Liivakast - kui mitu, kuhu, puhastamine

Kuidas tõhukeste eest hoolt kanda - küüntelõikusest jalutamiseni.

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Re: Liivakast - kui mitu, kuhu, puhastamine

PostitusPostitas eku » 18. september 2014, 11:58

Kas tuhkrut on yltse vöimalik poti peale öpetada?
potile öpetamine tundub et see on sama hea kui peaga vastu seina tagumine:/ ,teeb sinna kus parajasti on,isegi ei vali kohta vöi nurka. olen nende öpetuste järgi toiminud aga ei midagist.
eku
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 13
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Liivakast - kui mitu, kuhu, puhastamine

PostitusPostitas 3rika » 18. september 2014, 14:00

Kõiki loomi saab õpetada potil käima. Tuhkrutega peab lihtsalt väga järjepidev ja kannatlik olema, sest nad on põikpäised. Mis probleem sul on? Kas ta ei pea puhtust puuris või ainult väljas joostes?
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast - kui mitu, kuhu, puhastamine

PostitusPostitas eku » 18. september 2014, 16:45

puuris ta käib oma nurka aga väljas on probleem..
otsustasime et ruumi kaupa hakkame öpetama et puur meil köögis siis öpetame köögis wc selgeks ja kui see selge siis edasi aga jah pole sellest kaugemale jöudnud..:/ kaks korda on juhtunud et kaks päeva käib lahti olles potil ja on ka kohe kiita saanud ja palju paisid ja pastat ja siis on köik. , kergitab saba vaata et varba peale ei tee ja saanud ka kohe jaole ja töstnud potile ja mitu korda päeva jooksul ja ylejäänud köik päevad laseb keset pörandat ja igale poole kuhu jumal juhatab ja siis meil söda lahti ka,saab karistada ja siis puuri.kuigi kullipilk koguaeg peal oldud ja vahepeal tostnud(meeldetuletus)potile et koht siin aga ei:/
eku
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 13
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Liivakast - kui mitu, kuhu, puhastamine

PostitusPostitas 3rika » 19. september 2014, 15:12

Mina sain oma poisi väljas potil käima nii, et need kohad kuhu ta lasi, katsin tekikeste ja patjadega. Lisaks sellele tekkis siiski mingi rutiin, et kui tihti ta pissile tahtis. Enne puurist välja ei lasknud, kui potil ära käidud ja siis tõstsin teda iga 15 minuti järgi puuri potile ning ootasin, et ta uuesti oma hädad ära teeks. Nüüdseks on ta selgeks saanud, et ei tohi mujale teha (okei, 1-2 korda on õnnetus ka juhtunud) aga muidu jookseb ta oma puuri pissile, kui häda peale tuleb.
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast - kui mitu, kuhu, puhastamine

PostitusPostitas Geneli » 22. september 2014, 17:45

Üks järjepidev töö on see tõesti. Meil läks Eduardiga 1 kuu aega enne kui ta potil käimise täitsa selgeks sai :-) Meil oli sama taktika eelnevatega. Alguses oli nii, et kui ärkas, siis tõstsime ta ise poti peale ja seejärel lasime tuppa jooksma. Hiljem oli nii, et enne puurist välja ei lasknud kui potil oli käidud. Tegelikult vedas meil sellega, et Heleri oli väga hea eeltöö ära teinud :rofl: . Tuppa on häda juhtunud tegema üksikud korrad. Peamine probleem oli selles, et häda tehti puuris poti kõrvale või ukse ette. Treenisime seda peamiselt et ikka potti läheks. Esimese asjana võtsime vastu otsuse, et tuppa mitut potti me ei pane, seega 2 toalises korteris on ainus pott Eduardil puuris ning seda teab ta suurepäraselt. Igast toaotsast jookseb ilusti puuri :-) Järjepidevust ja jõudu potitreeningul :wink:
Kasutaja avatar
Geneli
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teemad: 1
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast - kui mitu, kuhu, puhastamine

PostitusPostitas eku » 30. september 2014, 14:55

meil ka kahetoaline aga jah kahjuks köögist kaugemale ei jöua:/ Toimime täpselt nii ,et enne välja ei saa kui potil käidud ja siis laseb välja ja ta teab juba seda ,tihti isegi teeskleb `näitab`et potil käidud aga see tal läbi ei lähe. lahti olles mängides töstame ka ikka potile iga nii 20min tagant siis yritab ka näidelda aeg ajalt et käib potil aga midagi ei tee aga enne välja ei saa kui häda tehtud,köögis kaks kohta yks on puuris teine on nurgas.Jälle kaks päeva jumala ilusti käis,isegi mängimise poole pealt jooksis koguaeg puuri häda tegema ja igati tubli ja siis köik :/ ja juba mingi nii neli kuud..
eku
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 13
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Liivakast - kui mitu, kuhu, puhastamine

PostitusPostitas Junk » 01. oktoober 2014, 08:31

Meil on nii et kui näiteks kast on liiga must ja teeb korra kõrvale siis unustabki hakata kasti tegema. Aga siis tuleb seda meeldetuletada.
Hiljuti oli meil probleem selles et vahetasime liiva. Kvartskirstallid pakkuva kassiliiva vastu. Ja ta keeldus sellel käimast.
Vahetasime tagasi ja nüüd käib kui kellavärk :D
Kasutaja avatar
Junk
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Tuju: Häbelik
Prindi postitus

Re: Liivakast - kui mitu, kuhu, puhastamine

PostitusPostitas Marilin » 01. oktoober 2014, 13:58

Kui on soovi vahetada liiva, siis soovitan seda teha järkjärgult. Vanale liivale panna uusi peale, siis harjub tasapisi ära, kuni saadki kasutada vaid uut liiva :-)
Kasutaja avatar
Marilin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1915
Teemad: 28
Pildid: 18
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast - kui mitu, kuhu, puhastamine

PostitusPostitas eku » 03. oktoober 2014, 15:23

kast meil puhas,puhastame regulaarselt,puuris neljakandiline ja yhte nurka aint teeb..
eku
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 13
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Liivakast - kui mitu, kuhu, puhastamine

PostitusPostitas BLackRat » 03. oktoober 2014, 16:04

Kui ta ikka ainult sinna ühte nurka teeb, siis talle lihtsalt niisama meeldibki see koht :D Meil Minna ka linnakorteris tegi koguaeg ühte kohta, ükskõik, kui palju ma ka teda sealt ruttu-ruttu liivakasti ei tõstnud... Lõpuks sai liivakast asetatud sinna, kuhu ta koguaeg hädal käis ja peale seda pole meil ühtegi probleemi olnud :)
Minna & Diesel
Until one has loved an animal, a part of one's soul remains unawakened ― Anatole France
Kasutaja avatar
BLackRat
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 242
Teemad: 10
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: Liivakast - kui mitu, kuhu, puhastamine

PostitusPostitas 3rika » 04. oktoober 2014, 13:22

Just! Nagu BLackRat kirjutas, et mõnikord nad valivadki ise omale lemmikkoha, kuhu teha ja siis on mõitslik pott sinna panna :)
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast - kui mitu, kuhu, puhastamine

PostitusPostitas eku » 07. oktoober 2014, 18:11

puuri teeb ilusti yhte kohta(wc-sse) aga väljaspool puuri ei tunnista siis nagu part kus ta juhuslikult on sinna teeb isegi kohta ei vali..
eku
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 13
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Liivakast - kui mitu, kuhu, puhastamine

PostitusPostitas Geneli » 07. oktoober 2014, 19:19

Siis on teil küll häda majas :umm: Üks variant veel mida meie rakendanud oleme kui õnnetusi juhtub ja totaalselt valesse kohta häda tehakse. Kui avastame et on teinud häda mujale siis viime ninapidi juurde nagu koerakutsika, nina hästi lähedale, hoiame kinni ja samal ajal räägime kurja häälega et "mis see on, EI TOHI" siis vastu nina nips ning paneme puuris olevasse potti ning puuriukse kinni. Hoiame mõnda aega puuris et ta saaks aru et on pahandust teinud ja sellist käitumist me ei aktsepteeri. Ärge ainult alla andke, võidelge edasi ja küll ta ka selle potil käimise ära õpib :-)
Kasutaja avatar
Geneli
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teemad: 1
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast - kui mitu, kuhu, puhastamine

PostitusPostitas eku » 08. oktoober 2014, 21:46

Geneli see ka tehtud:) ,igakord teeme nii.. :/
eku
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 13
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Liivakast - kui mitu, kuhu, puhastamine

PostitusPostitas Mari8 » 08. oktoober 2014, 23:17

Mina soovitaks lihtsalt aega anda natuke. Mina sain oma Augusti, kui ta oli 2 aastane ja ta ei olnud kordagi elus varem potil käinud. Endise omaniku juures oli tal puuris lihtsalt hein aluspanuks ja ta kakas igale poole, kuhu juhtus. 2 aastast tuhkrut ei ole kerge õpetada potil käima, aga minu arust võtmesõna on kannatlikkus. Ma olin vahepeal sama lootusetu ja õnnetu. Meil toimis kõige paremini lihtsalt kannatlikkus ja tuhkruga normaalne rääkimine. Teadsin, et ei saa võtta kahe aastase tuhkru ning teda lihtsalt sundida potil käima, kui ta ei saa aru, miks ta seda tegema peab. Ma ei karistanud teda kui ta liivakastist mööda tegi, sest ta pole õppinud varem nii ja ta mõtles, et miks ma peaksin jooksma kastini, kui ma saaksin lihtsalt siinsamas pissida ja Mari koristab selle pärast ära? Siis ma võtsin ta jälle sülle ja ilusti rääkisin temaga. Ma ütlesin talle, et kui ta käib ilusti potil, on minul seda palju lihtsam koristada ja mul on hea meel. Ja see oli nagu võlusõna, peale seda ei ole ta kordagi kuhugi väljaspoole potti teinud. Suures toas on Augustil üks pott nurgas, kuhu ta alati jookseb kui häda tuleb. Loomadega saab häid tulemusi kui neile selgitada ära, miks sa tahad, et nad midagi teeks.
Kasutaja avatar
Mari8
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 6
Pildid: 1
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Eelmine

Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist