Vitamiinid stepile

Suuremad ja väiksemad kilbilised

Vitamiinid stepile

PostitusPostitas pokurdis (Teema autor) » 06. jaanuar 2016, 23:36

Terekest!
küsin siis vitamiinid kohta oma stepile.
Stepi on alles noor ja elanud alates sügisest meil (1.sept 2015) siiani olen talle andnud valget pulbrit (kaltsium + D3) ja mingi hetk andsin ka vedelat (multivitamiinide kompleks).
sügisel käisime kontrollis ja seal tegi arstile muret,et kilbi alt on imeõrnalt roosa. peale seda andsime vitamiine iga toidukorra juurde. küsimus on siis selles, et kas pigem on soovitatav anda pulbrit v vedelat? pulbriga on alati see, et kilbu käib pärast sööki nägu jahune peas ringi :roll: probleem on ka selles, et köögi kaal millega varem kilbut kaalusime on katki. räägitakse, et vitamiine peab väga täpselt panema. on see tõsi? kuidas peaksin kogust arvestama?
aitäh igasuguse tagasiside eest :wink:
pokurdis
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Vitamiinid stepile

PostitusPostitas Mercar » 07. jaanuar 2016, 21:36

Üldiselt on vitamiinidel tekst kaasas ja peaks juhinduma sellest mis purgil kirjas, sest eri vitamiinid on veidi erineva koostisega. ja netist loetud soovitus võib tähendada seda et üleannustad või annad liiga vähe.
Kas parem vedelik või pulber- sõltub sellest kumba rohkem looma kõhtu jõuab, ehk kummaga saad kindel olla et ette antud doos õigesse kohta jõuab... Idee poolest võiks üritada leida midagi mis talle eriti maitseb ja siis sellega doos korraga sisse anda, mitte kogu söögi peale laiali puistata. Samas sõltub loomast, mõni ei võta näpuvahelt või liiga suure vitamiinikoguse korral põlgab söögi ära.

Samas kui looma kilp läbi kumab siis kahtlustaks vale või liigset söötmist. Loom kasvab liiga kiirelt ja ei suuda korralikku kilpi samas tempos toota. Ülesöötmine on lihtne juhtuma aga meeles peab pidama, et looduses elavad stepikad väga kuivadel aladel kus liiguvad palju aga toitu leiavad vähe. Täiskasvanutel soovitatakse iga 3 või 4 päev teha üldse paastupäevi. Eks probleemile aitab kaasa ka see et ta ei maga sul. Praegu peaks stepikad ikka magama.

Meeles tuleb ka pidada et UV lamp peab olema õige tugevusega ja õigel kõrgusel, samuti tuleviku jaoks oluline info, et seda peaks iga 6 kuu tagant välja vahetama. Sest Ainult UV valguse abil suudab stepikas kaltsiumi omastada, ehk ilma selleta pole reaalset kasu suukaudu antavast preparaadist.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vitamiinid stepile

PostitusPostitas pokurdis (Teema autor) » 07. jaanuar 2016, 21:54

aitäh vastuse eest!
tekst kaasas küll, aga kui ma õigesti aru sain tuleb anda vitamiini toidu koguse järgi (nt.1 kaasaantud lusikatäis 100g toidu kohta ) aga kuna minu konnake on alles väike ja toitu just nii palju ei tule, et 100 g (salat ju väga midagi ei kaalugi) siis arvutamine ajab hulluks ja kaal on mul ka katki, nii et pean enamuse lihtsalt silma järgi pakkuma. kas see võib väga hull kilbule olla, kui hetkel ei ole võimalust toidu ega vitamiini kogust jälgida? on see kogus tõesti nii-nii tähtis?

hästi, nüüd tean sellest söömisest. eks ma püüa toidu kogust vähe paremini jälgida.
siiani, aitäh vastuse eest ja vabandan, kui tekst oli segane, mul endal ka natuke segane :/
pokurdis
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Kilpkonnad

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline