Hamstriema ei saa poegadega läbi

Kõigest, mis puudutab pisipere saamist ning hamsubeebisid.

Moderaatorid: E4-, Saara

Hamstriema ei saa poegadega läbi

PostitusPostitas Pänta (Teema autor) » 26. märts 2012, 19:01

Juhtus nii et mu emane hamster sai kuu aega tagasi pojad. Nüüd kui pojad on natuke rohkem kui kuu ajased, mõtlesime et oleks aeg osad pojad ära anda. Neli hamstrikest leidsid omale kodu ja kolm emast poega tahtsime endale jätta, koos emaga elama. Nüüd hamstriema iga kiirema liigutuse peale pojad jooksevad eest ära ja kui ema nende juurde tuleb viskavad end selili ja karjuvad. Alguses mõtlesime, et ema tahab poegi ainult pesta ja sellepärast pojad krigisevad et neile ei meeldi, aga tegelikult ema ka hammustab neid. Nüüd ongi ühel pojakesel silma juurest katki.
Mida ma peaksin tegema? Kas ema jääbki nüüd üksinda elama ja me peame uue puuri ostma või oleks parem neid emaga koos hoida ja jälgida?
Otsisin ka siit foorumist vastust, et kas mõnikord hamstriema käitubki nii, aga ei leidnud.
Pänta
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamstriema ei saa poegadega läbi

PostitusPostitas Pinto » 26. märts 2012, 20:39

Kas tegemist ikka kääbushamstritega? Kuldhamstrid ei tahagi seltskonda.

Kui suures puuris nad elavad? Tõenäoliselt, et neil on ülerahvastus ja ema annab poegadele märku, et aeg on siit territooriumilt lahkuda. Kuna aga poegadel kuhugi minna pole, siis lähebki äraajamine järjest julmemaks. Aidata võib see, kui jätta tema juurde näiteks 1 poeg ja kaks panna eraldi elama.

Toidu ja veepuudusega ehk tegu pole, kuid seegi võib nad tülli ajada.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamstriema ei saa poegadega läbi

PostitusPostitas Pänta (Teema autor) » 26. märts 2012, 21:31

Jah unustasin mainida, et tegemist on kääbushamstritega. Nad elavad MiniDuna puuris, mõõdud: kõrgus 27 cm, laius 55 cm, sügavus 39 cm. Praegu ongi ema ühe pojaga koos, kellele ta midagi ei tee aga pojake on natuke ehmatunud ja tahaks vist parema meelega teiste juures elada. Teised kaks on eraldi puuris (merisea) mis nendele ei sobi kuna tulevad võrede vahelt läbi. Uue korraliku puuri ostmisega probleemi ei ole aga mu vanemad arvavad et neli puuri majas on liiga paljuv(kokku on mul 7 kääbikut). Ise arvan ka nüüd, et tegu on ülerahvastusega, aga päris üksi ema ei taha ka jätta kuna, ta on algusest peale kellegiga koos elanud ja arvan et üksi hakkaks tal kurb. Neil on seal puuris kaks söögikaussi, ise arvasin ka korraks et järsku toidu pärast läheb kallale.
Proovin siis midagi sellist välja mõelda, et hamstritel oleks kõige parem elada :)
Pänta
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline