Pliksid Tuhka Triinu ja Decaf

Tõhud meie kodudes

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Foorumi reeglid
See foorum on mõeldud oma lemmiku(te)st rääkimiseks, mitte hoolduse alase nõu küsimiseks! Iga kasutaja teeb omale teema, kus on juttu tema lemmiku(te)st. Teema pealkiri võiks olla kujul nt. "Kissu rotid", "Foksi küülikud" vms.

Pliksid Tuhka Triinu ja Decaf

PostitusPostitas Tuhka (Teema autor) » 05. november 2012, 22:43

Tere!
Olen ka siin täitsa uus ja mõtlesin,et natuke ka tutvustaks oma tuhkrukest :)
Oleme ammu unistand tuhkrust ning nüüd tekkis võimalus ta endale soetada.Meie ostsime Tuhkru Tuhka Triinu Soovi kaudu,kus müüja kirjutas,et müüb kuna pole aega temaga tegeleda ja viibivad palju kodust eemal.Kuid olen siin foorumis tuhlates tähelepannud,et just selline iga,kui tuhkrud 2-3 aastased,et siis pole nendega enam aega inimestel tegeleda ja müüvad maha..nii kurb..Et vaatasin,et siin mõni teinegi sellises vanuses tuhkru soetand ja just sarnase kuulutuse peale.
Nu meie Tuhka on 2-e aastane emane steriliseeritud tuhkruke.Omanik kahjuks söötis teda wishkasiga ja toorest liha ei andnud..ja kui kuulsin,et tuhkrul ka vaktsiinid tegemata,siis kiirelt panin aja Triin Abeli juurde Västrikusse-tõeliselt väärt arst tuhkrutele :)
Õnneks tuhkur terve,kuid kõrvalestalised leiti talt ja saime ka rohu turjale ja kuu lõpus ka vaktsiinid teeme ära :)
Õnneks meie Tuhka harjus koheselt uue toiduga-hakkasime andma Hillsi Kittenit.Kuid kanakõri jah ta vaid limpsib ja rohkem ei miskit,kuid varsti plaan poodi minna ja ostan siis kanasüdameid ja katsetan nendega ka :)
Alguses me Tuhka kartis ja isegi värises..kui ta koju tõime.Järgmisel päeval lasime ta tubadesse uitama-oi kuidas nuuskis ja uuris pinda.Ja seda ta teind nüüd juba nädalake..kui puurist välja saab,siis muudkui nuusib ja siblib ringi.Alguses ka kakas igasse tuppa ühe portsukese,kuid nüüd asi harvemaks jäänd,täna vaid 1-e korra tegi tuppa.Kuid enamuse ikka läks ja tegi sinna kus vaja :)
Nüüd ta jookseb ka meil kannul järgi ja tahab ikka meie juures magama jääda.Õnneks hakkab juba meid omaks võtma.Kuid siin lugedes vaatan,et kõigil tuhkrud mängivad,kuid meie Tuhka ei tunne huvi üldse mängimise vastu.Tegin soki,kuhu tappisin ajalehetükke sisse ja siis sellega olen ta nina ees sahistand,kuid ei miskit..pehmet paela olen ta ees lohistand,kuid ei midagi,nu ei taha mängida.Et kas keegi oskab oma kogemusest rääkida,et miks see nii võib olla.
Sealt kust ta tõime,rääkis pereema,et pojaga olevat ta meeletult palju mängind,kuid esialgu pole temas üldse mänguhuvi näha.
Kuid oleme rõõmsad,et ta on hakand meid omaks võtma,see ongi see peamine :)
Mõni pildike ka :)
Pilt
Siin ta üritab mu lapse vorsti saialt ära näpata,kuid saime jaole ja nüüd laps teab,et ei saa kaua venitada söömisega,muidu on see lännu :)
Pilt
Pilt
SELLINE ON SIIS MEIE VÄIKE PIIGA :)
Viimati muutis Tuhka 05. juuli 2014, 15:33, kokku muudetud 3 korda.
Kasutaja avatar
Tuhka
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 113
Teemad: 9
Asukoht: Kiisa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhka Triinu

PostitusPostitas Johhike » 05. november 2012, 23:06

Teretulemast :flo: !
Tõesti kurb, et inimesed oma loomakestest nii kergekäeliselt loobuvad. Eriti veel, kui tuhkruke nii usaldavalt otsa vaatab ja sabas sörgib. Igatahes tore, et see tugrik on endale uue ja hea perekonna leidnud :)

Mängimise koha pealt nii palju, et tuhkrud on väga erinevad ja ka nende mängu eelistus/harjumus on erinev. Mõni on rohkem mänguhimuline, teine vähem. Minu üks isane vajab päris palju utsitamist, vahest ei võta üldse vedu. Enamasti ta tegelikult ei tahagi mänguasjadega mängida, vaid üritab oma varanduse lihtsalt peitu viia. Teine on täiesti pidurdamatu mänguhull ja on nõus igal ajal peaaegu iga asjaga mürama :)

Võib-olla teie tuhkur tahab aega ka kohanemiseks ja usalduse võitmiseks. Võite proovida erinevaid krõbisevaid, kõlisevad manguasju, tavaliselt pakuvad elevust ka pappkarbid, kilekotid jm
Mõmmikud Eddie ja Ferrero
Kasutaja avatar
Johhike
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 619
Teemad: 8
Pildid: 9
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhka Triinu

PostitusPostitas Tuhka (Teema autor) » 05. november 2012, 23:15

Njaa kilekotid talle tõesti meeldivad.Kui kodust mõne kilekoti on leidnud,siis poeb ta kohe sinna sisse ja natuke tuuseldab seal..
Ma usun ka,et eks ta vajab natuke ka aega veel,et kohaneda.Ikkagist kaks aastat oli ju teise perega ja harjus nende elurütmi ja seltsiga,kuid nüüd kõik ju uus ja teine.Teda vaadates näen,et ka temal on pisike süda,mis hoolib ümbritsevast,samuti vajab ta lähedust ja hellust ja usun,et kui ta kellessegi kiindub,siis seda jäägitult ja arvan,et ta kindlasti väga hoolis oma eelmisest perest.Kuid teeme kõik,et ta tunneks ka meil end turvaliselt ja rõõmsalt..Ja aitäh nende nõuannete eest :) homme toongi töölt natuke pappkarpe ka ;)
Olen nii rõõmus,et on olemas selline foorum,kus tuhkruomanikud saavad suhelda ja üksteise tegemisi jälgida :) Ma siit palju põnevat juba lugeda saand :)
Kasutaja avatar
Tuhka
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 113
Teemad: 9
Asukoht: Kiisa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhka Triinu

PostitusPostitas kulla » 05. november 2012, 23:38

Tere! Nii armas lugeda, et saite omale seltsilise ja teil hästi läheb. Minu Bellal näiteks võttis rohkem kui kuu aega, et minuga ära harjuda. Nüüd tuleb ise kaissu magama. Eile üritasin mina oma Totuga mängida, aga ei miksit, kui tema mängida ei taha siis ei taha pigem uitab ringi ja vaatab kus annab käkki keerata. Usun, et kahe kuu pärast mängite te ilusasti koos juba ja sööte liha kahe suu poolega:))
Sipsikud Kulla, Bella ning Totu
Kasutaja avatar
kulla
Tublim uustulnuk 2013
Tublim uustulnuk 2013
 
Postitused: 227
Teemad: 2
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Tuju: Õnnis
Prindi postitus

Re: Tuhka Triinu

PostitusPostitas Tuhka (Teema autor) » 06. november 2012, 06:41

Oi Kulla nii armas lugeda sinu tuhkrutest ja kogemusest :) Ma vaatasin,et kõigil kohe tuhkur esimesel päeval uues kodus mürab ja hullab,et ainult meil selline,kuid nagu näen,siis ka teil selline kogemus loomakesega..seega loomake siis vajab lihtsalt aega,kes vähem kes rohkem..Ja ega see mängimine polegi kõige tähtsam,lihtsalt oli mure,et huvitav,kas tal siis pole hea,et kõigil tuhkrud hullult möllavad ja meie omal pole üldse huvi selle vastu..kuid tänu te kogemustele siin,siis olen aru saand,et ega see pole 1 ühele nii :)
Ja aitäh teile heade soovide eest :)
Kasutaja avatar
Tuhka
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 113
Teemad: 9
Asukoht: Kiisa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhka Triinu

PostitusPostitas Adelle » 06. november 2012, 09:05

Oh kui tore on lugeda, et tuhkruplika leidis armastava kodu.
Meil Arabella on ka päris pirts mängima. Talle rohkem meeldib seigelda ja igasugu pättusi välja mõelda.
Aga paar lemmiklelu tal on, täiesti ilmetu poest ostetud must karvapall kus kulin sees ja siis ära virutatud pabertaskurätikud, mida ta kilekotikestesse laob.
Kasutaja avatar
Adelle
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 221
Teemad: 3
Pildid: 6
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 54
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhka Triinu

PostitusPostitas maris2 » 06. november 2012, 14:33

Proovi kilekotiga. Minu pättidele meeldivad kilekotid ja kõik mis ripuvad. Muidugi peab keegi neid rippuvaid asju ka liigutama. Erinevad torud kuhu saab sisse minna.
Pallid meeldivad ka. Mänguhoos tassitakse neid igalepoole.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Tuhka Triinu

PostitusPostitas Tuhka (Teema autor) » 06. november 2012, 15:09

Oi jälle põnvaid ideid :) see kulinaga pallike täitsa hea mõte,katsetan ka seda :)
Ja varsti annan ka teada,kas oleme saand natuke mängutuju ka temas tekitada ;)
Kilekottides olen lasknud tal rahulikult toimetada,ta ronib sinna sisse ja siis krabistab seal hoolega,kuid samas tõesti kilekotti tema ees pole veel sahistand ja et ta seda taga prooviks ajada..katsetan ka selle ära :)
Kasutaja avatar
Tuhka
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 113
Teemad: 9
Asukoht: Kiisa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhka Triinu

PostitusPostitas maris2 » 06. november 2012, 16:14

Mul tavaliselt pätid ronivad kotti ja siis ma tõstan koti maast veidi kõrgemale ja hakkan käega neid "kiusama". Edisonile meeldib kotis hüpata, no et tahaks nagu välja aga ei taha ka. Sellel hetkel kui tema hakkab hüppama liigutan mina kotti. See ajab ta eriti pöördesse. Siis lasen nad välja ,ja nad ise jooksevad uuesti kotti.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Tuhka Triinu

PostitusPostitas Tuhka (Teema autor) » 06. november 2012, 23:15

eheheh..nii lahe :)
Avastasin ka,et kui Tuhka tahtis meil diivani taha urgu tegema hakata-hakkas hoolega ühte kohta kaapima ja ma hakkasin teda häirima seal hommikumantli vööga(mis pehme jäme pael näeb välja),siis hüppas ta seal püsti ja selili ja haaras hammastega vööst kinni-sikutas ja jälle hüppas püsti ja haaras käppade vahele ja viskas selili :) Nii vahva oli teda hullamas näha :) Et ühesõnaga sain ta mängima sellega,et segasin tal pahandust tegemast :) See kilekoti asi usun,et meeldiks mu Tuhkalegi,sest kilekotis ta niisamagi tuuseldab tükkaega.Kuid kõrisevale pallile ta järgi ei läind..vaatas kuidas see veeres,korra hambaga katsus ja siis jalutas edasi :) Kuid meil hakkab juba asi looma ;)
Kasutaja avatar
Tuhka
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 113
Teemad: 9
Asukoht: Kiisa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhka Triinu

PostitusPostitas maris2 » 07. november 2012, 19:53

Viska talle palli siis kui ta pöördes on.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Tuhka Triinu

PostitusPostitas Tuhka (Teema autor) » 08. november 2012, 15:36

Mõjus ;)
Nüüd istub paberkotis ja panin talle sinna põlviku,mis täidetud ajalehtedega ja oi kuidas müdistab sellega seal sees :)
Hakkab hakkab meil vaikselt juba mängulisemaks asi minema :)
Oeh kui südant soojendav oli,kui tulin töölt ja( mees oli enne mind koju tulnud ja ta välja puurist lasknud) Tuhka jooksis mulle rõõmsalt vastu.Minu jaoks nii suur asi see,et loomake meid omaks võtnud ja tunneb rõõmu,kui koju tuleme..
Usun,et teate kõik kui mõnus tunne on olla Tuhkru poolt armastatud :)
Kasutaja avatar
Tuhka
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 113
Teemad: 9
Asukoht: Kiisa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhka Triinu

PostitusPostitas Johhike » 08. november 2012, 21:00

Ole sokkide/põlvikutega ettevaatlik. Mõnel tuhkrul on komme endale sisse närida soki tükikesi ja see võib halvasti lõppeda. Ega see ei tähenda, et ei tohi põlvikut talle anda, lihtsalt ei tasuks päris järelvalveta jätta teda sellega.
Igatahes tore kuulda, et teie tugrik kohanema hakkab :)
Mõmmikud Eddie ja Ferrero
Kasutaja avatar
Johhike
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 619
Teemad: 8
Pildid: 9
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhka Triinu

PostitusPostitas kulla » 08. november 2012, 23:40

Jeeee...h super eks ju kui tuhkur tuleb ja tervitab sind koju tulles. Mul on neid lausa kolm vastas + koer ka veel;))
Sipsikud Kulla, Bella ning Totu
Kasutaja avatar
kulla
Tublim uustulnuk 2013
Tublim uustulnuk 2013
 
Postitused: 227
Teemad: 2
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Tuju: Õnnis
Prindi postitus

Re: Tuhka Triinu

PostitusPostitas Tuhka (Teema autor) » 09. november 2012, 14:56

Ma olen ikka jah juures olnud,kui ta mängib,kuid hea,et mainisid,et ta võib sellest põlvikust ka tükid kätte saada..see mul küll sokimaterialist põlvik,kuid jah see kuidas ta seda murrab,siis tõesti võib varsti auk sees olla.
Vahepeal tuuseldas vannitoas ja siis äkki kuulsin hullu kratsimist,läksin ruttu sinna ja ta oli kätte saan poisi veepüssi,mis vahtkummist tehtud..sellel olid korralikud sügavad küünejäljed sees..et on asju,mille peale ei tule,et võivad ohuallikaks olla.Õnneks päris tükke polnud ta sellest lahti saand,kuid see material samuti ju ohtlik neile.'
Kuid siin avastasin tal veel ühe lemmiku asja,nimelt koristasin lapse riietekappi ja avastasin ühed vanad vabaajapüksid,millel võrkvooder sees,et on väiksed ja mõtlesin,et tuleb ära anda ja panin voodile..issand,kui meie Tuhka need leidis,ei tahtnud ta sealt seest enam välja tulla..selle sääre sees tükkaega ta mürgeldas..võrkvooder neil pükstel tundub tema nõrkus olevat.Ja sääred parajalt kitsad,et täpselt paras tunnel talle :) heheh..avastame mänguasju talle,mille peale ei tulekski :)
Oi lausa 3 tk tuhkruid Kullal..waw..ma nagu sain aru,et teil kaks,kuid kolm...ja koer.Nii lahe :) Kas tuhkrud saavad kutsaga ilusti läbi?
Tegelt isegi siin Tuhkaga olles,tunnen,et täitsa lahe oleks kunagi endale päris pisike ka kunagi vaadata,need loomad lihtsalt nii meeletult armsad ja Tuhkalgi ehk seltsis segasem :) Kuid jah esialgu ikka praegu ühega tahaks tundma üksteist õppida ja ehk teistegi tuhkrutega kokku saada ja eks siis elu näitab,mis tuuled puhuvad :)
Kasutaja avatar
Tuhka
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 113
Teemad: 9
Asukoht: Kiisa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhka Triinu

PostitusPostitas Adelle » 09. november 2012, 15:02

Jah miski pärast kõige lemmikumad on kantud riided, vahest disainitakse sinna ka auke sisse.
Kasutaja avatar
Adelle
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 221
Teemad: 3
Pildid: 6
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 54
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhka Triinu

PostitusPostitas Tuhka (Teema autor) » 09. november 2012, 22:58

Usun,et see õige varsti sinna tekkimas :)
Kasutaja avatar
Tuhka
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 113
Teemad: 9
Asukoht: Kiisa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhka Triinu

PostitusPostitas Tuhka (Teema autor) » 11. november 2012, 23:06

Juhuuu...tahtsin kohe oma rõõmu siin jagada :) Meie Tuhka ju toitus vaid Wishkasiga 2 aastat enne meie juurde tulekut..Eelmine omanik mainis,et pole mõtet toorest liha anda,kuna seda ta ei söö..Kuid siiski katsetasin,nu kanakõrid jah ei läind..kuid täna panin ette toore kanasüdame ja see läks nagu lupsti sisse :) Oi kui rõõmus olin,meie Tuhka hakkab ka ikka tasapisi harjuma tema jaoks hea ja kasuliku toiduga :) Kuid nüüd siis tekkis jälle uus küsimus õhku,et palju ma võin talle neid südameid anda,et nuh kui tihti?Ja kui palju?
Oi kuid olen praegu ikka nii rõõmus :)
Kasutaja avatar
Tuhka
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 113
Teemad: 9
Asukoht: Kiisa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhka Triinu

PostitusPostitas Johhike » 12. november 2012, 09:37

Väga tore kuulda :)
Püüa talle ikka muud lihakraami ka pakkuda, et toidulaud mitmekesisem oleks. Kontidega liha (nt. tiivad, kaelad) hoiab hambad ilusad ja puhtad. Eddie puhul aitas see hästi, kui kaela või tiiva 2-3 väiksemaks jupiks lõikasin. Võid pakkuda ka muid siseelundeid nt maksa ja pugusid.

Kuna tühi kõht on kõige parem kokk, siis võid proovida tuhkrut natuke "näljutada". Paljud on saanud oma karvikud selle meetodiga liha sööma. Võid nt nii teha, et võtad päeval krõbuskid eest ära ja õhtul annad liha ette, küll öösel kõht tühjaks läheb ja liha ära süüakse (või vähemalt näkitsetakse sealt midagi). Sealjuures ei tohiks ennast halvasti tunda, kui lihakraam on ette antud ja seda otsustatakse mitte süüa, siis järelikult ei ole kõht ikka tühi :wink: .

Kui sa ainult südameid või väga ühekülgselt toorest kraami annad võiks see pigem jääda nö maiuseks põhitoidu kõrvale.

Igatahes edu katsetamisel :)
Mõmmikud Eddie ja Ferrero
Kasutaja avatar
Johhike
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 619
Teemad: 8
Pildid: 9
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhka Triinu

PostitusPostitas Ailen » 12. november 2012, 09:56

See läheb juba OT-iks kätte, aga mitmeks tunniks ei soovitaks jätta liha, on tuhkruid, kes tassivad oma söögikraami potti ja lisaks see aitab kaasa mõnedel nö pirtsutamisele, et süüakse siis, kui kõht on tühi, mitte siis kui süüa antakse. Liha võiks ette panna nii 20 minutiks, kui selle aja vältel, tuhkur sööma ei hakka, siis võtad eest ära.
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhka Triinu

PostitusPostitas Johhike » 12. november 2012, 10:12

Läheb vb tõesti natuke OT. Eks see oleneb võib-olla tuhkrutest. Mina olen alati ööseks liha jätnud ja ei ole sellega probleemi olnud. Vahest tassitakse liha laiali, aga hommikuks on kõik söödud.
Mõmmikud Eddie ja Ferrero
Kasutaja avatar
Johhike
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 619
Teemad: 8
Pildid: 9
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhka Triinu

PostitusPostitas Tuhka (Teema autor) » 12. november 2012, 12:12

Suured tänud teile nõuande eest :) Kanakõrid meil jah algul üldse ei läind ning seetõttu mõtlesin nüüd proovida kanasüdamega,kuid see läks kohe isuga :) Seega nüüd ta ikka veremaitse suhu saand,et plaanis nüüd täna siis kanakõriga uuesti katsetada..Eks ma jah olengi mures just selle hambakivi pärast,mis võib tekkida..seetõttu südamest loodan,et hakkab mul varsti ka konti järama :P
Kuid oleme juba mitu sammukest astund paremuse suunas ning usun,et järjepidevusega saame ehk looma igasugust liha armastama :)
Loomulikult mitte sealiha :)
Olen ka avastand,et meie Tuhkat pole arvatavasti liivakastile õpetatud häda tegema..kuigi eelmine omanik mainis,et nad hoolega harjutand ta puuris oma kastikeses pissil käima ja kakal.Kuid jah meil ta ainult tuppa laskeski,kui ma ei jälgiks teda peale tõusmist või söömist..saan kohe aru,kui ta hakkab tagurdama,et nüüd tuleb ta haarata ja ruttu puuri kastile viia..ja siis ta teeb sinna ilusti ära.Kuid muidu võib ta isegi puuri kõrvale toapõrandale oma häda teha..Olen ka teda profülaktika mõttes peale tõusmis kastile viind,et äkki häda peal,kuid ta sealt minema jooksnud ja on ka juhtund nii,et paneb jooksuga sealt minema minu magamistuppa voodi alla kakale.Seega jah nüüd siis harjutame ikka teda õiges kohas häda tegemas käima,muidugi jah ei tea,kas saame ka tulemuse,kuna tegu siiski täiskasvand loomaga..kuid jah tuleb järjepidev ka sellega olla :)
Kasutaja avatar
Tuhka
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 113
Teemad: 9
Asukoht: Kiisa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhka Triinu

PostitusPostitas Tuhka (Teema autor) » 12. november 2012, 12:18

Aa..kaks pissikasti on meil-üks puuris ja teine suures toas,kus ta palju ringi müttab..kuid jah hädaga ei tule talle need meelde..
Kasutaja avatar
Tuhka
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 113
Teemad: 9
Asukoht: Kiisa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhka Triinu

PostitusPostitas Johhike » 12. november 2012, 12:44

Tegelikult võis Tuhka oma eelmises kodus kenasti kastil käia küll. Uues kodus läheb aega enne kui kõige uudsega harjutakse. Tal on ju palju avastamist ja kast võib sootuks meelest minna.
Mõmmikud Eddie ja Ferrero
Kasutaja avatar
Johhike
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 619
Teemad: 8
Pildid: 9
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhka Triinu

PostitusPostitas Tuhka (Teema autor) » 12. november 2012, 13:36

Nu siis oleks küll hea,kui see nii oleks :) Kuid siiski eks harjutame ikka kastiga teda ja kiidame teda,kui ta sinna teeb ;)
Kasutaja avatar
Tuhka
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 113
Teemad: 9
Asukoht: Kiisa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhka Triinu

PostitusPostitas Tuhka (Teema autor) » 12. november 2012, 15:31

Ja liha kohapealt ka väike samm jälle läind paremuse poole :) Võtsin krõbuskid eest ära ja kui nägin,et otsib toitu,siis panin talle kanakõri tükikesteks tehtuna ette(nuh lülid eraldatuna).Ja ta ragistas hoolega nende kallal,ühe luli ikka kohe läikima näris seal :)
Nu ja siis ta läks jalutama,võtsin talt need eest ja asendasin tänaseks jälle krõbuskitega :)
Eks homme jälle katsetame..tasapisi ikka edasi ikka edasi,mitte sammukeski tagasi :P Nuh tammetõru seiklustest tigu meenus :)
Kasutaja avatar
Tuhka
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 113
Teemad: 9
Asukoht: Kiisa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhka Triinu

PostitusPostitas kulla » 14. november 2012, 17:37

Oi kui tublid te olete siis juu;)
Sipsikud Kulla, Bella ning Totu
Kasutaja avatar
kulla
Tublim uustulnuk 2013
Tublim uustulnuk 2013
 
Postitused: 227
Teemad: 2
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Tuju: Õnnis
Prindi postitus

Re: Tuhka Triinu

PostitusPostitas kulla » 15. november 2012, 17:47

Sa küsisid mu käest, et mis suuruses vesti ma võtsin. Minul on mõlemad medium vestid. Aga kui ta on sul 700 g kanti siis S läheb talle ka ilusti. Bellale ma võtsin traksid ja nendest ta lihtsalt voolab välja kuna eriti pisike pliks. Pean talle ka vesti ostma see püsib paremini seljas tuhkrul. See vähemalt minu kogemus trakside ja vestidega.
Kuidas teil läheb, kas te muna ka olete söönud?
Sipsikud Kulla, Bella ning Totu
Kasutaja avatar
kulla
Tublim uustulnuk 2013
Tublim uustulnuk 2013
 
Postitused: 227
Teemad: 2
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Tuju: Õnnis
Prindi postitus

Re: Tuhka Triinu

PostitusPostitas Tuhka (Teema autor) » 15. november 2012, 22:39

Aitäh sulle :) Poes vaatasin seda S vesti tundus nagu läheks aga müüa seletas,et see ikka liiga väike,et tema ikka M-i soovitab.Kuid ma ei julend osta ja tulin ära sealt mõtlesin,et mõõdan ta üle ja siis lähen uuesti :) Kõige parem oleks muidugi Tuhka kaasa võtta ja otse selga proovida,kuid need vestikesed seal nii ära pakendatud..ja ei tea,mis müüa selle peale ütleks.Kuid jah ta mul sama väike nagu sul Bella...
Seega panustan siis S-i peale ;)
Meie Tuhkal karv ilusti läikima hakand korralikust söögist :) Sain tuttava käest vutimune,tal paar vutti ja nii siis avaneski mul võimalus ja kui Tuhkale selle muna ette panin,see läks lupsti minema sealt taldrikult :) Olen talle nädalas 2x vutimuna andnud..Suured lemmikud tal ka kõik värske-paprika,kurk,porgand,hurmaa..Kuid neid saab ta tükikese kui on teind oma kakamise sinna kuhu peab,nuh väike preemia ;) Ja 2 päeva on ta teind oma hädad koheselt peale ärkamist oma pissikasti.Muidu ta pani jooksuga pissikastist mööda ja koheselt kas mul voodi alla või vannitoanurka-need kaks kohta ta lemmikud :) Kuid kaks päeva jah edukad meil olnud,kuid ei julge siin veel hõisata.Tegin talle täna papist kastidest mängupesa,kuid kukkus see välja vist kui magamisurg..Võtsin kasti ja panin sinna sisse väikse kasti..väiksesse kasti tegin ka augu-panin sinna sisse t-särgi ja varrukaotsa sealt väiksest august välja,et nuh saab sealt kaudu sinna väiksesse kasti ronida ja nii ta on t-särgi sees väikses kastis ja kui tahab tuleb sealt varrukaotsast jälle välja suuremasse kasti..suuremas kastist pehme tekk põhjaks ja kast ise lapse väikse linaga ära vooderatud ja nuh sellel suuremal kastil ka auk sees,kust kaudu saab kitsasse kasti minna..mis on nii kitsas nagu tunnel,kust kaudu saab lihtsalt läbi liikuda ja meie seltskonda tulla :)
Kuid jah seal ta mul täna ainult magand ongi..täna ta nii vähe on olnud üleval,ta ainult tahabki seal sees magada..Varsti peangi ta sealt seest üles otsima ja oma puuri pessa viima,ei julge ööseks teda valveta tuppa jätta..veel mitte :)
Kuid muidu ta jah me pere omaks võtnud,jookseb koguaeg kannul,et oht kohe peale kogemata astuda..käime kikivarvul,et kand maha ei läheks,muidu äkki jääb jala alla :P
Mängib siis,kui pahanduse tegemisel teda segan mõne mänguasjaga..Kuid niisama ta ei võta mängudega vedu..Kuid jah ta veel nii natukest aega meil olnud..varsti saab 3 nädalat täis :) Ja nädala pärast lähme teeme vaktsiini ka ära,loodetavasti kõrvalestalised meid rahule jätnud.Ja ehk siis saame ka millaskis väljas käima hakata,muidugi jah oleneb ilmast..praegu jube märg,et ei tõstaks oma ninagi välja :) Kuid meil maja taga muidu ilus männimets,maa siis pehme samblane..kuid jah kui sinna minna,siis kindlasti vestike peaks seljas olema,muidu kaob ta mul mõnda urgu sinna ära..puude juurte lähedal olen avastand,et seal väiksed urud tehtud..ei tea,kes seal pesitsevad :)
Kuid praegu me Tuhka selline rahulik ja tasane tüüp,kes otsib inimeste lähedust..nu oki urgu meeldib tal endiselt me diiavani taga käia tegemas :P
Kasutaja avatar
Tuhka
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 113
Teemad: 9
Asukoht: Kiisa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhka Triinu

PostitusPostitas kulla » 16. november 2012, 16:10

Meil on siin suht hea jälle selles suhtes, et looma pood asub täiesti eraldi ja loom võib peremehega rihma otsas poodi siseneda. Palju kohtan seal kutsikaid kellele rihma proovitakse;) Äkki siis M suurus teile ikka. Et Tuhka võib ju kaalus juurde ka võtta tasapisi kui on hea toidu peal. Minu vestil on kelluke küljes, et kui ringi jookseb siis heliseb ja tean kus ta on. Väga ootan pilte teie jalutuskäigust kui välja saate. Anna talle veel paar nädalat küll ta muutub veel kodusemaks. Olen selle täiesti kindel.
Sipsikud Kulla, Bella ning Totu
Kasutaja avatar
kulla
Tublim uustulnuk 2013
Tublim uustulnuk 2013
 
Postitused: 227
Teemad: 2
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Tuju: Õnnis
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Meie tuhkrud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 16 külalist