Algaja tuhkrupidaja küsimused

Kuidas tõhukeste eest hoolt kanda - küüntelõikusest jalutamiseni.

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Algaja tuhkrupidaja küsimused

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 28. juuni 2005, 08:13

Dragon kirjutas:1. kuidas lõigata tuhkrul küüni?
2.kuidas kõrvu puhastada?
3. mu tuhkur magab mõni kord nii et üldse üles ei ärka, isegi siis kui sa teda tugevalt raputad, ta ainult hingab ja see ajab natuke hirmu nahka. kas see on normaalne?


1. Kuna tuhkur magab väga sügavalt, siis küüsi ongi kutsikal kõige mugavam lõigata siis, kui ta magab või on piisavalt unine. Ta tuleb ettevaatlikult sülle võtta ja toiming ära teha. Kahekesi peaks saama lõigatud küll, üks sügab ja nunnutab ja teine lõikab. Pärast, kui ära harjub, siis saab ka juba üksinda küüsi lõigata. Kutsikal on väiksed küüned, kuid peaks olema näha, et küüne seest on roosat värvi ja ots on valge. Valge osa tuleb ära lõigata, kuid niimoodi, et roosat osa ei vigastaks, muidu on tal väga valus. tagumistel käppadel ei kasva küüned nii ruttu ja neid võib harvemini lõigata.
2. Kõrvu tuleb puhastada niimoodi, et lased mõnel pereliikmel teda kõvasti kinni hoida ning siis üritad vatitikuga mustuse välja võtta. Vatt ei tohi olla kuiv, vaid peab olema niisutatud koeradele/kassidele mõeldud kõrvapuhastuslahusega. Tikku ei maksa eriti sügavale torgata, ainult nii palju kui vaja.
3. :D See on tüüpiline hirm, et kas selline käitumine on tuhkru puhul normaalne. Jah on küll. Inglise keelest tõlgituna tähendab see surnuna magamist. Niimoodi magavad kõik tuhkrud, eriti aga kutsikad. Nad on lihtsalt sügavas unes ja just sellise une pealt ongi hea küüsi lõigata. Kui tuhkur üles ärkab ja üle keha värisema hakkab, siis see on ka täiesti normaalne, sest niimoodi üritab ta oma kehatemperatuuri tõsta (magamise ajal neil temperatuur langeb väga palju).
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: 3 küsimust

PostitusPostitas Endised kasutajad » 28. juuni 2005, 17:04

aitäh, saingi kohe targemaks :D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: 3 küsimust

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 15. juuli 2005, 09:38

Niimoodi küll keegi tuhkru küüsi ei lõika. Peanahast kinni võtmine on tema jaoks karistus, aga küünte lõikamist ei tohi ühelegi loomale karistuseks kujundada, see peab olema selline tavaline rutiinne toiming, mida aegajalt tehakse. Kõige lihtsam on niimoodi lõigata, et üks hoiab kinni ja teine lõikab. Kõikidel tuhkrutel saab niimoodi väga ruttu küüned ära lõigata.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas cosmical » 15. juuli 2005, 09:44

Mina teen seda väga edukalt tõesti siis kui tuhkur magab.
cosmical
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 147
Teemad: 23
Asukoht: Tartumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Algaja tuhkrupidaja küsimused

PostitusPostitas RoljaSid » 25. oktoober 2009, 20:40

Tere
Täna siis san tuhkru, Vanus on 1,5 aastat
Eilmisel omanikul polnud aega ega võimalust tegeleda ja siis olime nõus endale võtma. Enamasti veetis puuris oma aega vahel ka tegeleti ( alguses sai rohkem vaba ruumi, aga kuna oli ulakusi teinud siis hiljem enam puurist välja ei lastud)
Nüüd on ta meie juures ja möllab mööda korterit ringi ja paistab rahul olevat.
Kuid seoses sellega küsimused, et kuipalju vabadust talle anda, kuidas talle selgeks teha et ta midagi valesti teeb ja milline on tema koht kus teda karistada, ei tahaks väga valesti teda õpetada, samas ei taha et ta ülekäte ka läheb, tahaks et ikka piisavalt vabadust ja tähelepanu saab.
Samuti ei ei reageeri ta oma nimele, et kuidas teda panna kuulama mingit häält või nime.
Praegu polegi rohkem küsimusi aga tuleb
Kasutaja avatar
RoljaSid
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 76
Teemad: 1
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Algaja tuhkrupidaja küsimused

PostitusPostitas Marilin » 25. oktoober 2009, 21:24

Esiteks, tere tulemast tuhkruomanike sekka! :-)
Vabaduse kohta seda, et on tuhkruomanikke, kellel tuhkrud elavad koguaeg 24/7 lahtiselt, aga on ka näiteks selliseid, kus tuhkur on kinni puuris nt öösiti ja ka siis kui kedagi kodus ei ole. Aga eks mida rohkem vabadust seda õnnelikum ta ehk on.
Kui ta miskit valesti teeb, siis tuleks karistada kohe, kui oled ta teo pealt tabanud. Mina karistan oma tuhkruid kas kõva käratusega"EI" (selle peale tavaliselt ehmatatakse ja jäetakse lubamatu pooleli) või vahel võtan ka turjast kinni ja saputan.
Minu tuhkrud ka oma nimele eriti ei reageeri. (Tuleb ennast süüdistada, olen olnud laisk ja ei ole järjepidevalt õpetanud)Aga vahel tulevad jooksuga mu juurde siis, kui vilistan või teen ühte teatud häälitsust, mida ma kirjeldada ei oska) Aga õpetada saab vast nii näiteks, kui ta su poole tuleb..korruta ta nime ja peale seda kohe kiitus.(mõni maius oleks vast eriti hea, väike kurgitükk või mis tuhkrutele eriti meeldib on vitamiinigeel nutriplus) Ja eks nii vist tulekski koguaeg järjepidevalt teha.
Kasutaja avatar
Marilin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1915
Teemad: 28
Pildid: 18
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Algaja tuhkrupidaja küsimused

PostitusPostitas RoljaSid » 25. oktoober 2009, 21:33

Tänud soovituste eest, eks ka mu plaan oleks ta 24/7 lahti hoida, aga kuna 1,5 aastat on ta olnud teiste omanikega ja mind näeb ta esmakortselt siis on loomulik et ta minust ei tee välja, vahel isegi näitab gambaid. Arvatavasti on ka eilmised omanikud näksimist normaalseks pidanud set ka seda on ta teinud, see esimene asi millega peaks hakkama tegelema. Eks ma mõtlen et mida paremini käitub seda rohkem vabadust saab
Kasutaja avatar
RoljaSid
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 76
Teemad: 1
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Algaja tuhkrupidaja küsimused

PostitusPostitas Marilin » 25. oktoober 2009, 21:46

Küll ta sinuga ära harjub, võib lihtsalt aega võtta. Mul on kogemus ühe 7 aastase tuhkruga, kelle oma isa juurde viisin. Ta oli pärit perest, kus temaga üldse ei tegeletud ja puuris passis koguaeg ja väidetavalt pidi hammustama koguaeg nii, et veri väljas ja mis kõik veel. Viisin isa juurde, 24/7 vabadus, hoolitsust, armastust, sügamist jne. Ning suurepärane loom!
Edu teile!
Kasutaja avatar
Marilin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1915
Teemad: 28
Pildid: 18
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Algaja tuhkrupidaja küsimused

PostitusPostitas RoljaSid » 26. oktoober 2009, 09:08

Nii tegin esimese avastuse. Vaja küüsi lõigata, kuna just saime ta siis ei hakkand kohe traumeerima teda sellega, siis lugesin, et väga hea on seda teha kui ta magab, aga sellega ka jama, kuna 1. ta magab selles rippuvas urus kus teda kätte saada suht raske, ja 2. see kutt ärkab küll kohe ülesse, kui mingi sahkerdamine ta puuri juures on. Et mis te välja pakute, või on tõesti ainus versioon et üks hoiab kinni ja teine lõikab, või teha nui tuimestus ( see viimane muidugi nali )
Kasutaja avatar
RoljaSid
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 76
Teemad: 1
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Algaja tuhkrupidaja küsimused

PostitusPostitas Marilin » 26. oktoober 2009, 09:14

Kõige parem on minu arust lõigata küüsi vitamiinigeeli Nutriplusi abil. Kuna see enamus tuhkrutele hullupööra maitseb, siis on hea küüsi lõigata samal ajal kui ta seda lakub. Muidu ma olen veel lõiganud küüsi nii ka, et olen tuhkru vastu end surunud, et ta ei nihverdaks ja siis lõiganud. Aga jah kui geeli ei ole, siis vast kõige kindlam kellegi abiga, et üks hoiab ja teine lõikab.
Kasutaja avatar
Marilin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1915
Teemad: 28
Pildid: 18
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Algaja tuhkrupidaja küsimused

PostitusPostitas RoljaSid » 26. oktoober 2009, 09:40

eks ma katsetan, eile proovisime, aga ta läks ikka päris pahaseks.... arusaadav ka ta oli meid aind paar tundi vast näinud ja just oli läbi elanud autosõidu ja kodu vahetuse, eks täna või homme peab vaatama. Tene asi mis ma kardan on see, et kas ta on lõigatud...pean omanikult uurima, sest see jooksuaeg varsti tulemas ja enne seda peaks ära tegema, siit ka küsimus, et kas 1,5 aastast elukat ikka võib lõigata ja mis see maksab?
Kasutaja avatar
RoljaSid
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 76
Teemad: 1
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Algaja tuhkrupidaja küsimused

PostitusPostitas Marilin » 26. oktoober 2009, 09:55

Kas ta on emane? Kui ta emane on ja juba 1,5 aastane, siis ma arvan, et ta lõigatud juba. Hinnad peaks muidu mingi 500-600 vist olema. Täpselt ei teagi. Siin võib lugeda selle lõikamise kohta: viewtopic.php?f=61&t=3838&hilit=steriliseerimine%2Fkastreerimine
Kasutaja avatar
Marilin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1915
Teemad: 28
Pildid: 18
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Algaja tuhkrupidaja küsimused

PostitusPostitas RoljaSid » 26. oktoober 2009, 09:57

peaks olema isane, peab üle küsima, aga ikka isane, Nimi oli ka vuntsik. Aga jahh täna küsin igaksjuhuks need asjad üle.
Selline küsimus ka veel, et väljas jalutamine, kuna oleks viimane aeg taga väljas möllata, või võib seda teha aastaringselt?
Kasutaja avatar
RoljaSid
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 76
Teemad: 1
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Algaja tuhkrupidaja küsimused

PostitusPostitas Marilin » 26. oktoober 2009, 10:11

Kastreerimata isane peaks päris rämedalt haisema, vähemalt nii olen ma kuulnud :-D
Ning õues võib jah aastaringi käia. Väga märja ja niiskega ilmaga ei ole soovitatav käia, sest võib kergelt külmetuda. Talveks kasvatab endale paksu ja sooja kasuka selga, et talvel ta külma ei karda.
Selle jalutamise ja väljas käimise kohta peaks olema ka teemasid siin. Loe ja uuri kogu foorum(tuhkrute osa) rahulikult läbi.
Edu! :-)
Kasutaja avatar
Marilin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1915
Teemad: 28
Pildid: 18
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Algaja tuhkrupidaja küsimused

PostitusPostitas maris2 » 26. oktoober 2009, 10:47

Mina lõikan Bindil ka Nutri abil küüsi, no ta ei püsi muidu paigal. Kuid Bulliga oli nii, et ma natuke tõrelesin kõvema häälega ja ta jäi süles rahulikuks. Bulli küünte lõikamine oli alguses ikka kõva 30 minutiline üritus (ei tea miks ma siis ei kasutanud Nutri).
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Algaja tuhkrupidaja küsimused

PostitusPostitas RoljaSid » 26. oktoober 2009, 12:13

selle haisemise kohta ei oska öelda, et mis on räme mis ei ole, Esimest korda tuhkur, aga mingit rämedat haisu ei tumme küll, panin wc-se ka liivakasti, et kahtlen et ta viitsib iga häda jaoks puuri ronida, ühe üllatuse välisukse juures leitsin juba, tegin äädikaga üle ka.. eks paistab,.... aaa kurja miskit lammutab juba, lähen tsekin
Kasutaja avatar
RoljaSid
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 76
Teemad: 1
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Algaja tuhkrupidaja küsimused

PostitusPostitas RoljaSid » 26. oktoober 2009, 12:16

selgus, lammutamise heli... wc-s on vahtkummist või mis iganesest vaibalaadne asi, ja loomulikult, on vaja sinna alla ronida... kas kellelgi on kogemusi, lugesin siin et kipuvad neid närima, ma eeldan et pean ära võtma selle asja kui ta vee seal hullama hakkab...
veel küsimusi..
Juhtmete kohta, kas nad juhtmeid armastavad ka närida, rott mul näris küll särgid auklikuks, lausa seljas ja niimõnigi juhe sai läbi näritud.

Veel üks küsimus, ( sorry kui see kuskil üleval veel on ehk peaks mujale kirjutama, aga mõtlesin et küsin ühe korraga ära) Et toit. Kassist on üle kassitotu ja rotist suti roti toitu ( kass pani jooksu transpordi käigus rott suri ära) et kas neile võib anda neid toite ja kas nad söövad ültse seda?
Kasutaja avatar
RoljaSid
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 76
Teemad: 1
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Algaja tuhkrupidaja küsimused

PostitusPostitas maris2 » 26. oktoober 2009, 12:25

viewtopic.php?f=65&t=9119 siin juhtmetest .
Ja toitumise kohta ka olemas teema siin viewforum.php?f=61
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Algaja tuhkrupidaja küsimused

PostitusPostitas RoljaSid » 26. oktoober 2009, 13:00

tänud ja vabandust kui kodukorda siin rikun, katsun siis surfata, ja mitte rohkem ulakusi teha
Kasutaja avatar
RoljaSid
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 76
Teemad: 1
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Algaja tuhkrupidaja küsimused

PostitusPostitas elery » 22. detsember 2009, 23:45

Mina olen nüü teist päeva tuhkru pidaja :)
Aga selline küsimus, et kuna hetle jõulud ja aastavahetus tulemas, siis kas tuhkrule reisime paha ei tee, kaasaskantavas puurus...kuidas külapeal joosta ei saa...süles ja rihma otsas ehk siis :) j tal see päris jõhker hamustamise komme ka, pisike teine, eks õpime vaikselt:)
elery
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 1
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Algaja tuhkrupidaja küsimused

PostitusPostitas maris2 » 23. detsember 2009, 07:12

Mina jätaks pisikese koju. Uus kodu ja uued inimesed, piisav sokk juba talle ja siis pead terve õhtu veel mingi rihma otsas olema , kas sa ise tahaks seda. Aga sellegi poolest palju õnne uue pisikese puhul.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Algaja tuhkrupidaja küsimused

PostitusPostitas Kellykaazz » 23. detsember 2009, 13:46

Jah, kui võimalik, siis pigem hoiule jätte kellegi juurde või veel parem tema oma koju kellegi hoole alla.
Kasutaja avatar
Kellykaazz
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 801
Teemad: 12
Pildid: 12
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 47
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Algaja tuhkrupidaja küsimused

PostitusPostitas tuhkruomanik » 24. detsember 2009, 09:11

Minu tibu on nii tubli küünte lõikamise ajal.. üldse ei rabele.. saab aru et midagi toimub ja ei tasu vist eriti rabeleda.. ma ka nii kartsin alguses et äkki ei lase, aga siis õnneks :biglove: nii hea meel:P
Tuhkruneiu Lola avastamas maailma
tuhkruomanik
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 56
Teemad: 7
Pildid: 8
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Algaja tuhkrupidaja küsimused

PostitusPostitas elery » 24. detsember 2009, 11:22

ja nüüd selgus vee üks tore asi, kui poest ostsin, öeldi et esimene vaktsiin on tehtud.kuid ülla ülla....polegi tehtud ja ma ei saa tuhruk soome viia nii...marutaudi vstu peab vaktsiin olema, aga nüüd saan 3 nädala pärast ta alles eestist ära viia..
et ostsin nüüd suure puuri talle ja mänguasju :) eestisse, et jätan tuttavate juurde nii kaua kuni saab üle piiri veetud..
Loodan et talle sobib nii :)
elery
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 1
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Algaja tuhkrupidaja küsimused

PostitusPostitas Kellykaazz » 24. detsember 2009, 11:53

Need on need poest ostmise "rõõmud", mille eest nüüd kahjuks maksad lõivu.
Sellepärast siin propageeritaksegi kasvatajatelt ostmist, mitte poest.
Aga edu sulle oma pisikesega.
Kasutaja avatar
Kellykaazz
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 801
Teemad: 12
Pildid: 12
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 47
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Algaja tuhkrupidaja küsimused

PostitusPostitas elery » 24. detsember 2009, 13:43

Nüüdon ta ostetud juba :) et tuleb proovida. Proovin leida kellegi kes teda saaks hoida nii kaua kuni saab üle piiri vedada :)
elery
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 1
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Algaja tuhkrupidaja küsimused

PostitusPostitas väike kuradike » 25. detsember 2009, 01:13

Kui kauaks sa ära lähed? Kui tõesti häda käes, siis ma olen ise nädalavahetuse ja järgmise nädala kodus, ja võin ta enda juurde võtta.
Tuttavate juurde jätmisega on see jama, et kui nad tuhkrute pidamisest väga midagi ei tea, siis võib igasugu õnnetusi juhtuda, ja mitte ainult tuhkruga (vaid ka pererahva lillede, kingade jms).

Seega, kui tõesti vaja, siis saada mulle PM ja mõtleme midagi välja.
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Algaja tuhkrupidaja küsimused

PostitusPostitas postituvi » 29. jaanuar 2010, 23:36

Leidsin sellise video- http://www.youtube.com/watch?v=yMam_gBreQo&feature=related -see tehtud kellegi kooliprojektiks. Siin siis näitlikult ära näidatud erinevad tegevused, mida tuhkruga tuleb teha( ja kuidas seda teha nt.)- st. küünelõikus, vannitamine, kõrvadepuhastus,puuri puhastus, jalutuskäik õues ja mürgel toas.... jne.
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Algaja tuhkrupidaja küsimused

PostitusPostitas maris2 » 19. mai 2010, 18:01

Lugein siis ka "Tuhkrutohtrit" http://tuhkrutohter.blogspot.com/2010/0 ... utest.html ja seal kirjas: "Hammustamist vähendab kibeda aerosooli pihustamine tuhkru kaelale, omaniku kätele ja jalgadele. " Tekkis küsimus, milline see aerosool olema peaks?
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Algaja tuhkrupidaja küsimused

PostitusPostitas triinabelle » 20. mai 2010, 09:51

On olemas selline, midalastakse näiteks loomale haavadele, et nad neid ei puutuks. Kolleeg proovis järgi ja ütles, et tema oleks paar päeva tahtnud, keel väljas, vastu tuult joosta. Mõni koer lakub oma keelatud kohti sellest hoolimata. Neid on erinevatelt tootjatelt erineva nimetusega. Ma usun, et isegi näiteks Bosse poodides.
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline