Kust tuli teil mõte võtta tuhkur

Tõhulised pajatused

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Re: Kust tuli teil mõte võtta tuhkur

PostitusPostitas anery » 23. märts 2010, 09:54

Ammu oli soov võtta koduloom. Lugesin tuhkrute kohta ajakirjast Kodu ja aed või Kodukiri (ei mäleta täpselt), sealt sain tuhkruliidu kodulehe, sealt pisi.ee. Mitu mitu mitu nädalat uurisin ja nii see otsus tuli. Ja see kevad-suvi peaks lisanduma meie perre väike uus liige :) :rofl:
Kasutaja avatar
anery
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 100
Teemad: 2
Pildid: 15
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kust tuli teil mõte võtta tuhkur

PostitusPostitas postituvi » 23. märts 2010, 15:30

Endal on deegud. Sai foorimis üks päev "kogemata" deeguteemadest mööda vaadatud. Nimelt sattusin lugema tuhkrutelki. Ja nii ta läks- mitu kuud lugesin poole ööni foorumit. Ja lõpuks ikkagi otsustasin, et võtan juba sel suvel kutsika(algselt mõtlesin, et terve aasta uurin foorumist infi ja alles 2011 võtan)-aga ei jõua 2011-ni oodata. Kuna üks pisi kasutaja müüs ka just tuhkrule sobivat puuri- oligi asi otsustatud. Ja nüüd olengi Heleri juures järjekorras oma tõhku ootamas... ootamine on pikk... :)
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Kust tuli teil mõte võtta tuhkur

PostitusPostitas end888 » 15. august 2010, 14:29

Mina pidasin enne tuhkru saamist deegut, aga see viskas vedru välja. Kuna elan yksi, hakkasin juba paari päeva pärast uut seltsilist otsima, et igavust peletada. Vaatasin okidokis ja soovis kuulutusi. Nägin pilti mängivast sooblist. Võtsin siis omanikuga yhendust, see ytles, et kutsikatel pole pabereid ega kiipi ega midagi, pakkus väga odavalt, aga hinge tekkis kahtlus, ei julgenud ilma minevikuta looma võtta. Rääkisime päris pikalt veel, vahepeal helistasin Tartus yhele kasvatajale ja rääkisin sellega, tal olid vabad ainult albiinod, oleksin isegi ostnud, aga õnneks ei läinud kaubaks ei temaga ega selle naisega, kes yritas maha myya kaht kutsikat 1200.-/tk, kui mõlemad korraga võtta :-) Kuna huvi tuhkrute vastu oli suur ning tuhkruliidu lehel oli ka Heleri e-mail, võtsin yhendust temaga, soovides osta haruldast šampanja värvi kustikat. Saime ilusti jutule ja käisin neid elukaid vaatamas. Toona olid alles kõikide pesakondade kustikad koos vanematega- naksata sain kõigilt noorukitelt välja arvatud yhelt šampanjalt ja sooblilt, kelle pea oli päike nii pehmeks teinud, et nad istusid mul käes täitsa vagusi :-D . Olin kindel, et võtan looma temalt, aga ei suutnud kohapeal otsustada kas šampanja või tume soobel. Lubasin mõelda ja ühendust võtta. Mõtlesin päev läbi kaaludes 3 varianti. Need 2 elukat, kes mind ei hammustanud ja siis 1 pisike sooblike. Tema ma valisingi, sest tagasivaadetes tundsin temas midagi, mida teistega ei tundnud.
Selle eluka passinimi on VT Disco ja tahtsin talle ka Disco nimeks panna. Võtsin kuivtoidu kätte ja pakkusin talle seda peo pealt, kui lohistab end Dico peale kohale :-D . Toimis kyll, aga mitte kauaks, kui toitu ei pakkunud ja Disco ytlesin, siis ei kõssanud yldse.Ykskõik mis puhul Discoks kutsudes ei jõudnud see nimi talkle kohale, isegi kui diivani järamise pärast karistasin ja karjusin, Disco ei näri :mellow: . Juhtus aga nii, et see loom on keskmisest intelligentsem- hakkas ta ju esimesel päeval transpordipuurist tuaetiks areatud moodustist kylastama ja oma inteligentsi tõttu leidis esimese paari päeva jooksul mooduse, kuidas deegust järgi jäänud näriliste puuri uks lahti teha- õnneks pääses välja hommikupoole ja äratas mu yles, hammustades mind kõrvast (oi kui tigedaks selle peale sain). Aretasi välja uue tuhkrupuurishoidmise mooduse- tagurpidi pööratud näriliste puur, suutis ta ka sellest välja saada, puuril ju 3 erivärvi ust, pööa misüidi tahad, yhel hommikul oli seis selline, et looma see puur kaua kinni ei pidanud. nEnne tööle minekut pistsin ta sinna ja töölt tulles tormasin Petcenterisse ja ostsin uue transpordipuuri, täpselt samasuguse prototyybi, mida ta tualetina kasutab ( eelmine sai kahjustada, kuna ei saand aru, kuidas võret lahti teha :-D ). Pistsin selle looma sinna ööseks. Ta sai väga vihaseks ja kskus vanal joogipudelil metallist jupi kyljest ning vesi voolas puuri põrandale, kuna ma olin suure pabina tõttu unustanud liivakastikese sellele elukale osta siis ta btegi oma hädad öösel sinna puuri. Vihast vahutades oli loom puuris ringi möllanud ja sõna otses mõttes sitaseks teinud iseenda ja kõik puuri seinad ning õhuvahede sisekyljed ja puuri võre, seestpoolt. Kui hommikul ärgates seda märkasin, siis sain väga tigedaks. Võtsin looma kuidagimoodi kätte ja karjusin talle otse näkku stiilis: et ta on täielik sitakäi, enam hullemat sitakäia kui tema pole ma elu sees näinud ja sellel planeedil temast hullemat sitakäia yldse ei eksiteerigi ( peale sõimutsüklit lõpetas loom pesus seal manisin ka paar korda, et ta on sitakäi) Järgneval hommikul teda puurist välja astes ytlesin talle: tule välja, Sitakäi, loom ajas siis end välja ja sattus jälle pessu ( see on igahommikune ja aeg-ajalt ka õhtune rutiin, kuna ma ple seda liivakastikest puuri muretsenud, kui loom toas on ja transportida ple vaja, siis hetkel ei näe selle kulu tekitamiseks põhjust). Igatahes, ma kordasin protseduuri 2-3 korda ja kui siis köögist magamis-elutuppa tulin ja Sitakäia näha polnud, ytlesin valjusti, kus Sa Sitakäi nyyd oled- peae seda hakkas teki all keegi vingerdama ja yritas sealt alt minu poole roomata. Sel hetkel sain aru, et olin sellele armasale olendile andnud koleda nime, aga midagi polnud teha, loom võttis selle omaks. Sellest hetkest saadik või juba siis, kui teda esmakordselt sitakäiaks sõimasin, ongi ta nimi Sitakäi. Loom tundub selle nimega igati rahul olevat. Kui kutsun nimepidi ja yteln veel tule siia, siis vurab see karvapall -myrakaru minu juurde.
Hoolimata oma nimest on tegemist armsa aga segase olendiga, kellest kasvab hea lemmik. Ta on juba praegu väike lemmikuke, aga vaja veel kasvatada teda.
Isiklikult arvan, et see loom ongi loodud kandma nime Sitakäi ja ootas seal Heleri juures, kuni ma temaga kokkusatun ja ta endale võtan. See hull elukas on ikka põrgut teinud kyll, suutis isegi suure kapi otsa ronida mul... aga ära ma teda ei annaks, ta on siiski minu pisike lemmik :-D
end888
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kust tuli teil mõte võtta tuhkur

