Poegade häälitsemine

Kõigest, mis puudutab pisipere saamist ning hamsubeebisid.

Moderaatorid: E4-, Saara

Poegade häälitsemine

PostitusPostitas lola0404 (Teema autor) » 12. märts 2005, 18:17

Kui mul on kahepäevased hamstripojad, kas nad peaksid ka mingit häält tegema... ma mõtlen et kas teie pojad näiteks piiksuvad. Kui ma avastasin, et mul on pojad(see oli hommikul) siis enam ma neid ei vaadanud, aga hamsud on mul vanaema pool. Vanaema ka ei vaata, aga helistasin talle ja ta ütles et midagi kuulda küll pole. Aga kas teie pojad teevad häält... Ja veel.... ku nad suuremaks kasvavad ja ronima hakkavad(kuna see juhtub et nad liikuma hakkavad) kas nad võrede vahelt välja ei tule :?
lola0404
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 261
Teemad: 37
Pildid: 7
Asukoht: Valga
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Pilleriin » 12. märts 2005, 19:01

Minu hamsu pojad tegid küll häält-nad vigisesid. Kuid seda teevad nad peamiselt siis, kui nende ema pole läheduses või kui nad on näljased. Ütlesid, et vanaema ka ei vaata kogu aeg hamsusid. Ehk hamsud häälitsevad siis, kui vanaema ei ole.
See puuri võre asi.. Kui suur see võre vahe siis on? Pojad võivad seda küll teha proovida. Minul endal oli võre vahe 5 mm ja ei juhtunud nendega midagi. :)
Pilleriin
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 258
Teemad: 30
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Poegade häälitsemine

PostitusPostitas lola0404 (Teema autor) » 12. märts 2005, 20:19

Aga kui sul Pilleriin olid pojad, kas hamstriema käis ikka ise ka jalutamas, nii et jättis pojad pessa. Vanaema ütles et hamsu kõnnib mööda puuri, pesa on saepuru ja paberit täis, aga liikumist pesas ta ei näe: Kas võib olla et hamsu peitis pojad pessa ära ja läks ise kõndima, või ongi mu pisikesed ära söödud :( olen nii mures :(
lola0404
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 261
Teemad: 37
Pildid: 7
Asukoht: Valga
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Pilleriin » 12. märts 2005, 20:41

Kui mu hamstril pojad oli, siis emane hamster ikka läks eemale poegadest. Aga enamuse ajast oli ta ikka poegade seltsis.
Ega sina või su vanaema pole hamstreid puutunud? Kui nii, siis hamster võis tõesti oma pojad ära süüa. Aga kas see teine emane hamster ikka elab samas puuris? Tema võiks ka olla põhjus, et ema hamster sööb oma pojad ära. :(
Pilleriin
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 258
Teemad: 30
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Poegade häälitsemine

PostitusPostitas lola0404 (Teema autor) » 12. märts 2005, 20:52

Me pole poegi puudutanud, olen neid ainult korra näinud ja vanaema pole isegi näinud... Teine hamsu elab ka samas puuris, aga ta hoolitseb nende eest sama palju kui päris ema(tema enda pojad pole veel sündinud). Ema magab pesas ja toidab piimaga poegi, aga teine hamsu tõi pesamaterjali juurde, kraapis saepuru juurde, täi kausist süüa ja pani pessa teise emase ette, ja siis viskas tagasi teise emase kõrvale ja nad magasid seal hunnikus edasi- seda kõike nägin ise
lola0404
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 261
Teemad: 37
Pildid: 7
Asukoht: Valga
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Poegade häälitsemine

PostitusPostitas lola0404 (Teema autor) » 13. märts 2005, 09:12

:D vanaema helistas hommikul ja ütles et kuulis ka vigisevat häält :D
lola0404
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 261
Teemad: 37
Pildid: 7
Asukoht: Valga
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Poegade häälitsemine

PostitusPostitas Riismaa » 11. oktoober 2010, 20:35

Mul sündisid ka 2 päeva tagasi pojad ja siis ma vahetasin kohe pesamaterjali ära , kui nägin et pojad tulid . aga ma ei oska nendega midagi teha , kuidas ma käituma peaks ? mida söötma ? jne . paluks kiirelt vastust ..
Riismaa
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 18
Teemad: 1
Pildid: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Poegade häälitsemine

PostitusPostitas Merily » 11. oktoober 2010, 20:40

Poegi puutuda EI TOHI! Mitmeid aastaid tagasi tegin teadmatusest selle sama lolluse. Järgmine päev avastasin puurist mitu sõna otseses mõttes pooleks näritud poega. Polnud just eriti tore vaatepilt...
Muu kohta on foorumis piisavalt palju juttu. Ainult otsi ja loe. Muidugi oleks tark enne poegade saamist natuke uurida, mida ja kuidas nendega teha.
Kalle, Ibäk, Ziblak, Sigur, Aili, Biru, Piu, Tärts, Ossa, Mustikas, Ants, Imbi, Kustav, Oskar.
Kasutaja avatar
Merily
Loomasõltlane
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2918
Teemad: 61
Pildid: 14
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Poegade häälitsemine

PostitusPostitas Riismaa » 12. oktoober 2010, 17:49

Ma poegi ei puutunudki , seda ''pesa'' kus nad sees olid jätsin puutumatta , kõik ümbert vahetasin ära . Aga kas see on imelik et isane ja emane mõlemad pesa peal käivad ( poegade juures ) ?
Riismaa
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 18
Teemad: 1
Pildid: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Poegade häälitsemine

PostitusPostitas Merily » 12. oktoober 2010, 18:54

Isane tuleb KOHE emasest ja poegadest eraldada, sest:
1) isane teeb emasele kohe uued pojad (pole ime, kui emane juba jälle tiine on)
2) isane võib olla agressiivne ning poegi vigastada.
Kalle, Ibäk, Ziblak, Sigur, Aili, Biru, Piu, Tärts, Ossa, Mustikas, Ants, Imbi, Kustav, Oskar.
Kasutaja avatar
Merily
Loomasõltlane
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2918
Teemad: 61
Pildid: 14
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Poegade häälitsemine

PostitusPostitas Riismaa » 12. oktoober 2010, 18:56

, aga pärast ei võta emane ehk isast jälle omaks ja poegi ei tulegi enam ? ja ma ei taha uskuda et ta poegadele liiga teeb , sellepärast et ta käib ja soojendab neid pidevalt , isegi isane ehitas pesa neile valmis , aga emane ei sünnitanud neid sinna .
Riismaa
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 18
Teemad: 1
Pildid: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Poegade häälitsemine

PostitusPostitas Merily » 12. oktoober 2010, 19:25

Ma küsiks selle peale, et kuhu Sa kõik need pojad panna kavatsed? Samuti on pidev tiine olemine emasele väga kurnav ning sellega kaasneb ka lühem eluiga.
Eks Sa ise tead, mis teed. Keegi Sind sundida ei saa, aga looma huvides mina isiklikult eraldaks nad jäädavalt.
Kalle, Ibäk, Ziblak, Sigur, Aili, Biru, Piu, Tärts, Ossa, Mustikas, Ants, Imbi, Kustav, Oskar.
Kasutaja avatar
Merily
Loomasõltlane
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2918
Teemad: 61
Pildid: 14
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Poegade häälitsemine

PostitusPostitas Riismaa » 13. oktoober 2010, 06:02

mm .. aga mul on 3 korruseline puur , kas sellest ei aitaks et ma ühe korruse augule panen mingi plaadi peale , et ta alla ei saaks minna ?
Riismaa
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 18
Teemad: 1
Pildid: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Poegade häälitsemine

PostitusPostitas Saara » 14. oktoober 2010, 21:11

Kui Sul on kääbushamstrid, on täiesti loomulik, et isane hamster emast poegade kasvatamisel aitab. Samas on tõesti nii, et kui emane juba kord poeginud, võib isane ta kibekiirelt taas tiineks teha. Esimesele pesakonnale võid Sa küll kodu leida, aga edaspidiste peaskondadega võib see juba raskeks minna. Ei tohiks ka mööda vaadata juba mainitud faktist, et emasele hamstrile on pidev tiine olemine ja poegimine väga kurnav. Kui aga tõesti üksikut hamstrit pidada ei taha, võid siiski isase ja emase eraldada ning hiljem mõlemale nende soost pojakese kaaslaseks jätta.
Kasutaja avatar
Saara
Hamstriurg
Hamstriurg
 
Postitused: 850
Teemad: 16
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Poegade häälitsemine

PostitusPostitas HamsuJänku1 » 06. detsember 2011, 19:47

Minu kunagised pojad küll häälitsesid ;)
In riding a horse we borrow freedom
Kasutaja avatar
HamsuJänku1
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 352
Teemad: 11
Pildid: 11
Asukoht: Eesti,Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline