siin foorumis on see just peamiseks põhjuseks toodud, miks on hea, kui sa näed oma looma sugupuud.

Jah, ja sellepärast enamus arvavadki, et inbreeding(suguluspaaritus) on paha asi ja et sellega tegelevad kasvatajad on nõmedad ja nendelt ei tohi jumala eest osta kutsikat. :bang:
Viimati muutis Ailen 19. oktoober 2012, 18:33, kokku muudetud 1 kord.
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sugupuuga ja sugupuuta tuhkrud

PostitusPostitas triinabelle » 19. oktoober 2012, 18:33

Mulle isiklikult tundub, et seoses suguluspaaritusega näeme me kõik siin kõigepealt vaimusilmas Rakvere tädi ja jõuetus selles osas midagi ette võtta takistab meid asjasse põhjalikumalt süüvimast.
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sugupuuga ja sugupuuta tuhkrud

PostitusPostitas Ailen (Teema autor) » 19. oktoober 2012, 18:37

Ei üldista, mina ei tea mingisugust Rakvere tädi. Mina pidasin eelkõige silmas teatuid kasvatajaid, kes on teinud mitmeid suguluspaaritusi ja kellel on olnud väga hea välimikuga ja tervisega kutsikad.
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sugupuuga ja sugupuuta tuhkrud

PostitusPostitas Pootsman » 23. oktoober 2012, 11:33

Ailen kirjutas:Okei,..., sest mina olen paljudele inimestele ära keelanud sugupuuta tuhkrukutsikate vaatamise, kes on minu poole pöördunud abipalvega.

Ailen kirjutas:Või.., siis toovad illegaalselt kutsikaid sisse ja müüvad neid väljamõeldud sugupuudega.

Kuidas siis vahet teha, õige sugupuu versus vale sugupuu? Esteks, ära keelata vaatamise, aga siis selgub et ikka on liba-sugupuid ka, kuidas selle keelamisega siis jääb?
Üldiselt kehtib ka kirjutamata eetikareegel, et huviline, kes küsib siit-sealt nõu kuidas teha õigeid valikuid, oleks ettevaatlik kasvatajaga, kes teisi (konkurente?) ilma pikema jututa maha teeb.
Pootsman
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 30
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Sugupuuga ja sugupuuta tuhkrud

PostitusPostitas Marilin » 23. oktoober 2012, 21:04

Ailen kirjutas:Või kui ei tee pesakond pesakonna järel, siis toovad illegaalselt kutsikaid sisse ja müüvad neid väljamõeldud sugupuudega. Ja kolmas klassifikatsioon on need inimesed, kes arvavad, et igal emasel peab olema vähemalt 1 pesakond.

Marilin kirjutas:Ei teinud maha, ma tõin selle lihtsalt näiteks. Sest siin foorumis on see just peamiseks põhjuseks toodud, miks on hea, kui sa näed oma looma sugupuud.

Jah, ja sellepärast enamus arvavadki, et inbreeding(suguluspaaritus) on paha asi ja et sellega tegelevad kasvatajad on nõmedad ja nendelt ei tohi jumala eest osta kutsikat. :bang:


Millejaoks nüüd nii süviti hakata võtma selle suguluspaarituse teemal? Ainult sellepärast, et millegi kallal nokkida oleks? Siin foorumis on suguluspaaritus pigem tähendanud seda, kui on paaritatud õde + venda..või kedagi muud lähipõlvkonnas. Ja usun, et ka paljude tavainimeste jaoks tähendab see seda, kes ei ole selle aretuseteemaga kursis. Ja mina näiteks ei teagi Eesti kasvatajatest hetkel kedagi, kes oleks teadlikult teinud suguluspaarituse. Ja kui see kellelgi on kavas. Siis lasku aga käia, kui ta teab, miks ta seda teeb ja miks see vajalik on. Ausalt, mul ei ole midagi sellevastu, kui sellega tegelevad asjatundjad.
Ja nagu sa ise kirjutasid..
Ailen kirjutas:Suurem osa inimesi, kes ei süvene nii väga tuhkru aretusse ja geneetikasse ei saa inbreedingu pointist aru ja ma ei näe väga mõtet seda teemat siin lahata.

Teema võtsin üleüldse selletõttu ülesse, kuna näen palju materdamist ja üleolevat suhtumist teiste tuhkrukuulutuste suunas, kui ei ole sugupuud ja puudub ETL´i registreerimistunnistus jms.
Kasutaja avatar
Marilin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1915
Teemad: 28
Pildid: 18
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sugupuuga ja sugupuuta tuhkrud

PostitusPostitas krokudill » 23. oktoober 2012, 23:31

No ma ei tea, mu tuhkur on ilma sugupuuta ja ilma ETL'i paberiteta ja kes teab äkki isegi ta iidsed esivanemad olid õde ja vend, ta on ikka sama nunnu kui kõik teised tuhkrud. Suht suva ju (lemmiku seisukohast) kas tal on mingid paberid või ei. Mulle tundub et need paberid ja tunnistused on lihtsalt omanikule uhkustamiseks et tema loom on parem vms. Muidugi see ostmisel mingil määral kindlustab et loomakesega on kõik OK, kuid samas igal pool on erandeid. Ja kas üldse on võimalik teha mingit statistikat ja leida reaalseid põhjuseid miks peaks sugupuuta ja muude paberiteta kutsikaid vältima?
Kasutaja avatar
krokudill
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 121
Teemad: 6
Pildid: 0
Asukoht: Jõgevamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sugupuuga ja sugupuuta tuhkrud

PostitusPostitas Marilin » 24. oktoober 2012, 16:09

Heh, nii karmilt ka vist asja ei saa võtta. Minul mõlemad tuhkrud "paberitega" ja kindlasti ei ole nad uhkustamiseks. Aga kuidas kellelegi, eksole.
Kasutaja avatar
Marilin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1915
Teemad: 28
Pildid: 18
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sugupuuga ja sugupuuta tuhkrud

PostitusPostitas Liisukas » 24. oktoober 2012, 19:27

Minul on kodus nii sugupuuga kui ka ilma loom. Minu jaoks on nad mõlemad ühtemoodi lemmikud ja armsad. Saan ka aru, et sugupuu olemasolu on hea, kuid ka ilma sugupuuta tuhkru puhul pole kunagi kaasas ''garantiisid'' ei tema tervise, ega geneetika osas. Usun, et sugupuu ei ole mingi uhkustamise asi.
Eks igale inimesele jääb õigus valida, kus kohast ja kas paberitega või ilma tuhkur koju võetakse ;) .
''Võimatu on olla masenduses kui sul on tuhkur'' :)
Ferrily & Kismet'i blogi
Kasutaja avatar
Liisukas
Pisi fotograaf 2013
Pisi fotograaf 2013
 
Postitused: 864
Teemad: 8
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn, Kakumäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sugupuuga ja sugupuuta tuhkrud

PostitusPostitas Ailen (Teema autor) » 26. oktoober 2012, 11:36

Mõtlesin pikka aega, kuidas võtta kokku oma arvamus(!) ilma selleta, et ma kellegi tundeid riivaks.

Pootsman kirjutas:Kuidas siis vahet teha, õige sugupuu versus vale sugupuu? Esteks, ära keelata vaatamise, aga siis selgub et ikka on liba-sugupuid ka, kuidas selle keelamisega siis jääb?
Üldiselt kehtib ka kirjutamata eetikareegel, et huviline, kes küsib siit-sealt nõu kuidas teha õigeid valikuid, oleks ettevaatlik kasvatajaga, kes teisi (konkurente?) ilma pikema jututa maha teeb.


Võtta ühendust Eesti Tuhkrute Liiduga, seal antud hetkel keegi ei harrasta võlts sugupuude tegemist. Kui inimene valis välja endale kasvataja, kes ei ole ühegi tuhkrutega seotud klubi liige(Silver Ferret, ETL), siis võiks enne kontakteeruda eesti tuhkrute liiduga, sest üldjoontes nad teavad liba sugupuude tegijaid. Või siis tuleb appi vana hea google! Üldiselt mingil määral peaks sealt leidma tuhkrute nimesid.
Kui see, maha tegemise jutt käis minu pihta, siis ma pole siiani kordagi teinud avalikult maha kasvatajaid ja inimesele, kes ei jaga tuhkrunduses väga midagi, ei hakka ma rääkima, et mis kasvataja mulle meeldib ja mis kasvataja mulle ei meeldi. Siiani olen ma absoluutselt alati saatnud kõikide kasvatajate kontaktid, kellel on olnud antud hetkel kutsikaid. Vaatamata sellele, kui head suhted mul selle kasvatajaga on. Ma pean tõdema, et ma tean inimesi, kes teevad teisi kasvatajaid maha, kui nende juurde tuleb kutsikaostja, aga see loodetavasti jääb tolle kasvataja südamele kripeldama.

krokudill kirjutas: Mulle tundub et need paberid ja tunnistused on lihtsalt omanikule uhkustamiseks et tema loom on parem vms.


Kindlasti ei ole sugupuu uhkustamiseks. Miks just mina võtsin sugupuuga tuhkru endale? Esiteks sellepärast, et minu jaoks on väga tähtis see, et mul on olemas tugiisik(antud juhul kasvataja), kelle poole ma saan absoluutselt iga kell pöörduda täiesti random küsimusega seoses oma tuhkru käitumisega või tervisega. Teiseks, kui mul isegi kunagi tekib mingisugune probleem, kus ma pean leidma ajutise kodu oma loomadele, siis üldjoontes osutab kasvataja alati abi. Lõpp kokkuvõttes, kui inimene tahab tegeleda aretusega ja saada endale mingisugune üleeuroopaline maine, siis paaritades sugupuuta loomi on see pea võimatu. Lisaks ma tean kasvatajaid, kes ei müü oma kutsikaid aretusse inimesele, kellel pole ees sugupuuga loomi. Ometigi vaatamata sellele, et sugupuuga loomad on kallimad, leiavad nad endale palju kiiremini kodud, kui sugupuuta loomad.

Inbreedingust. Ma võin avalikult teatada, et ma olen inbreedingu poolt, seda sel juhul, kui selle protsent pesakonnas on väga väike, max 10%. Üldjoontes ei tee inbreedingut kasvatajad, kes ei oma pikaealist kogemust tuhkrute vallas. Tavaliselt väga vähesed lähevad inbreedingute pesakondadest edasi aretusse, tihti peale on need pesad kasvataja kogemuse rikastamiseks. Jah, kui kasvataja hakkab lahmima igasuguseid kokku ja enda arust teeb profesionaalset inbreedingut, siis on see juba normidest väljas ja see on juba teine teema. Kuid normide piires inbreeding on väga OK. Ja ma rõhutan, et inbreeding on jah omamoodi aretuse teema, kuid sellega kaasnevad omad riskid ning tavaliselt tavainimene seda ei tee. Normaalne paaritus, st mitte inbreeding, võib tuua ka omi probleeme, kuid nende probleemide reaalsus on palju väiksem, kui on inbreedingul.

Kokkuvõttes, mul pole mingit viha sugupuuta tuhkrute vastu, ma ei vaata neid üleoleva pilguga ning suhtun nendesse täpselt samamoodi nagu sugupuuga loomadesse kui ma neid katsun või tegelen. Ferrily ja Kismeti teemas ma olen maininud, et Ferru on mulle väga südame lähedane, vaatamata sellele, et tal puudub sugupuu. Lihtsalt endale ma ei võtaks sugupuuta looma ja inimestele, kes tulevad minult nõu küsima, põhjendan ma alati selle ära. Inimene teeb ise valiku, kui tähtis on talle pidev olemasolev kontakt kasvatajaga ja sugupuu.
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sugupuuga ja sugupuuta tuhkrud

PostitusPostitas väike kuradike » 05. november 2012, 23:06

Kõigepealt ütlen, et igal inimesel on õigus oma arvamusele sugupuu olemasolu kohta. Kes vaatab ainult kasvatajatuhkruid ja kelle jaoks see oluline ei ole. Kindlasti on sugupuuga looma võtmisel palju eeliseid, millest osa Ailen on ka välja toonud. Samas, ei saa suhtuda üleolevalt paberiteta tuhkrutesse ja nende omanikesse. Ja peame ka aru saama, et väga paljude jaoks on tuhkur lihtsalt lemmikloom. Keskmine inimene, kes tuhkrut võtta tahab vaatab pigem, kas see loom on "nunnu", ning paberid ja sugupuu on nende jaoks ebaolulised.
Meie, kui teadjamate inimeste ülesanne on osata selgitada ilma liigsete emotsioonideta ja läbi mõeldult oma seisukohti ning suunata tuhkruvõtjaid vastutustundlike kasvatajate poole (ETLi liikmed või mitte). Samas, olukord (sarnane sellele siin), kus materdatakse loomi ja müüjat ainult selle pärast et tal ei ole pabereid, on vastuvõetamatu ja toob alla nii tuhkruomanike, kasvatajate kui ka ETLi mainet. Enne võiks sellisel juhul teha eeltöö, ja uurida selle pesakonna kohta infot. Sest antud juhul, nagu ma aru sain, oli tegemist ka ETLi liikmega, kes lihtsalt ei postitanud infot paberite olemasolu kohta kuulutusse. Kas see on absoluutselt vajalik? Mina leian et ei ole. Paberite olemasolu ei tähenda keskmisele tuhkruvõtjale midagi. Ja kelle jaoks see on oluline, teab seda ka müüjalt küsida.

Ailen iseenesest ei ole midagi vääriti teinud. Aga ma tõesti soovitaksin sulle natuke mõelda enne kui "saada" nuppu vajutad. Mõtle selle peale, kuidas sinu kirjutatud tekst teistele tunduda võiks, ja kas sa ikka tahad päris nii öelda nagu esimese hooga kirjutatud sai :) Oleme ikka tolerantsed, nii siin foorumis, kui ka väljaspool foorumit.

Muide, minu kuldses keskeas tuhkrud on kogu elu paberiteta elanud. Ka ei ole mul mingit aimu nende sugupuu osas. Aga ma armastan neid ikka sama palju :happy:
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sugupuuga ja sugupuuta tuhkrud

PostitusPostitas wunderbar » 07. november 2013, 19:04

Minul on nö sugupuuta tuhkrukutsikas.. kellega jah algul oli vb sessuhtes raskem et kõrvas olid üürilised ning kõik vaktsiinid, kommete õpetamised jm pidin ise tegema. WCkoolitus oli kõige keerulisem! Nüüd on aga see tuhkur nii armas ja sõbralik loom, et ma üldse ei kahetse sugupuu puudumist! Isegi raseduse ajal ei rünnanud mind nagu hoiatati.. (rinnapiimalõhn) Ning minu nüüdseks 10 kuuse pisitüdruku väntsutamised kannatab ka kõik ilusasti ära.
Kasutaja avatar
wunderbar
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 43
Teemad: 4
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sugupuuga ja sugupuuta tuhkrud

PostitusPostitas Tuhka » 20. november 2013, 06:13

Eks ta ole jah,kes,mida hindab..minagi võtsin
omale sugupuuta tuhkru Tuhka..kes super armas
terve pere lemmik,kuid jah tema meil allergik..ei
kannata ehituspoe pelleteid,vaid ainult loomapoodide
Ökoloogilisi allergeenivabasid kraanuleid..ja ainus
toit mida talub on Totally Ferret..ma ei kujuta ette,mis
siis saab,kui seda müügil enam poleks.Kõigi teiste
toitudega lähevad kõrvad hulluks..mustalaigulisteks..
Ja nuh eks ta selline õrnakesem ole,kuid nagu mainisin,siis
väga kallis.Võtsime ka teise tuhkru Toddi,kuid jah kahjuks
Lõi temas välja agressiivsus lapse vastu..et siis mõtlesid ja
Mõtlesid,et miks see nii..et jah on tulnud sugupuuta tuhkrutega
ootamatuid üllatusi ning pole kuskilt küsida,millest ser
võib olla.Sugupuuga tuhkrutel on teada suguvõsas esinenud
haigusi,iseloomu eripärasi jms..ja mis nagu siin eelnevalt
mainitud,siis on sul olemas tugiisik.Et mina enam ei
julge riskida sugupuuta tuhkru võtmisega..lihtsalt ei
taha enam selliseid ootamatusi.Muidugi tuleb neid ka sugupuuga
pesakonnas kutsikatega ette,kuid siiski palju vähem,sest siis sa enamjaolt kursis,
Kelle sa võtad..kuna on teada millised vanemad on,millised
eelnevad pesakonnad on olnud,terviserikkeid,mis on olnud jms.
Et ei taha enam millegagi riskida..lihtsalt oma kogemuste
põhjal..ja see puht minu mõte endale kutsika soetamise suhtes,
mitte ma ei sunni teisigi nii mõtlema..tuhkrud lihtsalt nii südames
Mul ja ootamatud negatiivsed üllatused väga väga nukraks teevad.
Ja kuna endal palju muret olnud pisikeste karvapallidega,siis
Seetõttu see otsus ;-)
Kasutaja avatar
Tuhka
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 113
Teemad: 9
Asukoht: Kiisa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 4 külalist