PostitusPostitas tuhkrudonarmsad » 15. august 2010, 14:54

Minul tekkis see tuhkrusoov väga naljakal moel. Umbes aastal 2006 või varem käisin klassiga pihlaka talus, kus meile näidati tuhkur Annit. Küsisin hinna kohta ja kutsikate jne.. Mulle hakkas kohe meeldima Anni nägu ja see, kuidas ta haigutas oli üliarmas! Läks mitu aastat mööda, kui nägin unes, et isa tõi mulle valgeid tuhkruid hästi palju. Muideks ma vahepeal polnud tuhkrutega kokku puutunud.. Rääkisin siis vanematele oma unenäost ja ütlesin nalja pärast, et ma tahan omale tuhkrut. Läksin samal päeval googlesse ja otsisin infot tuhkrute kohta. Siis avastasin pisi.ee foorumi. Hakkasin omale vägaväga tuhkrut tahtma. Suutsin lõpuks ema ära rääkida, et ma saaksin omale tuhkru. Aga ainult tingimusel, et ma ise kogun pool raha ja hoolitsen tema eest ise. Poolt raha ma küll kokku ei saanud, aga kuna ma juba suhtlesin ühe kasvatajaga ja ta broneeris mulle ära kutsika nimega Alfons, oli ema nõus, tingimusel , et aitan teda kodutöödes jne.. Ja siis ühel ilusal 19. Juuni hommikul sõitsingi isaga Tallinnasse oma tuhkrupoisile järgi :) Ja nüüd on siis plaanis kunagi teine tuhkur juurde võtta.
Alfons, Reeta ja Leidi on maailma kõige nunnumad!
Kasutaja avatar
tuhkrudonarmsad
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 342
Teemad: 4
Pildid: 3
Asukoht: Pärnu-jaagupi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kust tuli teil mõte võtta tuhkur

PostitusPostitas Kellykaazz » 15. august 2010, 15:16

end888, see jutt sobiks pigem su tuhkru teema alla algatuseks/tutvustuseks.
Siin on teema, kuidas tuli mõte võtta tuhkur :-) Sinul tuli see peale deegu surma.
Muu jutt on juba sinu tuhkrut tutvustav.
Kasutaja avatar
Kellykaazz
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 801
Teemad: 12
Pildid: 12
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 47
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kust tuli teil mõte võtta tuhkur

PostitusPostitas Sissu » 15. august 2010, 18:56

Tuhkrud on mulle pikka aega sümpaatsed olnud aga mõtteni võtta pole eelnevalt kunagi jõudnud. Aga kuna loomasoov see aasta nii suureks muutus (tegelikult olen ma peast koer aga selle "oma" tõu leidmiseni on raske tee) ja kuna vahepeal sai tuttavate tuhkrut hoitud, siis tekkis elukaaslasega mõte, et võtaks endalegi, äge iseloomuga elukas ja hea kompaktne ka, ei pea autot vahetama hakkama :-D Koeranäitusel tuiates sai mokaotsast poetatud ühele tuttavale, et tuhkruplaan on ja järgmine hetk mind juba tutvustati Heleriga ja nii meile tuhkur koju saigi
"On võimatu olla masenduses, kui sul on õhupall!" (Karupoeg Puhh).
Kasutaja avatar
Sissu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 503
Teemad: 3
Pildid: 5
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kust tuli teil mõte võtta tuhkur

PostitusPostitas Liia814 » 25. august 2010, 10:55

Mina ei teadnud tuhkrutest midagi! Mu mehe sõbral/töökaaslasel oli(on) aga emane tuhkur, kellel tulid pojad. Minu mees siis arvas et võiks võtta. Mina olin alguses vastu! Saatsin oma mehele (ta välismaal tööl) igasuguseid linke, et loe ja mõtle nüüd hoolega millesse sa end (rohkem mind, sest tema ju pidevalt välismaal tööl) segad. Lükkasin seda võtmist kogusaeg edasi, ütlesin mehele, et nooo kui eesti tuled siis võime ju vaatama minnna jne... üritasin nagu ära viilida sellest võtmisest!
Siis nädal oli rahu, ei tulnud see tuhkru teema enam jutuks. Ja siis järsku mees hakkas jälle, et ei, sa pead juba järele minema talle, et pojad juba nii suured (2 kuud) et ei lase tuhkruemal enam rahulikult elada...
no mis mul üle jäi, läksin siis järgi pojale...ise mõtlesin et appikene millesse ma ennast nüüd segasin! (mehele veel ütlesin, et kui ikka minul üle viskab, sis võtad ta endaga Norra kaasa, sina ju teda tahtsid rohkem!)
nüüd siis tibu mu juures olnud 1 kuu- mees pole teda veel näinudki, sest on ikka tööl, tuleb selle nädala lõpus...
tegelikult ma olen jube rahul siiani, et ma ta võtsin... kuigi vahepeal ikka sõdime ka, kui tibu ära unustab et hammustada ei tohi! Aga praegu ma küll ei suudaks teda oma musuga norra ära saata :biglove:
nii tore on koju tulla kui keegi sind ootab! Muidu olingi kogusaeg nii üksi...
Kasutaja avatar
Liia814
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 72
Teemad: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kust tuli teil mõte võtta tuhkur

PostitusPostitas kuku22 » 24. oktoober 2010, 21:42

Hmm... et kust see mõte tuli
Päris palju aastaid tagasi vaatasin lehekülge icanhascheezburger.com see on lehekülg, kus on võetud naljakad pildid kassidest (vahel ka mõnest muust loomast) ja pandud naljakas tekst juurde. Sel lehel sattusin nägema videot, kus tuhkur uuris kitarri.(kui panna youtube-i otsingusse "ferret vs guitar" siis leiab selle üles http://www.youtube.com/watch?v=2_q5J9Fwz58). Tol hetkel vaatasin, et lahe loom ja kuskilt teadsin, et neid saab vist koduloomaks ka võtta, aga kuna sel hetkel oli meil koer ja kass, siis plaani uut lemmiklooma võtta ei olnud. Aastaid hiljem sattusin taas sellele lehele ja nägin taaskord seda videot. Kuna selleks ajaks oli meie koer parematele jahimaadele läinud ja ka kass kuskil seiklemas hakkasin tuhkrute kohta uurima (tegelikult oli plaanis koer võtta ja saingi vanemad nõusse võtma varjupaigast mõni setter kui sinna peaks juhtuma). Siis, aga hakkasin tuhkrute kohta uurima ja sattusin ETL-i kodulehele. Ema sain vist kohe nõusse kui talle tuhkrutest rääkisin (tal oli lapsepõlvest mingi väike kogemus). Isale seletasin pikalt tuhkrute eelistest koerte ees ja nii oligi algus tehtud. Sel ajal sattusid meie juurde ka meie soome tuttavad. Avastasin internetist, et kohe-kohe pidi tulema nende kodukoha lähedal tuhkrunäitus ja palusime neil ka maad uurima minna. Mäletan, et näituse päeval korjasime emaga kuuseoksi rooside jaoks (talv oli tulekul) ja mina terve aeg jahvatasin tuhkrutest ning ootasin juba kõnet meie soome sõpradelt. Tuligi kõne ja saime teada, et paljude Soome kasvatajate arust on Eesti parim kasvataja Heleri (see oli nende inimeste mitte minu arvamus :-) ) olin juba Heleri kodulehele vaadanud ja koju minnes võtsin selle kohe uuesti lahti. Kogusin end siis paar päeva ja tegingi esimese kirja valmis. Pärast seda kirja istusin kogu aeg arvutis, et vastust lugeda. :mail: Nii saimegi end järjekorda ja peaaegu aasta pärast kogu ettevõtmise algust saime oma kallikese ka kätte :dance: (saime ta kätte kuu aega hiljem, sest olin Eestist ära ja ei tahtnud tuhkrut kohe vanemate kaela jätta). Ilmselt jääb mulle kättesaamis kuupäev (07.08.10) igaveseks meelde :biglove:
Üks on laisk ja teine on loll, aga mõlemad südames nii kinni!
Life is hard...and then you nap!
Kasutaja avatar
kuku22
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 577
Teemad: 4
Pildid: 5
Asukoht: Tallinna lähedal
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kust tuli teil mõte võtta tuhkur

PostitusPostitas Liisukas » 10. aprill 2011, 16:59

Minul tekkis huvi tuhkrute vastu loomapoest- nägin kui lahedalt nad liiguvad ja armsalt nad kiiges magavad. Siis hakkas suuremat sorti internetist lugemine- ETL, pisi.ee jne + Youtube videod. Mida aeg edasi läks, seda suurem soov tekkis endale selline tegelane koju tuua. 5 kuu pärast oligi Ferrily mul kodus :)
''Võimatu on olla masenduses kui sul on tuhkur'' :)
Ferrily & Kismet'i blogi
Kasutaja avatar
Liisukas
Pisi fotograaf 2013
Pisi fotograaf 2013
 
Postitused: 864
Teemad: 8
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn, Kakumäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kust tuli teil mõte võtta tuhkur

PostitusPostitas Ailen » 11. aprill 2011, 15:47

Nägin kunagi hunnik aastaid tagasi reporteris mingisugust lõiku tuhkrutest. Uurisin nende kohta, siis trumpas koer tuhkru ära ja majja tuli koer. Nüüd mil mul on koer ja ma tunnen, et vaja ikka mitu looma ja teise koera jaoks ruumi pole, siis tuli nüüd see õige aeg võtta tuhkur, vahepeal oli mitu eelnevat mõtet võtta tuhkru, aga polnud see õige aeg.
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kust tuli teil mõte võtta tuhkur

PostitusPostitas Mari8 » 31. märts 2014, 23:45

Minul sai tuhkruarmastus alguse neli aastat tagasi, kui meie külas ühel naisel oli tuhkur. Käisin temaga peaaegu iga päev mängimas. Kahjuks ta oli seal 100% puuriloom ja välja saigi ainult siis, kui ma seal külas käisin ja ta välja võtsin. Pererahvas ise temaga tegeleda ei tahtnud. Mina armusin temasse ära ja lõpuks oli asi nii kaugel, et pidin ta endale võtma. Päev enne seda, kui pidin tuhkrule järgi minema sain perenaiselt sõnumi, et tuhkur suri öösel. Oli jäänud õhtul tatiseks ja aevastanud ja hommikuks surnud. Mul on sellest väga kahju, temast seal peres ei hoolitud. Hoiti päevad ja ööd ainult puuris toas, kus inimesed suitsetasid ja kus oli raske hingata. Ma arvan, et see tuhkrule saatuslikuks saigi. Aga peale seda olin täiesti kindel, et võtan endale tuhkru. Ja nüüd, neli aastat hiljem, ongi kohe-kohe käes see aeg, kui saangi oma kauaoodatud pereliikme. :) Kõik need ebaõnnestunud tuhkruvõtmised minevikus on vajalikud olnud, et ma jõuaksin ka siia foorumisse ja teeksin põhjalikku eeltööd enne tuhkru võtmist.
Kasutaja avatar
Mari8
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 6
Pildid: 1
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Eelmine

Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist