Suur papagoi - ostmine jm sellega seonduv

Tiivulised mõtteterad

Moderaator: Annie

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 28. oktoober 2004, 23:21

Pezzo kirjutas:Tekkis papagoi ostu soov aga ei soovi viirpapagoid ega ka nümfkakaduud vaid midagi suuremat ja ilusamat, loomapoodidest ei julge osta sest seal pole inimesed just kõige usaldusväärsemad, on äkki kellelgi mõnd suuremat liiki ja poegi tulemas või kust üldse Eestist saaks ? :eek:


Jakodest on pikalt juttu olnud eraldi teemas ja neid Valgamaal kasvatab ka keegi. Ainult et enamikul pole linnu saamise soov nii suur, et nad oleks valmis tema eest 12.000 välja käima. Samas nägin hiljuti Soovis või KBörsis kuulutust, kus jakode paari 12.000 eest müüdi.
Igal juhul pead suure ja eksootilise linnu puhul arvestama, et ta alla 10.000 ei maksa ning nõuab pühendumist aastakümneteks.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Papagoi !

PostitusPostitas Annie » 29. oktoober 2004, 06:42

Pezzo kirjutas: loomapoodidest ei julge osta sest seal pole inimesed just kõige usaldusväärsemad

Hiljuti käisin Retis ja seal oli kolm rosellat, kes müüja sõnul Saksamaalt toodud. Ma küll ei tea, aga arvan, et kui lind on välismaalt sisse toodud, peaks ehk ka mingid dokumendid selle kohta olemas olema.
Sa käi ja uuri ja räägi ikka müüjatega ka, ära kohe mõtle, et nad pole usaldusväärsed.
Mustamäe Zookeskuses (Sõpruse pst 222) on ka palju eksootilisi linde.
Ja kõigepealt loe läbi lontu foorumist suuremate papagoide üle käinud vestlused ja tee endale kindlaks, millist sa tahad, palju hoolt ta nõuab, kas sul on piisavalt ruumi kodus jne.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Soovitage suuremat papagoid !

PostitusPostitas Endised kasutajad » 31. oktoober 2004, 13:10

Soovitaks Jakot e. Aafrika hallpapagoid. Ta on väga hea seltsiline ja kui teda õpetada hakkab ta rääkima ka.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 31. oktoober 2004, 13:21

Kui õpetada, hakkavad ka viirpapagoid rääkima ;) .
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Äkki te teate suurtest papagoidest

PostitusPostitas Endised kasutajad » 03. jaanuar 2005, 21:49

Mu ema pani mulle pähe sellise mõtte et ma võin endale papagoi saada.ja just selle suure kes loodetavasti räägib ka kui teda õpetada.aga probleem on selles et ma ei tea neist halligi. seepärast loodangi teie abile,et äkki te teate kui kaua nad elavad,mida söövad(ega nad usse ei söö :? ,sest see oleks küll minupuhul suur takistus) kas nende tervis on tugev ja ega nad haigeks ei jää kergesti, kust neid osta saab,et saaks olla enamvähem kindel et mulle ei valetata ta vanuse ja tervise kohapealt ja missugune peaks nende elukeskkond olema.olen kuunud et papagoidel peaks olema kaaslane,kas see on väga oluline ja kas kui ma ise talle kaaslaseks oleksin ,kas talle sellest ei piisaks.
olen väga tänulik kui keegi mingisugust kasulikku infot jagaks.oodatud on ka igasugused leheküljed .
ettetänades nele :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 03. jaanuar 2005, 21:56

Ka viirpapagoid õpivad rääkima, kui neid õpetada. Esimeseks linnuks oleks viirukas väga sobilik. Ta sööb spets. seemnesegusid ja puuvilju/juurvilju. Tahab suurt puuri ja kui üksi elab tahab palju tegelemist. Usse ta ei söö. Tule minu foorumissse, seal on igas alafoorumis artikkel viirpaapgoide kohta. Aadress on minu allkirjas. Kõik küsimused on seal foorumis vägagi oodatud. :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 04. jaanuar 2005, 00:46

Kust netist saada? Siit võid ka küsida, kui oled linnu välja valinud, enamvähem kõiki Eestis müüdavate lindude hindu me teame ju;).
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 04. jaanuar 2005, 12:31

Mina soovitan esimeseks linnuks viirukat, sobib ka nümfkakaduu, aga nümfkakaduu on ikka parajalt suur ja puurid on kallid. Ega viirukaski väikse puuriga ei lepi aga nende puurid on odavamad. Nümfika hääl on ka heledam ja kõvem. Minuarust...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 04. jaanuar 2005, 15:25

nümfkakaduu poja võid saada minu käest, müün suht odavalt 700EEK (poes 1000 - 1400 EEK) praegu pakkuda 2 emast tibu ... u. 3-e kuused hetkel ... neid on minuarust suht lihtne pidada ... mina mingit erilist vaeva nendega ei näe
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Äkki te teate suurtest papagoidest

PostitusPostitas Endised kasutajad » 05. jaanuar 2005, 18:48

Nümfiga ei näe üldse suuremat vaeva kui näiteks viirpapagoiga. Minul on temaga vähemalt suht lihtne. Ta on mu esimene lind. Ta on ülisõbralik ning räägib ja jutustab mis hirmus. :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Äkki te teate suurtest papagoidest

PostitusPostitas Endised kasutajad » 05. jaanuar 2005, 19:05

Suur papagoi (mõtlen suurusi alates amatsoonist ja jakost) on tõsine asi, ta on kaaslane väga pikaks ajaks, võib-olla kogu eluks. Tema võtmiseks peab korralikult valmistuma ja valmis olema.
Suure papagoi hind on kõrge, odav pole ka see, mida ta oma igapäevaseks eluks vajab. Üle kõige vajab ta aga omaniku pühendumist ja püsivust.
Kui suure papagoi võtmise plaan on tõsine, saan laenata paar raamatut tutvumiseks. Need on ingliskeelsed, head eestikeelset kirjandust suurtest puurilindudest ei ole õnnestunud leida.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 05. jaanuar 2005, 21:36

jah, käisin raamatukogus juba uurimas, et kuidas nende lindudega käituda tuleb ja ma olen ka kindel et jako sorti linnuga ma hakkama ei saaks , vähemalt mitte esimese linnuna. selleks peab olema nendega harjunud ja käitumist tundma. Aga ma arvan et oma otsuse langetan nümfikakaduu kasuks. aga annan teada.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Suured papagoid

PostitusPostitas Endised kasutajad » 21. jaanuar 2005, 20:24

Mul tekkis selline mõte ja küsimus kus on võimalik Tallinna lähedalt osta suurt papagoid?
Kui palju umbes maksab ja kui palju puur maksab? :o
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 21. jaanuar 2005, 20:28

On su vanemad nõus linnule ca 15 000 välja käima?Ja oled sa valmis endale mitmekümneks aastaks lemmikut võtma?
Kuigi lehes oli hiljuti kuulutus, kus kahte jakot müüdi a 3000.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kasvandus?????

PostitusPostitas Endised kasutajad » 21. jaanuar 2005, 21:13

Sa ei saa osta kohe papagoid, kes räägib. Sa pead teda õpetama ikka. :D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 21. jaanuar 2005, 21:18

Nu ma tean ,seda ma mõtlen ,et teda oleks võimalik rääkima õpetada ja kas Tallinnas on ültse papagoi või mingit sellist kasvandust ja kui palju lind maksab ???(Nt:Suur kirju papagoi nime ma kahjuks ei tea=))
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 21. jaanuar 2005, 21:18

Viirpapagoi õpib ka rääkima. Suured papagoid on kallid ja ega viirudgi odavad ei ole. Kõigepealt kirjuta siia, aplju on teil võimalik tema peale kulutada, ja siis räägime edasi.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 22. jaanuar 2005, 07:35

Mul tuleb juuni lõpus sünna ja ma peaks saama mingi 2000 linnu jaoks....(või nac rohkem)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 22. jaanuar 2005, 07:38

Viirukat ma ei taha selle-pärast,et õel on ja paljut ütlevad kui tahad viirukat rääkima õpedada ,siis peab 1 olema ,aga paljud räägivad kui on üksik papagoi ,siis ta sureb üpris kiiresti....:(
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas cosmical » 22. jaanuar 2005, 08:08

hmmm 2000 ... selle eest sa küll kahjuks mingit suurt papagoid ei saa ... arvestades seda, et lind ise maksab ja puurid on ka päris kallid.
Sinu jutust saan aru nagu sa taahksid mitut lindu (st. et 1 papagoi sureb ära jne). Tavaliselt õpivad tõesti üksikud linnud paremini rääkima aga ära võivad nad peamiselt ainult perenaise/mehe hoolimatuse tõttu (kui just muidugi mingit haigust ei tule) ... kui sa temaga piisavalt tegeled, puuri puhastad, söödad, joodad jne, siis ei tohiks ta küll ära surra.
cosmical
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 147
Teemad: 23
Asukoht: Tartumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 22. jaanuar 2005, 08:15

kas tõesti 2 jakot ~3000EEK ? :O Mitte ei taha uskuda ... millises lehes see kuulutus oli ja äkki oskad öelda kuna umbes? Siis oskan üles otsida vb. Aga kas nad olid siis nagu paar vms? (emane ja isane) või mõlemad ühest soost? Kas 3000 EEK tk või mõlemad kokku 3000 EEK ?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Soovitage suuremat papagoid !

PostitusPostitas Annie » 22. jaanuar 2005, 10:02

Mina nägin ka neid kuulutusi. Oli nii Soovis kui Kuldses Börsis. Kõigepealt müüdi Jako paari vist a 3000 krooni ja siis hiljem oli üks Jako (hinnaks lihtsalt "soodsalt"). Arvan et üks ja sama pakkuja. Kiusatus oli helistada, aga ei teinud seda siiski.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 22. jaanuar 2005, 11:30

Ega viirpapagoi ja ükski teine lind ei hakka sinuga juttu puhuma, et oi tere kuidas sul läheb, minul läheb hästi.. Ta healjuhul hakkab kordama paari sõna ja need ka ei ole nii selged, et sa kohe aru saaksid. Ja 2000-ga ei saaks sa jah ühtegi suurt lindu. Kui amazoon ise juba maksab 6000.- kaeluspapagoid olid vist 3500.-
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 22. jaanuar 2005, 14:49

Aga nümfid on ka ju suured, mitte väga aga suuremad, kui viirukad.. Kas nümfi ei tahaks? Tema saaks ju küll 2000 eest kätte ja puuri ka, kui hoolega otsida (rory85 müüb ka ju aegajalt nümfe odavamalt, kui poes). Ja rääkima õpib ta ka, selle kohta saad täpsemalt teada juba mõnelt nümfi pidajalt:).
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kasvandus?????

PostitusPostitas Annie » 22. jaanuar 2005, 18:25

Kui Sa viirut ei taha, oleks nümf tõesti sobiv. Suurem papagoi tahab esiteks ikka rohkem kogemust ja teiseks pead mõtlema, kuidas Su vanemad suhtuvad sellese, kui ta hakkab lilli ja tapeeti närima (seda teevad muidugi ka väiksemad, aga vähemal määral). Samuti mängib rolli raha. Kui Sa ka 2000 eest saad endale linnu, siis teine sama palju läheb söögile ja sisustusele kokku. Suurem lind jääb Sulle aastateks, ka siis kui ülikooli lähed ja asud omaette elama.
Käisin täna Mustamäe Zookeskuses (soovitan sinna minna). Lindudest oli seal üks valge kakaduu (hinda ei märganud, aga tean, et ta on umbes 20000), 2 Jakot (hind 12000), 4 Amatsoonpapagoid (6500), 3 Rosellat (2000-3500 vahel), üks kaeluspapagoi (u 2400 vist), kaks sellist lembelindude moodi, aga pika sabaga, nimi oli ladina keeles ja meelde ei jäänud :oops: (hind ka 2000-3000 vahel); üsna palju viirusid ja 2-3 nümfi.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Soovitage suuremat papagoid (ja kust osta) !

PostitusPostitas Endised kasutajad » 22. jaanuar 2005, 19:19

Suur papagoi ei ole mänguasi (õigupoolest ükski lind ega loom pole). Lindu ei saa osta lihtsalt sellepärast, et tema ostmiseks raha leidub.
Mina olen hädas, sest enne oma amtsooni koju toomist ei olnud piisavalt aega linnuraamatute uurimiseks ja oma kodu ette valmistamiseks. Ma arvan, et kui ma oleks osanud temaga suhelda nii, nagu suure papagoiga on õige suhelda, kohe tema tulekust peale, oleks linnu kodunemine läinud palju kergemini. Ma olen teinud rea vigu, mida ma praegu parandan. Ka ei kujuta ette, kuidas ma võõrkeeli oskamata praegu toime tuleks, sest eestikeelset kirjandust amatsoonide kohta pole leidnud.
See, et mina linnu võtsin, oli tema huvides. Mu amatsoon elas halbades tingimustes, kust ta tuli võimalikult kiiresti ära tuua.
Igal linnul on oma iseloom, mõni vajab vähem, mõni rohkem tööd. Seda ei tea ette. Ka iseenda püsivust ja võimet oma lemmikule pühendude ei oska me ette ennustada.
Minu sõbrad nägid kord Rootsis käies linnumajas puuritäit välja langenud sulgedega ära piinatud papagoisid. Need linnud olid ära võetud omanikelt, kes lihtsalt ei teadnud, kuidas papagoidega käituda. Nad olid võtnud linnud arvates, et "nendega saab nalja, kui nad rääkima hakkavad". Nad ei tulnud selle pealegi, et ka papagoil on omad vajadused ja soovid.
Palun, ära võta suurt papagoid, kui Sa pole kindel, et teda kord sellisena Sinu juurest ära ei viida.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 22. jaanuar 2005, 20:38

Suure linnuga on tõesti rohkem tööd. Seega soovitan alustada väiksematest ja kergesti hoolitsetavamatest. Mina ise ostan omale peale viirusid kiindlasti päikesearatinga, neid eestis veel ei ole, aga see on mu kindel soov. Suur papagoi on täpseltsamasugune nagu koer, või väike laps, kes tahab tähelepanu, mänguasju ja palju muudki.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Soovitage suuremat papagoid (ja kust osta) !

PostitusPostitas Annie » 23. jaanuar 2005, 11:21

Pooldan täielikult Koko arvamust. Tema postitusest peaks üsna selge olema, kui tõsine asi on suure papagoi võtmine.
SkyBabe12 - selle otsuse pead ikka koos vanematega hoolikalt läbi arutama ja oleks hea, kui laseksid ka vanamatel Lontulehe kommentaare lugeda.
Ja üks asi veel, mis mulle pähe kargas - kui linnuke peaks haigestuma, siis ma pole kindel, kas üldse ja kui palju Eestis on kogenud loomaarste, kes tulevad toime suuremate papagoide ravimisega.
Ära arva, et me üritame Su papagoi-võtu soovi maha laita, aga lihtsalt püüame nõu anda, mis oleks parim võimalikest variantidest. Et endale head sõpra saada, ei pea ilmtingimata just suure papagoi kasuks otsustama. Ka väiksematega (viirud või nümf) on muidugi palju vaeva, kuid nende kohta on juba eesti keelset kirjandust (eriti netis) palju rohkem.
Kindlasti on näiteks Lontulehelt Unexplained nõus Sulle nümfi kasvatamisel kogemusi jagama. Niipalju kui mina olen aru saanud, on ta oma Tutiga (kes muide mitu sõna räägib) väga rahul ja õnnelikud on nii lind kui laps.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Suur papagoi - ostmine jm sellega seonduv

PostitusPostitas sipsus » 13. mai 2008, 10:11

Mulle meeldivad ka papagoid, suured just, aga ei saagi võtta sellepärast et lastele võivad nad vahest ligia teha, amatsoon just eriti, ja nendega on tükk tegu, meeletu tegelemine nendega igapäev ja korteris on neist tüli ainult sellepärast et see hääl on väga tugev, muidu oleksin vist küll ammu omale ühe soetanud. :-)

Aga siin natuke lugemist:


Tekst eemaldatud.

Antud tekst võetud kasutajal Sipsus ilmselt luba küsimata ja viitamata moderaator Annie kodulehelt.
Huviline saab seda lugeda siit.
Viimati muutis Mercar 13. mai 2008, 10:35, kokku muudetud 1 kord.
Põhjus: Kellegi kodulehelt pika teksti võtmisel küsitakse luba ja kindlasti lisatakse juurde ka viide kust tekst pärit! Asendasin teksti viitega. Paluks mitte autoriõiguste vastu eksida.
Kasutaja avatar
sipsus
Enne kirjutan, siis mõtlen
 
Postitused: 31
Pildid: 4
Asukoht: tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Suur papagoi - ostmine jm sellega seonduv

PostitusPostitas Annie » 13. mai 2008, 14:30

Nojah, kahju, et ma ise seda linki ei näinud. Ise ma küll kuskilt kopeerinud pole, aga eks andmeid ole siit-sealt kogutud. Sipsus, ole palun nii kena ja saada mulle see link, kust Sa siis selle jutu võtsid. Võib ju juhtuda, et keegi on veel mu lehelt midagi kopinud. Aga ega ma kade pole - kes küsib, sellel luban ikka infot kasutada.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist