Liivakast - kui mitu, kuhu, puhastamine

Kuidas tõhukeste eest hoolt kanda - küüntelõikusest jalutamiseni.

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Liivakasti sügavus

PostitusPostitas Gunnar » 03. juuni 2011, 10:35

Tallinnas Bauhofis on veel pelletivirnad olemas.

Küsimus liivakasti kõrguse kohta, vaatasin poes neid kassipissikaste ja osad on ikka parajad vannid, sügavad, et selliseid pole vist ju vaja? Sellised lihtsamad ja odavamad on ~10cm sügavad, neist peaks ju piisama, ning kas seda tagasikeeravat äärt (nagu Nip Plus või Moderna kastil) on kindlasti vaja mis kraabitavat liiva kastis hoiaks?
Gunnar
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 20
Pildid: 1
Asukoht: Mustamäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 03. juuni 2011, 12:06

Mõni tuhkrukutsikas ajab isegi sellest sügavast vannist oma pepu välja ja junn maandub ikkagi põrandale. Ikka need klassikalised kassikastid on head, madalamad tekitavad omale koristamist juurde.... Tuhkru on ka päris pisikesest peast võimeline sinna kasti ronima.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas väike kuradike » 07. juuni 2011, 23:06

Mina ütleks, et mida sügavam kast, seda parem. Ja kindlasti võiks olla see ääris. Sest potikoristuspäeval on meie majas 100% kaevanduste avamine, nii et liiva lendab kahte lehte kõigist pottidest kahe buldooseri kaasabil :rofl:

Muidugi noore tuhkruga peab arvestama ka ta kasvu - kui potiäär talle liiga kõrge tundub, siis ta lihtsalt ei pruugi viitsi ennast sealt üle vinnata, kuigi füüsiliselt oleks ta selleks võimeline.
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas Ines6 » 13. juuni 2011, 19:18

Teate, küsimus suurele ringile.

Meie Ossu ei taha puuris kuidagi õigesse kohta oma junni teha, teeb alati teise nurka, ometigi kui ta on köögis, teeb ta väga ilusti oma liivakasti (seal käimise saime muidugi kõige esimesena selgeks). Ka teistes tubades ei kasuta liivakasti, vaid hoopis mujale läheb tegema. Mure, mida teha? Kuidas saada asi kontrolli alla?
Kasutaja avatar
Ines6
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 189
Teemad: 1
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas maris2 » 13. juuni 2011, 19:21

Pane kastid sinna kus talle meeldib käija. Ja jälgi kui on aru saada et häda tuleb, aga valesse kohta, siis tõsta ta õigesse kasti.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas Liisukas » 13. juuni 2011, 19:28

Pane puuris siis WC sinna nurka, kus ta käib. :)

Minu tuhkur vahetas mingil hetekel nurka (peale teiste tuhkrute külas olemist). Hakkas lihtsalt teisel pool käima (sest teised tuhkrud käisid pigem teisel pool). Vahetasin liivakasti asukohta puuris ja junnid on kõik õiges kohas jälle.
''Võimatu on olla masenduses kui sul on tuhkur'' :)
Ferrily & Kismet'i blogi
Kasutaja avatar
Liisukas
Pisi fotograaf 2013
Pisi fotograaf 2013
 
Postitused: 864
Teemad: 8
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn, Kakumäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas Ines6 » 13. juuni 2011, 19:59

Kusjuures, olen vahetanud nö. nurka, siis tegi teise nurka (nurka, kus algselt oli WC)
Kasutaja avatar
Ines6
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 189
Teemad: 1
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas Ines6 » 13. juuni 2011, 20:01

Ka jälgimist olen teinud, et tõstan kohta, kuhu tegema peab. Tegi ilusti, kuid kui ei tõsta, siis teeb sinna, kuhu tahab.
Kasutaja avatar
Ines6
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 189
Teemad: 1
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas Ines6 » 13. juuni 2011, 20:04

Aga nu igaljuhul tegin nurga vahetuse jälle :P
Kasutaja avatar
Ines6
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 189
Teemad: 1
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas postituvi » 13. juuni 2011, 20:17

Toas lahti olles piira tema liikumist aint ühe toaga kus hetkel ka ise viibite. Puuris aga see osa mis on potivaba, kata pesaks mõeldud materjaliga nt. fliisiga( üldjuhul oma pessa ei pissita/kakata). Ja nurkadesse võid poetada ka krõbinaid.( osade tuhkrute puhul toimib, osade puhul mitte).
Toas tulebki teda jälgida nii kaua( kulugu või kuid) kuni hakkab õigesse kohta käima. ja kui valesse kohta tegemisega värskelt vahele on jäänud, tuleb kindlalt ka karistada( mina oma loomade puhul olen andnud ninanipsu ja pistnud nina võimalikult häda lähedale, mitte siiski päris sisse)
Samas kui ta on õigesse kohta teinud( üks kõik kas siis ise olete tõstnud ta sinna või ise läks) tuleb teda premeerida koheselt poti juures.
Samuti kui tuhkur ärkab puuris, siis enne teda jooksma ei lase kui potil on käidud. Jälle kui käib potil ja Sa näed seda, kiida teda ning lase ta kohe puurist jooksma. Nad seostavad üllatavalt ruttu ära potil käimise ja vabaduse seose. ( mu 2 kuune plika saab sellest juba aru, ühe aastane aga teab ka sõna "pissile" tähendust)
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas Ines6 » 13. juuni 2011, 22:38

Ja läkski õnneks, sai ka maiust :P
Tegin ka kohe puuri ukse lahti.
Nyyd vaja meil selgeks õppida veel nö. teisele korrusele käik, et seal söömas ja joomas käia.
Ta küll juba 5,5kuune, kuid meie juures alles teist nädalat :P

Aitäh Teile pisikeste näpunäidete eest!!!!
Kasutaja avatar
Ines6
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 189
Teemad: 1
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas kunnnnnn » 27. juuni 2011, 18:37

Kas keegi teab kust saab neid saepuru kraanuleid osta suure kotitäie, umbes 100kg.Asi selles, ei viitsi enam loomapoest osta ülehinnatud 10kiloseid kotikesi ja siis oleks pikka aega muretu potil või potist mööda käimine tuhkrul. :roll:
tuhkur Mango ja hamster O'Neill
Kasutaja avatar
kunnnnnn
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 82
Teemad: 3
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas postituvi » 27. juuni 2011, 18:40

Ehituspoed(bauhaus, bauhof jne) müüvad 15kg kotte. Ja loomapoe kotid on väiksemad kui 10kg... need on kuni 10L( 7kg enamasti) Aga ülehinnatud on nad kõvasti küll jah
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas Gunnar » 07. juuli 2011, 11:05

Tundub, et meie vorstile ei mõju liigne vabadus hästi, kui esimestel nädalatel oli tubli või väga tubli, puuri uks oli lahti, tegi algselt hädad puuris olevasse potti, siis kui hakkas puuri asemel diivani all magama, siis kasutas ilusti üht teist(est) potti(dest), ja viimase nädalaga on kõik allamäge läinud.
Hakkas sirtsutama esikusse välisukse ette ja kööki kahte kohta, st need uksed hakkasid kinni olema, siis leidis, et minu voodi alune on hea koht, seega ka magamistoa uksed hakkasid kinni olema, ja nüüd hakkas ignoreerima üht liivakasti elutoas ning tegi sirtsud kasti ette, üleeile aga oli juba enamus päevaseid hädasid (st 3 junni) sinna kasti ette põrandale teinud ja õhtul laseb pirakad junnid köögi põrandale vaat et varvaste peale, millele järgneb loomulikult minu röögatus.
Tigedaks teeb, passin küll kullipilguga, aga see sirtsutamine toimub nii kiiresti, võtab asendi jooksu pealt ja juba on ka kadunud, et otse teolt tabada pea võimatu, loomulikult riidlen ja sakutan ja viskan puuri järgi mõtlema, aga ei midagi, tänasest muutus ta meil jälle igatahes puuriloomaks tagasi, st käib väljas ainult siis, kui keegi kodus ja suudab silma peal hoida, eks näis, kauaks. kuna ta pole puuris olemisega enam harjunud, siis täna hommikul ,kui ära tööle tulin, rippus juba küüntega vaat et puuri laes, aga ise on selles süüdi.

Huvitav, kas tegin midagi valesti, et potilkäija oma head kombed kaotas? Ja mulle tundub, et ta sirtsutab ikka päris tihti, st just nimelt sirtsutab, mitte ei tee suuri loike, ka potil ikka veel käib, natuke laseb, ja minema, ning veerand tunni pärast sirtsutab kuhugi põrandale, kindlatesse kohtadesse. Ta suudab tunni ajaga minu meelest kõik oma "lemmikkohad" (hetkel 4) märjaks teha.

A, vanust poisil siis natuke vähem kui 3 kuud, elab vee, krõbinate ja kanapugude peal.
Gunnar
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 20
Pildid: 1
Asukoht: Mustamäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas krokudill » 08. juuli 2011, 12:18

Kas pissikasti tavalist saepuru ei soovita panna? See oleks ju hulga odavam kui igasugused liivad ja graanulid jms. On keegi tavalise saepuruga proovinud?
Kasutaja avatar
krokudill
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 121
Teemad: 6
Pildid: 0
Asukoht: Jõgevamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas maris2 » 08. juuli 2011, 12:34

Saepuru tassib ta sealt seest kõik jalgadega välja, kõik kohad siis seda täis. Ja seda peaks ilmselt ka tihemini vahetama ja puhastama, kui teisi aluspanusid. Ise kasutan graanulit juba päris pikka aega ja kui kasti eest pidevalt hoolitseda on tuba ka puhas.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 08. juuli 2011, 13:48

Tavalist saepuru kindlasti ei soovita. Graanul ei ole ka ühe tuhkru pidamisel üldsegi kallis. Saepuruga on terve elamine sodi täis ja ka tuhkru enda karv on peenikest puru siis täis. Võib põhjustada kihelust ja sügelust, samuti võib saepuru soodustada igasuguseid hingamisteede ärritusi. Lisaks on saepuru kasutamisel väga raske puhast saepuru mustast saepurust eraldada.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas Mannuu » 19. juuli 2011, 23:40

Mul on siis selline küsimus ,et kas tuhkru pisspiss haiseb väga ?:) (varsti on plaan see vahva nuhkur muretseda) ja nagu ma siit loen siis on mõnel lausa mitu kasti kuhu äda teha ..aga mul on ühetoaline korter ,mis on üsna väike ja kuhu ei tahaks igasse nurka kasti panna ,,et kas piisab sellest kui panen ainult vannituppa ?
Mannuu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas triinabelle » 20. juuli 2011, 06:31

Kahtlane, et ainult vannitoast piisab - mõni väga mõistlik tuhkur ehk on sellega nõus aga kutsikas vaevalt. Pealegi armastavad nad endale selleks ise sobiva koha leida. Ja neid selles osas ümber veenda on suhteliselt närvesööv. Pererahvale põhiliselt.
Kutsika ja kastreerimata/steriliseerimata looma piss haiseb tugevamini kui täiskasvanud loomal - nii et kui see lõikus lõpuks ette võtta, läheb elu päris lilleliseks! :-)
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas Gunnar » 20. juuli 2011, 12:40

mina täpsustaks, et mööda lastud piss haiseb :D, see kargab kohe hetkega ninna, aga tõhk on lahkumisega veel kiirem. Saepurugraanulitele lastuna see mind ei häiri, korra nädalas pesen kastid ära aga graanuleid polegi veel täielikult ära vahetanud, ainult lisan.
meil on jälle väga tubliks hakanud, aga täiesti suvalt võib siiski võtta pähe, et hetkel ma ei viitsi potile teha, teen hoopis mujale (kuhu varem polegi näiteks tehtud), õnneks on endale tekkimas kolmas meel selliste tujude vastu
Gunnar
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 20
Pildid: 1
Asukoht: Mustamäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas Mannuu » 20. juuli 2011, 13:01

Aitäh vastuste eest :)Aga selline küsimus siis veel, et kas nad ajavad karvu ka? Tuleb siis välja ,et koristamist tuleb mul alguses päris palju aga pole hullu :) Kui niipaljud saavad nedega hakkama siis saan mina ka :P
Mannuu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas Liisukas » 20. juuli 2011, 14:40

Mina puhastan nurka iga päev (viskan junnid ja pissise saepuru välja), mingit haisu mina oma emase puuri läheduses ei tunne, peaegi võtab see aega vaid paar minutit. Kasti pesen korra nädalas.

:ot: Karvu ajavad tuhkrud karvavahetuse ajal. Ehk siis kui tuleb talvekarv, suvekarv või vahetub ''titekarv''.
''Võimatu on olla masenduses kui sul on tuhkur'' :)
Ferrily & Kismet'i blogi
Kasutaja avatar
Liisukas
Pisi fotograaf 2013
Pisi fotograaf 2013
 
Postitused: 864
Teemad: 8
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn, Kakumäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas Gunnar » 20. juuli 2011, 15:16

Graanulite läbisõelumine ning junnide korjamine toimub vähemalt 3x päevas, st ärgates, pärast tööd ja enne magama minekut.
Gunnar
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 20
Pildid: 1
Asukoht: Mustamäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas Ines6 » 20. juuli 2011, 15:18

Jep, sama mis Gunnarilgi, vaata, et mõnikord isegi veel tihedamini:D
Kasutaja avatar
Ines6
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 189
Teemad: 1
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas Mannuu » 20. juuli 2011, 21:56

Tänan vastuste eest!:) Nad on tõesti lahedad kujud:P
Tervitan kõiki vahvaid tuhkrukesi ning tuhkruomanikke:)
Mannuu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas Liisukas » 15. august 2011, 19:27

K-Rautas on saepurugraanulid soodushinnaga- 15 kg kott on 2,14 euri. Minge ostma!
''Võimatu on olla masenduses kui sul on tuhkur'' :)
Ferrily & Kismet'i blogi
Kasutaja avatar
Liisukas
Pisi fotograaf 2013
Pisi fotograaf 2013
 
Postitused: 864
Teemad: 8
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn, Kakumäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas Dasha » 02. november 2011, 15:44

Meil Roger käib toas olevasse kasti alati väga kohusetundlikult, ainult korra või kaks pole liivakastini lihtsalt jõudnud, aga need on ikka erandid. AGA. Vahepeal ta hakkas puuris kinni olles sealse kasti kõrvale tegema. Ei aidanud äädikaga puuripõhja puhastamine, tihedam kastisisu vahetus, krõbinate puistamine maha - no mitte miski. Kohutav aeg oli, sest ta lihtsalt solberdas oma väljaheidetes ja haises nii tuba kui tõhk ise. Siis läksime loomapoodi ja ostsime prooviks suurema liivakasti - see võtab nüüd natuke alla poole puuripõrandast enda alla, aga ost oli seda väärt. Tundub, et selles kastis on tal nüüd palju lahedam käia ja pole enam kordagi maha teinud, nii et kel on sama probleem - proovige tuhkrule suuremat kasti, ehk on tal lihtsalt ebamugav käia seal :-)
(Toas seisab meil ka hästi suur kast, vb sellepärast talle seal käia meeldibki. Loodetavasti ei sõnunud ma nüüd ära midagi ja ta ei hakka homsest igasse suvalisse nurka tegema :-D )
Dasha
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas väike kuradike » 02. november 2011, 17:11

Üldiselt tasub tuhkrutele võimaluse korral alati suuremat kasti pakkuda. Meile endale meeldib ka ju, kui vetsus on ruumi asjatada, mitte ei pea 1 m2 peal hakkama saama.

Teine asi, miks tuhkur võib hakata poti kõrvale häda tegema, on puhas trots ja kius. Kui sa millegagi ta välja vihastad, võib ta lihtsalt lambist hakata pahandusi tegema, kaasa arvatud potist mööda.
Mul on Arnold paras jonnipunn, kohati oleme tülis. Tema muidugi otsustab mind hammustama hakata siis. Sylvester käib vihaga mul juhtmeid närimas. Niiet igal pätil omad tujud :-D
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas Gunnar » 18. detsember 2011, 21:18

Ma nüüd olen eksperimenteerinud vast kõigi ferplasti kastidega ja leidsin, et meie Alvinile (ligi 2 kilone poiss) piisab täiesti kõige väiksemast ja odavamast Ferplasti kassipoegade kastist Kitten. Ilma ääreta ning kõige madalam. Ei lase üle ega kraabi välja.
Otsustasingi kõik korteri kastid (5tk! , seotud harjumuste ning uste kinni/lahti olemise režiimiga) vahetada Kitteni vastu ja "ebastandardsed" maale viia.
Gunnar
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 20
Pildid: 1
Asukoht: Mustamäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Mees
Prindi postitus

Tuhkru liivakast.

PostitusPostitas sticker28 » 26. veebruar 2012, 19:48

Tere,

Sain ise ka just värskelt tuhkruplika omanikuks, aga mul on temaga pisike probleem. Nimelt ta keeldub liivakasti hädasid tegemast. Panin talle maha kile igaksjuhuks kui peaks mööda tegema, mida puhastan koguaeg ja liivakast selle peal. Kuid igakord kui ta toas vabalt jookseb ja läheb häda tegema, siis ta jõuga lükkab kasti eest ja teeb ikkagi sinna kile peale oma häda. Ostsin talle ka sellise pisikese kiisude liivakasti, aga ikkagi lükkab selle eest. Milles võib asi olla? Puuris ta lükkab ka oma liivakasti nurgast ära ja tegutseb kasti taha. Kas on kuidagi võimalik teda kasti tegema meelitada, sealt on tunduvalt parem ära koristada ju.
Suur tänu kõikidele abistajatele :-).
Kasutaja avatar
sticker28
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron