Linnu poest/kasvatajalt koju transportimine?

Kuidas suleliste eest hoolitseda - puhastamisest vaba ajani.

Moderaator: Annie

Linnu poest/kasvatajalt koju transportimine?

PostitusPostitas juuli-ann (Teema autor) » 28. oktoober 2004, 20:23

keteli123 kirjutas:Kodus on mul üks isane lind :P ,
tal läheks vaja seltsilist seega on lähim koht linnu ostmiseks Tartu
Lõuna-keskus.
kui lind ostetud sis läeheks koju bussiga , aga väljas külm,
KUIDAS MA PEAKS LINNU KOJU VIIMA ET TA TUULETÕMMET EI SAAKS :? ?
KAS MÄTSIN KARBI KUS TA SEES ON SUURE KAMPSUNI SISSE JA SIS KOOLIKOTTI ?
VÕI PEIDAN OMA KAMPSUNI ALLA KUS ON MUI KEHA SOOJUS :o ?


Näiteks kalu tuuakse külmal ajal koju põues aga ma ei tea, kuidas see linnule mõjuda võiks, äkki hakkab tal seal lämbe? Kas sa ikka kuidagi teistmoodi ei saaks teda koju viia? Taksoga näiteks, sest buss on ju rahvast täis ja seal on igavene mulin ja vali keskkond, see kohutab teda...
juuli-ann
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 174
Teemad: 15
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 28. oktoober 2004, 22:49

Kalasid on kerge ja hea põues tuua, kuna nad on kilekotis veega. Nendega pole mingid muljumise ega lämmatamise ohtu.
Linnuga ma mõtlen, et oleks hea üks pappkarp, mille ümber on teine suurem, ning kahe vahel kortsutatud ajalehed. Siis peaks tekkima termose efekt, temperatuur püsib stabiilne ning ta ei saa muljuda ka.
Huvitav, mida nad loomapoes sulle soovitaks? Äkki tasub helistada ja küsida?
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: linnu koju trantsportimine?

PostitusPostitas Annie » 29. oktoober 2004, 06:53

Loomapoes pannakse lind reeglina pappkarpi.
Mina tõin omal ühe linnu üpris külmal ajal (märtsi algul, kui oli ikka veel päris talv) ja pididn veel marsaga sõitma. Kasvataja, kellelt ostsin, soovitas põue panna. Nii et pane mingi avaram jope või mantel selga ja keera karbile õrnalt mingi soojem riidetükk ümber ning pista põue mantli sisse. Muidugi hästi õrnalt, et karpi ei muljuks. Mina enda oma nii koju tõin - ja päris pika maa - jalgsi tuli minna marsale ja siis marsa pealt veel koju kõndida. Ja kõik läks õnnelikult :) .
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: linnu koju trantsportimine?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 29. oktoober 2004, 11:49

Olen oma linde poest muretsenud nii palaval suvepäeval kui lausa pakasega. Ja tuleb tunnistada, et seni pole nendega midagi juhtunud. :) Üldiselt soovitan peale poest antud karbikese võtta ka veel kott, miks mitte koolikott. Jäta keskele väike õhuava ja ole täiesti mureta. Kui elad ise Tartus, siis tund taolises keskkonnas ei tee sinu lemmikule midagi. Tülikam ja kurnavam on muidugi bussiga sõita kusagile maale mitmeid tunde umbses bussis ja arvata on, et siis annab juba viiru oma peene ja abipaluva häälekesega endast märku:"Tee kiiremini, tahaks juba sooja ja terakesi nokkima"! :lol:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 29. oktoober 2004, 19:20

Mina ostsin enda linnud Tartust, ja kophe sõitsin siis Tallinnasse. Linnud krääksusid bussis, kõik vahtisisd mind :P . Aga nendega ei juhtunud midagi. Terved ja armsad on nad praegugi, aga see kisa, õudne!!
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kommi » 13. juuni 2005, 20:20

Aga kuidas tuua viirukat koju siis, kui pead autoga tund aega sõitma ja viirpapagoi peab olema pappkarbi sees. Kas ta kuidagi ära ei kohku???
Kommi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 69
Teemad: 4
Asukoht: Läsna küla
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas juuli-ann (Teema autor) » 13. juuni 2005, 20:49

No eks ta ikka on närvis, juba see,et ta on väikeses pappkarbis kinni. Aga küll ta sellestüle saab, kui oma uues kodus juba harjunud on :) .
juuli-ann
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 174
Teemad: 15
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas margitikas » 12. september 2005, 22:33

Tegelikult vist pime hoopis rahustab lindu.Läbipaistvas puuris veetav lind on hoopis rohkem ümrusest närvis .Seega-poest pappkarbis kojutoodud lind on ainuõige variant.Mul on 20 viiruka ringis pluss muud linnud ja olen neid vahetanud ja vedanud ühistranspordis just pappkarbis.Hiljuti ostetud väike spetsiaalne transpordipuur on kena ja linde on parem kätte saada kui karbist,aga pabistan tõmbetuule pärast.See on linnule väga ohtlik.Ühel tuttaval lendas viirukas aknast välja ja pea kohe ringiga tagasi tuppa.3 päeva pärast suri ära.Arsti sõnul kopsupõletikku.Seega ei tohi lind transpordtimisel tuult saada.
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Tln-Trt-Tln

PostitusPostitas Endised kasutajad » 17. september 2005, 09:01

Hommikust,
Mul on mure. Otsisin omale nümfe,leidsin, aga nad asuvad Tartus. Ise olen Tallinnas. Kuna neid on kaks+puur siis probleem seisneb selles, kuidas ma nad Tlna saan? Ega keegi järsku ei liigu autoga seda vahet, bussi või rongiga ei tahaks kohe üldse neid praeguste ilmadega tooma hakata:(
Pliis help!
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tln-Trt-Tln

PostitusPostitas Annie » 17. september 2005, 09:06

Loe ürituste foorumit http://www.lontu.ee/foorum/viewforum.php?f=23.
Mulle on silma jäänud, et on teisigi, kes aeg-ajalt transporti soovivad ja vist alati ka saavad. Liikumist Tallinn-Tartu vahet peaks päris palju olema.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 17. september 2005, 09:14

Tegelikult ei tee see midagi, kui sa nad trantsport puuri paned ja bussi või rongiga Tallinnasse tood. Mina tõin oma viirud ka nii Tallinnasse, olid reisikoti sees kingakarbis. Muidugi oli kott pealt lahti ja karbi sees olid pisikesed augud.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tln-Trt-Tln

PostitusPostitas Endised kasutajad » 17. september 2005, 09:32

Anni:
Ma vaatan, et seal kuupäevad üsna aegunud, aga mul oleks transporti siva vaja.Eks ma tuhnin seal sellegi poolest. Tänud soovituse eest!
Kalakene:
Ma tookski nad bussiga muidu ära, aga kardan, et kuna mina neile niigi võõras+ bussisõit siis neile on see paras šokk, külm ka veel. Ja muidugi üksinda tulla kaks nümfi+ suur puur on "päris tore" vist:)
Muidu ma teeks selle triki ära, aga eelmise viiruga olid pahad kogemused ja sellist inimeste süül tekkinud tigedikku enam ei tahaks.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tln-Trt-Tln

PostitusPostitas Annie » 17. september 2005, 09:49

Sa võiksid sinna ürituste foorumisse sama kuulutuse panna. Näiteks järgmisel laupäeval on Eedeni juures suur loomapäev, kindlasti on sealt õhtul autoga Tallinna sõitjaid.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 17. september 2005, 10:06

Puuri võib bussis sinna pagasnikusse panna, linnud reisikotti. Ei juhtu neil midagi, kes natuke hirmus ole, aga se läheb üle. Enamus neid tuuakse Eestisse välismaalt, minu nümf on näiteks pärit Saksamaalt. Ei ütleks, et tegu tigetikuga oleks. Aga autoga oleks lihtsam küll, muidugi. :)
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tln-Trt-Tln

PostitusPostitas SonaL » 17. september 2005, 10:36

Ma seebitan veel oma tutvusringkonda natuke ja kui sealt ei ole kedagi siis käin siiski ise bussiga ära. Järgmine nädalavahetus oleksin ise ära üldse, siis ei saaks neid keegi vastuvõtta siin õhtul:(
Aga noh kalakese jutt tegi natuke julgemaks selle bussi sõidu osas. Isane pidavat olema toodud Ukrainast pool aastat tagasi ja iseloomust üsna tujukas, aga emane olevat arg. Pole just kõige parem kooslus keda bussis vedada:D
Eks näis mis saab...
SonaL
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 29
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Fenzy » 12. oktoober 2005, 12:14

aga mina ei teagi, kuidas ma oma viirukadkoju toon..kas neil 2-kesi pappkarbis kitsas pole:O:P
aga ma vist ostan jörve selverist selle 70.- väikese kandepuuri *-)
õige mõte?
Kasutaja avatar
Fenzy
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 331
Teemad: 4
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: linnu koju trantsportimine?

PostitusPostitas SonaL » 12. oktoober 2005, 13:14

Karpe on ka eri suurusega ju. Päris tikutoosi vist jah neid panna ei saa. Üheks korraks, koju toomiseks, ei ole vast erilist mõtet osta mingit spets puuri. Usun, et saab hakkama ka veidi suurema karbiga suurepäraselt.
Minu omad muidugi said koju oma uhkes suures puuris, aga seda ainult tänu sellele, et sain nad autoga ära tuua.
SonaL
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 29
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Fenzy » 12. oktoober 2005, 13:24

jah...aga no...ma arvan et toon nad pappkarbiga põues:D
Kasutaja avatar
Fenzy
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 331
Teemad: 4
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas SonaL » 12. oktoober 2005, 13:27

Geltzz kirjutas:jah...aga no...ma arvan et toon nad pappkarbiga põues:D

No seda arvan mina kaa. Sul ei ole mõtet hakata raha raiskama selle puuri peale, mis on täpselt samuti ju väike ja millal siis üldse veel seda kasutad. No üheks korraks 70eeku ei ole kuigi otstarbekas ära anda niisama.
Aga edu sulle!
SonaL
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 29
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: linnu koju trantsportimine?

PostitusPostitas Annie » 12. oktoober 2005, 13:34

Väike 70 kr transportpuur võiks olemas olla küll, sest kui peaks mingil põhjusel olema vaja neid vahepeal kuhugi mujale transportida, siis kulub marjaks ära. Aga pappkarbis taluvad nad transporti ilusti.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas margitikas » 12. oktoober 2005, 14:35

Kui sa näiteks suvel linnud kaasa maale või suvitama kaasa võtad,siis ei saa ju neid pappkarbis transportida ja sellisel juhul on transportpuur õigustatud,kui aga peale kojutoomise seda ei vaja,siis mitte.Aga Järvel on Kõigil müüjatel omal ka linnud kodus,nii et sa võid nõu küsida .Minu käest näiteks...
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: linnu koju trantsportimine?

PostitusPostitas SonaL » 12. oktoober 2005, 14:43

Ma pidasin silmas siiski ühekordset poest koju toomist. Muidugi jah, kui tuleb neid rohkem väntsutada siis ikka puur papi asemele!
SonaL
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 29
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Vajan veidi abi.

PostitusPostitas kapsel » 07. märts 2009, 21:30

Kas külmade ilmadega võib papagoi tuua?
Kasutaja avatar
kapsel
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 126
Teemad: 5
Pildid: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vajan veidi abi.

PostitusPostitas Liisu- » 07. märts 2009, 21:44

No kui sa juhuslikult õues ei ela, siis küll. :-) Aga kui sa teda koju viid, siis sa võiks selle karbi vms, milles lind on kuidagi ära vooderdada. :wink:
Selleks, et olla õnnelik on tegelikult vaja väga vähe...
Aga keegi lihtsalt ei mõista seda.
Kasutaja avatar
Liisu-
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 328
Teemad: 8
Asukoht: Lagedi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vajan veidi abi.

PostitusPostitas kapsel » 07. märts 2009, 21:58

Et linnu jaoks võin ma selle karbi ntx. vatiga vooderdada? Või ei või vatiga... Igastahes koolivaheajal siis läheb papagoitoomiseks :P
Kasutaja avatar
kapsel
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 126
Teemad: 5
Pildid: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vajan veidi abi.

PostitusPostitas tairi » 07. märts 2009, 22:09

Üldjuhul on karp, milles viiru koju tood, pisike, et ta seal lendama ei mahuks ja endale viga ei teeks...aga ma mõtlen, et kui see vatiga vooderdada, siis äkki võivb see selles mõttes kahjulik olla, et hingamisruumi jääb väheks? Ma tõesti ei tea, aga mulle tundub, et päris vabalt seal hingata vist ei saa...Aga kui sa nt käid poes autoga ja hiljem koduõues on autost ukseni umbes paarkümmend sammu, siis ei tohiks midagi juhtuda..kindluse mõttes võid ju keha lähedal hoida või jopehõlmaga külma ja tuule eest kaitsta ;)
tairi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vajan veidi abi.

PostitusPostitas kapsel » 07. märts 2009, 22:12

Mm, kuid kui ma ta pisikesse karpi panen, siis kas ta väga ära ei ehmu ning pärast äkki ei harjugi minuga ära? Vatt vist jah summutaks tal hingamise ära.
Kasutaja avatar
kapsel
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 126
Teemad: 5
Pildid: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vajan veidi abi.

PostitusPostitas samton » 07. märts 2009, 22:39

Vatiga karpi päris kindlasti vooderdada ei tohi - selle sisse võib lind jalgupidi kinni jääda ja end rängalt vigastada.
Alustaks sellest, kui kaugelt ja kuidas (autoga, jalgsi, bussiga - viimasel juhul on oluline, kui pikalt tuleb poest bussini ja bussist koduni ikkagi jalgsi kõndida) Sa linnu kavatsed tuua?
Palju sõltub muidugi sellest, milline on sel päeval ilm (märtsis võib olla nii 10 kraadi sooja kui 20 kraadi külma).
Päris kindlasti tuleb lindu kaitsta tuule eest, sest väiksemgi tuuletõmbus on talle väga ohtlik. Seega lihtsalt, karp peos, ei tohi temaga küll hetkegi õues olla.
Karp tuleks panna mingisse tuult mitte läbi laskvasse kotti ja karbi ümber mässida omakorda midagi sooja (mingi paksem sall näiteks). Loomulikult nii, et karbi õhuavad avatud oleksid.

Vaata seda teemat ka.
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vajan veidi abi.

PostitusPostitas Goldenfish » 07. märts 2009, 23:08

Kui ma oma viiruga ringi külmas olen käinud-arsti juures, siis olen kasutanud ise lõigatud transapuuri peale fliistekikest.
♥Eva♥
Kasutaja avatar
Goldenfish
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 434
Teemad: 7
Pildid: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: linnu koju trantsportimine?

PostitusPostitas Liisu- » 07. märts 2009, 23:44

Minust saadi vist valesti aru. :-) Ma mõtlesin, et väljast millegi sisse panna. Aga seda ka nii palju, et õhku karpi läheks.
Selleks, et olla õnnelik on tegelikult vaja väga vähe...
Aga keegi lihtsalt ei mõista seda.
Kasutaja avatar
Liisu-
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 328
Teemad: 8
Asukoht: Lagedi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist