Magamine

Suuremad ja väiksemad kilbilised

Re: Magamine

PostitusPostitas Helen (Teema autor) » 09. juuli 2004, 16:20

messy015 kirjutas:Mul selline probleem. Kilpa tahaks pidevalt olla oma urus, lehtede all ja mitte ringi liikuda. Seda nii päeval kui öösel. Uv lambi all olla ei taha, värsket toitu sööb vähe. Vannitan regulaarselt ja muu ei paista imelik olevat , kui lihtsalt ei huvitu elust väljaspool pesa. Mul on tunne, et kui ma teda üles ei ajaks vahe peal, siis ta magakski seal rahuga paar päeva. Temp on norm ja ega ometi talveuni ei saa ju nüüd, suvel, tulla? Milles võiks olla probleem?


Mu konnad on ka nii teinud, aga see on üle läinud. Kaua sul see konn on? Kas ta on kogu aeg selline olnud?
Üks põhjendus võiks olla, et ta on sul alles uus ja kardab. Minu mõlemal konnal on võtnud kuu-paar enne kui nad on uue koduga ära harjunud. Siis nad on alguses ka aina peidus istunud. Kui neid liiga palju ei sega, muutuvad pikapeale julgemaks ja kooserdavad kauemaks välja. :wink:
Ka näiteks põhjalikud ümberkorraldused pesas võivad kilpkonna hirmutada. Uues ümbruses tunneb ta end ebaturvaliselt ja siis istub parem peidus.
Teine asi, kui ta on sul kauem juba olnud, siis võibolla on ta lihtsalt "suveunine". Looduses võivad kilpkonnad ka suveund magada kui nende jaoks liiga soe on ja kõik söödav on ära kuivanud. Kui ta sul talveund ei maga, siis võib ta lihtsalt natuke omadega sassis olla, et nüüd uniseks jääb. Siis võiksid ta päikeselise ilmaga nii pooleks tunniks - tunniks õue jalutama viia. Algul las ta soendab end rahulikult mõnda aega päikese käes ja siis, kui ta juba piisavalt soe on, hakkab väga kiirelt liduma. :lol: Naturaalne päike, rohi ja looduse lõhanad võiksid ta küll ärksamaks teha. Aga ole ettevaatlik, et sa teda hetkekski valveta ei jäta! Väga hea on kilpkonna jalutada näiteks rannal, sest liivale jäävate jälgede järgi leiab ta alati üles. :wink:
Teinekord võid ta ka tuppa põrandale jalutama lasta, võibolla on ta pesa ta jaoks lihtsalt nii igav, et ta ei viitsi seal enam ringi käia, siis oleks lihtsalt vaheldust vaja.
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Tagasi: Kilpkonnad

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist