Natuke tuhkrulõhnast.

Kuidas tõhukeste eest hoolt kanda - küüntelõikusest jalutamiseni.

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Re: Natuke tuhkrulõhnast.

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 22. oktoober 2004, 09:27

Prr kirjutas:Kuna selline tuhkruhuvi aktuaalne on... Lugesin, et tuhktul selline omaette lõhn. Mõni ütleb, et jube vänge, teine, et ei ole häda midagi. Kuidas siis sellega tegelikult on?


Lõhnaga ongi nii, et need, kellel pole tuhkrut, arvavad, et jube vastik hais. Neil on spetsiifiline lõhn, kuid see on ju igal loomal, on ju koeral koerahais ja rotil ka teatud lõhn juures. Kui sa pead silmas seda, et su kodu haisema hakkab, siis pole asi nii hull midagi. Vastikult haiseb ainult see vedelik, mida tuhkur hirmu või ohu korral endast välja pritsib. Selle pärast pole ka vaja muretseda, kuna ilmaasjata tuhkrud üldjuhul oma haisu ei levita.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Natuke tuhkrulõhnast.

PostitusPostitas Endised kasutajad » 22. november 2004, 13:20

Millist liiva (või kraanuleid) kasutate, et ei haise, meil nagu on seda haisu natuke liiast.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Natuke tuhkrulõhnast.

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 10. jaanuar 2005, 12:48

Mina kasutan männipuidust graanuleid, need seovad tuhkru hädad ära ja puidu lõhn ei lase tuhkruhaisul levida. Seda müüakse rohelise ja kollasekirjudes paberkottides ja nimeks on Nature Cat Organic. Siiamaani on see kõige efektiivsem olnud.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 10. mai 2005, 15:16

aga kui ta laseb seda haisu kas siis terve maja haiseb :?
sest mu isa on jahimees ja ta raakis et kui ta metsas tuhkruid puudis oli kull mets haisu tais :D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Natuke tuhkrulõhnast.

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 11. mai 2005, 08:37

Terve maja just ei haise, aga tuba küll haiseb:). Haisu laskmist tuleb ülimalt harva ette, kui tuhkruga ilusti ümber käia. Emastel innaajal ja poegade kasvatamise ajal tuleb seda tihemini ette, sest tuhkrul on siis hormoonid väga sassis ja ta ei suuda lihtsalt oma käitumist kontrollida. Siis võib küll juhtuda, et isegi liivakastis oma häda tehes "laseb" haisu ka.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Natuke tuhkrulõhnast.

PostitusPostitas Endised kasutajad » 14. juuni 2005, 09:32

mina kasutan ka seda männipuidust graanuleid ja pean ütlema , et need paakuvad kõige paremini. Olen ka muud kassiliiva kasutanud aga need meenutasid ehitusprahti ja ei paakunud nii hästi. Kott maksab 110-115 eeki.
Mul Juss laseb erutusest seda paha haisu ja ei ole mul probleemiks kujunenud.Tulevastele tuhkrupidajatele julgustuseks võin väita, et sellepärast küll ei tasu karta.Rõõm nendest loomadest kaalub igasugused probleemid üle.
Teoreetiliselt saab neid nn haisunäärmeid ka ära opereerida aga meil veel keegi ei tegele sellega ja USA- selline op keelatud.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Natuke tuhkrulõhnast.

PostitusPostitas Endised kasutajad » 22. juuni 2005, 22:41

:o Kas tohib ruumis kasutada õhuvärskendavat aerosooli?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Natuke tuhkrulõhnast.

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 23. juuni 2005, 08:18

Oleneb aerosoolist. On olemas ka selliseid, mis on spetsiaalselt mõeldud loomade haisu leevendamiseks. Ise ei ole aerrosoole kasutanud, sest arvan, et need ei mõju loomakese hingamisele hästi ja võivad põhjustada ärritust. Tavaline toa tuulutamine peaks ka aitama.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Natuke tuhkrulõhnast.

PostitusPostitas sphinx » 23. juuni 2005, 12:34

Kas tuhtrute puhul tohib paakuvat liiva kasutada? :? Rottide puhul soovitatakse mitte igatahes.
Sidney, Alfie ja Sphinx
Kodukas on SIIN :)
Kasutaja avatar
sphinx
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 151
Teemad: 6
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 23. juuni 2005, 13:28

Vist ikka tohib, aga ega ma mingi tuhkruspets pole;)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 16. september 2005, 13:39

Minu tuhkur on juba kaks korda seda vänget lehka lasknud, nii et terve tuba haiseb kohutavalt. Ükskord siis, kui panin talle trakse selga, et õue minna. Tavaliselt see teda üldse ei häiri, ei tea, mis juhtus, et terve mu käe seda täis lasi. See hais ei tulnud isegi seebiga maha, ainult lõhnaneutraliseerijaga. Teinekord oli eile, kui ta müras teises toas oma pehmes krõbisevas suures torus. Krõbistas ja krabistas seal ning ühtäkki terve tuba vänget lehka täis. Keegi teine seal toas ei olnud, isegi telekas ei mänginud, üksinda askeldas.
Millest nüüd äkki selline käitumine? Ta on natuke üle nelja kuu vana poisiklutt.
Viimati muutis Endised kasutajad 08. detsember 2005, 15:44, kokku muudetud 1 kord.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 16. september 2005, 14:09

kui sul pole plaan teda paaritama hakata siis soovitan t ära kasteerida! siis ta enam ei tohiks seda lõhna lasta. Vähemalt mina lugesin nii siit foorumist :) aga vot seda ma ei oska öelda millal võib kasteerida :( aga see peaks maksma umbes 500 kuid täpselt ei oska hinda öelda. vabandust kui midagi valesti ülesin :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Natuke tuhkrulõhnast.

PostitusPostitas katjuushake » 17. september 2005, 07:59

Eks see haisulaskmine on siiski tuhkru paratamatu osa. Meil on näiteks Tembuga vahel päris probleem, sest millegipärast laseb ta enamasti haisu täiesti absurdsetel hetkedel - eelkõige siis, kui tal jube mõnus olla on. Tavaliselt siis, kui ta sülle tuleb ning teda sügama hakata või kui ta enda kõrvale magama võtta...no, kohe ei saa aru. Olen mõelnud, et järsku ta kasutab seda lihtsalt võimalusena, et sülest pääseda..noh, samal põhimõttel nagu pisikesed tuhkrud hammustavad, et neid maha pandaks, kuid ei ole nii. Noh, vahel võibolla tõesti kiusan Tembut nii, et ta tahaks nagu minna, aga ei lase ja sügan edasi, aga oma paugu paneb ta just sellistes situatsioonides maha, kus ta ise täiesti vabatahtlikult meie juurde end sisse seadnud on. Näiteks uneleb niimoodi silmad poolvidukil ja mõnuleb ja mina sügan teda väheke..ja järsku....pufff - kogu tuba haisu täis. Ei hoitud teda kinni, ei olnud tal halb..no, ei tea! Sealjuures situatsioonides, kus üks tuhkur idee poolest võiks haisu lasta - näiteks ehmudes, ei ole Tembu enam väääga ammu oma halba külge näidanud. Ta on lihtsalt juba nii suur ja rahulik tuhkur, et teda ei anna ärritada ega ehmatada.
Pätu seevastu ei haisuta peaaegu kunagi, kuigi on ette tulnud, et ta lihtsalt mingi omaenda teo peale ehmatab ja siis juhtub. Talle meeldib näiteks telefoni kapi otsast maha tõmmata ja kui see suure kolinaga tuleb - puff!!! Moositaskule nii palju, et arvan, et kui ta üksi oma torus askeldas, siis ehmataski mingi enda teo peale või sattus nii akstiooni, et suures hoos lihtsalt juhtus. No, näiteks mängib seal millegagi ja nagu väikele tuhkrule omane, näitkes ründab oma mänguasja suure sõjakusega ja enda suure aktsiooni peale tuleb hais kah. Sellega tuleb leppida ja suuremaks saades valitseb ta oma haisunääret kindlasti paremini. :)
katjuushake
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 52
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 17. september 2005, 08:50

mu tuhkur on ainult ühe korra seda haisu lasknud siis kui ta sai uhe koeraga tuttavaks :D siis ta olli kah mul süles ja tee mis tahad see hais ei läindgi pluusi pealt ara :(
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 17. september 2005, 19:53

Kastreerida ma teda ei kavatsegi. Ta mul jääbki nö naturaalseks. :D Soovime, et ta kunagi saaks ka isarõõme nautida.
Viimati muutis Endised kasutajad 08. detsember 2005, 15:41, kokku muudetud 1 kord.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Natuke tuhkrulõhnast.

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 18. september 2005, 19:03

Kastreerimine ei võta haisu laskmist ära, vaid vähendab läbi naha erituvat tuhkrule iseloomulikku lõhna. Nn haisu lasevad ka kastreeritud isased.
Haisu laskmine võib sellest tingitud olla, et tal organism areneb ja hormoonid möllavad, sest ega neljakuune tuhkur enam kutsikas pole, ta on murdeikka jõudnud ja paljud tema kehas toimuvad muudatused ei allu tema tahtele.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 19. september 2005, 15:34

APPI! :s Mul on kodus pubekas.
Viimati muutis Endised kasutajad 08. detsember 2005, 15:40, kokku muudetud 1 kord.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas cosmical » 17. oktoober 2005, 19:35

Ehhee ... ka minul on kodus pubekas. Nüüdseks juba 2 korda hakkama saand selle haisu laskmisega. Korra paar nädalat tagasi ja siis täna ka korra. Mõlemal korral läbi une - tema majake haiseb mis jube :D
cosmical
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 147
Teemad: 23
Asukoht: Tartumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Natuke tuhkrulõhnast.

PostitusPostitas Endised kasutajad » 20. november 2005, 21:33

GNLD Fresh on väga tõhus vahend lõhnast lahti saamiseks. See ei ole aerosool. Paar vajutust ja mõne minuti pärast on ruumis jälle värske õhk.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 21. november 2005, 17:39

mis ta on mingi spray ???
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Natuke tuhkrulõhnast.

PostitusPostitas Endised kasutajad » 21. november 2005, 22:32

Kindlasti on sul mõni tuttav,kes GNLD toodete müügiga tegeleb.Küsi tema käest, seletab sulle täpsemalt. Sellest pudelist saab 2000 korda vajutada,nii et jätkub päris kauaks. Maksab natuke üle 100 krooni.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Natuke tuhkrulõhnast.

PostitusPostitas Jaanus » 30. august 2008, 16:39

Tahtsin küsida, et mismoodi see haisupahvak siis lõhnab? Kas see on selline hais nagu näiteks loomaaias on rebasepuuri juures? Või on teistsugune?
Kasutaja avatar
Jaanus
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 139
Teemad: 8
Pildid: 9
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Natuke tuhkrulõhnast.

PostitusPostitas väike kuradike » 30. august 2008, 17:00

Igal tuhkrul lõhnab ohu korral lastav haisupahvak tegelikult ikkagi erinevalt. Emastel vähem kui isastel, minu kogemuse järgi on ka kastreerimisel haisu vähendav mõju. Mõni tuhkur ei lase üldse lõhna, ju ta ei tunne siis vajadust.

Samuti on määrav ruumi suurus, ku tuhkur otsustab oma pahvaku õhku lasta. Kord lasi üks minu pättidest autos pussu, ja enamvähem kõik aknad olid kibekähku lahtu, ja pead aknast väljas :-D Aga suuremas toas ei olegi nii hull. Ja see lõhn ei jää püsima, ka riietelt ja mujalt haihtub kuskil poole tunniga. Niiet asi on perspektiivis.

Hais ise on küll laskmise hetkel tugev, suhteliselt kirbe, paremini ei oskagi seletada.
Samas tuhkrud ise minul ei haise, neil on selline piimane kutsikalõhn juures enamuse ajast.

Rebasepuuri juures ei ole käinud, seega seda kommenteerida ei oska.
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Natuke tuhkrulõhnast.

PostitusPostitas totuliia » 30. august 2008, 17:24

Minul on nad nüüd olnud esimesest alates 2 aastat. Kaks esimest tuhkrut ei oska mul puuksutada, uutest üks pussab ja teine ka vist ei oska :razz: Ennem ei ole üldse tundnud milline see pussu hais on. Teistelt kuulsin et jube. Aga kui nüüd mul Tinku tulis siis sain ka selle aroomi ära tunda. Esma mõte- hüppan aknast välja. Aga nüüd kui ma olen seda tundnud 3-4 korda, siis tegelikult ei olegi see nii hull. Veits vänge aga kaob kiiresti. Nagu nende lõhn ainult tugevam...
Kasutaja avatar
totuliia
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 321
Teemad: 5
Asukoht: Lasnamägi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Natuke tuhkrulõhnast.

PostitusPostitas triinabelle » 12. september 2008, 23:32

Meie Villu laseb oma possu iga kord kui kakal käib - selle järgi on isegi hea arvestada, millal peab kontrollima, kas "produkt" ikka õigesse kohta sattus. Paar päeva tagasi oli meil aga mingi suurem omavaheline tõhuarvete õiendamine ja siis neid lahutama minnes avastasin täiesti täis possutud Harri, kes haises igast kandist ja ka käed, millega teda tõstsin, jäid haisuga kokku. Võimas! Selleks on võimeline ainult meie PisiPoss Villu.
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Natuke tuhkrulõhnast.

PostitusPostitas väike kuradike » 13. september 2008, 19:00

Ma kujutan ette, milline selle õnnetu Harri nägu võis olla peale seda katsumust :lol:

Tegelikult olen mina ka tähele pannud, et tavaliselt potil käies tuleb ka teatud odöör, kuid vähemalt minu omade puhul ei ole see päris sama, kui pussulaskmine nö ohu või hirmu tõttu. See viimane on ikka veidi tugevam ja teravam, ja jääb ka riietele ja mujale külge mõneks ajaks.
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Natuke tuhkrulõhnast.

PostitusPostitas triinabelle » 13. september 2008, 22:07

Villu laseb ikka oma tõelist lahinguhaisu ka kakamise peale. Tõeline possuloom.
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Natuke tuhkrulõhnast.

PostitusPostitas Goldenfish » 20. märts 2009, 23:32

Nii palju, kui ma olen seda haisu tundnud, oli see nagu väga tugev piparmünt. :)
♥Eva♥
Kasutaja avatar
Goldenfish
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 434
Teemad: 7
Pildid: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Natuke tuhkrulõhnast.

PostitusPostitas väike kuradike » 21. märts 2009, 00:00

Piparmünt :o See peab siis küll eriline tuhkur olema. Meil oleks pigem nagu pipragaas, võtab silmast pisara välja :lol:
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Natuke tuhkrulõhnast.

PostitusPostitas maris2 » 21. märts 2009, 10:59

Esimene kord võtis mul ka pisara välja. See oli ikka jube, pakkisin oma pätti sisse ja läksime parki jalutama aknad jäid lahti et tuba tuulduks. :-D Kuid nüüd olen harjunud juba, kõige hullem siis kui riiete peale laseb. :wacko: Kuid piparmündist on asi ikka väga kaugel.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron