Artikkel: Igapäevane hooldus

Kuidas suleliste eest hoolitseda - puhastamisest vaba ajani.

Moderaator: Annie

Artikkel: Igapäevane hooldus

PostitusPostitas kalakene (Teema autor) » 19. juuni 2005, 09:36

Igapäevane hooldus:
Teie lemmiku tervise huvides on väga oluline, et tema puur ja varustus oleksid piinlikult puhtad. Iga päev kraapige põrandalt igasugune mustus ning vajaduse korral vahetage põrandakate. Seemnedosaatorist eemaldage kõik tühjad kestad ning täitke jooginõu pärast põhjalikku puhastust värske veega.
Hoidke puur puhas:
Kord nädalas pange oma linnud ajutiselt kas varupuuri või trantspordipuuri, et sel ajal nende puuri ja varustust puhastada. Võtke välja kõik õrred, dosaatorid ja toiduanumad ning puhastage põrandakatted toidujäätmeist nind mustusest. eemaldage puurivarbade küljest seepia lubiplaadid ja joodiplokk ning peske puurivarbad niiske lapiga. Peske kõik toudanumad ja jooginõud sooja veega puhtaks.
Andke linnule võimalus supelda:
Korrapärane vanniskäimine on toas elavatele lindudele väga oluline, sest see aitab neil sulestikku terve hoida ning vähendab sulgede väljakitkumise riski. Kasulikum oleks osta spetsiaalne lindude bassein, sest seal võib viirpapagoi supleda palju tahab, ilma et ta kõikjale vett pritsiks.
Paljud linnud eelistavad suplemisele aga du[i, mistõttu on vaja neid korrapäraselt piserdada. Suunake pihusti nii, ei veepiisad langeksid linnule ülalt alla, ärge kunagi suunake pihustit otse linnu peale, sest see võib lindu häirida. Alati pärast pihustamist vahetada toidunõudes olevad seemned uute vastu, sest need võivad halvaks minna.
Kasutatud kirjandus:
"101 nõuannet, kui kodus on lemmiklind"
Dorling Kindersley
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline