Lehekülg 1/1

Kuidas papadele sooja anda?

PostitusPostitatud: 18. september 2005, 15:55
Postitas SonaL
Praegusel ajal kuni kütma hakatakse on kodus päris külm. Isegi mitte meeldivalt jahe vaid tõesti külm. Kui minul on külm siis ma ei taha teada, mida tunnevad papagoid. Siit siis küsimus, kas on võimalik nende olemist kuidagi soojemaks muuta? Ma küll ei kujuta ette kuidas see olema peaks, aga ma näen, et mu nümfidel on külm.
Mida teie antud olukorras teete? Ma ei ole ju kindlasti kaugeltki üksinda sellises situatsioonis.

Re: papadele sooja

PostitusPostitatud: 18. september 2005, 16:07
Postitas kerluusha
Meil on ka jubekülm toas. Ja mis siis veel linnukesest rääkida. Kampsunit igatahes talle selja ei pane ega sokke jalga ei topi. :wink: Ma panen tema puuri juurde soojapuhuri. Siis on tema toas ja puuriümbruses hea, soe. Ta jääb kohe rahulolevalt magama isegi. :) Isegi vist hea, soe tekk puuri peal mõjuks paremini kui täiesti ringi liikuv jahe õhk. Aga kui vähegi võimalik, soovitan soojapuhuri varianti.

Re: papadele sooja

PostitusPostitatud: 19. september 2005, 08:33
Postitas SonaL
Ma kartsin, et soojapuhul tekitab "tuuletõmbuse" efekti, noh õhk liigub ja nemad tajuvad seda ju rohkem kui mina näiteks. Aga õnneks minu mure on lahendatud. Tänasest hakati vist kütma. Vähemalt radikad hakkavad soojemaks minema vaikselt.
Ma soojategemisel läksin hoopis seda teed eile õhtul, et tegin puuri lahti, mingu värske koduka tutvuma, küll siis sooja saab:D
Enne kaalusin sooja teki varianti, aga seda ei saa päev otsa kasutada. Siis nad ju ei saagi midagi teha pimedas.

PostitusPostitatud: 19. september 2005, 12:15
Postitas Endised kasutajad
Minul on ka see külma probleem! Mul on puur küllaltki akna ääres ning sealt puhub külma õhku sisse. Ma peaks akna praod kuidagi ära katma.
Ma ei jõua kütmist ära oodata, minul endal on küll nii-nii külm, ju ma pean enda tuppa elektriradiaatori panema.
Öösel on mul puuril igatahes soe tekk peal, aga ma ei tea, kuidas viiru end päeval tunneb. :(

Re: papadele sooja

PostitusPostitatud: 19. september 2005, 13:39
Postitas kerluusha
Sona kirjutas:Enne kaalusin sooja teki varianti, aga seda ei saa päev otsa kasutada. Siis nad ju ei saagi midagi teha pimedas.
Ma ei mõelnud, et sa terve puuri kinni katad. :roll: Ainult tagumine pool ja küljed.
-miku- kirjutas:Mul on puur küllaltki akna ääres ning sealt puhub külma õhku sisse. Ma peaks akna praod kuidagi ära katma.
Sa võta puur akna juurest ära! See on ju kõige lihtsam. Vaesed linnud peavad niimoodi külmetama.

Re: papadele sooja

PostitusPostitatud: 19. september 2005, 17:18
Postitas SonaL
Ma jällegi ühelt poolt kahtlustasin, et kui jätan ühe külje lahti siis neil ikka jahe ja hämar sellegi poolest :roll: , ega nad siis ka midagi teha ei viitsi.
Akna juures on nad kaa, samas just akna juures on ka radikad ja nagu ma ennem juba mainisin siis mul hakati tänasest kütma. Järelikult mure on lahendatud :D

Re: papadele sooja

PostitusPostitatud: 19. september 2005, 17:54
Postitas SonaL
Sul veab ka siis, aga mu linnukestel läheb tõenäoliselt külma käes piinlemine edasi paari nädala pärast. Kolin jälle ja uues kodus ei ole arvatavasti veel tükk aega sooja oodata :cry:

Re: papadele sooja

PostitusPostitatud: 19. september 2005, 18:44
Postitas kerluusha
Aii, paha lugu. :? Kas sul muidu soojapuhur on?

Re: papadele sooja

PostitusPostitatud: 20. september 2005, 09:50
Postitas SonaL
unexplained kirjutas:Aii, paha lugu. :? Kas sul muidu soojapuhur on?

Soojapuhuri pean ka siis vanast elamisest kaasa võtma, aga no eks paistab, mis saab.
Nad on mul veel nii arakesed, et järsku soojapuhul hirmutab neid. esiteks nendele uus müra ja selline õhuliikumine:S Eks ma proovin, kui toas külm hakkab :roll:

Re: papadele sooja

PostitusPostitatud: 20. september 2005, 13:17
Postitas kerluusha
Sul on selline lärmakas puhur? Siis võibolla küll hirmutab neid. Meil on selline vaikne.

PostitusPostitatud: 20. september 2005, 14:06
Postitas Endised kasutajad
Mul pole võimalik puuri kuhugi muhjale panna!

Re: papadele sooja

PostitusPostitatud: 21. september 2005, 18:00
Postitas morfiid
Talvel kasutan mina lihtsalt lisaradikat, et linnukestel soojem oleks. Ja kui tuba on soe, siis on ka neil meel rõõmsam. Mitte ei kössita kurvalt kusagil puurinurgas. :)

PostitusPostitatud: 21. september 2005, 21:34
Postitas Endised kasutajad
Eilsest peale kasutan ka radikat. Nüüd on mul endal ka mõnusam toas olla ja Albert ei pea enam peegli kõrval lõdisema. :)

Re: papadele sooja

PostitusPostitatud: 22. september 2005, 18:22
Postitas SonaL
vot jah mina otsustasin ka omale lisaradika hankida hoopiski lärmaka puhuri asemele. Käisin oma uut kodu vaatamas ja seal on ikka metsikult külm veel isegi minul. Mis siis veel linnukesed teevad.

Re: papadele sooja

PostitusPostitatud: 24. september 2005, 20:17
Postitas SonaL
Ise ei olekski kohe radika peale tulnud:D Aint see radika variant võtab kolepalju elektrit, aga mida kõike me küll oma lemmiku heaks ei tee :P

Re: papadele sooja

PostitusPostitatud: 04. oktoober 2005, 18:21
Postitas SonaL
Najah rõõm kuulda oli muidugi, et teiste linnukesed soojas on ja puha, aga mnu omad elasid nüüd siis läbi taaskord kolimise ja see ei mõjunud üldse kohe hästi. Emane jäi kohe haigeks ja nüüdseks on nad juba kaks päeva kössitanud niisama puurinurgas :cry: Aga puhur töötab koguaeg ning soojendab neid,loodetavasti mõjub pagi.

Re: papadele sooja

PostitusPostitatud: 04. oktoober 2005, 19:03
Postitas Annie
Sona kirjutas:Emane jäi kohe haigeks ja nüüdseks on nad juba kaks päeva kössitanud niisama puurinurgas :cry: Aga puhur töötab koguaeg ning soojendab neid,loodetavasti mõjub pagi.

Kui arvad, et nad haiged on, peaksid midagi muud peale soojapuhuri ette võtma. Puhurit neile pidevalt peale puhuda lasta pole ka hea. Kas nad ikka söömas käivad?

Re: papadele sooja

PostitusPostitatud: 05. oktoober 2005, 07:55
Postitas SonaL
Puhurit päris näkku otse ka neile ei lase, seda ma tean, et neile selline õhuliikumine ei meeldi.
Eks ma olen isegi mõelnud, et peaks mõne linnutohtriga ühendust võtma, kuid samas söömas nad ju käivad ning kuna olin ise ka haigena pikali kaks päeva siis ei olnud just võimeline kohe arstile jooksma.
Kui tuba soe siis nad on elavamad ikka puhuriga, kuid emane turtsub ikka. Ühel õhtul oli nina punane, kuid hommikuks oli juba normaalne kui neile sooja oli tehtud korralikult.
Ma arvan, et neile mõjub veel ka uus kodu jälle. Seega mul on lootus, et toaga harjumisel muutub ka nende tuju. Küllap juhtub nende jaoks praegu liiga palju asju korraga. :roll: