Viiruka stardipakett - kui palju maksab?

Tiivulised mõtteterad

Moderaator: Annie

Viiruka stardipakett - kui palju maksab?

PostitusPostitas kapsel (Teema autor) » 08. märts 2009, 19:44

Läheksin Tartu poodidesse endale viirukat ostma, kuid kuna olen teadmatu inimene ja juba tuhlasin siin foorumis ning eelmine teema pandi lukku, siis pidin siin küsima, et kui palju raha peaks kaasa võtma praeguste hindadega,et saada puuri (kus on mänguasjad,söögitops,joogitops), viirukat ennast ja siis toitu + maiustusi.
Arvestasin ise, et puur oleks mingi 400-500 krooni või rohkem??, viirukad on keskeltläbi vist 250... Toit ei ole väga kallis.
Olen siin ise müüjatelt puure uurinud, kuid kõik asuvad Tallinnas või kuskil mujal. Ma ise ei ela Tartus ka veel, Tartugi pikk maa minna, seega Tallinna ei saaks ma ammugi järele tulla. Seega ei tea ma Tartu loomapoodide hindu, ehk targemad koostaksin mulle eelarve, palju läheks puurile, palju viirukale, palju toidule...
Aitäh,
kapsel .
Kasutaja avatar
kapsel
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 126
Teemad: 5
Pildid: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tähelepanu, valmis olla, START! Poodi viiruka järele!

PostitusPostitas kertu0208 » 08. märts 2009, 20:58

Oleneb palju Sa viirukaid võtta tahad. Minu esimene puur maksis (ostsin Pärnust, elas sees 2 viirukat, hiljem 4, mõõte pole) 400,- ja praegune puur (mis on galeriis mul) maksis 1200,- vist ja jalg 200,- (täpselt hindasid ei mäleta) ja ostsin Tallinnast Kristiine keskuse Bossest. Linnud maksavad 300-450 kr oleneb millisest poest ostad. Toiduna soovitaks Prestige Premiumi, mis Pärnus võib maksta 50-100 kr vahel, oleneb jälle, kust osta. Maiustused pole nii kallid. Umbes 20-30 kr maksab maiusepulkade pakk, seal on siis kas 2 või 3 maiusepulka sees. Võid ka hirssi osta, selle hinda ei tea täpselt. Kiikede ja mänguasjade jaoks arvesta ka ikka 200,- umbes. Õrred ja joogipudel, söögitopsid peaksid puuriga kaasas olema. Võiksid osta ka vanni viirukatele.

Soovitan osta kõige suurema puuri, mida Sa osta jõuad ning osta puur enne ära, kui viirukad võtad, sisusta see ära, pane toit ja vesi sisse ja alles siis osta viirukad ära. Viirukaid osta kindlasti 2, kui Sa just ei taha ise temaga päevad otsa tegeleda.

Edit: Mul polegi puuri pilti galeriis, aga praegune puur on selline.
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Viiruka stardipakett - kui palju maksab?

PostitusPostitas kapsel (Teema autor) » 08. märts 2009, 21:16

Ma plaanisin võtta ühe viiruka, kuna siis on lihtsam õpetada, kui teine ei sega ja lugesin lehtedelt, et siis seltsivad paremini... Nagunii mul muud midagi teha ei olegi eriti kui kas siis arvutis istuda või edaspidi viirukaga tegeleda. Eks ma siis käin poodides ringi ka, uurin neid hindu kui saan. Tänan, et vastasid :)
Kasutaja avatar
kapsel
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 126
Teemad: 5
Pildid: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Viiruka stardipakett - kui palju maksab?

PostitusPostitas kertu0208 » 08. märts 2009, 22:23

Sa võid ühe võtta, kuid kahekesi oleks neil lõbusam, kui sa nt. koolis oled. Muidugi on ühe viirukaga see eelis tõesti, et võite suurteks sõpradeks saada ja Ta usaldab Sind rohkem, kui kahekesi olles.

Muide mul on 6 viirukat ja 4 tulevad ilusti mulle näpule ja enam-vähem usaldavad mind (selles mõttes, et puurist väljas eriti näpule ei taha tulla :-D). Minu esimene viirukas elas üksi ja usaldas ka mind kõige rohkem, tuli näpule ja oli üldse hästi lahe.
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Viiruka stardipakett - kui palju maksab?

PostitusPostitas samton » 08. märts 2009, 23:21

Katsuks teema piirides püsida; selle jaoks, millised eelised on ühe või mitme linnu pidamisel, on omaette teemad.
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Viiruka stardipakett - kui palju maksab?

PostitusPostitas nuki8 » 11. märts 2009, 10:22

Kõige parem on puur osta eraisiku käest, kuid sel juhul pead võibolla sisustuse eraldi ostma. Looma poodides olevatel puuridel on need asjad kaasas. Lind osta ka eraisiku käest, sest poes müügil olevad linnud on enamasti stressis ja metsikud. Vanni küll ei ole vaja osta, taldrik või lai topsik ajab ka asja ära. Puurile jalga pole ka tingimata vaja. Pane puur lihtsalt kapi või laua peale. Ära liiga palju mänguasju korraga puuri riputa, sest lind võib ennast siis vigastada. Mänguasju võib ka ise meisterdada. Vaata poes millised nad on ja teed kodus oma vahenditega järgi. Kõige kallim ongi puur. Ära väikse peale raha raiska, sest endal on ka hea tunne, kui lindudel/linnul on ruumi. Toit olgu ka kvaliteetne, ära hakka seda toidupoest ostma. Näiteks seal müügil olev Kiki toit sobib ainult varblastele ja tihastele,kui ta just ei hallita parasjagu. Toit peab olema vitamini rikas. Selline toit maksab keskelt läbi 60 kr,üks lind sööb selle koti umbes kahe kuuga tühjaks. Osta ka tindikalaluu, joodikivi ja seepiakivi, õrtele liivapaberit ja puguliiva (tartust peaksid need 100 kr kätte saama küll). Maiused on lõbu pärast, nendeta saab ka läbi. Vahel võid osta kui raha on, siis on tore vaadata, kuidas nad maiuse kallal pusivad.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Viiruka stardipakett - kui palju maksab?

PostitusPostitas kapsel (Teema autor) » 19. märts 2009, 09:36

Olen uurinud eraisikuid, kellel oleks viiruka tibu müüa, kuid ega's leidnud ei ole, kõik elavad Tallinnas ja sinna pole võimalik järgi minna. Ühe inimese leidsin, kes elab mulle lähedamal, kuid pole kirjale veel vastanud .
Kasutaja avatar
kapsel
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 126
Teemad: 5
Pildid: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Viiruka stardipakett - kui palju maksab?

PostitusPostitas belli9 » 19. märts 2009, 09:47

Aga kas sa kuldsest börsist ja teistest oled uurinud?
Siuts:*
Kasutaja avatar
belli9
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 55
Teemad: 1
Pildid: 9
Asukoht: Lääne- Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Viiruka stardipakett - kui palju maksab?

PostitusPostitas kapsel (Teema autor) » 19. märts 2009, 11:50

Jah, kuid ei leia sealt ka midagi, mis minu elukohas oleks. Uurin veel neid :D
Kasutaja avatar
kapsel
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 126
Teemad: 5
Pildid: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Viiruka stardipakett - kui palju maksab?

PostitusPostitas nuki8 » 19. märts 2009, 12:20

A mõned kasvatajad toovad linnu kohale, näiteks mulle toodi lind tallinnast tartu. See on kokkuleppe küsimus.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Viiruka stardipakett - kui palju maksab?

PostitusPostitas kapsel (Teema autor) » 19. märts 2009, 13:01

Nojah aga vähe on neid, kes Tallinn-Tartu vahelt sõidaksid ja kes siis linnu kao leksid nõus tooma :D
Kasutaja avatar
kapsel
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 126
Teemad: 5
Pildid: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Viiruka stardipakett - kui palju maksab?

PostitusPostitas kertu0208 » 19. märts 2009, 14:12

Mina olen linde toonud Pärnust Tallinnasse, kuid siis oli ka asja Tallinnasse (nt. onu pulm).
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline